Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

Sveiki, gal kas žinote ar galima renginių organizatoriui dirbti pagal autorinę sutartį? Ir ar tą sutartį galima pasirasyti su klientu? Kiek zinau verslo liudijinas renginių organizatoriams netinka... Taigi lieka individualios veiklos pažymėjimas? Ar kas nors išmanantis šiuos reikalus galėtumėte mane apšviesti? 4u.gif Ačiū!!!
Atsakyti
QUOTE(Irmantė @ 2009 11 25, 17:25)
Sveiki, gal kas žinote ar galima renginių organizatoriui dirbti pagal autorinę sutartį? Ir ar tą sutartį galima pasirasyti su klientu? Kiek zinau verslo liudijinas renginių organizatoriams netinka... Taigi lieka individualios veiklos pažymėjimas? Ar kas nors išmanantis šiuos reikalus galėtumėte mane apšviesti?  4u.gif  Ačiū!!!

Renginiu organizatoriai dazniausiai ir dirba pagal autorines. Suorganizavo rengini, ivykde projekta, gavo honorara. Neprasidekit jus su tais individualios veiklos pazymejimas, nes pagal juos valstybe numels labai didele dali gautu pajamu.
Atsakyti
Kiek žinau su ind.veiklos pazymejimu reikia moketi 15 proc nuo pajamu. Pagal autorine sutarti gautusi maziau? Ar gal kitu privalumu turi autorine sutartis?
Atsakyti
QUOTE(voveriukstis @ 2009 04 04, 09:37)
bent minimalią pašalpą manau turėtumėte gauti.
nes jūs motinystės pašalpai gauti drudžiama esate tik nuo 2009-01-01.
darbo stažas skaičiuojamas taip: jei nuo minimalios algos (800 lt) sumokėtos įmokos, tai jūs jau turite 1 mėn. draudimo stažą, jei nuo 2 ar 3 minimalių algų sumoėta, tai turite 2 ar 3 mėn. draudimo stažą. tai galite pasiskaičiuoti. galite ir per viena mėnesį sumokėti sakykim nuo 5 minimalių algų sodrai įmokas, tada iš kart įgysite 5 mėnesių draudimo stažą.
o pašalpai skaičiuoti pajamos imamos procentaliai, kadangi jūs mokate 10 proc. sodrai ( dirbantys pagal darbo sutartį moka 28,5 proc.) tai ims tik trečdalį panašiai autorinio atlygio. na tas trečdalis tai čia grubiai skaičiuojant. jei sakykim apgal autorinę sutatį gaunate 100 lt atlygį tai ims apie 33 lt pašalpai skaičiuoti kaip draudžiamąsias pajamas.
tikiuosi aiškiai paaiškinau.
yra straipsniukas apie tai žurnale "Tavo vaikas" balandžio nr. jei neklystu.

Nelabai supratau,kaip skaičiuojamos pašalpos blush2.gif
Aš dirbu pagal individualios veiklos pažymą ir pvz. šiais metais uždirbu 1000lt,pateikiu deklaraciją,susimoku mokesčius grubiai tariant nuo vienos minimalios algos,įgaunu 1 mėn. draudimo stažą.Tai kaip man tada skaičiuosis ta pašalpa?Jei imant trečdalį,tai sakykim,mano draudžiamosios pajamos gaunasi apie 270lt, ir kaip toliau skaičiuojasi?Tie 270lt ir bus mano pašalpa? g.gif
(Man būtinojo draudimo stažo nereikia,nes esu dieninio skyriaus studentė.)

Apskritai,kokias aš galiu gauti išmokas/pašalpas susijusias su nėštumu,gimdymu ir vaiko auginimo atostogomis? g.gif

QUOTE(Irmantė @ 2009 11 25, 18:30)
Kiek žinau su ind.veiklos pazymejimu reikia moketi 15 proc nuo pajamu. Pagal autorine sutarti gautusi maziau? Ar gal kitu privalumu turi autorine sutartis?

Su individualios veiklos pažyma gali pasirinkti mokesčių mokėjimo tipą iš dviejų esamų:
1)Moki 15% mokesčių (nežinau,kaip tiksliai pasiskirsto) nuo visų savo gautų pajamų iš tos veiklos ir nesuki galvos.
arba
2)Nuo savo gautų pajamų moki 15% GPM+ 9% PSD(privalomas soc.draudimas) nuo MMA kiekvieną mėnesį (72lt/mėn) ir pasibaigus metams,perskaičiuojamas ir,jei reikia mokėti,primokamas skirtumas,kad įmoka sudarytų 9% nuo praėjusių metų apmokestinamųjų pajamų + 10% Sodrai ir + 21% PVM,jei pajamos viršija 100 000lt.
Bet pasirenkant šitą mokėjimo tipą iš savo gautų pajamų gali išskaičiuoti visas išlaidas,susijusias su tavo darbu-yra išvardinta,ką galima išskaičiuoti,o ką ne,bet šiaip bendrai tariant,tai galima labai daug ką išskaičiuoti.Žinoma,galima ir "prikurti" išlaidų,bet visus paslaugų/prekių pirkimus reikėtų pagrįsti,kad konkrečiai jūs pirkote (dažniausiai sąskaita-faktūra).Pvz,visos telefonų/interneto sąskaitos,įv. darbo priemonių/įrenginių remontas ir pan. (kompiuteriai,spausdintuvai ir kt.),kanc. priemonės, mašinos naudojimas.
Žodžiu,pasirenkant šitą,esi pati sau buhalterė,renki kvitukus,vedi pajamų-išlaidų knygą ir t.t.Reikalaujama,kad išlaidas reikia pagrįsti sąskaitomis-faktūromis,bet kiek pasakojo,tai VMI niekad nėra žiūrėję į tuos "čekiukus",bet aišku,dėl savo šventos ramybės geriau viską vesti kuo skaidriau.Visus šitus dokumentus reikia saugoti 10metų.

Dėl autorinių sutarčių mokesčių nelabai ką žinau,bet kiek pamenu,anksčiau buvo 15% ir lyg dar galėdavai susigrąžinti lengvatą.Bent jau aš susigrąžinau už praeitus metus,bet gal dėl to,kad tas autorinis atlyginimas buvo super mažas. unsure.gif
Atsakyti
Myliuk, ne visai taip su IV, kaip sakai. Nuo 2009-01-01 liko tik vienas IV variantas (tas, kurį aprašei Nr. 2). Beje, nuo 2010 m. auga VSD įmoka, jis bus nebe 10, bet 20 proc. ( 2011 - 28,5 proc.). Ką gali teoriškai gauti už sumokėtus mokesčius - žr. Sodros tinklalapyje, archyve. Gana padrika info. Beje, praktika kartais pasirodo kiek kitokia, nei teorija. Aš nedarbingumo lapelio niekada neimčiau, nes tada tektų drebėti, kad tik nedarbingumo laikotarpiu niekas nesugalvotų pinigų pervesti, Sodra juos atims (pajamų negalima gauti, kai sergi). Panašiai ir su motinystės išmokomis. Planuoju vaiką ir tiksliai žinau, kad tėvystės atostogų eis vyras. Aš negaliu 1 metams nutraukti darbo, nes prarasiu užsakovus. Man "darbo vietos" niekas nesaugos.

Bet ne viskas taip blogai. Žiūriu, daug kam pro akis praslydo liepos mėnesį priimtos įstatymo pataisos (gal dėl to, kad spauda labiau domėjosi motinų ir pensininkų pjudymu). Jos įsigalios nuo 2010-01-01:čia

Atsidarykit dokumentą pavadinimu "2009 m. liepos 22 d. priimtas Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 2, 9, 17, 18 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas" ir paskaitykite 3-4 punktus.

Aš manau nuo kitų metų rinktis IV, nes iki šiol dirbau pagal autorines sutartis. Mokesčių atžvilgiu teoriškai tai turėtų būti geresnis variantas, deja, taip nėra.
Teoriškai: aš turėčiau mokėti 15 proc. GPM + 6 proc. PSD + 1 proc. VSD, autorinį atlyginimą išmokėjęs asmuo: 3 proc. PSD + 7 proc. VSD.
Deja, praktika kitokia: iš manęs atskaičiuoja 30 proc., o patys sumoka tik 2 proc.
Ką mano "darbdaviai" (vertimų biurai) žada daryti nuo kitų metų, kai VSD dalis, kurią jie turėtų sumokėti patys, augs iki 14 proc., aš nežinau. Nejau vėl viską ant manęs sukars?
Papildyta:
Beje, dėl dalies pinigėlių susigrąžinimo deklaruojant. Aš susigrąžindavau tai, ką permokėdavau dėl nepritaikyto NPD.
Už šiuos metus nesusigrąžinsiu nieko, nes NPD skaičiuojamas tik pajamoms, gautoms iš darbo santykių arba jų esmę atitinkančių santykių... Deja, mano autoriniai atlyginimai tokioms pajamoms nepriklauso.
Atsakyti
Ačiū už atsakymus! o ar autorinę sutartį galima pasirašyti su klientu (fiziniu asmeniu, paslaugos užsakovu)?

Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2009 11 26, 09:19)

Na gal ir ne viską teisingai papasakojau,kiek pati paskutiniu metu sužinojau ir kaip supratau,tiek ir papasakojau,bet gali būti,kad šita mano informacija nėra visiškai teisinga blush2.gif
Vistiek kažkaip ne iki galo supratau unsure.gif Jei renkantis tą naująjį paprasčiausią mokesčių mokėjimo tipą,tai iš savo pajamų galiu atskaičuoti 30% išlaidų,ir tik nuo likusių 70% mokėti mokesčius?
O kokios pajamos yra laikomos gautos iš darbo santykių?Pvz,jei aš esu draudimo tarpininkė,sakykim,gaunu per metus 1000lt,man tuos pinigus išmoka draudimo įmonė,tai aš galiu iš šitų pinigų atskaičiuoti 30% ir nuo likusių mokėti mokesčius? g.gif

O deklaravusi už praėjusius metus autorinį atlyginimą,aš susigrąžinau praktiškai beveik visus sumokėtus mokesčius,bet čia greičiausiai tik todėl,kad mano algelė siekė vos porą šimtų litų. unsure.gif

Dar klausimas,gal kas turite tame patirties doh.gif Kas dirbate su individualios veiklos pažyma,ar jums išrašo sąskaitas-faktūras?Nuėjau į "Maximą",pirkau popieriaus spausdintuvui,galvoju nu jau tokioj didelėj parduotuvėj tikrai nebus jokių atsisakinėjimų rašyti faktūros,bet informacijoj mergička vistiek man jos neišrašė doh.gif Nes aš kaip individualiai dirbantis žmogus neturiu jokių įmonės kodų ir pan.,man buvo pasakoję,kad faktūrai turėtų pakakti tik asmens kodo,ale toj "Maximoj" nesugebėjo ji man išrašyti,nes jai yra duota programa,kur reikia tuos duomenis būtinai suvesti ir viskas. doh.gif Tai kaip iš tikrųjų? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Irmantė @ 2009 11 26, 14:43)
Ačiū už atsakymus! o ar autorinę sutartį galima pasirašyti su klientu (fiziniu asmeniu, paslaugos užsakovu)?


Abejoju, ar fizinis asmuo norės rūpintis mokesčių pervedimu kam reikia (nes tai padaryti priklauso autorinį užmokestį išmokėjusiam asmeniui). Tokiu atveju geriau VL arba IV. O išvis nieko dar geriau rolleyes.gif
O jeigu ketinsi sudaryti autorinę sutartį su juridiniu asmeniu, dėl visa ko primink, kad jam teks 10 proc. (kitąmet - 17 proc.) iš savęs atsegti. Nes jei įmonė autorines sudarinėja labai retai, jos atstovas gali būti neatkreipęs dėmesio į šių metų mokesčių pasikeitimus.

QUOTE(Myliukas` @ 2009 11 26, 16:03)
Na gal ir ne viską teisingai papasakojau,kiek pati paskutiniu metu sužinojau ir kaip supratau,tiek ir papasakojau,bet gali būti,kad šita mano informacija nėra visiškai teisinga  blush2.gif
Vistiek kažkaip ne iki galo supratau  unsure.gif Jei renkantis tą naująjį paprasčiausią mokesčių mokėjimo tipą,tai iš savo pajamų galiu atskaičuoti 30% išlaidų,ir tik nuo likusių 70% mokėti mokesčius?
O kokios pajamos yra laikomos gautos iš darbo santykių?Pvz,jei aš esu draudimo tarpininkė,sakykim,gaunu per metus 1000lt,man tuos pinigus išmoka draudimo įmonė,tai aš galiu iš šitų pinigų atskaičiuoti 30% ir nuo likusių mokėti mokesčius?  g.gif

O deklaravusi už praėjusius metus autorinį atlyginimą,aš susigrąžinau praktiškai beveik visus sumokėtus mokesčius,bet čia greičiausiai tik todėl,kad mano algelė siekė vos porą šimtų litų.  unsure.gif

Dar klausimas,gal kas turite tame patirties  doh.gif Kas dirbate su individualios veiklos pažyma,ar jums išrašo sąskaitas-faktūras?Nuėjau į "Maximą",pirkau popieriaus spausdintuvui,galvoju nu jau tokioj didelėj parduotuvėj tikrai nebus jokių atsisakinėjimų rašyti faktūros,bet informacijoj mergička vistiek man jos neišrašė  doh.gif Nes aš kaip individualiai dirbantis žmogus neturiu jokių įmonės kodų ir pan.,man buvo pasakoję,kad faktūrai turėtų pakakti tik asmens kodo,ale toj "Maximoj" nesugebėjo ji man išrašyti,nes jai yra duota programa,kur reikia tuos duomenis būtinai suvesti ir viskas.  doh.gif Tai kaip iš tikrųjų?  g.gif


Tai kad pati VMI informacijos savo tinklalapyje nelabai atnaujina.

Dėl to, kaip viskas bus tiksliai nuo kitų metų, aš irgi dar ne viską suprantu. Bet šiais metais tikrai nueisiu į VMI ir išsiaiškinsiu.

Dėl susigrąžinimo: tai šiemet deklaravusi ir aš susigrąžinau 600 lt dėl nepritaikyto NPD, bet kitąmet jau nebegalėsiu.

Darbo santykiai atsiranda, kai pasirašai darbo sutartį. Jų esmę atitinkantys santykiai: pvz., jei dirbi pagal darbo sutartį ir dar priedo tas pats darbdavys su tavimi autorinę sutartį sudaro. Tai pastarosios pajamos ir būtų pajamos iš darbo santykių esmę atitinkančių santykių. Jeigu VMI šis faktas užkliūtų už akių, ji gali pareikalauti nuo tokios autorinės sutarties sumokėti mokesčius kaip nuo darbo sutarties. Radau visą VMI pranešimą šia tema: čia


Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2009 11 26, 19:41)
Darbo santykiai atsiranda, kai pasirašai darbo sutartį. Jų esmę atitinkantys santykiai: pvz., jei dirbi pagal darbo sutartį ir dar priedo tas pats darbdavys su tavimi autorinę sutartį sudaro. Tai pastarosios pajamos ir būtų pajamos iš darbo santykių esmę atitinkančių santykių. Jeigu VMI šis faktas užkliūtų už akių, ji gali pareikalauti nuo tokios autorinės sutarties sumokėti mokesčius kaip nuo darbo sutarties. Radau visą VMI pranešimą šia tema: čia

Aišku,tai man skaitytųsi ne kaip darbo santykiai,nes aš turiu pasirašiusi tik tarpininkavimo sutartį. g.gif

Dar,jei aš už 2009m. deklaruoju,mokesčius sumoku kažkur 2010 pavasarį,įgaunu tam tikrą stažą.Tai kaip man tokiu atveju skaičiuotų motinystės išmokas?Ta prasme,sakykim,įgaučiau 1 mėn. stažą,tai man tas mėnesiukas "keliautų" jei aš į dekretą išeičiau tik pavyzdžiui 2010m. vasarą? g.gif Nes šiaip išmokas skaičiuoja nuo paskutinių 12 mėn. algų,bet aš kadangi studentė esu ir man to stažo nereikia,tai kaip tuo atveju? wacko.gif

Kokios išvis išmokos yra gaunamos,susijusios su nėštumu ir vaikeliu? g.gif Žinau,kad už dekretą gauna,už gimdymą vienkartinę gauna,ir poto motinystės išmokas ir vaiko pinigai.Ar yra dar kokių išmokų? unsure.gif
Atsakyti
Dėl stažo tai nežinau. Nesusidūriau kol kas su juo, neprireikė tokios info. Čia reikėtų sodros archyvą naršyti, kažkokios informacijos turėtų būti g.gif

O dėl išmokų, tai pati viską surašei. Man rodos, daugiau nieko.
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2009 11 27, 07:56)
Dėl stažo tai nežinau. Nesusidūriau kol kas su juo, neprireikė tokios info. Čia reikėtų sodros archyvą naršyti, kažkokios informacijos turėtų būti  g.gif

Dėl stažo aš tikrai žinau,kad man jo nereikia,bet nežinau,kaip tada dėl išmokų,jei aš susimoku mokesčius g.gif

Kai nueisit pasidomėti VMI naujienomis,praneškit ir mums čia,ką sužinojote mirksiukas.gif 4u.gif

Ir dar,gal kas žino atsakymą į šį mano klausimą?
Kas dirbate su individualios veiklos pažyma,ar jums išrašo sąskaitas-faktūras?Nuėjau į "Maximą",pirkau popieriaus spausdintuvui,galvoju nu jau tokioj didelėj parduotuvėj tikrai nebus jokių atsisakinėjimų rašyti faktūros,bet informacijoj mergička vistiek man jos neišrašė doh.gif Nes aš kaip individualiai dirbantis žmogus neturiu jokių įmonės kodų ir pan.,man buvo pasakoję,kad faktūrai turėtų pakakti tik asmens kodo,ale toj "Maximoj" nesugebėjo ji man išrašyti,nes jai yra duota programa,kur reikia tuos duomenis būtinai suvesti ir viskas. doh.gif Tai kaip iš tikrųjų? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Myliukas`: 27 lapkričio 2009 - 15:22
Aš nežinau, nes pati kol kas individualia veikla nesiverčiu.
Bet kažkada, gal metų pradžioje tax.lt forume skaičiau apie išlaidų, susijusių su automobiliu, nurašymą kaip IV išlaidų. Ir jei gerai pamenu, tai pilantis degalus degalinėje kažkokį dokumentą galima išsirašyti.
Kadangi man tai nebuvo aktualu, konkrečiai visko neprisimenu, bet, matyt, panašiai ir su popieriaus pirkimu gali būti. Paskaityk šitą temą (arba gali ir klausimą užduoti): tax.lt
Atsakyti