Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

QUOTE(murka2008 @ 2010 08 27, 11:37)
nu va visgi istorija su vmi dar nesibaige  biggrin.gif  vel gavome laiska, kad blogai uzpildyta deklaracija. si karta kita konsultante teigia, kad isvis nereikia i deklaracija rasyti jokiu sumoketu mokesciu ir irasyti tiesiog pajamas, o kitur 0  blink.gif  nu ka irasem kaip sake, ziuresim ar priims dabar kita, ar vel ka sakys kita irasyt  doh.gif  totalus kosmaras, jau trecia kart atmeta, ir kiekviena skirtingai vis sako pataisyt, nors mokesciai seniai jau sumoketi, bet va vis koks langelis uzkliuna  doh.gif

Kažkokia nesąmonė... Aš mokesčius sumokėjau iki deklaracijos pateikimo, deklaracijoje nurodžiau, kad mokesčiai sumokėti, ir viskas buvo OK.
Atsakyti
as tai tik vieno nesupranut, kodel vmi negali pati pataisyti deklaracijos, kaip priklauso. nu nesamone kazkokia. jei mato, kad mokesciai paskaciuoti teisingai, sumoketa teisingai. tik kazkokie langeliai supainioti, nu tai pataisyk ir viskas, ne gi, siuncia atgal, priima visai kita, pasiziuri, jai uzkliuna kiti langeliai, perneskit skaiciukus cia biggrin.gif irjuokinga ir graudu, nes jau uzkniso jiems skambineti ir kaskart vis taisyti.
Atsakyti
Norėčiau paklausti vieno dalyko: dirbu privačiame sektoriuje (ne visą darbo dieną), norėčiau atidaryti internetinę parduotuvę (smulkmenų, deko prekių). Prekes siųsčiau, vežčiau iš užsienio, ne tik is ES šaliu, bet taip JAV. Ar užtenka turėti tik prekių įsigijimo invoice, čekį ar turiu rinkti ir pateikti info apie siuntimo išlaidas, muitus, etc., ar kitaip sakant niekam neįdomu kokiu būdu aš jas atsigabenu: pati atvežu, draugai atsiunčia, paštu siunčia, kad tik turėčiau ta invoice, kur jų kaina parašyta?
Atsakyti
nelabai turbut del sito jums kas gales atsakyti, kreipkites i vmi, ir pasiklauskite kokiu dokumentu jie reikalauja perkant is uzsienio. kad is europos sajungos uztenka tik invoice, tai as zinau, o vat del usa nesu tikra. gal reikes ir kitu dokumentu. bet cia jau tik vmi jums atsakys apie tai 4u.gif
Atsakyti
gal merginos zinote kaip reikia pildyti verslo liudijimo knygute?
arba gal koki pavyzduka ar nuorodele blush2.gif

QUOTE(vikosiuks @ 2010 09 01, 19:16)
gal merginos zinote kaip reikia pildyti verslo liudijimo knygute?
arba gal koki pavyzduka ar nuorodele blush2.gif

????????????? verslo liudijimo Pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalas ???????????
pirmoje zinuteje nerandu nieko apie zurnalo pildyma?
gal kas pagelbetu, aciu..
Atsakyti
o jus ta zurnala turit isigije?
Atsakyti
As zurnala pagaliau isigijau, bet vistiek nezinau ka pildyt doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Liutaure @ 2010 03 23, 00:04)
Galima kiekgirdejau uzsiimti individualia veikla pagal pazyma, veiklos kodas "fizines geroves uztikrinimas"

Tas tai taip. O kaip su reikalavimais paciam kabinetui? Ar butinas vanduo tame paciame kabinete? Ar gali buti atskirai?
Atsakyti
Labai prasau pagalbos !

Uzsiimu individualia veikla pagal pazyma, esu deklaravus ir sumokejus mokescius uz 2009m.
Jei i dekreta iseinu 2010m spali,kaip SODRA paskaiciuos man nestumo/gimdymo atostogu ismokas ir motinystes pasalpa?
Pagal istatyma kaip suprantu turetu skaiciuoti pagal 2009 10-2010 09men (12men laikotarpis), bet juk deklatuotos tik 2009m pajamos,o uz 2010 deklaruojama tik 2011 geguze! doh.gif
VMI is SODRA vis skirtingai aiskina: sodra-turit deklaruot iki dekreto 2010m pajamas, VMI: uz 2010 galesit deklaruot tik 2011 m doh.gif doh.gif doh.gif

TAI KAIP YRA IS TIESU?? PADEKIT KAS NORS PASIMECIAU JUODAI!!!
Ir kokio dydzio tos ismokos man priklauso jei uz 2009 m bus deklaruota 27000 pajamu,o uz 2010 kazkur 26000?
Atsakyti
QUOTE(pokahonta @ 2010 09 09, 12:06)
Uzsiimu individualia veikla pagal pazyma, esu deklaravus ir sumokejus mokescius uz 2009m.
Jei i dekreta iseinu 2010m spali,kaip SODRA paskaiciuos man nestumo/gimdymo atostogu ismokas ir motinystes pasalpa?
Pagal istatyma kaip suprantu turetu skaiciuoti pagal 2009 10-2010 09men (12men laikotarpis), bet juk deklatuotos tik 2009m pajamos,o uz 2010 deklaruojama tik 2011 geguze!  doh.gif
VMI is SODRA vis skirtingai aiskina: sodra-turit deklaruot iki dekreto 2010m pajamas, VMI: uz 2010 galesit deklaruot tik 2011 m  doh.gif  doh.gif  doh.gif 

TAI KAIP YRA IS TIESU?? PADEKIT KAS NORS PASIMECIAU JUODAI!!!
Ir kokio dydzio tos ismokos man priklauso jei uz 2009 m bus deklaruota 27000 pajamu,o uz 2010 kazkur 26000?

VMI aiškina teisingai: deklaracijos už dalį metų niekaip negalit pateikti (taip numatyta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme). Taip kad Sodros konsultantės stipriai nusišneka šioje vietoje. Problema tame, kad nemokėjote avansinių soc.draudimo įmokų. Tuomet pašalpą būtų paskaičiavę pagal sumokėtas įmokas, o kitais metais, pateikus deklaraciją, būtų patikrinę, ar teisingai sumokėtos įmokos ir apskaičiuota pašalpa. Dabar Jums reikėtų susirasti Sodroje kažkokį gerai situacijoje nusimanantį darbuotoją ir išsiaiškinti, kokiu būdu Jums dabar sumokėti tas įmokas ir kaip tai įforminti. Mokant avansines įmokas, kas mėnesį teikiamas SAV pranešimas. Tai gal ir šioje situacijoje būtų galimą pateikti tuos SAV pranešimus už praėjusius mėnesius g.gif Tik vat kaip toje Sodroje rasti nusimanantį žmogų - neįsivaizduoju. Galbūt galima pamėginti registruotu paštu išsiųsti užklausimą, gal nukreiptų jį kokiam nusimanančiam darbuotojui...
Ir jokiu būdu nenutraukit individualios veiklos. Šito dalyko irgi kartais ten mėgina reikalauti, bet tuomet Jūs net neturėsit teisės išeiti į motinystės atostogas (jei tuo pat metu nedirbate pagal darbo sutartį).

Jums pašalpą turėtų skaičiuoti pagal 2009-09-01 - 2010-08-31 pajamas, kadangi nuo šios liepos paslinko terminą. Čia apie tai.

2009 m. ima apie 35% pelno skaičiuojant pašalpą, o 2010 m. tą sumą, nuo kurios mokėsite soc.draudimo mokestį - t.y. 50% pelno. Dėl 2010 m. nesu visiškai tikra, to man iekas nei patvirtino, nei paneigė, tiesiog pagal mano gautas pašalpas sprendžiu, kad būtent taip skaičiavo.

Tiesa, panašioje situacijoje yra ir su Sodra dabar kovoja viena forumietė. Gal ji pati parašys, kaip jai sekasi smile.gif
Atsakyti
Sveikos,reikia labai pagalbos del individualios veiklos.Svarstau apie tai,tik ziniu 0.Konkreciau planuoju internetine parduotuve atidaryti,gal kuri padetu suprasti visa sita "medziaga"? biggrin.gif
Kaip supratau moku SD kas menesi ir VSD 28,5% nup puses sumos?o kaip pelno mokestis?

QUOTE(Svajaaa @ 2010 09 09, 21:14)
Sveikos,reikia labai pagalbos del individualios veiklos.Svarstau apie tai,tik ziniu 0.Konkreciau planuoju internetine parduotuve atidaryti,gal kuri padetu suprasti visa sita "medziaga"? biggrin.gif
Kaip supratau moku SD kas menesi  ir VSD 28,5% nup puses sumos?o kaip pelno mokestis?

su GPM 15% irgi aisku.O jeigu as uzsakau prekes is uzsienio,tai PVM man kaip bus?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Svajaaa: 09 rugsėjo 2010 - 20:37
labas, bandau skaityti ka cia rasot ir galvoju ar cia papuoliau paklausti? as esu dirbanti, pilna diena, vyras taip pat. taciau sugalvojom kad butu nieko pavyzdziui turguje prekiauti vaikiskais rubais is uk. va tik idomu ko tam reikia? i kur kreiptis klausti? vmi? darbo birza? sodra ? aisku turbut mums kaip dirbantiems ant saves imti patentus nieko gero ar ne?

labas, tai kaip suprantu reiktu kreiptis i VMI ar ne? o jei tie rubeliai is uk? ko reikia juos perkant? cekiu ar galiu pirkti kur tik noriu? na pvz uk turguose ir vest i LT parduoti?
Atsakyti