Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

QUOTE(Dye @ 2009 01 27, 14:51)
Laba diena.
Gavau pasiūlymą padirbėti pagal autorinę sutartį. Taip apsidžiaugiau, bet pasiskaitinėjau ir gaunasi tokia situacija:
esu motinystės atostogose ir gaunu iš SODROS tarkim 500lt, už autorinį kūrinį gausiu tarkim 100lt- tai taip išeina, kad man tai jokios naudos- SODRA nuskaičiuos ir man bemokės 400lt motinystės pašalpos----ar aš teisi?


Kaip tik taip ir daro sad.gif

QUOTE
O jei aš luktelsiu keletą mėnesių kol vaikui sueis 2 metai ir tik tada dirbsiu pagal autorinę sutartį---ar tai nebus man nuostolinga pildant metinę deklaraciją?


Na, su tom deklaracijom tai nesigaudau kol kas visiškai, tai nežinau, ką atsakyt. Bet aš būtent taip ir bandysiu tvarkytis, kad honorarai būtų išmokami tik po 2-ojo vaiko gimtadienio.
Atsakyti
Ačiū už atsakymą.
Bandysiu tartis, kad sutartį rašomės dabar, dirbu, o užmokėtų man po 2-ojo vaiko gimtadienio.
Dar reiktų su tom deklaracijom išsiaiškint, jei yra trys vaikai, tai juk neapmokestinamas minimumas ten kažkaip didelis gaunas g.gif
Atsakyti
QUOTE(Norna @ 2009 02 03, 14:15)
Gal išsiaiškinai, kaip būtų su metine deklaracija? bigsmile.gif


Na lyg ir išsiaiškinau:
Asmenys, kurie nėra draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu, sveikatos draudimo metine įmoka negali būti mažesne nei 9% dvylikos minimaliu menesiniu algu, galiojanciu imokos mokejimo diena. Tai reiskia, kad sveikatos draudimo mokestis per metus negali buti mazesnis nei 864 Lt. Pvz.,: jei asmeniui, dirbanciam tik pagal autorine sutarti bus sumokėta 20 Lt ir daugiau per metus nebus daroma darbų (ir daugiau jokiu pajamų jis negauna), kitu metu pradžioje deklaruojant pajamas, autoriui reikės sumokėti privalomo sveikatos draudimo įmokų skirtumą - 862,46 Lt. -----------
tai būtų jei asmuo nėra draustas sveikatos draudimu.
Paskaičiau įstatymą- mamos, kol vaikui sueina 8 metai yra draustos sveikatos draudimu, tad belieka sumokėti mokesčius už autorinį darbą, kuri sumoka darbo užsakovas nuo tavo algos. Pvz.: 23,53 Lt už vieno darbo atlikimą išskaičiuojant iš šios sumos 15% pajamų mokesčio (3,53 Lt), 6% privalomojo sveikatos draudimo mokesčio (1,41 Lt), 1% socialinio draudimo mokesčio (0,24 Lt). Iš viso į autoriaus asmeninę banko sąskaitą pervedama 18,35 Lt.
Tad lauksiu kol vaikui sueis 2 metai. O iki to šluostysiu dulkes nuo kompo.
Atsakyti
QUOTE(Wicky @ 2008 10 27, 18:55)
Pries daugiau kaip 10 metu atsidariau savo kirpykla,isigijau patenta. Paskutini nestumo men.nustojau dirbti, uz patenta daugiau nemokejau( iki siol veiklos nevykdau).Gal po 3 metu gavau laiska is Sodros,kad esu jiems skolinga ir turiu moketi didziule suma.Ar jie teisus reikalaudami pinigu?Ka as galiu padaryti,nes neturiu jokiu pajamu ir niekur nedirbu jau 10metu,auginu vaika schmoll.gif .


Patentai seniai neegzistuoja, yra verslo liudijimai, kurie perkami max. metams ir tikrai negali 10 metų galiot. Gal jūs sumaišėte su ind. veikla? Jos neišregistravote? Tada tikrai per 10 metų bus didelės sumos prisikaupusios. Ale bet šiaip jau Sodra siunčia priminimus susimokėt po kelių mėn., kai nesumoki, o ne po 10 metų. Kad jūs vaiką auginot ir nedirbot, tai niekam neįdomu.
Atsakyti
atrodo neviska atskaiciuoja. Pasalpa sumazina trecdaliu o ne visa autorines uzdirbamos sumos.
http://www.delfi.lt/...php?id=20579689
Atsakyti
QUOTE(paggy_bundy @ 2009 02 15, 17:28)
atrodo neviska atskaiciuoja. Pasalpa sumazina trecdaliu o ne visa autorines uzdirbamos sumos.
http://www.delfi.lt/...php?id=20579689

Taip, siemet tik trecdaliu, nes ir Sodros imoku suma kol kas tik trecdalis visos numatomos sumos,su metais ji vis didedes taip dides ir atskaitymai mirksiukas.gif
Atsakyti
kazin nera kokios peticijos pasirasyciau visom keturiom. kokia nesamone, sumasciau prisidurt keleta simtu prie savo pasalpos ir vakare sumigdzius vaikus padirbet pagal autorine, pasirodo man visiskai neverta to daryti doh.gif ir kodel? koks tikslas sitoki apribojima uzdet mamom?
Atsakyti
Na va, laimė, dabar jau susiprotėjo, kad ne 100 proc. honoraro dydį iš pašalpos atima, bet tik 30 proc. Dar galima dantis sukandus apsiprasti

Bet kai rašiau ankstesnį savo postą, tikrai Sodroje išaiškino, kad išskaičiuoja visą sumą, 100 proc. Vadinasi, pas juos pačius ten bardakas ir jie, nabagai, mūsų "gudragalvių" seimūnų priimtuose įstatymuose pasiklydo. Ko ir reikėjo tikėtis, kai šitaip skubotai viską priėmė.

Bet iš tiesų tai kūrybinis darbas - toks jau dalykas, kad neturėtų va šitaip pašalpos atiminėti. Juk jei seimūnas knygą išleidžia, iš jo kaip seimo nari algos niekas neišskaičiuoja to pelno, kurį jis už knygą gavo protest.gif
Atsakyti
QUOTE(vaidicita @ 2009 02 18, 15:42)
dievazi, zinociau kam parasyt koki laiska issilieciau, ant dusios lengviau butu biggrin.gif



Laišką parašyt gali, tik ar jį "kaltieji" perskaitys? wink.gif

Belieka pasiguosti, akd daugybė su autorinėmis prisidurdavusių litą-kitą mamų dabar suksis su vokeliais, tad valstybei iš šio įstatymo realiai bus daugiau žalos, nei naudos -nebeteks net ir tų 15 proc. pajamų mokesčio, kurį anksčiau mokėdavo honorarus gaunantis asmuo. Bent jau motinystės atostogų atveju išties būti pilietišku nebeapsimoka ir vokelis - vienintelė ideali alternatyva thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Salsa @ 2009 02 18, 15:48)
Laišką parašyt gali, tik ar jį "kaltieji" perskaitys? wink.gif

Belieka pasiguosti, akd daugybė su autorinėmis prisidurdavusių litą-kitą mamų dabar suksis su vokeliais, tad valstybei iš šio įstatymo realiai bus daugiau žalos, nei naudos -nebeteks net ir tų 15 proc. pajamų mokesčio, kurį anksčiau mokėdavo honorarus gaunantis asmuo. Bent jau motinystės atostogų atveju išties būti pilietišku nebeapsimoka ir vokelis - vienintelė ideali alternatyva  thumbup.gif


mano atveju imone su vokeliu neapsiima , bijo rizikuot .
Atsakyti
QUOTE(Salsa @ 2009 02 18, 21:29)
Suprantu...

Dar yra būdas kitą žmogų vietoj savęs popieriuose įdarbinti - vyrą, sesę, mamą. Gal taip įmonė sutiktų?

Ko tik aš pati neprisigalvojau sužinojus apie šitą apvagiantį įstatymą  doh.gif


Suprantu, kad jūsų nuomonės nepakeisiu, ir net neverta diskutuot, bet atsibosta skaityt postus, nuolatos "varančius" ant valdžios doh.gif Na, nepalankus šis įstatymas mamoms, bet juk gaunat tą pašalpą du metus už vaiko auginimą. Tik kad toks lietuviškas būdas, nuslėpinėt, "nusukinėt" nuo valstybės kaip tik galima... Pavyzdžiui, man, šis įstatymas visai neblogas, jei dirbčiau pagal autorines sutartis, gaučiau socialines garantijas smile.gif O kad nuo visokių žvagulių nuskaičiuos, tai tik pliusas.
Atsakyti
QUOTE(juu @ 2009 02 18, 20:47)
Suprantu, kad jūsų nuomonės nepakeisiu, ir net neverta diskutuot, bet atsibosta skaityt postus, nuolatos "varančius" ant valdžios  doh.gif  Na, nepalankus šis įstatymas mamoms, bet juk gaunat tą pašalpą du metus už vaiko auginimą. Tik kad toks lietuviškas būdas, nuslėpinėt, "nusukinėt" nuo valstybės kaip tik galima... Pavyzdžiui, man, šis įstatymas visai neblogas, jei dirbčiau pagal autorines sutartis, gaučiau socialines garantijas  smile.gif  O kad nuo visokių žvagulių nuskaičiuos, tai tik pliusas.

taip rasot kol savu vaiku neturit ax.gif kuo cia Zvagulis detas? jo vaikui daugiau nei 2 metai kiek zinau... o jei zmogus dirba ir moka sodrai o po to uztai gauna pasalpa kuo tai blogai? o jei dar papildomai savo darbu uzsidirba ar tas blogai? man ta pasalpa sodra ne is lempos moka...
Atsakyti