Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

QUOTE(InRed @ 2009 01 12, 14:36)
dėl autorinių - juk už jas dabar irgi bus mokamos motinystės pašalpos. Tik, kai Vyriausybė išleis nutarimą, kaip nuo draudžiamųjų pajamų bus skaičiuojamas kompensuojamasis uždarbis, paaiškės, kiek gausis. Nors, logiška būtų mąstyti, kad jei kol kas 3x mažesni mokesčiai sodrai nuo autorinių, tai ir išmoka bus triskart mažesnė. Pliusas tas, kad jei autorinius gauni iš kelių vietų - jie pliusuosis mirksiukas.gif


O kaip yra, kai uždarbį pagal autorines sutartis gauni nepastovų? Tai yra, gali gauti kažkokį užmokestį, po to pusę metų negauti nieko ir pan. Ar tuomet irgi mokamos motinystės pašalpos?

Atleiskit man neišmanėlei, visiškai šitų reikalų nesuprantu... blush2.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(juu @ 2009 01 12, 14:01)
O kaip yra, kai uždarbį pagal autorines sutartis gauni nepastovų? Tai yra, gali gauti kažkokį užmokestį, po to pusę metų negauti nieko ir pan. Ar tuomet irgi mokamos motinystės pašalpos?

Atleiskit man neišmanėlei, visiškai šitų reikalų nesuprantu...  blush2.gif  doh.gif


Juu, žinok, dar pati Sodra nieko nesupranta. Laukia poįstatyminių aktų. Man irgi kyla begalė klausimų. Kaip bus apmokamas, pvz., biuletenis. Gerai nežinau, bet, man rodos, dabar pirmas kelias dienas apmoka darbdavys.O jei aš jų turiu -niolika? Kas tada? Apmokamos tik darbo dienos, taigi 5 iš 7. Puiku, kad kiti turi darbo grafiką, aš jo neturiu. Jeigu sodra įspraus mane tarp kitų žmonių, kuriems apmokamos 5 dienos per savaitę, tai bus neteisinga.
Įstatymo pataisoje parašyta, kad sveikatos draudimu galima naudotis tada, kai buvo tris mėnesisu iš eilės mokamos įmokos. Mano atveju kas tai? Kai tris mėnesius iš eilės pasirašysiu bent vieną autorinę sutartį? Deja, ne visada taip būna. Tai ką, praleidusi mėnesiuką kitą nebeturėsiu sveikatos draudimo?
Tas pats ir su pensijos stažu - vieneri metai nepertraukiamo darbo - tai vieneri metai stažo. Ką tai reiškia? Vėlgi bent po sutartį į mėnesį? Metuose tikrai būna bent vienas mėnuo, kai nepasirašau jokios sutarties. Taip išeina, tie metai į stažą nebeįskaičiuojami?
Žodžiu, toks jausmas, kad Sodrai svarbiausia pinigų prisirinkti, o ką darys, kai visi nauji mokėtojai išties letenėles (kas pensijai, kas biuleteniui apmokėti), neaišku.
Toliau laukiu poįstatyminių aktų smile.gif
Papildyta:
Tiesa, įdomumo dėlei straipsniukas . Kodėl, pagal LLRI, netikslinga autorius apmokestinti VSD.
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2009 01 12, 15:23)
Juu, žinok, dar pati Sodra nieko nesupranta. Laukia poįstatyminių aktų. Man irgi kyla begalė klausimų. Kaip bus apmokamas, pvz., biuletenis. Gerai nežinau, bet, man rodos, dabar pirmas kelias dienas apmoka darbdavys.O jei aš jų turiu -niolika? Kas tada? Apmokamos tik darbo dienos, taigi 5 iš 7. Puiku, kad kiti turi darbo grafiką, aš jo neturiu. Jeigu sodra įspraus mane tarp kitų žmonių, kuriems apmokamos 5 dienos per savaitę, tai bus neteisinga.
Įstatymo pataisoje parašyta, kad sveikatos draudimu galima naudotis tada, kai buvo tris mėnesisu iš eilės mokamos įmokos. Mano atveju kas tai? Kai tris mėnesius iš eilės pasirašysiu bent vieną autorinę sutartį? Deja, ne visada taip būna. Tai ką, praleidusi mėnesiuką kitą nebeturėsiu sveikatos draudimo?
Tas pats ir su pensijos stažu - vieneri metai nepertraukiamo darbo - tai vieneri metai stažo. Ką tai reiškia? Vėlgi bent po sutartį į mėnesį? Metuose tikrai būna bent vienas mėnuo, kai nepasirašau jokios sutarties. Taip išeina, tie metai į stažą nebeįskaičiuojami?
Žodžiu, toks jausmas, kad Sodrai svarbiausia pinigų prisirinkti, o ką darys, kai visi nauji mokėtojai išties letenėles (kas pensijai, kas biuleteniui apmokėti), neaišku.
Toliau laukiu poįstatyminių aktų  smile.gif
Papildyta:
Tiesa, įdomumo dėlei straipsniukas . Kodėl, pagal LLRI, netikslinga autorius apmokestinti VSD.


Aš irgi šiandien skambinausi Sodrai, tai pasimetę jie visi, nežino kaip traktuoti. Klausiau, ar jei dirbu pagal autorinę sutartį, man išskaičiuos iš motinystės pašalpos uždirbtus pinigus (tada net neapsimoka dirbt verysad.gif ). Tai sakė nežino, nes nėra poįstatyminių aktų. Darbuotojos nuomone, tai neturėtų nuskaičiuot, jei nėra darbo santykių. Tačiau tai tik jos nuomonė verysad.gif Lieka laukti poįstatyminių aktų ir tada bus aišku, ką daryt...
Atsakyti
QUOTE(ilonux @ 2009 01 12, 17:02)
Darbuotojos nuomone, tai neturėtų nuskaičiuot, jei nėra darbo santykių. Tačiau tai tik jos nuomonė  verysad.gif  Lieka laukti poįstatyminių aktų ir tada bus aišku, ką daryt...


Man irgi aiškino, kad tarp manęs ir mano užsakovų nėra darbo santykių ir dėl to kaip tik turi nuo manęs sodrai reikės nuskaičiuoti visus 28,5 proc.
VMI tuo pačiu klausimu aiškino kitaip.
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2009 01 12, 19:04)
Man irgi aiškino, kad tarp manęs ir mano užsakovų nėra darbo santykių ir dėl to kaip tik turi nuo manęs sodrai reikės nuskaičiuoti visus 28,5 proc.
VMI tuo pačiu klausimu aiškino kitaip.


O kaip aiškino VMI? Man svarbiausia, kad galėčiau dirbti motinystės atostogų metu, kurios jau ne už kalno. Kol kas nepasirašinėju sutarčių, nes bijau, kad neatimtų uždirbtų pinigėlių, t.y. neatskaičiuotų nuo pašalpos. Kam tada iš viso dirbt?
Pagal Kubilą ir jo šaiką moters vieta virtuvėje tikriausiai, tik retkarčiais gali sau leisti į bažnyčią nueit už šventuosius konservatorius pasimelst doh.gif O svarbiausia funkcija - kuo daugiau vaikų prisigimdyt, kad įgyvendintų Socialinio reikalų ministro planą iki 2050 m. Lietuvoj 4 mln. gyventojų turėt lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ilonux @ 2009 01 13, 07:40)
O kaip aiškino VMI? Man svarbiausia, kad galėčiau dirbti motinystės atostogų


VMi aiškino, kad darbo santykiai yra, taigi PSD ir VSD įmokas dalinuosi su "autorinį išmokėjusiu asmeniu". Visais kitais klausimais liepė Sodrai skambinti ir ten aiškintis.
Atsakyti
QUOTE(ilonux @ 2009 01 13, 07:40)
O kaip aiškino VMI? Man svarbiausia, kad galėčiau dirbti motinystės atostogų metu, kurios jau ne už kalno. Kol kas nepasirašinėju sutarčių, nes bijau, kad neatimtų uždirbtų pinigėlių, t.y. neatskaičiuotų nuo pašalpos. Kam tada iš viso dirbt?
Pagal Kubilą ir jo šaiką moters vieta virtuvėje tikriausiai, tik retkarčiais gali sau leisti į bažnyčią nueit už šventuosius konservatorius pasimelst  doh.gif O svarbiausia funkcija - kuo daugiau vaikų prisigimdyt, kad įgyvendintų Socialinio reikalų ministro planą iki 2050 m. Lietuvoj 4 mln.  gyventojų turėt  lotuliukas.gif


thumbup.gif gerai cia pavarei... As atvirksciai, atostogas jau uz pusmecio baigsiu, bet va dabar irgi laukiu 'pakabinta' kol kas nors ka nors paaiskins. Bet greiciausiai prasysiu del sventos ramybes, kad suformintu autorine ant kurio nors patikimo bendradarbio, kuris man paskui 'vticharia' perves man...

...o iki 2050 tureti 4 mln gyventoju - ne fantastika. Reikia tik pasikviesti i LT viena nedideli Kinijos miesteli, ir bus ! tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(zuvedra @ 2009 01 13, 21:03)
thumbup.gif gerai cia pavarei... As atvirksciai, atostogas jau uz pusmecio baigsiu, bet va dabar irgi laukiu 'pakabinta' kol kas nors ka nors paaiskins. Bet greiciausiai prasysiu del sventos ramybes, kad suformintu autorine ant kurio nors patikimo bendradarbio, kuris man paskui 'vticharia' perves man...

...o iki 2050 tureti 4 mln gyventoju - ne fantastika. Reikia tik pasikviesti i LT viena nedideli Kinijos miesteli, ir bus !  tongue.gif


Jo, mano galvoje irgi tokios mintys sukasi - o kas gi belieka doh.gif
Aš irgi manau, kad vienintelis būdas Lietuvai padidinti gyventojų skaičių - pasikviesti kinus. Įsivaizduoju...2050 m. man bus apie 70 metų, ir matysiu važiuodama pro šalį kiniškas iškabas ir pakelės ženklus kiniškai thumbup.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Dėl autorinių, kam aktualu:
Sodra patvirtino, kad nuo 2009 m. išmokamiems honorarams bus taikomi nauji mokesčiai nepriklausomai nuo to, kad sutartis buvo pasirašyta ir net darbas atliktas dar 2008 m. (LLVS info)
Tai va... praeitais metais 2 knygas išverčiau, spausdins šimet, ir mokesčius nusuks kaip čigonų turguje...
Atsakyti
QUOTE(Vespa @ 2009 01 14, 16:02)
Dėl autorinių, kam aktualu:
Sodra patvirtino, kad nuo 2009 m. išmokamiems honorarams bus taikomi nauji mokesčiai nepriklausomai nuo to, kad sutartis buvo pasirašyta ir net darbas atliktas dar 2008 m. (LLVS info)
Tai va... praeitais metais 2 knygas išverčiau, spausdins šimet, ir mokesčius nusuks kaip čigonų turguje...


Man šiuo atveju pasisekė labiau - užsakovai sutiko pervesti pinigus dar 2008 m., ne visai pilnai užbaigus darbą (nors liko tik keli redakciniai pataisymai), kad nenukentėčiau nuo išaugusių mokesčių. Esu už jiems už žmoniškumą labai dėkinga - pinigus gavau gruodžio 30 d. O darbą sąžiningai ir kruopščiai vakar užbaigiau blush2.gif
O vat dabar delsiu dėl naujų sutarčių pasirašymo - kadangi būsiu motinystės atostogose, tai bijau nukentėt unsure.gif Dirbsiu, dirbsiu ir bus kaip tikras čigonų turgus - metų gale dar turėsiu grąžint man išmokėtą motinystės pašalpą blink.gif
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2009 01 13, 09:05)
VMi aiškino, kad darbo santykiai yra, taigi PSD ir VSD įmokas dalinuosi su "autorinį išmokėjusiu asmeniu". Visais kitais klausimais liepė Sodrai skambinti ir ten aiškintis.


Man vis dėl to keista, kad autorinės sutartys traktuojamos kaip darbo santykiai. Kokie ten darbo santykiai? Darbo santykiai turi atitikti LR darbo kodekse numatytus principus. Juk autorinės sutarys nenumato jokių grantijų - yra užsakymas, tu jį atlieki ir su užsakovu atsisveikini, jam nemokant jokių išeitinių kompensacijų, atostoginių ir pan.
Tame pačiame Socialinio draudimo įstatyme išskiriamos dvi autorinių sutarčių apmokestinimo rūšys - viena, kai autorius turi darbo santykius su užsakovu (t.y., kai jis turi su tuo pačiu asmeniu sudaręs ir įprastą darbo sutartį), o kita - kai neturi darbo santykių.
Atsakyti
QUOTE(ilonux @ 2009 01 12, 17:02)
Aš irgi šiandien skambinausi Sodrai, tai pasimetę jie visi, nežino kaip traktuoti. Klausiau, ar jei dirbu pagal autorinę sutartį, man išskaičiuos iš motinystės pašalpos uždirbtus pinigus (tada net neapsimoka dirbt  verysad.gif ). Tai sakė nežino, nes nėra poįstatyminių aktų. Darbuotojos nuomone, tai neturėtų nuskaičiuot, jei nėra darbo santykių. Tačiau tai tik jos nuomonė  verysad.gif  Lieka laukti poįstatyminių aktų ir tada bus aišku, ką daryt...


man Sodra paaiškino ir ne tik Sodra - kadangi nuo autorinių dabar jau mokami mokesčiai Sodrai,kurių anksčiau nebuvo, tai traktuojama, kaip draudžiamosios pajamos. Taigi, jei gausi sausį honorarą, tai Sodra mokės ką nors tik tuo atveju, jei honoraras mažesnis. ir mokės tik skirtumą. Todėl, jei liko nedaug gauti iš Sodros, geriau bandyti sutarti, kad honorarą už kelis mėnesius mokėtų jau po to, kai baigsi gauti išmokas iš sodros. Formaliai autorinės sutartys netrukdys likti motinystės atostogose, tačiau realiai jokios naudos iš jų nebegausi, jei dirbsi ir gausi honorarą 4u.gif
Atsakyti