Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

QUOTE(aureka @ 2011 01 05, 17:00)
Nerandu atskiros temos apie privalomaji sveikatos draudimas, tai bandau cia  ax.gif
Apturejau siandien soka ir asaru.Turiu ind veiklos pazyma.Veikla labai mazai vykdau bet nenutraukiu.Ta sveikatos draudima moku, bet uz praeitus metus liko keli men nesumoketi  doh.gif Sausio 3 dar sumokejau uz praeitu gruodi, bet pasirodo taip nesiskaito  verysad.gif Cia ir gaunasi uz sausi, o uz anuos metus yra skola. Nuejau i poliklinika ir buvau sokiruota.Pasirodo skaitausi nedrausta ir turiu moketi uz viska.Bet kokia nesamone, jeigu vistiek turesiu sumoketi tuos likusius.O dabar tik balandi galiu kreiptis i gyd.Sako gal istemsit ir nieko nenutiks  doh.gif


tai jūs, kaip suprantu, niekur kitur nedirbate?
Nesu didelė specė, bet man atrodo, kad jei neturit darbo santykių, reikia sumokėti iki mėn pabaigos.. g.gif
Čia tas pats, kaip praėjusiais metais buvo kilęs skandalas dėl PSD nesusimokėjusių emigrantų...
Atsakyti
Sveiki,

taip, jūs teisi. Jei nesate drausta sveikatos draudimu (darbo santykiai), tai reikia iki mėnesio galo susimokėti.
Dabar, kad galėtumėt naudotis medicininėmis paslaugomis, nepamenu tiksliai kiek reikia sumokėti mėnesių ar kažkokią didesnę sumą.


QUOTE(viti @ 2011 01 05, 18:21)
tai jūs, kaip suprantu, niekur kitur nedirbate?
Nesu didelė specė, bet man atrodo, kad jei neturit darbo santykių, reikia sumokėti iki mėn pabaigos.. g.gif
Čia tas pats, kaip praėjusiais metais buvo kilęs skandalas dėl PSD nesusimokėjusių emigrantų...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žuvelė: 05 sausio 2011 - 17:48
QUOTE(Žuvelė @ 2011 01 05, 17:48)
Sveiki,

taip, jūs teisi. Jei nesate drausta sveikatos draudimu (darbo santykiai), tai reikia iki mėnesio galo susimokėti.
Dabar, kad galėtumėt naudotis medicininėmis paslaugomis, nepamenu tiksliai kiek reikia sumokėti mėnesių ar kažkokią didesnę sumą.

Tai va, buvau klausus mokesciuos ar butina iki men galo ar nesvarbu, tai negalejo paaiskint. Bet as vistiek juos turesiu sumoket, o paslaugu negaunu verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2011 01 05, 17:48)
Sveiki,
taip, jūs teisi. Jei nesate drausta sveikatos draudimu (darbo santykiai), tai reikia iki mėnesio galo susimokėti.
Dabar, kad galėtumėt naudotis medicininėmis paslaugomis, nepamenu tiksliai kiek reikia sumokėti mėnesių ar kažkokią didesnę sumą.


berods praėjusią savaitę lietryty rašė, kad buvę studentai ir moksleiviai liko neapdrausti, nes nesusimokėjo PSD.
Straipsny rašė, kad prieš 3 mėn reikia susimokėti. Užtat Aureka ir rašė, kad svarbu, jog iki balandžio nieko neatsitiktų.. g.gif
Atsakyti
Skaiciau skaiciau ir likau soke...
Tai jei zmogus dirba tik su IDV tam, kad gautu dekreta arba motinystes ismokas pajamos turi buti 19200 per metus?
As kazkaip skaiciau ir buvau supratusi, kad jei pajamos yra 800 Lt per menesi tai ir uszsiskaito stazas menesio.

Paaiskinkit man prasau.
Atsakyti
QUOTE(Kentaure @ 2011 01 06, 10:23)
Skaiciau skaiciau ir likau soke...
Tai jei zmogus dirba tik su IDV tam, kad gautu dekreta arba motinystes ismokas pajamos turi buti 19200 per metus?
As kazkaip skaiciau ir buvau supratusi, kad jei pajamos yra 800 Lt per menesi tai ir uszsiskaito stazas menesio.

Paaiskinkit man prasau.

Kažką ne taip supratote g.gif
Jei žmogus uždirbo 800 Lt., tuomet jam užskaitomas vieno mėnesio soc.draudimo stažas. Dabar, jei neklystu, tam, kad gautum išmoką, reikia turėti 12 mėn. soc.draudimo stažą.
Atsakyti
Aciu, uz atsakyma.. Tiesiog viena mergina cia parase, kad uz menesio imoka nuo minimalios sumos gauni puse menesio stazo, tai ir supratau, kad reikia dvigubai tam, kad turetum metus stazo..
Bet paskambinau i Sodra ir ten atsak kaip ir saket, kad nuo 800 pajamu uzskaitomas 1 menesio stazas, nesvarbu, kad mokama nuo pusės sumos.
Atsakyti
QUOTE(Kentaure @ 2011 01 06, 11:24)
Aciu, uz atsakyma.. Tiesiog viena mergina cia parase, kad uz menesio imoka nuo minimalios sumos gauni puse menesio stazo, tai ir supratau, kad reikia dvigubai tam, kad turetum metus stazo..
Bet paskambinau i Sodra ir ten atsak kaip ir saket, kad nuo 800 pajamu uzskaitomas 1 menesio stazas, nesvarbu, kad mokama nuo pusės sumos.

Jei aš teisingai suprantu, tai už 800 lt užsiskaito 1 mėn stažas. Tačiau mokesčiai mokami nuo pusės sumos. Ir ta pusė sumos imama, kai skaičiuojamas pašalpos dydis.
Atsakyti
Norejau pasiteirauti, koks % mokamas nuo bendros sumos pvz vieno menesio, verciantis individualia veikla, ir kaip supratau, jei ta menesi jokio pelno nebuvo, nieko nemoki, ar ne?
Aciu
Atsakyti
QUOTE(Asveja @ 2011 01 06, 16:21)
Norejau pasiteirauti, koks % mokamas nuo bendros sumos pvz vieno menesio, verciantis individualia veikla, ir kaip supratau, jei ta menesi jokio pelno nebuvo, nieko nemoki, ar ne?
Aciu

Jei kalbate apie gyventojų pajamų mokestį (GPM), tai jis mokamas nuo metų pelno. Atskirais mėnesiais nesiskaičiuoja. Jei tą mėnesį nebuvo pelno, tai niekas neprisisumuos prie galutinio rezultato. Už 2011 metus, tai bus 5 proc. už 2010 nežinau, buvau iškritus iš gyvenimo biggrin.gif .
Apie mokesčius sodrai, man sunkiau kalbėt, naujų dar nelabai žinau ir ten skirtingus variantus galima rinktis (avansinius mokėimus arba ne). Bet tikrai žinau, kad PSD po 72 litus, reikės mokės iki kiekvieno mėnesio pabaigos, jei nepatenkate į valstybės draudžiamųjų sąrašą, net ir tuo atveju, jei nieko neuždirbsite. O gale metų, jei teisingai žinau (jei ne tegu mane pataiso protingesnės, kad neapgaučiau), nuo pusės pelno mokasi 9 procentai PSD ir 28,5 procento VSD.
Atsakyti
QUOTE(pardavieja @ 2011 01 06, 19:52)
Jei kalbate apie gyventojų pajamų mokestį (GPM), tai jis mokamas  nuo metų pelno. Atskirais mėnesiais nesiskaičiuoja. Jei tą mėnesį nebuvo pelno, tai niekas neprisisumuos prie galutinio rezultato. Už 2011 metus, tai bus 5 proc.  už 2010 nežinau, buvau iškritus iš gyvenimo  biggrin.gif .
Apie mokesčius sodrai, man sunkiau kalbėt, naujų dar nelabai žinau ir ten skirtingus variantus galima rinktis (avansinius mokėimus arba ne). Bet tikrai žinau, kad PSD po 72 litus, reikės mokės iki kiekvieno mėnesio pabaigos, jei nepatenkate į valstybės draudžiamųjų sąrašą, net ir tuo atveju, jei nieko neuždirbsite.  O gale metų,  jei teisingai žinau (jei ne tegu mane pataiso protingesnės, kad neapgaučiau), nuo pusės pelno mokasi 9 procentai PSD ir 28,5 procento VSD.

Aciu uz atsakyma, tik vat idomu jei tas pelnas labai menkas, tai ar apsimoka ta veikla individualia registruot, o gal zinote ar daug kainuoja tie visi dokumentu tvarkymai blush2.gif as zalia sitoj srity smile.gif
Atsakyti
Dar kalusimelis: jeigu mama yar vaiko prieziuros atostogose, ar ji gali uzsiimt individualia veikla, ar nenukentes jai tuo metu mokami pinigai(dekretiniai)?
Atsakyti