Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

nesu girdėjusi, kad bent vienas žurnalistas, kuris didžiąją dalį darbo dienos praleidžia prie kompo, būtų pristatęs bent vieną pažymą iš gydytojo. Todėl kyla klausimas, ar čia privaloma tvarka viskas regamentuota, ar pačios įstaigos susimislyja savo darbuotojus po poliklinikas pagainioti?
Atsakyti
Kadangi aš dirbu ne privačioje įmonėje, tai gal vis dėlto ne patys taip sumąstė.... O be to, apie kompą šnekėjau kaip apie pagrindinę darbo priemonę. Na, tarkim jei esi sistemikas. Bent jau mūsų darbovietėje taip, nors kompus ant stalo turi visi biggrin.gif, bet ne visiems tai - pagrindinė darbo priemonė biggrin.gif
Atsakyti
Pas mus darbe (valstybinė įmonė, privaloma tikrintis visiems kas 2 metai, kai kam pagal pareigas kas 1m. ) Tai numatyta kolektyvinėj sutartį
Atsakyti
kas turi sumokėti 15 proc. autorinės sutarties mokestį? autorius ar užsakovas? ir kur konkrečiai tai reglamentuota?

būčiau dėkinga jei mamytės buhalterės skubiai atsakytų.
Atsakyti
cia susitarimo su darbdaviu reikalas
darzniausiai sumoka darbdavys
bet gali but kad jis nemoka, tada reik paciai
kokia konkreciai situacija?
rasyk i asmenine ax.gif
Atsakyti
Kas moka autorini mokesti - susitarimo su darbdaviu reikalas. Kaip jau mineta auksciau - dazniausiai si mokesti apsiima moketi darbdavys, bet buna ir atvirksciai. Salygos turi buti isdestytos autorineje sutartyje.
Atsakyti
Jeigu sutartyje nurodyta kad mokesčius sumoka gavėjas, tada moka gavėjas, jeigu nenurodyta, tai greižtai įmonė (tai numato GPm įstatymas).
Yra dar vienas atvėjis: kai autorinė sutartis usdaryta su asmeniu besiverčiančiu individualia veikla, tada sumoka pats gavėjas, ir įmonė neturi teisės išskaičiuot.
Vėlgi reikia žiūrėti į pirminius dokumentus. 4u.gif
Na bet kiek žinau Hobo jau išsaiškino. mirksiukas.gif
Atsakyti
Noriu įregistruot savo I.Į., veikla būtų "krovinių pervežimas".
Gal kas galite man paaiškinti, kaip tai padaryt, kiek kainuoja, kokie mokesčiai (pelno, sodros ir t.t.). Na bliamba, visi aiškina, o man niekaip nedašyla doh.gif Taip supratau, kad kiek uždirbsi, tai vos ne puse ar dar daugiau turesiu sumoket mokesčiams. Dar kažka, manau, galima gi i nuostolius nurašyt, ar kaip ten g.gif
Tai gal kas iš forumiečių su tuo esat susidūrusios, gal šiaip žimote g.gif Laikas spaudžia, kursiu naujas darbo vietas liaudžiai biggrin.gif
Būčiau labai labai dėkinga ax.gif
Atsakyti
O siaip negalvojai geriau koki UAB isteigti g.gif Nes tada labai skiriasi finansine imones atskaitomybe, taip sakant kur nesekmes atveju atsakysi tik imones turtu, o kur savo turtu unsure.gif Jei aisku niekas nepasikeite sitoj srity g.gif Kazkaip senokai beteko susidurti. O UAB atrodo 10 000 uztenka dabar istatinio kapitalo. Nes as, jei kada pribresiu savo verslo kurimui, tai rinkciausi UAB'a blush2.gif
Atsakyti
Tai va, kad as nelabai ten gaudausi, galima ir UAB zinoma ir personale ir dar kokia nors, kad tik kas paaiskintu kas prie ko g.gif Man kazkodel individuali uzkliuvo, gal todel kad dazniausiai su jom susiduriu g.gif
Atsakyti
Na as turiu UAB... ax.gif O kas del UAB'o ar kitokiu imoniu ikurimo ir mokesciu niuansu geriausiai tau isaiskins advokate arba buhaltere. Tarp kitko, neseniai iregistruotas toks dalykas kaip individuali veikla. Tai pati paprasciausia komercines veiklos forma, uzsienio analogas - independant. Galima individualiai isidarbinti bet kokioje ES salyje, mokescius moketi tik Lietuvoje. Bet negali samdyti zmoniu. Individualios imones buhalterija siek tiek paprastesne negu UAB.
Atsakyti
QUOTE(Saulytes mamyte @ 2005 06 16, 15:42)
Na as turiu UAB... ax.gif  O kas del UAB'o ar kitokiu imoniu ikurimo ir mokesciu niuansu geriausiai tau isaiskins advokate arba buhaltere. Tarp kitko, neseniai iregistruotas toks dalykas kaip individuali veikla. Tai pati paprasciausia komercines veiklos forma, uzsienio analogas - independant. Galima individualiai isidarbinti bet kokioje ES salyje, mokescius moketi tik Lietuvoje. Bet negali samdyti zmoniu. Individualios imones buhalterija siek tiek paprastesne negu UAB.



Buk gerute, paaiskink man tundrai ukiskai, kokius mokescius turesiu moketi, pvz. pelno - 30 proc., PVM 18proc. ir t.t. na niekaip man nedaeina g.gif
Pas mus darbe sedi gal 20 buhalteriu ir kiekviena aiskina vis skirtingai blink.gif turim ir advokata, bet tas man visa pusvalandi aiskino, tai siek tiek supratau, atrodo.

O kas ta individuali veikla g.gif cia labai idomu, bet kaip tai atrodytu, pvz. israsau saskaita ir ka , butu pvz. "J. Jonaitienes individuali veikla" g.gif ar "J.Jonaitienes individualios veiklos imone" g.gif

Kazkada domejausi, kiek prisimenu, iregistruot individualia imone kainuotu apie 1000Lt. Bet gal jau daug kas ir pasikeite g.gif
Atsakyti