QUOTE(Pasaulė @ 2010 08 11, 12:59)
Muilas labai gražus, o skaitaliukas mane nustebino. Negalvojau, kad Ecocert toks blogietis...
as visokius tokius straipsnius (nors ir nepraleidziu paskaityti
) vertinu su gramu druskos
kiekvienas autorius skirtingai vertins, nes, deja, tai didziulis verslas (sertifikavimas) ir daug kas vyksta uz uzdaru duru.
daug straipsniu perskaicius tiesiog susidaro nuomone, kad nei vienas sertif organas nera 100% skaidrus, tuo labiau absoliutus ar geriausias.
Ecocert, deja, labai daznai kritikuojamas, nera ten viskas grazu su jais.
Taciau cia autorius siek tiek viska suplake. Yra du ecocert sertif lygiai: ECOCERT Natural ir ECOCERT Natural and Organic.
Siaip ar taip ecocert daug leidzia (pvz net SLS, sintetinius konservantus ir tt). Kiti sertif organai turi grieztesnius standartus, bet uztai kosmet kompanijos nelabai ju 'paveza', jie daugiau zemes ukio produkcijai ir tt. Pvz musu naudojami sampunai, kondicionieriai dazniausiai turi betaine, btms ir kt, ko neleidzia grieztesniu organizaciju standartai.
QUOTE(agnuske @ 2010 08 11, 13:14)
NS- cocamidopropyl betaine plovejas.
O koks dar sampunas be FIN (nes neradau pirkti ir man rodos ten irgi su cocamidopropyl betaine) apypanasiai kainuoja? Ka cia dar pabandyti kol nenusipirko kokios Nivea
betaine neturetu buti pagrindinis ar vienas ploviklis
QUOTE(Summer-In-Paris @ 2010 08 11, 13:33)
O kaip šarmas sudėty rašysis?
daznai jo gamintojai visai nenurodo (kas, zinoma, juokinga ir vartotojo klaidinimas
. o kartais buna taip ir parasyta: pvz sodium hydroxide. kartais sudeti raso pridedami zodi 'saponifikuoti' prie alieju.