Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

Mikroimoniu projektas, kiek zinau, pelija stalciuose dar. Ten turetu buti supaprastinta buchalterija. Na ir tas, ka isvardino zmogus auksciau

Cia tipo turejo buti tarpinis variantas tarp verslo liudijimo ir individualios imones
Atsakyti
QUOTE(Killing_me_softly @ 2010 12 29, 16:09)
Bet Jūs turbūt žinoti, kad su verslo liudijimu nei dekreto, nei vaiko priežiūros išmokų iš Sodros negausite? g.gif

o kokia tada geriau kurti, jei galvoji apie seimos pagausejima? Nes as tikrai dar vieno noreciau ir mano drauge tikrai!

QUOTE(Shatura @ 2010 12 29, 22:48)
Cia tipo turejo buti tarpinis variantas tarp verslo liudijimo ir individualios imones

sita tai as zinau, tik buvo idomi nuomone, kas turi tokias mikroimones, ar su jomis sunkiau
Atsakyti
QUOTE(meile0409 @ 2010 12 29, 22:06)
o kokia tada geriau kurti, jei galvoji apie seimos pagausejima? Nes as tikrai dar vieno noreciau ir mano drauge tikrai!

Norint gauti motinystės išmokas, reikėtų dirbti pagal individualios veiklos pažymą.
Atsakyti
QUOTE(pardavieja @ 2010 12 29, 12:49)
Kas juos supaisys, patys nesusigaudo visame tame  biggrin.gif .
Dabar pasiskambinau į sodrą, tai sakė, kad kol kas šiuo metu, tikrai neatskaičiuoja, jei dirbi su verslo liudijimu. tai greičiausiai taip ir versiuos. Šitaip sumokėjus reikiamus mokesčius, koks šimtukas garantuotai liks. O po metų žiūrėsim, gal pigiau su veikla bus.
dar kartą dėkui smile.gif.


aš pati dabar karts nuo karto dirbu su verslo liudijimu.
Tai dar norėčiau pasakyti, kad už kiekvieną mėnesį, kai išsiimsite verslo liudijimą, turėsite mokėti po 72 lt už sveikatos draudimą. Nesvarbu, kad esate drausta...

QUOTE(meile0409 @ 2010 12 29, 22:06)
o kokia tada geriau kurti, jei galvoji apie seimos pagausejima? Nes as tikrai dar vieno noreciau ir mano drauge tikrai!


Taip, kaip jau ir minėjo, tokiu atveju reikia dirbti su pažymą.
Tik dar norėčiau papasakoti savo atvejį: į dekretines išėjau 2009 spalio pradžioje. Pavasarį buvau dirbusi verslo pažyma ir išeidama į dekretines tos veiklos nenutraukiau. Tai paskui gavau ilgiausią raštą, kad jei nenutrauksiu veiklos, dekretinių išvis negausiu. Nuskuodžiau į VMI, nutraukiau veiklą būdama dekretinėse 21-ą dieną. Paskui bandžiau įrodinėti, kad iš tos veiklos pajamų negaunu, tai man iš pradžių buvo atsakyta, kad kitais metais deklaruosit pajamas, mes pamatysim, kad tikrai negavot ir išmokėsim.. Aš vis tiek apskundžiau jų sprendimą, tai susimylėjo ir išmokėjo tą kabančią 21-os dienos išmoką. Bet buvo prigrasinta: jeeeei tik pamatysim, kad vykdėt veiklą, tai niu niu niu...
Gal tuo skundu priverčiau juos lanksčiau pasukt smegeninę, nes kai gimus vaikui vyras ėjo mėnesiui tėvystės atostogų (jis irgi turi verslo pažymą), tai tik buvo prigrasintas, kad nevykdytų veiklos (tiesą sakant, kad negautų pajamų)...
Tai norėjau tik patarti, kad prieš išeidamos į dekretines nepamirštumėte uodegėles užkaišioti...
Atsakyti
QUOTE(viti @ 2011 01 03, 12:40)
aš pati dabar karts nuo karto dirbu su verslo liudijimu.
Tai dar norėčiau pasakyti, kad už kiekvieną mėnesį, kai išsiimsite verslo liudijimą, turėsite mokėti po 72 lt už sveikatos draudimą. Nesvarbu, kad esate drausta...

Su tuo jau susitaikiau smile.gif. Bendrai paskaičiavus, užteks mokečiams mano motinystės išmokų, kurias kažkodėl atimtų, jei dirbčiau su IDV pažyma. Na vistiek pelno kažkiek bus, nuskaičiuos iš pašalpos. O ir gale metų dar reikės susimokėt. Visai gali būti, kad finale gausis tas pats, bet su VL bus paprasčiau. Iškart aišku kas ir kiek prarandu. O be to, galiu įrašyt savo vyresnėlę į VL (įdomu, už ją nereikės mokės psd atskirai, jei įrašysiu?). Vis pagalba būtų, jei pati negalėsiu dirbt, o su pažyma, jau nebegaliu nieko įrašyt, tik įdarbint, o tokių mokesčių, niekaip nepakelsiu. tfiu tfiu tfiu. Jau kartą turėjau darbuotoją, daugiau matyt gyvenime nebenorėsiu biggrin.gif .
QUOTE
Taip, kaip jau ir minėjo, tokiu atveju reikia dirbti su pažymą.
Tik dar norėčiau papasakoti savo atvejį: į dekretines išėjau 2009 spalio pradžioje. Pavasarį buvau dirbusi verslo pažyma ir išeidama į dekretines tos veiklos nenutraukiau. Tai paskui gavau ilgiausią raštą, kad jei nenutrauksiu veiklos, dekretinių išvis negausiu. Nuskuodžiau į VMI, nutraukiau veiklą būdama dekretinėse 21-ą dieną. Paskui bandžiau įrodinėti, kad iš tos veiklos pajamų negaunu, tai man iš pradžių buvo atsakyta, kad kitais metais deklaruosit pajamas, mes pamatysim, kad tikrai negavot ir išmokėsim.. Aš vis tiek apskundžiau jų sprendimą, tai susimylėjo ir išmokėjo tą kabančią 21-os dienos išmoką. Bet buvo prigrasinta: jeeeei tik pamatysim, kad vykdėt veiklą, tai niu niu niu...
Gal tuo skundu priverčiau juos lanksčiau pasukt smegeninę, nes kai gimus vaikui vyras ėjo mėnesiui tėvystės atostogų (jis irgi turi verslo pažymą), tai tik buvo prigrasintas, kad nevykdytų veiklos (tiesą sakant, kad negautų pajamų)...
Tai norėjau tik patarti, kad prieš išeidamos į dekretines nepamirštumėte uodegėles užkaišioti...

Pas mane 2009 buvo ta pati situacija. Tik aš be veiklos dar dirbau oficialiai (tik iš ten ir gaunu išmokas, iš veiklos nieko). Kai sodroje klausiau ar reikia nutraukt veiklą, man pasakė, kad ne. O kai jau išėjus į dekretines, atvažiavau į sodrą tvarkyti dokumentų, pareiškė, kad už tas dienas kurias pavėlavau nutraukt veiklą, nebemokės. Taip pat nuskuodžiau nusitraukiau, iškeikiau juos mintyse ir susitaikiau su situacija. bet praėjus porai savaičių, sulaukiau skambučio iš sodros. Liepė atvažiuot parašyt prašymą ir išmokėjo pinigus už tas dienas, už kurias buvau negavus. Į klausimą kodėl apsigalvojo, numykė, kad labai daug skundų. Bet tai buvo 2009, dabar gal viskas kitaip. Čia kažkurioj vietoj, skaitydama temą, mačiau, kaip merginos patarinėjo, jog jokiu būdu nereikia nutraukt veiklos, nes tada nebemokės pinigėlių. Kai man nebeaktualu, tai labai nesigilinau, bet jei kam reikia, būtinai paskaitykit temą nuo pradžios, paieškokit info apie pasikeitimus.
Atsakyti
as isviso nesuprantu, kam ta vmi reikalinga, nuejau konsultuotis ka atidaryti,tai jie man sako kad uab, bet pasakiau kad mes tik dviese dirbsim niekas daugiau,bent jau kol kas, ka jie nori tuo pasiekti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(viti @ 2011 01 03, 12:40)
Tik dar norėčiau papasakoti savo atvejį: į dekretines išėjau 2009 spalio pradžioje. Pavasarį buvau dirbusi verslo pažyma ir išeidama į dekretines tos veiklos nenutraukiau. Tai paskui gavau ilgiausią raštą, kad jei nenutrauksiu veiklos, dekretinių išvis negausiu. Nuskuodžiau į VMI, nutraukiau veiklą būdama dekretinėse 21-ą dieną. Paskui bandžiau įrodinėti, kad iš tos veiklos pajamų negaunu, tai man iš pradžių buvo atsakyta, kad kitais metais deklaruosit pajamas, mes pamatysim, kad tikrai negavot ir išmokėsim.. Aš vis tiek apskundžiau jų sprendimą, tai susimylėjo ir išmokėjo tą kabančią 21-os dienos išmoką. Bet buvo prigrasinta: jeeeei tik pamatysim, kad vykdėt veiklą, tai niu niu niu...
Gal tuo skundu priverčiau juos lanksčiau pasukt smegeninę, nes kai gimus vaikui vyras ėjo mėnesiui tėvystės atostogų (jis irgi turi verslo pažymą), tai tik buvo prigrasintas, kad nevykdytų veiklos (tiesą sakant, kad negautų pajamų)...
Tai norėjau tik patarti, kad prieš išeidamos į dekretines nepamirštumėte uodegėles užkaišioti...

Aš į dekretą išėjau nuo 2009 m. kovo ir veiklos nenutraukiau. Pasirašiau "pasižadėjimą", kad jei gausiu pajamų iš individualios veiklos, grąžinsiu pašalpos permoką.
Mano įsitikinimu, Sodra neturi teisės reikalauti nutraukti individualią veiklą. Kiek skaičiau įstatymus, niekur neradau draudimo ja verstis motinystės atostogų metu. Tiesiog jei mamytė gauna pajamų iš individualios veiklos, jai yra atitinkama suma sumažinama to mėnesio pašalpa.
Atsakyti
QUOTE(Killing_me_softly @ 2011 01 03, 16:22)
Aš į dekretą išėjau nuo 2009 m. kovo ir veiklos nenutraukiau. Pasirašiau "pasižadėjimą", kad jei gausiu pajamų iš individualios veiklos, grąžinsiu pašalpos permoką.
Mano įsitikinimu, Sodra neturi teisės reikalauti nutraukti individualią veiklą. Kiek skaičiau įstatymus, niekur neradau draudimo ja verstis motinystės atostogų metu. Tiesiog jei mamytė gauna pajamų iš individualios veiklos, jai yra atitinkama suma sumažinama to mėnesio pašalpa.

Aš išėjau 2009 lapkričio 3. Lapkričio 17 nuvažiavau į sodrą ir jie man pareiškė, kad negalės apskaičiuoti, ar tai paskutiniais mėnesiais aš nesiversiu IDV. Nes deklaracijoje atsispindi visų metų pajamos. Lėkiau namo dokumentų, važiavau į vmi, nutraukiau veiklą, tada atgal į sodrą ir tik tada parašiau pasižadėjimą neturėti jokių kitų pajamų. Ir tikrai už tas dienas nuo lapkričio 3 iki 17-tos, nesumokėjo iš pradžių. Kaip jau minėjau, paskui paskambino ir grąžino. Matyt jos ten mato, kas labiau gaudosi įstatymuose, ir kitaip kalba su kiekvienu. doh.gif .
Atsakyti
QUOTE(Killing_me_softly @ 2011 01 03, 16:22)
Aš į dekretą išėjau nuo 2009 m. kovo ir veiklos nenutraukiau. Pasirašiau "pasižadėjimą", kad jei gausiu pajamų iš individualios veiklos, grąžinsiu pašalpos permoką.
Mano įsitikinimu, Sodra neturi teisės reikalauti nutraukti individualią veiklą. Kiek skaičiau įstatymus, niekur neradau draudimo ja verstis motinystės atostogų metu. Tiesiog jei mamytė gauna pajamų iš individualios veiklos, jai yra atitinkama suma sumažinama to mėnesio pašalpa.


čia turbūt priklauso nuo konkrečios babytės, kuri sėdi tuo metu Sodroj ir mus aptarnauja verysad.gif Nes jau tingiu pasakoti, kiek tos rožės pripaistė man išeinant į dekretines ar deklaruojant pajamas g.gif
Atsakyti
QUOTE(pardavieja @ 2011 01 03, 16:51)
Aš išėjau 2009 lapkričio 3. Lapkričio 17 nuvažiavau į sodrą ir jie man pareiškė, kad negalės apskaičiuoti, ar tai paskutiniais mėnesiais aš nesiversiu IDV. Nes deklaracijoje atsispindi visų metų pajamos. Lėkiau namo dokumentų, važiavau į  vmi, nutraukiau veiklą, tada atgal į sodrą ir tik tada parašiau pasižadėjimą neturėti jokių kitų pajamų. Ir tikrai už tas dienas nuo  lapkričio 3 iki 17-tos, nesumokėjo iš pradžių. Kaip jau minėjau, paskui paskambino ir grąžino. Matyt jos ten mato, kas labiau gaudosi įstatymuose, ir kitaip kalba su kiekvienu.  doh.gif .

Na jo, puiki institucija biggrin.gif Jūs nutraukėt veiklą tam, kad gautumėte išmokas. Aš nenutraukiau - bet išmokas vis tiek gaunu bigsmile.gif
QUOTE(viti @ 2011 01 03, 18:02)
čia turbūt priklauso nuo konkrečios babytės, kuri sėdi tuo metu Sodroj ir mus aptarnauja  verysad.gif Nes jau tingiu pasakoti, kiek tos rožės pripaistė man išeinant į dekretines ar deklaruojant pajamas g.gif


Būtų šaunu, kad kada nors Sodros valdžia užsiimtų vieningos pozicijos formavimu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Killing_me_softly: 03 sausio 2011 - 18:23
QUOTE(Killing_me_softly @ 2011 01 03, 18:22)
Būtų šaunu, kad kada nors Sodros valdžia užsiimtų vieningos pozicijos formavimu.

pirmiausia elementariu salėje sėdinčių darbuotojų apmokymu g.gif
Atsakyti
Nerandu atskiros temos apie privalomaji sveikatos draudimas, tai bandau cia ax.gif
Apturejau siandien soka ir asaru.Turiu ind veiklos pazyma.Veikla labai mazai vykdau bet nenutraukiu.Ta sveikatos draudima moku, bet uz praeitus metus liko keli men nesumoketi doh.gif Sausio 3 dar sumokejau uz praeitu gruodi, bet pasirodo taip nesiskaito verysad.gif Cia ir gaunasi uz sausi, o uz anuos metus yra skola. Nuejau i poliklinika ir buvau sokiruota.Pasirodo skaitausi nedrausta ir turiu moketi uz viska.Bet kokia nesamone, jeigu vistiek turesiu sumoketi tuos likusius.O dabar tik balandi galiu kreiptis i gyd.Sako gal istemsit ir nieko nenutiks doh.gif
Atsakyti