Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

QUOTE(juu @ 2009 01 09, 12:51)
Aš esu interjero dizainerė, darau individualius projektus, o sutarties net labai reikia - kas daugiau mane apsaugos nuo to, kad užsakovas "nepasiplaus" gavęs atliktą projektą?  g.gif


Aišku. Bet nepamiršk, kad dabar "autorinio atlyginimo mokėtojas" turės mokėti 10 proc. VSD nuo tavo atlyginimo.
Kažkaip man nelabai teko girdėti, kad, dirbantys su fiziniais asmenimis, pasirašinėtų autorines sutartis. Nes užsakovas turės pats sumokėti tavo mokesčius VMI, Sodrai, o nuo šiol, kaip minėjau, dar ir papildomai 10 proc. nuo savęs pridėti. Kas norės terliotis? Nebent įmonės, kurios buhalterius turi, bet fiziniai asmenys... g.gif
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2009 01 09, 20:49)
Aišku. Bet nepamiršk, kad dabar "autorinio atlyginimo mokėtojas" turės mokėti 10 proc. VSD nuo tavo atlyginimo.
Kažkaip man nelabai teko girdėti, kad, dirbantys su fiziniais asmenimis, pasirašinėtų autorines sutartis. Nes užsakovas turės pats sumokėti tavo mokesčius VMI, Sodrai, o nuo šiol, kaip minėjau, dar ir papildomai 10 proc. nuo savęs pridėti. Kas norės terliotis? Nebent įmonės, kurios buhalterius turi, bet fiziniai asmenys...  g.gif


Hm, iš tiesų... g.gif O kaip manot, ar pati paprasčiausia sutartis "be mokesčių" galiotų (tik įsipareigojimas atlikti darbą ir įsipareigojimas apmokėti)?
Atsakyti
Neįsivaizduoju, kaip teisiškai tai atrodytų. Bet lygiai taip pat turbūt neįsivaizduos ir jūsų klientas. Tebūnie ta sutartis niekinė teisiniu požiūriu, bet su tokiomis sutartimis paprastai nesusiduriantis klientas, ją pasirašęs, jausis atsakingas ir paskui už padarytą darbą sumokės.
Na, aš čia taip išvedžioju, nes puikiai jus suprantu, kad, apsiėmus atlikti darbą, norisi turėti garantijų, kad už jį bus ir sumokėta.

Aš pati dirbu pagal autorines sutartis - visos mano pajamos iš to, kitų neturiu. Tik sritis kita - vertimas.

O gal yra koks kitas būdas tokiam susitarimui įforminti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulala: 09 sausio 2009 - 21:39
QUOTE(saulala @ 2009 01 09, 22:37)
Neįsivaizduoju, kaip teisiškai tai atrodytų. Bet lygiai taip pat turbūt neįsivaizduos ir jūsų klientas. Tebūnie ta sutartis niekinė teisiniu požiūriu, bet su tokiomis sutartimis paprastai nesusiduriantis klientas, ją pasirašęs, jausis atsakingas ir paskui už padarytą darbą sumokės.
Na, aš čia taip išvedžioju, nes puikiai jus suprantu, kad, apsiėmus atlikti darbą, norisi turėti garantijų, kad už jį bus ir sumokėta.

Aš pati dirbu pagal autorines sutartis - visos mano pajamos iš to, kitų neturiu. Tik sritis kita - vertimas.

O gal yra koks kitas būdas tokiam susitarimui įforminti?


Va aš irgi galvoju, gal klientas, pasirašęs tokią sutartį (ir sumokėjęs avansą), jausis labiau įsipareigojęs, nei be jos g.gif

Galimybė dar būtų pirkti patentą, tačiau, bent jau kol kas, man neapsimokėtų to daryti. Bet kokiu atveju, vėliau reikės ieškoti kažkokio kelio, kad galėčiau dirbti savo darbą ir legaliai mokėti mokesčius.

Ačiū už konsultacijas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2009 01 09, 21:37)
Neįsivaizduoju, kaip teisiškai tai atrodytų. Bet lygiai taip pat turbūt neįsivaizduos ir jūsų klientas. Tebūnie ta sutartis niekinė teisiniu požiūriu, bet su tokiomis sutartimis paprastai nesusiduriantis klientas, ją pasirašęs, jausis atsakingas ir paskui už padarytą darbą sumokės.
Na, aš čia taip išvedžioju, nes puikiai jus suprantu, kad, apsiėmus atlikti darbą, norisi turėti garantijų, kad už jį bus ir sumokėta.

Aš pati dirbu pagal autorines sutartis - visos mano pajamos iš to, kitų neturiu. Tik sritis kita - vertimas.

O gal yra koks kitas būdas tokiam susitarimui įforminti?


drinks_cheers.gif Ir as taip manau. Cia tas pats, kaip pvz nuomojant buta. Teoriskai, turetum su nuomininku sudaryt sutarti, nunest ja kur reikia ir pats nubeges i VMI susimoket pajamu mokesti... Bet niekas taip nedaro - kas gi nori prarast trecdali pajamu ? Tai sudaro sutarti, pasiraso su nuomininku, bet jos niekur nenesa. Tokiu budu truputi 'prilaiko' nuomininka. Teisiskai tokia sutartis galiotu (jei pasirasyta abieju pusiu) ir bet koks teismas ja priimtu. Bet - yra vienas bet - mokesciu inspekcija iskeltu byla blink.gif ... uz GPM nemokejima...

O kito budo, kaip sutartis, nesvarbu kokia, ir nera. O bet kokia sutartis iformina pajamas. O nuo bet kokiu pajamu turi buti mokami mokesciai... Yra tam tikru isimciu, pavyzdziui talkos zemes ukyje, bet cia jos netinka.

Bet kiek man teko gyvenime ka nors remontuot ar kitas paslaugas pirkt, tai viskas sprendziama abipusiu pasitikejimu ir avansais. Be sutarciu.

Saulala, o tie 10 proc. amzini, ar jie toliau dides ?


Atsakyti
QUOTE(zuvedra @ 2009 01 10, 11:46)
Saulala, o tie 10 proc. amzini, ar jie toliau dides ?


Didės. Kitais metais aš 23 proc., darbdavys 17 proc., dar kitąmet aš 24 proc., darbdavys 29,7 proc.
Na, bent šiandien panašu į tai, kad visus 32 proc. sumokėsiu aš, nes mano nuolatiniai darbdaviai nenori tų 10 proc. pinigų traukti iš savo kišenės (o aš nenoriu atitinkamai kelti įkainio, kad neprarasčiau užsakovų). O naujiems užsakovams pasakau įkainį "į letenėles" ir palieku jiems spręsti, ar mokės man "baltais" ar "juodais" pinigais.
Atsakyti
mokesčių lentelė čia
Atsakyti
QUOTE(juu @ 2009 01 09, 13:51)
Aš esu interjero dizainerė, darau individualius projektus, o sutarties net labai reikia - kas daugiau mane apsaugos nuo to, kad užsakovas "nepasiplaus" gavęs atliktą projektą?  g.gif



QUOTE(juu @ 2009 01 09, 22:21)
Hm, iš tiesų...  g.gif  O kaip manot, ar pati paprasčiausia sutartis "be mokesčių" galiotų (tik įsipareigojimas atlikti darbą ir įsipareigojimas apmokėti)?



QUOTE(juu @ 2009 01 09, 22:49)
Va aš irgi galvoju, gal klientas, pasirašęs tokią sutartį (ir sumokėjęs avansą), jausis labiau įsipareigojęs, nei be jos  g.gif

Galimybė dar būtų pirkti patentą, tačiau, bent jau kol kas, man neapsimokėtų to daryti. Bet kokiu atveju, vėliau reikės ieškoti kažkokio kelio, kad galėčiau dirbti savo darbą ir legaliai mokėti mokesčius.

Ačiū už konsultacijas  4u.gif


Matau vienintelį kelią legaliai sudarinėti Jūsų minamas sutartis - pirkti patentą. Kai įrenginėjom namą buvom kelias sutartis su tokiais patentininkais sudarę.

Papildyta:
QUOTE(l'eau @ 2009 01 10, 20:11)


Ačiū už lentelę thumbup.gif Man įdomus vienas dalykas - ar turėdamas verslo liudijimą visais atvejais mokėti reikia sodrai? Įstatyme yra viena išlyga:
Asmenys, kurie vykdo individualią veiklą turėdami verslo liudijimą, socialinio draudimo įmokų gali nemokėti (tas laikotarpis bus neįskaitytas į socialinio draudimo stažą), jei šie asmenys:
5) privalomai draudžiami socialiniu draudimu pagal Lietuvos Respublikos įstatymus;

Noriu nuomot butą pagal verslo liudijimą - tai ką teks nuo jo ir sodrai mokėt, ar ką, jei esu dirbanti?
Atsakyti
pavyzdžai
Lietuvos Respublikoje privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti:

* Lietuvos Respublikos piliečiai nuolat gyvenantys Lietuvoje, mokantys arba už kuriuos mokamos privalomojo sveikatos draudimo įmokos;
* nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenantys užsieniečiai, mokantys arba už kuriuos mokamos privalomojo sveikatos draudimo įmokos;
* laikinai gyvenantys ir Lietuvos Respublikoje teisėtai dirbantys užsieniečiai;
* laikinai gyvenančių ir Lietuvos Respublikoje teisėtai dirbančių užsieniečių nepilnamečiai šeimos nariai.
įstatymas (pasiskaitykit 6 straipsnį mirksiukas.gif )
Atsakyti
QUOTE(ilonux @ 2009 01 11, 19:01)
Ačiū už informaciją  4u.gif
Išeina, kad PSD kitur dirbantys verslo liudijimo turėtojai turi mokėt, o kaip kažin su sodra, ar irgi?

asmenys, kurie, vykdydami individualią veiklą GPM sumoka įsigydami verslo liudijimą, pasibaigus kalendoriniams metams (iki gegužės 1 d.) perskaičiuoja PSD įmokas ir, jei reikia, primoka skirtumą, kad jų PSD įmoka sudarytų 9 proc. nuo per kalendorinius metus gautų GPM deklaracijoje deklaruotų individualios veiklos pajamų. Šių asmenų metinė PSD įmoka negali būti mažesnė kaip 9 proc. 12 MMA, išskyrus asmenis, draudžiamus valstybės lėšomis bei pagal darbo sutartis dirbančius asmenis (įskaitant politikus, valstybės tarnautojus)
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2009 01 11, 22:21)
asmenys, kurie, vykdydami individualią veiklą GPM sumoka įsigydami verslo liudijimą, pasibaigus kalendoriniams metams (iki gegužės 1 d.) perskaičiuoja PSD įmokas ir, jei reikia, primoka skirtumą, kad jų PSD įmoka sudarytų 9 proc. nuo per kalendorinius metus gautų GPM deklaracijoje deklaruotų individualios veiklos pajamų. Šių asmenų metinė PSD įmoka negali būti mažesnė kaip 9 proc. 12 MMA, išskyrus asmenis, draudžiamus valstybės lėšomis bei pagal darbo sutartis dirbančius asmenis (įskaitant politikus, valstybės tarnautojus)


Tas man aišku, kad sumoka PSD. PSD yra privalomas sveikatos draudimas. Už šį mokestį gyventojai gauna sveikatos priežiūros paslaugas.
O mane domina, ar dirbantys pagal darbo sutartį ir turintys verslo liudijimą būtinai turi mokėti VSD, t.y. socialinio draudimo mokesčius, t.y. už juos gauni pensiją, motinystės pašalpas ir pan. Nes jei tai yra VSD draudžiamosios pajamos tai ką iš motinystės pašalpos atskaičiuos?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ilonux: 11 sausio 2009 - 22:58
QUOTE(BalticGold @ 2009 01 09, 11:08)
viskas, gali padėkoti klounų valdžiai...jei tavo šeimos pajamų per mėnesį/12 men. vidurkis, įskaitanti papildomai amokestinamus autorinius, viršys 1050 lt žmogui, ŠPYGĄ tu gausi vaiko pinigų  verysad.gif


Pašalpos už vaiką nebegausiu, nes tuoj jau jam sueis dveji. O dėl autorinių - juk už jas dabar irgi bus mokamos motinystės pašalpos. Tik, kai Vyriausybė išleis nutarimą, kaip nuo draudžiamųjų pajamų bus skaičiuojamas kompensuojamasis uždarbis, paaiškės, kiek gausis. Nors, logiška būtų mąstyti, kad jei kol kas 3x mažesni mokesčiai sodrai nuo autorinių, tai ir išmoka bus triskart mažesnė. Pliusas tas, kad jei autorinius gauni iš kelių vietų - jie pliusuosis mirksiukas.gif
Atsakyti