Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

Sveiko merginos,
Klausimelis toks: ar galiu pagal autorine sutarti dirbti patalpu valytoja? Kokie butu mano ir darbdavio mokesciai?
Atsakyti
Kaip as supratau, tai yra skola uz nesumoketa bazine pensija. Tikriausiai pries 10 metu pamirsote susimoketi ir priskaiciavo delsipinigius. Tik keista, kad po 10 metu apie tai suzinojote.
Atsakyti
QUOTE(Wicky @ 2008 10 27, 19:55)
Pries daugiau kaip 10 metu atsidariau savo kirpykla,isigijau patenta. Paskutini nestumo men.nustojau dirbti, uz patenta daugiau nemokejau( iki siol veiklos nevykdau).Gal po 3 metu gavau laiska is Sodros,kad esu jiems skolinga ir turiu moketi didziule suma.Ar jie teisus reikalaudami pinigu?Ka as galiu padaryti,nes neturiu jokiu pajamu ir niekur nedirbu jau 10metu,auginu vaika schmoll.gif .

turbut ne patenta turejot
Atsakyti
Laba diena merginos 4u.gif

Labai tikiuosi, kad kuri noras man padės ir pakomentuos mano padėtį smile.gif

Visą laika iki 2008.12.31. dirbau ir turiu nemažą stažą. Nuo 2009.01. esu bedarbė ir gaunu išmokas. Jau baigs man mokėti liepos mėn. Rugsėjo-lapkričio mėn. turėčiau turėti nemažą užsakymą pagal autorinę sutartį. Realiai į dekretą galėčiau išeiti spalio 17d. ( tik dabar jau nieko nesuprantu ar man galima bus išeiti, jei dar bus galiojanti sutartis, ar aš turriu išeiti kai ji pasibaigia, t.y. kokia gruodžio 1d. , gal nusišneku, bet dabar šita sistema man pasidarė gūdus miškas blush2.gif )
Gimdymo data 12.27. Tai dabar noriu sužinoti ar man skaičiuos kokius nors pinigėlius dekretui, vaiko priežiūros atostogoms g.gif
Atsakyti
Žinoma, ne smile.gif čia gi ne kūrybinis darbas smile.gif

QUOTE(PELIUTE @ 2009 04 28, 08:20)
Sveiko merginos,
Klausimelis toks: ar galiu pagal autorine sutarti dirbti patalpu valytoja? Kokie butu mano ir darbdavio mokesciai?


Aš irgi noriu kai ko paklausti - jeigu dariau vertimą pažįstamai ir ji atliko pervedimą, įrašydama "už vert.paslaugas" - ar neturėsiu dėl to problemų su mokestininkais? Ar jie gali prieiti prie banko duomenų? blink.gif
Paprastai dirbu pagal autorines, o čia paslaugą padariau, ir jokios sutarties nebuvo (aišku, mokesčių ji irgi nemokėjo...).
Kaip manote? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Vespa @ 2009 05 21, 17:57)
Paprastai dirbu pagal autorines, o čia paslaugą padariau, ir jokios sutarties nebuvo (aišku, mokesčių ji irgi nemokėjo...).
Kaip manote?  unsure.gif


manau, nesuk tu galvos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(voveriukstis @ 2009 04 04, 09:37)
bent minimalią pašalpą manau turėtumėte gauti.
nes jūs motinystės pašalpai gauti drudžiama esate tik nuo 2009-01-01.
darbo stažas skaičiuojamas taip: jei nuo minimalios algos (800 lt) sumokėtos įmokos, tai jūs jau turite 1 mėn. draudimo stažą, jei nuo 2 ar 3 minimalių algų sumoėta, tai turite 2 ar 3 mėn. draudimo stažą. tai galite pasiskaičiuoti. galite ir per viena mėnesį sumokėti sakykim nuo 5 minimalių algų sodrai įmokas, tada iš kart įgysite 5 mėnesių draudimo stažą.
o pašalpai skaičiuoti pajamos imamos procentaliai, kadangi jūs mokate 10 proc. sodrai ( dirbantys pagal darbo sutartį moka 28,5 proc.) tai ims tik trečdalį panašiai autorinio atlygio. na tas trečdalis tai čia grubiai skaičiuojant. jei sakykim apgal autorinę sutatį gaunate 100 lt atlygį tai ims apie 33 lt pašalpai skaičiuoti kaip draudžiamąsias pajamas.
tikiuosi aiškiai paaiškinau.
yra straipsniukas apie tai žurnale "Tavo vaikas" balandžio nr. jei neklystu.


O jeigu pagal autorine sutarti dirbau 2007 m. kelis menesius ,ar man ieis tai i bendra stazha? shiuo metu esu bedarbe ir turiu 17 men. stazho neiskaitant darbo pagal autorine sutarti...tai jeigu autorinio darbo neiskaiciuos net ishmokos negausiu:(
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Velnio_nuotaka: 16 liepos 2009 - 13:17
QUOTE(Velnio_nuotaka @ 2009 07 16, 13:17)
O jeigu pagal autorine sutarti dirbau 2007 m. kelis menesius ,ar man ieis tai i bendra stazha? shiuo metu esu bedarbe ir turiu 17 men. stazho neiskaitant darbo pagal autorine sutarti...tai jeigu autorinio darbo neiskaiciuos net ishmokos negausiu:(


Bedarbes apskitai ismokos is Sodros negauna.
O autorines stazas gali isiskaiciuot tik jei jis buvo igytas nuo 2009 01 01.
Atsakyti
Nagi mamos, ar kas susidure su tokiu dalyku... Turejau autorine, kurios perdavimo aktas birzelio 29, birzelio 30 isejau i dekreta ir ta pacia diena man pervede pinigus uz autorine. Pagal nuostabaus istatymo pataisa dabar tureciau gauti ne uz 4 menesius dekretines, o tik uz 3. Man pasiule rasyti skunda, sake, tokiu yra jau nemazai. Ar yra tokiu mamu, kurioms buvo panasi situacija? kaip elgetes?
Atsakyti
Pabandykit pasiieskot cia-gal rasit ka naudingo :
http://www.tax.lt/gs...
Atsakyti
Sveiki,
norėjau paklausti, apie masažo kabineto atidarymą ir masažisto veiklos įteisinimą. Kokių dokumentų reikia, kad įteisinti savo veiklą? Išsipirkusi verslo liudijimą pagal "kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų veiklą", berods dar turiu gauti licenziją? O licenzija kur gaunama ir ar būtinas medicininis išsilavinimas, kad ją gaučiau? Kokie dokumentai dar reikalingi? Iš anksto dėkoju, nes man tai labai svarbu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(121akela @ 2009 08 15, 14:01)
Pasikonsultuokit VMI, arba tel 1882

VMI buvau , jie nieko gero nepasake, tipo leidimu reikia bla bla bla, susizinok, ta, susizinok ta, bet nieko konkretaus. Bandziau skambinti i darbo inspekcija, bet kelios dienos irgi neprisiskambinu, gal ten telefonas toks neveikiantis ikeltas nete? O gal ne sudba? blush2.gif
Atsakyti