na kad kalba pasisusko tokia linkme, isiterpsiu ir as:)
Jus man paaiskinkit kur cia tas patogumas? su misinukais vaika auginti, as gal per kvaila, kad suvokciau... Reikia turetu n buteliuku reikia juos virinti ir t.t. misinuka reikia paruosti ji sildyti ar saldyti ir dar visokiu velniu daryti...Man kazkaip stipriai prasilenkia tai, su savoka greitas gyvenimo tempas, tad mamos renkasi misiukus..?(cia rasau be pykcio, tiesiog nesuprantu...)
o is savo patirties galiu irgi papasakoti:)
mamos tikrai labai nori but nepriklausomos, kad ir turedamos vaika:) saunu, bet kai isgirsti tokias frazes kaip noriu pasilinksminti isgerti ir t.t. o kai maitinu negaliu, man piestu plaukai stojasi. Ar mama taip gali apskritai sakyti? ir tokiu draugiu turiu tikrai nemazai:( vienos negali isvaziuoti kazkur ilgeliau kitos dar kazko, bet juk maitiname vaika taip trumpai(tik metus ar keleta JO GYVENIMO metu).
Kitos bijo pasikeisianciu kuno formu ar krutines deformaciju. Na tokiu pasisakymu daznai perskaitau interviu su mamytem "zvaigzdzem"(pvz Griaznova manekene).
Kitos teigia, kad vaikas su mamos pienu negauna visu jam reikiamu vitaminu ir maistiniu medziagu, o misinuke "juk viskas subalansuota kudikiams ir vaikams", nors net nepagalvoja, kad ten viskas sintetika ir sunkiai pasisavina organizmas. Arba sako kad mama per prastai valgo kad tame piene butu visko gero(tai kazkaip is vis keistai skamba), bet... na manau cia jau kaltas neapsiskaitymas mamu.
Nemazai mamu ypac naktim duoda misinuka vietoj MP: nes vaikas geriau miega...
As netgi drisciau sakyti, kad maitinimo trukme priklauso ir nuo zmogaus gyvenamosios vietos. Na tarkim kaimas ar miestas. Mieste yra lengviau pasiekiama informacija, tad mamos gal labiau domisi, o kaime dazniau klauso mamu mociuciu tetu, o jos ne visad teisingu patarimu duoda.(nesakau apie visos)
Pritariu del zindymo kursu, tai labai naudinga busimai mamai, nors esu girdejusi, kad cia nesamone, kaip mama gali nemoketi zindyti vaiko, bet pasirodo, kad tai nera taip lengva:( Bet manau reiktu daugiau apie tokius dalykus kalbeti, nes ne visi net zino apie tokius kursus. As pati lankiau kursus pas pribuveja Jurga, ten ir nesciujiu ir zindymo ir dar visokiu dalyku kursai:) man labai padejo ir dar iki siol padeda:)
Del trumpos maitinimo trukmes gali buti kalti netgi ir gydytojai. Man tarkim gydytoja patare nebemaitinti vaiko kai jai suejo 6 men, teigdamam, jog MP jau vis tiek nieko gero nera vaikui. Ir netgi esu girdejusi is pazystamos studijuojancios medicina, juos destytojai moko: vaiko maitinima MP reikia nutraukti kai vaikui sueina 6 men:(
Daznai manau pieno turejimas, neturejimas ar net maitinimo trukme priklauso nuo mamos psichologinio pasiruosimo tam ir norejimo. Kiek kartu prekybos centre maciau nescias mamas diskutuojant koki cia buteliuka pirkti kuris geresnis(kazkaip negaliu i tokius dalykus nereaguoti), tad uzklausiu: kam jum tas buteliukas, jei dar net vaikelio neturit? o isgirstu toki atsakyma : o jei neturesiu pienelio, arba labai trumpai turesiu, o kitos is vis stebisi: juk vaikui reiks duoti atsigerti vandenuko... na cia irgi manau seni stereotipai ir neapsiskaitymas kaltas. As asmeniskai didziuojuosi, kad mano vaikas nei karto nera ragaves nieko is buteliuko ir net nemoka jo ciulpti:)
Saviske maitinau iki 1m 3men, bet ne pati taip nusprendziau. Tiesiog atejus vasarai ji kartais uzmirsdavo , kad nori pienelio taip maitinimu skaicius mazejo kol is vis nebeprase kelias dienas, tad toliau as ir nebedaviau.
Viena drauge maitina vaika jau 2 metai 3 men, tai is savo mamos tetu bobuciu ir aplinkiniu susilaukia daug negatyvaus demesio, ar net pasiepimo ir vaiko ir savo atzvilgiu, tai galima teigti, trukme itakoja ir aplinka. Na bet jai mama tiki tuo ka daro, tuomet niekas nepakenks:)
o del trumpo maitinimo 3 ar 6 men, kai vaikas daznai verkia mamos is kart konstatuoja: vaikas nedavalgo...ir ,kaip jau ankstesniam laiske rase mamyte, gydytojai labai akcentuoja skaiciukus, o mamos labai uoliai rupinasi, kad tie skaiciukai atitiktu visas normas... o tai mamoms labai stipri psichologine itampa jei kas neatitinka. Nors viena mamyte, kai lelius pradzioj(3 men) numete svorio ir gyd liepe duot misini, vazinejo pas drauge, kuri duodavo savo pienuko is savo kruties(damaitindavo kitaip sakant), kol mamytei pienukas susitvarke ir pradejo gamintis tiek kiek reikia:) Tad jei nori visad gali:)
Mamom kuriom sumazeja pieno(nors taip dazniausiai manau buna visom) yra labai nepriimtinas budas tarkim nesiotis vaika kuo daugiau priglaudus prie saves ir taip skatinti laktacija, nes vis dar sako, kad vaikas prie to pripras...
Taip pat manau didele problema yra ligoniniu personalas, na pati gimdziau Kauno Krikscioniskuose gimdymo namuose, tai man gal pora dienu gyd ir seseles vis ateidavo ir paziuredavo ar gerai vaikas suima speneli ir t.t., nors net neprasydavau. O va draugiu pasakojimai liudina klausantis...Vienos vaikas neeme spenelio niekaip tai personalas keleta kartu pabandes padeti vaikui atnese misinuko apie joki speneliu istraukima ar pan net neuzsimine, kitai pasake:mama juk tavo vaikas kaip gali nemoket maitint. Kitai nepapasakojo apie priespieni, jo gaminimosi ir tekejimo ypatumus, tai ji pagalvojo, kad neturi pieno ir pradejo maitint vaika misinukais. Nes kai spausdavo isbegdavo tik keli lasai... Nors aisku ir tas personalas toj pacioj ligoninej ar GN, juk kiekviena pamaina skiriasi:)
su visais teiginiais!!! Teko ir man kovoti, kad galeciau maitinti krutimi. Mano mazoji gime maziuke, tai sunkiai jai buvo ciulpti pienuka. negalejo prisivalgyti, nes turejo maziau jegu isciulpti. Taip pat ne is karto paeme spieneli. bet nepasidaviau personalo norui ikisti buteliuka. kankinomes kartu su mazaja pora dienu. Po to, kai atsirado pienas sunkiai atsidarinejo latakai, nes mazajai sunku buvo ciulpti. Bet irgi masazavau, pridedavau siltus kompresus, nutraukinedavau piena, duodavau vaikui kruti. Mama vis sakydavo, kad kankinu vaika, kad ji neturejo pieno ir as neturesiu. gerai, kad atradau K. Vitkausko knyga ir visos abiejones ir baimes dingo. Ir pienukas atsirado. irodziau mamai, kad pienuko gamyba priklauso tik nuo noro ir pastangu