Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

QUOTE(saulala @ 2010 12 15, 09:05)
Srauni upe, jei ničnieko nenutuoki arba individualią veiklą, siūlyčiau apsilankyti VMI kas mėnesį organizuojamame seminare "Individuali veikla pradėjusiems vykdyti veiklą pagal pažymą". Seminarus rasi čia
Arba skaityk čia


ačiū, bandysiu gilintis, tik įstatymų skaityt baisiai nemoku. Pe daug paplaukus aš jiem smile.gif

Tai jei kas ką praktiško buitine kalba visgi pasakys, būsiu dėkinga 4u.gif
Papildyta:
peeerskaičiau... visgio vistiek liko neaišku kaip su tom saskaitom banke, ir pekyba internete... tarptautine.
Atsakyti
QUOTE(srauni_upe @ 2010 12 15, 16:12)
peeerskaičiau... visgio vistiek liko neaišku kaip su tom saskaitom banke, ir pekyba internete... tarptautine.

Kiek pamenu, sąskaitos atskiros turėti nebūtina. Nebent savo patogumui g.gif Bent jau aš neturėjau.

Turiu to VMI seminaro, kur minėjo Saulala, medžiagą Powerpoint'o prezentacijoj. Tiesa, ji metų senumo. Jei domina, brūkštelkit į AŽ mirksiukas.gif
Atsakyti
Laba visoms, nežinau, ar bus į temą, bet norėjau paklaust vieno dalyko..
Kaip yra su autorinėm sutartim, jei pinigus gaunu iš sodros (esu motinystės atostogose), tai pasirašius autorinę sutartį atskaičiuoja labai daug ar kaip? unsure.gif
Atsakyti
Sveikos merginos, vakar buvau sodroje ir klausinėjau kaip ten būna su motinystės pašalpos mokėjimu/nemokėjimu, kai vertiesi ind veikla pagal pažymą. aišku jos ten nieko nesupranta pačios ir nemoka paaiškinti normaliai. Supratau tik tiek, kad jei kitais metais pradėsiu veiklą, tai kai 2012-tais deklaruosiu pajamas, sodra paims tas mano deklaruotas pajamas(? būtent pajamas, ne pelną) padaugins iš 0,56 padalins iš 12 ir pagal gautą rezultatą skaičiuos ką iš manęs atimt.
Klausimai būtų tokie: ar tikrai skaičiuos pagal pajamas, o ne pelną? Ir kaip ten su tais verslo liudijimais? Tikrai neatskaičiuotų tų mano varganų 390 kuriuos gausiu kitais metais už vaikiuką?





Atsakyti
QUOTE(pardavieja @ 2010 12 28, 12:27)
ar tikrai skaičiuos pagal pajamas, o ne pelną?

Mokesčius mokėsite nuo pelno, o ne nuo pajamų. Vadinasi ir išmokas skaičiuos nuo pelno mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Killing_me_softly @ 2010 12 28, 20:43)
Mokesčius mokėsite nuo pelno, o ne nuo pajamų. Vadinasi ir išmokas skaičiuos nuo pelno mirksiukas.gif

ačiū 4u.gif , tikėsiuos, kad taip ir bus. Nes moteriškės sodroje, po penkto perklausimo, numykė, kad visgi nuo pajamų.
Beje, soc. rūpybos skyrius, taip ir skaičiuoja. Šitą savo akimis mačiau, kai buvau pas juos ir klausiau. Į žurnalą įrašytos pajamos iš deklaracijos, ir visai nekreipiamas dėmesys į išlaidas ir pajamų-išlaidų skirtumą doh.gif .
Atsakyti
QUOTE(pardavieja @ 2010 12 29, 11:19)
ačiū  4u.gif , tikėsiuos, kad taip ir bus. Nes moteriškės sodroje, po penkto perklausimo, numykė, kad visgi nuo pajamų.
Beje, soc. rūpybos skyrius, taip ir skaičiuoja. Šitą savo akimis mačiau, kai buvau pas juos ir klausiau. Į žurnalą įrašytos pajamos iš deklaracijos, ir visai nekreipiamas dėmesys į išlaidas ir pajamų-išlaidų skirtumą doh.gif .

Dabar net suabejojau g.gif

VMI rašo, kad "Pajamų mokestis mokamas nuo skirtumo, kuris gaunamas iš gautų ar uždirbtų individualios veiklos pajamų atėmus leidžiamus atskaitymus." Vadinasi GPM mokamas nuo pelno. nuoroda
Sodra rašo, kad "Asmenų, kurie verčiasi individualia veikla, kaip ji apibrėžta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, socialinio draudimo įmokų bazę sudaro 50 procentų individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokų) suma." nuoroda
Jei aš teisingai suprantu, tai apmokestinamosios pajamos yra asmens gautos pajamos atėmus leidžiamus atskaitymus. Vadinasi VSD mokamas ne nuo visų pajamų g.gif

Tikiuosi kas nors pataisys, jei klystu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Killing_me_softly @ 2010 12 29, 12:18)
Dabar net suabejojau g.gif

VMI rašo, kad "Pajamų mokestis mokamas nuo skirtumo, kuris gaunamas iš gautų ar uždirbtų individualios veiklos pajamų atėmus leidžiamus atskaitymus." Vadinasi GPM mokamas nuo pelno. nuoroda
Sodra rašo, kad "Asmenų, kurie verčiasi individualia veikla, kaip ji apibrėžta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, socialinio draudimo įmokų bazę sudaro 50 procentų individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokų) suma." nuoroda
Jei aš teisingai suprantu, tai apmokestinamosios pajamos yra asmens gautos pajamos atėmus leidžiamus atskaitymus. Vadinasi VSD mokamas ne nuo visų pajamų g.gif

Tikiuosi kas nors pataisys, jei klystu blush2.gif

Kas juos supaisys, patys nesusigaudo visame tame biggrin.gif .
Dabar pasiskambinau į sodrą, tai sakė, kad kol kas šiuo metu, tikrai neatskaičiuoja, jei dirbi su verslo liudijimu. tai greičiausiai taip ir versiuos. Šitaip sumokėjus reikiamus mokesčius, koks šimtukas garantuotai liks. O po metų žiūrėsim, gal pigiau su veikla bus.
dar kartą dėkui smile.gif.
Atsakyti
QUOTE(pardavieja @ 2010 12 29, 12:49)
Kas juos supaisys, patys nesusigaudo visame tame  biggrin.gif .
Dabar pasiskambinau į sodrą, tai sakė, kad kol kas šiuo metu, tikrai neatskaičiuoja, jei dirbi su verslo liudijimu. tai greičiausiai taip ir versiuos. Šitaip sumokėjus reikiamus mokesčius, koks šimtukas garantuotai liks. O po metų žiūrėsim, gal pigiau su veikla bus.
dar kartą dėkui smile.gif.

Bet Jūs turbūt žinoti, kad su verslo liudijimu nei dekreto, nei vaiko priežiūros išmokų iš Sodros negausite? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Killing_me_softly @ 2010 12 29, 14:09)
Bet Jūs turbūt žinoti, kad su verslo liudijimu nei dekreto, nei vaiko priežiūros išmokų iš Sodros negausite? g.gif


Aš dabar esu motinystės atostogose, na ir daugiau tikrai nebeplanuoju ax.gif. Tuoj prasidės antri metai, ir gausiu daugiausiai 350-390 lt. . Pragyvenimui neužtenka, teks kažkaip bandyt dirbti. Užtai ir ieškau galimybės pigiau prasisukt, nes milijonų neuždirbsiu. Kiek bandau skaičiuot, tai su veikla vistiek greičiausiai visą pašalpą atimtų, o su verslo liudijimu, kol kas žadėjo neatimt (perspėjo dar pasitikslint kitais metais). Tai ir skaičiuoju, kad ką gausiu, iš sodros, sueis mokesčiams ir dar gal liks kažkiek.
Atsakyti
Pardavieja, supratau smile.gif Buvau pagalvojusi, kad tik planuojate motinystės atostogų išeiti. Jei jau esate išėjusi, tuomet tikrai VL turbūt vienintelis variantas truputį pinigėlių prasimanyti.
Atsakyti
QUOTE(meile0409 @ 2010 12 29, 18:40)
gal kas geriau zinot apie tai? g.gif

Mikro įmonė – tai tokia įmonė, kurioje dirba iki 10 darbuotojų, kurios , metinės pajamos mažesnės nei 7 mln. Lt, o turto balansinė vertė mažesnė nei 5 mln. Lt.
http://www3.lrs.lt/p...c_l?p_id=310857
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 29 gruodžio 2010 - 18:43