Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

Kad sucialines garantijas duoda - pliusas.
Bet tikriausiai neįsiskaitei, apei ką čia kalbama.

Jei esi motinystės atostogose ir laisvalaikiu, dirbdama kūrybinį darbą, prisiduri keletą šimtukų, trečdalį šių pinigų išskaičiouja iš tavo gaunamos motinystės pašalpos. Tai - nieko bendro su socialiniu draudimu. O tiksliau, dabar sumoki mokesčius už tą socialinį draudimą nuo gauto honoraro (čia, mano akimis - pliusas) ir plius ta proga gauni mažiau pašalpos (o tai, mano akimis - jau vagystė).


Papildyta:
QUOTE(vaidicita @ 2009 02 18, 20:53)
taip rasot kol savu vaiku neturit  ax.gif kuo cia Zvagulis detas? jo vaikui daugiau nei 2 metai kiek zinau... o jei zmogus dirba ir moka sodrai o po to uztai gauna pasalpa kuo tai blogai? o jei dar papildomai savo darbu uzsidirba ar tas blogai? man ta pasalpa sodra ne is lempos moka...


Tas, kam tai neaktualu, nesupranta, apie ką kalbama, todėl ir paisto apie žvagulius wink.gif
Net ir delfyje paskelbus straipsnį, kaip pasižiūrėjau, dalis komentarų - į pievas, nes mano, kad čia turimas omeny tas pradėtas "Sodrai" mokėti mokestis nuo autorinių.
Atsakyti
QUOTE(vaidicita @ 2009 02 18, 21:53)
taip rasot kol savu vaiku neturit  ax.gif kuo cia Zvagulis detas? jo vaikui daugiau nei 2 metai kiek zinau... o jei zmogus dirba ir moka sodrai o po to uztai gauna pasalpa kuo tai blogai? o jei dar papildomai savo darbu uzsidirba ar tas blogai? man ta pasalpa sodra ne is lempos moka...


Tiesiog sakau, kad nemalonu skaityti pasisakymus su "apvagiantis įstatymas" ir pan. kurstančiais aistras žodžiais. Žvagulį paminėjau ne dėl vaikų, o dėl milijonų - tegu moka mokesčius nuo autorinių sutarčių. Vaiko pašalpa du metus - liuks, aišku,kad ne blogai - pažiūrėkit, ar daug tokių valstybių, kur mama net du metus gali ramiai auginti vaikutį ir gauti pinigėlius? smile.gif
Atsakyti
a nu jo tas kad sodrai mokama ir garantijas gauni tai pliusas. bet kad jie cia su motinyste susiejo tai pieva visiska. matau Tu jau cia gerai isisavinus viska, tai sakykim jei as gaunu 300 lt pagal autorine, tai 100 man is pasalpos atima, o as dar turiu kam ka moket ar jau jie tuo 100 pasitenkina? vagyste vidury dienos doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Salsa @ 2009 02 18, 21:55)
Kad sucialines garantijas duoda - pliusas.
Bet tikriausiai neįsiskaitei, apei ką čia kalbama.

Jei esi motinystės atostogose ir laisvalaikiu, dirbdama kūrybinį darbą, prisiduri keletą šimtukų, trečdalį šių pinigų išskaičiouja iš tavo gaunamos motinystės pašalpos. Tai - nieko bendro su socialiniu draudimu. O tiksliau, dabar sumoki mokesčius už tą socialinį draudimą nuo gauto honoraro (čia, mano akimis - pliusas) ir plius ta proga gauni mažiau pašalpos (o tai, mano akimis - jau vagystė).
Papildyta:
Tas, kam tai neaktualu, nesupranta, apie ką kalbama, todėl ir paisto apie žvagulius wink.gif
Net ir delfyje paskelbus straipsnį, kaip pasižiūrėjau, dalis komentarų - į pievas, nes mano, kad čia turimas omeny tas pradėtas "Sodrai" mokėti mokestis nuo autorinių.


Na va, vėl "gražiai išreiškiat savo nuomonę" biggrin.gif

Kad išskaičiuoja iš pašalpos įsiskaičiau, nesijaudinkit, gal jūs neįsiskaitėt, kas man jūsų pasisakyme nepatiko bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(juu @ 2009 02 18, 21:00)
Tiesiog sakau, kad nemalonu skaityti pasisakymus su "apvagiantis įstatymas" ir pan. kurstančiais aistras žodžiais. Žvagulį paminėjau ne dėl vaikų, o dėl milijonų - tegu moka mokesčius nuo autorinių sutarčių. Vaiko pašalpa du metus - liuks, aišku,kad ne blogai - pažiūrėkit, ar daug tokių valstybių, kur mama net du metus gali ramiai auginti vaikutį ir gauti pinigėlius?  smile.gif


taip, nedaug taciau daug tokiu valstybiu kur vaiko pinigai mokami kur kas daugiau nei musu 97 lt iki 3 metu taip mazdaug nuo 5 iki 10 kartu daugiau ir dar iki 18 metu mirksiukas.gif
plius yra valstybiu kur mamom auginanciom vaikus darbo valandos yra nenormuojamos ir jos padariusios darba gali eiti namo, nes visi supranta: jos augina vaikus... ir t.t
Atsakyti
QUOTE(juu @ 2009 02 18, 21:02)
Na va, vėl "gražiai išreiškiat savo nuomonę"  biggrin.gif

Kad išskaičiuoja iš pašalpos įsiskaičiau, nesijaudinkit, gal jūs neįsiskaitėt, kas man jūsų pasisakyme nepatiko  bigsmile.gif


Nepatiko? O kaip tai pavadinti?

Prieš kelerius metus tas pats buvo su pensininkais. Kai nusprendė nebemokėti pensijų dirbantiems pensininkams. Kuo tai baigėsi? Ogi pripažinimu, kad įstatymas prieštarauja Konstitucijai.

Dabar - analogiškas sprendimas. Nenustebčiau, jei anksčiau ar vėliau jis taip pat būtų pripažintas ne konstituciniu.

Motyvų, kodėl, kokiu pagrindu išskaičioujamas trečdalis pašalpos, nesuprantu.

O savo nepasitenkinimą Žvaguliu prie motinystės pašalpos priplakate tikrai ne į temą wink.gif Ir jei jums neskanu skaityti kaltinimus, kad valdžia priėmė kvailą įstatymą - tai jau jūsų asmeninė problema.

Iki šiol kuo sąžiningiausiai mokėjau mokesčius ir prieš kelis mėnesius nė nebūčiau pamaniusi, kad pačiai teks ieškotis būdų, kaip tuos įstatymus apeiti.
Jei jūs man įrodysite, kad tas trečdalio honoraro iškaitymas iš pašalpos bent kuo nors naudingas man, kaip kad "Sodrai" mokamas procentas - paspausiu dešinę, gtegul ir virtualiai.
O kol kas visiškai nematau pagrindo tiesiog sumąstyti ir atimti iš manęs tą grašį, kurį prisiduriu panaudodama savo kūrybinius gebėjimus, taigi vadinu tai vagyste, patinka tamstai tai, ar ne tongue.gif

Papildyta:
QUOTE(vaidicita @ 2009 02 18, 21:04)
taip, nedaug taciau daug tokiu valstybiu kur vaiko pinigai mokami kur kas daugiau nei musu 97 lt iki 3 metu taip mazdaug nuo 5 iki 10 kartu daugiau ir dar iki 18 metu  mirksiukas.gif
plius yra valstybiu kur mamom auginanciom vaikus darbo valandos yra nenormuojamos ir jos padariusios darba gali eiti namo, nes visi supranta: jos augina vaikus... ir t.t


Plius lengvatos jaunoms mamoms apmokant studijas (Skandinavijoj), plius gerai organizuota mažų vaikų priežiūros sistema, kai nereikia auklei palikti 3/4 savo atlyginimo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 02 08, 18:59)
Patentai seniai neegzistuoja, yra verslo liudijimai, kurie perkami max. metams ir tikrai negali 10 metų galiot. Gal jūs sumaišėte su ind. veikla? Jos neišregistravote? Tada tikrai per 10 metų bus didelės sumos prisikaupusios. Ale bet šiaip jau Sodra siunčia priminimus susimokėt po kelių mėn., kai nesumoki, o ne po 10 metų. Kad jūs vaiką auginot ir nedirbot, tai niekam neįdomu.

Buvau ir aš taip su individualia veikla prisižaidus doh.gif Vykdžiau veiklą, o paskui nebe, ir pamiršau doh.gif Tik skambutis po mėnesio, susimokėkite. Per durną galvą ir susimokėjau, o kur dingsi? smile.gif
Atsakyti
manau kad atsakyma galetum rasti arba gauti cia www.nvoteise.lt
jie ir steigtis padeda ir konsultuoja

Atsakyti
Sveikos, kaip su autorinėmis sekasi? mano patirtis pastaruoju metu nekokia: piktybiškai neatsiskaitoma... gal turite idėjų, kaip tokiu atveju kovoti?
Atsakyti
Jeigu turi verslo liudijimč ir dirbi, tai už verslo liudijimą mokėti nereikia. Kai nutrauks darbo sutartį - mokėti reikės. Su ind. veikla kitaip. Nuo 2009.01.01 tas faktas, kad dirbi ar pan. jau nebegalioja Sodrai reikia mokėti 10 proc. nuo praėjusiais metais gautų pajamų metinės sumos.
Atsakyti
Labas,
gal kas nors gali padėti tokiu klausimu - jau 2 metus dirbu tik pagal autorines sutartis, ar man priklauso kokia nors Sodros pašalpa neštumo ir gimdymo atostogoms, bei motinystes atostogoms? Išstudijavau visą Sodros internetinį puslapį ir neradau atsakymo. Kai paskambinau pasiteirauti, man pasakė, kad dėl dirbančių pagal autorines socialinio stažo dar nėra priimto įstatymo... Likau it musę kandus. Bučiau labai dėkinga, jeigu kas nors išmano šį reikalą ir galėtų pakomentuoti.
Atsakyti
bent minimalią pašalpą manau turėtumėte gauti.
nes jūs motinystės pašalpai gauti drudžiama esate tik nuo 2009-01-01.
darbo stažas skaičiuojamas taip: jei nuo minimalios algos (800 lt) sumokėtos įmokos, tai jūs jau turite 1 mėn. draudimo stažą, jei nuo 2 ar 3 minimalių algų sumoėta, tai turite 2 ar 3 mėn. draudimo stažą. tai galite pasiskaičiuoti. galite ir per viena mėnesį sumokėti sakykim nuo 5 minimalių algų sodrai įmokas, tada iš kart įgysite 5 mėnesių draudimo stažą.
o pašalpai skaičiuoti pajamos imamos procentaliai, kadangi jūs mokate 10 proc. sodrai ( dirbantys pagal darbo sutartį moka 28,5 proc.) tai ims tik trečdalį panašiai autorinio atlygio. na tas trečdalis tai čia grubiai skaičiuojant. jei sakykim apgal autorinę sutatį gaunate 100 lt atlygį tai ims apie 33 lt pašalpai skaičiuoti kaip draudžiamąsias pajamas.
tikiuosi aiškiai paaiškinau.
yra straipsniukas apie tai žurnale "Tavo vaikas" balandžio nr. jei neklystu.
Atsakyti