Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

QUOTE(ilonux @ 2009 01 15, 10:35)
Juk autorinės sutarys nenumato jokių grantijų - yra užsakymas, tu jį atlieki ir su užsakovu atsisveikini, jam nemokant jokių išeitinių kompensacijų, atostoginių ir pan.

autorinės pajamos yra draudžiamosios, nes nuo jų mokamos sodros įmokos, nuo kurių yra galimybė gauti motinystės pašalpą.
jau citavau kitur, bet pakartosiu
pagal sodrą
QUOTE
Asmens draudžiamosios pajamos – visos asmens pajamos, nuo kurių buvo mokamos ar turėjo būti mokamos socialinio draudimo įmokos ligos ir motinystės socialiniam draudimui, apdraustajam priskaičiuotos ligos (įskaitant darbdavio mokamas 2 pirmąsias ligos dienas), profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės) pašalpos, ligos dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligos pašalpos, taip pat nedarbo socialinio draudimo išmokos.

pagal soc. min.
QUOTE
Motinystės/tėvystės socialinio draudimo pašalpas, gimus vaikui, galės gauti asmenys, gaunantys pajamas pagal autorines sutartis, sportininkai, atlikėjai, ūkininkai ir jų partneriai, savarankiškai dirbantys asmenys (išskyrus tuos, kurie verčiasi individualia veikla turėdami verslo liudijimus, advokatus, advokatų padėjėjus, notarus, antstolius), jeigu jie bus įgiję bent minimalų ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą motinystės/tėvystės socialinio draudimo pašalpoms gauti.
Atsakyti
"jeigu jie bus įgiję bent minimalų ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą motinystės/tėvystės socialinio draudimo pašalpoms gauti"

O koks yra minimalus motinystės soc. draudimo stažas motinystės soc. draudimo pašalpai gauti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(InRed @ 2009 01 15, 11:35)
man Sodra paaiškino ir ne tik Sodra - kadangi nuo autorinių dabar jau mokami mokesčiai Sodrai,kurių anksčiau nebuvo, tai traktuojama, kaip draudžiamosios pajamos. Taigi, jei gausi sausį honorarą, tai Sodra mokės ką nors tik tuo atveju, jei honoraras mažesnis. ir mokės tik skirtumą. Todėl, jei liko nedaug gauti iš Sodros, geriau bandyti sutarti, kad honorarą už kelis mėnesius mokėtų jau po to, kai baigsi gauti išmokas iš sodros. Formaliai autorinės sutartys netrukdys likti motinystės atostogose, tačiau realiai jokios naudos iš jų nebegausi, jei dirbsi ir gausi honorarą 4u.gif


Viskas aišku verysad.gif

Įdomus tik vienas faktas - aš niekada negaunu už honoraro kas mėnesį (manau ir dauguma autorių) - jį gaunu maždaug per tris kartus į metus. Tai taip išeitų jei gausiu, pvz. liepos mėnesį visą sumą, na kad ir kokį 15 tūkst., tai aš prarandu tik liepos mėnesio pašalpą? O visa kitos kitos pašalpos lieka neliestos, ar jie skaičiuos už visus metus? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ilonux: 15 sausio 2009 - 11:35
QUOTE(Swietoczka @ 2009 01 15, 11:24)
O koks yra minimalus motinystės soc. draudimo stažas motinystės soc. draudimo pašalpai gauti?  g.gif

QUOTE
Teisę gauti motinystės pašalpą nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpiu turi pagal šio įstatymo 4 straipsnio 1–3 dalis apdrausti asmenys, kuriems suteiktos nėštumo ir gimdymo atostogos, jeigu jie iki pirmosios nėštumo ir gimdymo atostogų dienos turi ne trumpesnį kaip 3 mėnesių per paskutinius 12 mėnesių arba ne trumpesnį kaip 6 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą, išskyrus šio straipsnio 2 ir 3 dalyse numatytus atvejus. Nuo 2009 m. liepos 1 d. – ne trumpesnį kaip 9 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius, nuo 2009 m. spalio 1 d. – ne trumpesnį kaip 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą
Atsakyti
ilonux, logiškai - taip. turėtum prarasti tik 1 mėnesio išmoką. Tačiau negarantuoju, kad toks gavumas nevus traktuojamas, kaip grįžimas į darbą ar kaip panašiai, ir kad tokiu atveju nereiks ateinantiems keliems mėnesiams vėl rašyti prašymo gauti išmokas. Žodžiu, čia dar reikia palaukti, kol Sodra gaus išaiškinimus 4u.gif
Atsakyti
tai pala, taip gaunasi, jeigu pvz esu motinystės atostogose ir parašau kuklią recenziją už kurią gaunu kuklius 70 lt honoraro, tai savo prašmatniųjų pašalpos babkių negausiu?????
Atsakyti
QUOTE(liūdnasis pelėnas @ 2009 01 20, 13:27)
tai pala, taip gaunasi, jeigu pvz esu motinystės atostogose ir parašau kuklią recenziją už kurią gaunu kuklius 70 lt honoraro, tai savo prašmatniųjų pašalpos babkių negausiu?????


Gausi, tik iš jų išminusuos tuos 70 Lt. Kitaip sakant, padovanosi juos Valstybei lithuania.gif
Atsakyti
Tik dabar išsiaiškinau šį principą. Esu motinystės atostogose, o kas mėnesįš gaunu honorarus už kekletą kūrybinių darbelių. Dabar teks prašytis, kad honorarus "taupytų" ir išmokėtų tik kai vaikui sueis 2 metai. Keletas mėnesių iš varganos pašalpos - nekokia perspektyva, bet ką darysi, valstybės buduliams nenoriu tų pinigų atiduot doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Salsa @ 2009 01 20, 18:00)
Keletas mėnesių iš varganos pašalpos - nekokia perspektyva, bet ką darysi, valstybės buduliams nenoriu tų pinigų atiduot  doh.gif


Aš pagalvojau, kad galėtų ir Seimo narius kai kuriems iš jų atlyginimo nukarpyt užmokestį, gautą pagal autorines sutartis - Meiželytei, Valinskienei ir kt. Tai bent būtų socialinis teisingumas ir solidarumas su vaikus auginančiomis mamomis lotuliukas.gif Dainuoji, dainuoji, o pinigai - į valstybės biudžetą tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2009 01 20, 14:47)
Gausi, tik iš jų išminusuos tuos 70 Lt. Kitaip sakant, padovanosi juos Valstybei  lithuania.gif


Nu susikeiksiu tuoj..., tai taip išeina reik tiesiog nieko nedirbt verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(Salsa @ 2009 01 20, 18:00)
Tik dabar išsiaiškinau šį principą. Esu motinystės atostogose, o kas mėnesįš gaunu honorarus už kekletą kūrybinių darbelių. Dabar teks prašytis, kad honorarus "taupytų" ir išmokėtų tik kai vaikui sueis 2 metai. Keletas mėnesių iš varganos pašalpos - nekokia perspektyva, bet ką darysi, valstybės buduliams nenoriu tų pinigų atiduot  doh.gif


O ką daryti, jei tų''atostogų'' dar daug liko g.gif , kažin kaip po to teks tuos honorarus išlupinėti g.gif
Atsakyti
Gal galite paaiskinti - jei pensijinio amziaus zmogus, gaunantis pensija, nori padirbeti pagal autorine sutarti, jam is pensijos neisskaiciuos tos sumos, kaip mamytems is pasalpos?
Busiu dekinga uz paaiskinima.
Atsakyti
Laba diena.
Gavau pasiūlymą padirbėti pagal autorinę sutartį. Taip apsidžiaugiau, bet pasiskaitinėjau ir gaunasi tokia situacija:
esu motinystės atostogose ir gaunu iš SODROS tarkim 500lt, už autorinį kūrinį gausiu tarkim 100lt- tai taip išeina, kad man tai jokios naudos- SODRA nuskaičiuos ir man bemokės 400lt motinystės pašalpos----ar aš teisi?
O jei aš luktelsiu keletą mėnesių kol vaikui sueis 2 metai ir tik tada dirbsiu pagal autorinę sutartį---ar tai nebus man nuostolinga pildant metinę deklaraciją?
Ai, visai nebeišmanau ką daryt, norėtusi padirbėt, bet už pinigus, o ne kažkam viską atiduot.
Atsakyti