Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

Laba diena, norejau paklausti, ar tiesa, jog zmogus turintis individualios veiklos pazymejima negali idarbinti pas save kito zmogaus? Viena mano pazistama atsidare geliu parduotuvele ir dirba sau, dabar ji laukiasi vaikelio ir iesko zmogaus, kuris ja pakeistu. Tarkim man pradeti dirbti toje parduotuveje, reiktu issiimti IV pazymejima ar vis delto ji gali mane idarbinti?
Atsakyti
QUOTE(gieruze @ 2010 11 18, 12:26)
Laba diena, norejau paklausti, ar tiesa, jog zmogus turintis individualios veiklos pazymejima negali idarbinti pas save kito zmogaus? Viena mano pazistama atsidare geliu parduotuvele ir dirba sau, dabar ji laukiasi vaikelio  ir iesko zmogaus, kuris ja pakeistu. Tarkim man pradeti dirbti toje parduotuveje, reiktu issiimti IV pazymejima ar vis delto ji gali mane idarbinti?

Asmuo, vykdantis individualia veikla pagal verslo liudijima, samdyti darbuotoju pagal darbo sutarti negali tik
tai veiklai, kuri vykdoma pagal verslo liudijima, taciau verslo liudijima isigijes gyventojas gali samdyti fizinius
asmenis, kurie atliks darbus, nesusijusius su jo pagal verslo liudijima vykdoma veikla.
Verslo liudijimas gyventojui nesuteikia teises itraukti kitu, jo verslo liudijime nenurodytu asmenu, i savo vykdoma
veikla, kadangi isigyjant verslo liudijima gyventojas avansu sumoka pajamu mokesti už pajamas iš verslo liudijime
nurodytos veiklos, kuria vykdo jis pats ar kartu su jo verslo liudijime nurodytais asmenimis.
Atsakyti
QUOTE(liepa1 @ 2010 11 18, 13:56)
Asmuo, vykdantis individualia veikla pagal verslo liudijima, samdyti darbuotoju pagal darbo sutarti negali tik
tai veiklai, kuri vykdoma pagal verslo liudijima, taciau verslo liudijima isigijes gyventojas gali samdyti fizinius
asmenis, kurie atliks darbus, nesusijusius su jo pagal verslo liudijima vykdoma veikla.
Verslo liudijimas gyventojui nesuteikia teises itraukti kitu, jo verslo liudijime nenurodytu asmenu, i savo vykdoma
veikla, kadangi isigyjant verslo liudijima gyventojas avansu sumoka pajamu mokesti už pajamas iš verslo liudijime
nurodytos veiklos, kuria vykdo jis pats ar kartu su jo verslo liudijime nurodytais asmenimis.

Taigi žmogus ne apie verslo liudijimą klausia, o apie individualios veiklos pažymą. doh.gif Čia du skirtingi dalykai
Noriu pasidomėti, gal kas nors esate susidūrę su verslu Lenkijoje? Kokia verslo forma reikalinga, norint prekiauti jų turguos ir mugėse savo gamybos dirbiniais?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo elfė: 18 lapkričio 2010 - 15:08
QUOTE(liepa1 @ 2010 11 18, 15:21)
Oi atsiprašau nedaskaičiau klausimo blush2.gif
Gali jus samdyti 4u.gif

o gal galit pakomentuoti kokie mokesčiai, ir kaip reikėtų apiformintį samdomą žmogų,kokius mokesčius reik mokėti, jei pats dirbi pagal individualios veiklos pažymėjimą g.gif
Atsakyti
QUOTE(Naktibalda @ 2010 11 18, 17:29)
o gal galit pakomentuoti kokie mokesčiai, ir kaip reikėtų apiformintį samdomą žmogų,kokius mokesčius reik mokėti,  jei pats dirbi pagal individualios veiklos pažymėjimą  g.gif

Va čia yra daugelis atsakymų 4u.gif
http://www.verslogal...laidos-sanaudos
Atsakyti
laba diena.nežinau ar visai į temą paklausiu,bet bandau-šiuo metu esu vaiko auginimo atostogose iki 2 metų,liko dar metai.noriu pradėt savo veiklą-IV pagal pažymą.ar man reikia nutraukt atostogas ir išeit iš darbo,ir kaip bus su motinystės pinigėlaiis?
Ačiū jei kas patars kas kaip,nes nelabai randu atsakymų
Atsakyti
QUOTE(Marmaledas @ 2010 11 21, 21:51)
laba diena.nežinau ar visai į temą paklausiu,bet bandau-šiuo metu esu vaiko auginimo atostogose iki 2 metų,liko dar metai.noriu pradėt savo veiklą-IV pagal pažymą.ar man reikia nutraukt atostogas ir išeit iš darbo,ir kaip bus su  motinystės pinigėlaiis?
Ačiū jei kas patars kas kaip,nes nelabai randu atsakymų

siūlyčiau jums labai pasidomėti, bet dabar nežinau ar tiesa ką kalba, bet su individuia veikla gausite skirtumą, o jei imtumėte tą vadinamą pagal seną patentą tai lyg nenuima g.gif , būtų geriau žinom,kad kas tiksliai žino, pasakytų, bet geriausiai į mokesčius skamibinti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Marmaledas @ 2010 11 21, 22:51)
laba diena.nežinau ar visai į temą paklausiu,bet bandau-šiuo metu esu vaiko auginimo atostogose iki 2 metų,liko dar metai.noriu pradėt savo veiklą-IV pagal pažymą.ar man reikia nutraukt atostogas ir išeit iš darbo,ir kaip bus su  motinystės pinigėlaiis?
Ačiū jei kas patars kas kaip,nes nelabai randu atsakymų


jūs bandykit su Corporo teisininkais pasitart. aš jau ne kartą visokiais klausimėliais rašiau - greit, nemokamai atsako ir teisininkų nuomone labiau pasitikiu nei komentatorių ax.gif
Atsakyti
Sveikutes,
kreipiuosi i jus su klausimuku - gal zinot ko reikia, nuo ko pradėti norint atidaryti internetine parduotuve?
Atsakyti
Laba diena 4u.gif

Kreipiuosi pas jus tikėdamasi kažkokio žmogiško paaiškinimo.Skambinausi I Sodra,VMI ir tik Vilniuje gavau aiskesnius atsakymus.
Taigi,ruosiuosi dirbti pagal individualia veikla (koorepetitore).Dabar suzinojau,kad galiu kiekviena menesi inesti sodrai tuos mokescius.Tai kaip suprantu metu pabaigoje man nebereiks moketi 9 proc ir 28,5 proc.nes as inesinesiu taip sakant avansu budu.Ar teisingai supratau?
Tai tik liks vienintelis mokestis gyventoju pajamu mokestis 15 proc.Tik nuo kokios sumos ji reiks atskaiciuoti?Nuo pradines sakykim as per metus uzdirbau 12000lt.islaidu turejau 1000lt Busiu sumokejusi jau sodrai-tai tuos irgi atiimti reiks? ir tada is gavusios sumos sumoketi reiks tuos 15 proc.?Ar gerai viska supratau?
Dabar bus deklaruojama geguzes menesi uz 2010 metus.Tai iseina kad deklaravimas uz 2011metus bus dar kita geguze-o kaip tada jei as veikla sustabdau g.gif va cia man irgi idomu blush2.gif
prasau paaiskinkite,na visai esu zalia sioje srityje...bet neturiu kitos iseities,si vienintele kol kas...aciu jums labau 4u.gif
Atsakyti
Merginos knsaus be tman nelabai daeina smile.gif

JEi individuali veikla pagal pažymą, tai mokamas pelno mokestis nuo pajamų (kiek pastebėjau jis vis keičias keisčias). Tai reiškias kad reik skaičiuot išlaidas... Vesti buhalteriją. Tai kaip tada pirkti visas priemones? Kaip fizinis amuo ar ne gaunasi. Ir ar yra kokios spec bylos i kur dedami visi čekiai ar buhalteriniai sąsiuviniai.
Žinau kad tūndriškai nuskambėjo, bet nu man tikrai nedaeina.... Tiesiog noriu kurti daiktus ir juos ofialiai parduot.

Be to ar reikalinga atskira sąskaita? Pvz o jei parduodu į užsienį kur per e parduotuves?
Nu tai dėkui, tikiuosi pavyks suprast mano sapaliones,..
Atsakyti
Srauni upe, jei ničnieko nenutuoki arba individualią veiklą, siūlyčiau apsilankyti VMI kas mėnesį organizuojamame seminare "Individuali veikla pradėjusiems vykdyti veiklą pagal pažymą". Seminarus rasi čia
Arba skaityk čia
Atsakyti