Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip praleidome savo dieną šiandien?

Lutuke, labai stipriai nenoriu įsitraukti į gan įdomią diskusiją dėl prievartavimo, bet pasidomėkit, kas sovietiniais metais (ne karo metu) vyko vaikų internatuose, psichiatrinėse ligoninėse, apskritai uždarose įstaigose, kur aiškiai išreikšta galios pozicija. Teko skaityti apie tokius atvejus Rusijoje, Armėnijoj, girdėti ir Lietuvoje. O kas dabar dedasi Rusijos vienuolynuose. Bijau biškį Moontės, bet vis tiek įdėsiu Sobčiak žurnalistinį tyrimą šia tema:
https://www.youtube....TnIjlEpW8k&t=5s

Problema yra, man atrodo, uždarumas. Ir nesvarbu, ar tai bažnyčia/vienuolynas, ar tai koks internatas, ar uždaras šeimos gyvenimas. Smurtui tai labai palanki erdvė.
Atsakyti
QUOTE(lutuke123 @ 2020 09 23, 12:25)
tai as ta ir rasau, kad gerai, kad Lietuvoje kunigai neturejo nei tike galiu nei valdzios, kad taip darytu, mano ir buvo tokia mitnis lotuliukas.gif tarybu laikais pasiskustum, kad kunigas kazka panasaus padare, tai minimum jo kalejimas lauktu, jei ne susaudymai..Deja Airijoje vaikam taip nepasiseke. Ten uzvestu bylu virs 30.000 o padaryta nusikaltimu 10k daugiau.

As uz tave jaunesne, bet ne esme, niekas nieko nepersekiojo jau tais lailkais del baznycios, tik tiek, kad negalejai tapti kokiu direktorium, jie jau afisavaisi, kad lankai baznycia. Tavo tevai gal buvo prie kokiu vadovu i r buvo komunsitai, tai ir slapstesi, Mano tevai eliniai darbuotojai buvo, nevaiksciojom kas sekmadieni i misias, bet per visas didziasias sventes eidavom Kaledos, Verbu sekmadienis, vestuves, dar zinoma ir laidotuves, metines. Ir tu zmoniu tikrai budavo baznycioje namazai. Prie pirmos komunijos priejau 7m,kaip ir priklauso, Sutvirtinimo Skaramento tiksliai nepamenu gal 12. Krisktijo kudiki kaip ir dabar dauguma, turiu grazias nuotraukas. Per Kucias visada turedavom plotkeliu namuose ir nieko slapstytis nereikejo.
Nors ir anksciau nepersekiojo, mano mama irgi gavusi visus Sakramentus yra net nuotraukos jos is Pirmos Komunijos ir sesuo vyresne uz mane irgi. Kas norejo tikrai laikesi savo religijos, bet ir nelindo i komunistu partijas, bet tai ir logiska,  nebent zmones labai dviveidziai.

ir vel apie tremti doh.gif nu kiek galima i lankas kalbeti?

Kiskis savo airija sau i sikna. Aiskiai parasei, kad baznyciu nieks negriove, kunigai gerai gyveno. Tau , debilei, ir rasau, kad mano mieste baznycia prie turgaus buvo ukiniu prekiu parduotuve. Vilniaus senamiestyje keliis baznycios buvo paverstos sandeliais. Pati buvau kazkokioj pernai per Sv8esu nakties festivali, pavadinim9 neatsimenu, bet matosi kad sandelys buvo.
Ot stebuklas, visi slapstesi, o jus ne bigsmile.gif . Ypac ta seimynele kur tevas kariskis, namuose interjeras kaip pas kariskiusir dar paradais atsidziaugt negaledavot. Va cia tai idomu tikrai bigsmile.gif .
Papildyta:
QUOTE(paštininkė @ 2020 09 23, 12:14)
Cambala, ten Jūsų visai nebuvo, nesusireikšminkit. Mes su Aimėja kalbėjom apie visuomenės informavimo reglamentaciją, kai suserga pirmieji valstybės asmenys (ypač prezidentas, premjeras). Lietuva jos neturi. Skvernelio atvejis buvo galimybė tokią reglamentaciją sukurti. Bet ta galimybe nepasinaudota. Taigi ir vėl sėdim šiuo klausimu teisinėj baloj, kai neaišku, kiek galima klausit, kiek susirgęs pirmas/antras valstybės asmuo turi apie tai kalbėti arba ne ir t.t. Jei toks reglamentavimas būtų, pirmiausiai būtų apsaugotas susirgęs asmuo ir jo šeima. Taip rašiau tada, taip rašau ir dabar. Beje, kai susirgo Skvernelis, onkologinė tema man buvo ypač aštri, nes šios ligos finišo tiesiojoje buvo mano šeimos narys, kurio šiandien jau nebėra. Taip kad sakyti, jos aš mandagiai pasidžiaugiau Skvernelio onkologine liga yra lygu sėsti ir ilgam ant suolelio, Cambala... Taigi nuo šiol visi Jūsų postai šia tema man yra niekiniai. Mano akyse susikompromitavot galutinai.

Cia po to jau buvo su ta Aimeja. Pirmiausia jusu sm kolege uzveme apue trasu poveiki. Po zinios apie Skverneli. Tada as jai palinkejau neapsiuostyt tu trasu. Isikisot Jus, mandagiai gindama kolege. Pi to atejo Aimeja.
As jumis abiejomis buvau pasibaisejusi, kad kazkur specialiai po keliu menesiu ikeliau jo fotke kur jis atrode baisiai ir parasiau kad kazkam uzteko prito saipytis...
Saket nebendrausit, neatsakinesit. Tai ok, k9 cia teisinates. As zinau kaip buvo, svarbu jusu ir koleges sazine rami. Mano tai rami.
Grazios dienis Jums 4u.gif .
Atsakyti
QUOTE(paštininkė @ 2020 09 23, 13:37)
Lutuke, labai stipriai nenoriu įsitraukti į gan įdomią diskusiją dėl prievartavimo, bet pasidomėkit, kas sovietiniais metais (ne karo metu) vyko vaikų internatuose, psichiatrinėse ligoninėse, apskritai uždarose įstaigose, kur aiškiai išreikšta galios pozicija. Teko skaityti apie tokius atvejus Rusijoje, Armėnijoj, girdėti ir Lietuvoje. O kas dabar dedasi Rusijos vienuolynuose. Bijau biškį Moontės, bet vis tiek įdėsiu Sobčiak žurnalistinį tyrimą šia tema:
https://www.youtube....TnIjlEpW8k&t=5s

Problema yra, man atrodo, uždarumas. Ir nesvarbu, ar tai bažnyčia/vienuolynas, ar tai koks internatas, ar uždaras šeimos gyvenimas. Smurtui tai labai palanki erdvė.

Na tikiu, kad vaiku namuose tiek buvo ir dabar yra tokiu atveju. Bet visgi tai nebuvo masiskas dalykas, kad eme vos ne visus buvusius vaikus ir ju darbuotojai juos prievartavo. O kad ir dabar vienuolynuose buna baisu, tai tikrai tikiu. Jau viena tas skandalas apie vaiku pardavinejima Monitos Tereses vienuolynuose, nesneai nuskambejes ir dar ju ne vienas buvo.
Bet as kalbu ne apie uzdraras instutucijas. Tai buvo institucija, kuri nebuvo uzdara, o paplitusi visuomeneje isbujojusi ir padare labai daug nusikaltimu pries vaikus, moteris.

Tai va ir sakau, nors tarybu laikai turejo ir daug neigiamu dalyku ir blogio, bet visgi pliusas tame, kad bent baznycios struktura ir galia palauze, kad nebuvo dar daugiau baisiu dalyku, ka patyre airiai. Nes cia tai nebuvo pavieniai atvejai, cia visos mokyklos buvo valdomos vienuolynu, baznyciu, mokytoju dauguma buvo vienuoliu, cia smurto vaikai susilaukdavo labai daug. Banzycia vlade sali, kure istatymus ir t.t. Todel ir skyrybos cia atsirado ne taip ir senai ir dar dabar iki galo nera sutvarkyta ta sritis.

O del prievartavimu irgi buvau sokiruota ju mastu. Vienas airis pagyvenes pasakojo: as dar ir dabar matau miestelyje zmones, klasiokus, kurie buvo vienuoliu prievartaujami.

kam idomu siulau paziureti filmus
realiu gyvenimu paremti:
The Magdalene Sisters
Song for a Raggy Boy

Dokumentiniai
Sex Crimes and the Vatican
MEA MAXIMA CULPA SILENCE IN THE HOUSE OF GOD
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lutuke123: 23 rugsėjo 2020 - 13:02
Kadangi archyvai - mano darbas ir teisybę aš mėgstu, tai maloningai auditorijai vis tik noriu priminti, kaip aš "mandagiai džiaugiausi" dėl Skvernelio ligos.

jei pažiūrėsit visą pokąlbį ten ir apie trąšas bus:
https://www.supermam...?...78&st=13308

QUOTE(paštininkė @ 2019 09 12, 09:04)
Cambala, nusiritot iki Montevertės lygio...

Nei vieno posto čia neperskaičiau, kad kuri Skvernelio liga džiaugtųsi, sakytų, kad liga kažkoks atpildas ir pan. Aš asmeniškai linkiu jam kaip žmogui (nors politiškai visai nesimpatizuoju) pasveikti ir net neabejoju, kad taip ir bus - jei diagnozė skelbiama teisingai. Mat tūkstančiai pasveiko.

Problema kita. Kurią kryptį mes renkamės? Ar antras valstybėje žmogus turi pranešti apie savo ligą, dėl kurios jis bus kurį laiką nedarbingas ar mažiau darbingas, ar ne? Kiek (pavyzdžiui, žurnalistui) klausti antro valstybės žmogaus apie jo sveikatą yra etiška? Turim JAV pavyzdį (pareigūnai apie tai pasako ir į visus klausimus atsako atvirai) ir turim Vokietijos pavyzdį (Kohl, Merkel  + SSSR vadovai), kur pareigūno asmens sveikatos būklė neatskleidžiama. Iki šiol Lietuvoje šioje situacijoje be emocinių kaltinimų abiems šalims, nematau jokių loginių pasirinkimų. O jų man labiausiai ir trūksta.


Taip kad manau, klausimų adekvatiems nekils. Ir ties šia istorija dedu tašką.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo paštininkė: 23 rugsėjo 2020 - 13:04
QUOTE(paštininkė @ 2020 09 23, 13:02)
Kadangi archyvai - mano darbas ir teisybę aš mėgstu, tai maloningai auditorijai vis tik noriu priminti, kaip aš "mandagiai džiaugiausi" dėl Skvernelio ligos.

jei pažiūrėsit visą pokąlbį ten ir apie trąšas bus:
https://www.supermam...?...78&st=13308
Taip kad manau, klausimų adekvatiems nekils. Ir ties šia istorija dedu tašką.

Jus cia ikelet sia savo citata po Jusu koleges kalbu apie trasas ir Jusu jos ginybos.
As suprantu, kad Jums dabar nemalonu kai pamurkoma nosyte i toki dalyka.
Atsakyti
QUOTE(paštininkė @ 2020 09 23, 14:02)
Kadangi archyvai - mano darbas ir teisybę aš mėgstu, tai maloningai auditorijai vis tik noriu priminti, kaip aš "mandagiai džiaugiausi" dėl Skvernelio ligos.
Taip kad manau, klausimų adekvatiems nekils. Ir ties šia istorija dedu tašką.

Pastininke dziaugiuosi, kad ir jus pastebejot, bet manau daugumai jau ir taip senai aisku, kad cambalos dauguma zinuciu apie kitus zmones yra melas, nezinau ar ji taip samoningai daro, ar jai taip susisveicia, bet faktas toks, deja. As siaip nemaciau nei vieno zmogaus cia, kuris dziaugtusi kito liga.
Nebent pati cambla pasidizauge tuo, kad as patyriau persileidima, kai apie tai parasiau veinoje temoje. Gerai, kad tai buvo senai ir galiu i tai ramiai reaguoti, bet tai visgi nemanau, kad etiskas elgesys.

O del Skvernelio jis gal pasveiko? Nemaciau jokiu velesniu ziniu, bet atrodo gerai zmogus. O del viesninimo gal ir gerai, zmones gal isgirde kito , zinoma zmogaus diagnoze labiau patys susirupiina sveikata? Juk tai liga, ne koks nusiklaitmas.
Atsakyti
QUOTE(paštininkė @ 2020 09 23, 13:02)


jei pažiūrėsit visą pokąlbį ten ir apie trąšas bus:
https://www.supermam...?...78&st=13308


Skaityti ne nuo ten kur Jus ikelet, o nui anksciau - puslapio 1105.
Atsakyti
QUOTE(cambala @ 2020 09 23, 14:17)
Skaityti ne nuo ten kur Jus ikelet, o nui anksciau - puslapio 1105.

perziurejau, nera pastininkes zinuciu iki tos, kuria ji pati pacitavo lotuliukas.gif ikelk jos zinute, jei jau randi,kur ji saiposi is jo ligos. Matai cambala, jau vis daugiau ir daugiau zmoniu palieti savo skiedalais ir jie pamato, kas tu per viena esi.
Atsakyti
QUOTE(cambala @ 2020 09 23, 13:32)
O tu uz serganti , negalinti iskenteti suni , kuri debilu seimynele risot prie lovos, kad neprisiktu ant grindu jau issispaviedyjai? Kokiu debilu reikia but, zinant kad suo nores sikt ir ji rist prie lovos? Nu tai lovoj pas tave 0risiko, vargselis. O jus gyvuliai del ligoto suns nakti nesugebejot atsikelt. Issigimeliai ir tiek.

debile tu, šikimas čia prie ko? tu gal nekomentuok ko nežinai, nematei ir nesuvoki savo durnoje smegeninėje, nes labai kvailai atrodai. Varydama ant kitų, tu savo dėmių nenusiplausi.
Atsakyti
QUOTE(mylimuke! @ 2020 09 23, 12:18)
Miestas, kuriame gyveno mano seneliai, buvo įkurtas tarybiniais laikais. Bažnyčia pastatyta tik 1996 m. Buvau visai mažiukė, bet atsimenu, kaip močiutė vesdavos į pamaldas, kurios vykdavo valgyklos, kombinato salėse.


Sovietmečiu Lietuvoje, mano žiniomis, buvo pastatyta tik viena, Marijos Taikos Karalienės bažnyčia Klaipėdoje, bet tai buvo Chruščiovo "atlydžio" laikais. Brežnevo laikais kunigai ir statytojai buvo įkalinti, altoriaus autorius V. Kmieliauskas išmestas iš Dailininkų sąjungos, bažnyčia iš tikinčiųjų atimta. Bažnyčias tikintiesiems imta grąžinti tik nuo 1988 metų, jau Gorbačiovo laikais.
Papildyta:
QUOTE(lutuke123 @ 2020 09 23, 12:49)
Jus tai lyginat su vaiku isprievartavimais?  blink.gif  blink.gif  blink.gif rimtai Asaka, jus tai lyginat su vaiku isprievartavimais???
geriau butu vis atai, ka surasiau, kas  buvo Airijoje? blink.gif


Ne, tai buvo atsakymas į Jūsų pačios pareiškimą (citata buvo mano pradinio post'o viršuje), ją gar kartą pakartosiu, jei pamiršote, ką rašėte: "O ir nedraude, baznyciu negriove, is kur tu cia istraukei? Net nedraude eiti i baznycias".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ašaka: 23 rugsėjo 2020 - 14:02
QUOTE(Ašaka @ 2020 09 23, 15:02)
Sovietmečiu Lietuvoje, mano žiniomis, buvo pastatyta tik viena, Marijos Taikos Karalienės bažnyčia Klaipėdoje, bet tai buvo Chruščiovo "atlydžio" laikais. Brežnevo laikais kunigai ir statytojai buvo įkalinti, altoriaus autorius V. Kmieliauskas išmestas iš Dailininkų sąjungos, bažnyčia iš tikinčiųjų atimta. Bažnyčias tikintiesiems imta grąžinti tik nuo 1988 metų, jau Gorbačiovo laikais.
Papildyta:
Ne, tai buvo atsakymas į Jūsų pačios pareiškimą (citata buvo mano pradinio post'o viršuje), ją gar kartą pakartosiu, jei pamiršote, ką rašėte: "O ir nedraude, baznyciu negriove, is kur tu cia istraukei? Net nedraude eiti i baznycias".

Taip tai buvo jusu atsakymas apie baznycias ir tikejima zmoniu, tai ir perklausiau ar visa tai buvo blogiau, nei vaiku prievartavimai ten, kur visgi baznycios klestejo. Gal visgi ir gerai, kad kai kuriom leido sugriuti, kad nereme ir neskatino to religingumo?

Ir visgi niekas masikai baznyciu negriove, gal kur viena kita nugriuvo, nezinau visos Lietuvos, bet kur as gyvenau ir mieste ir aplinkiniuose kaimuose tebestovi senos baznycios ir kunigai tikrai galejo ten dirbti savo darbus, niekas neuzdare visu baznyciu aklinai ir kunigu nesumete visu i kalejimus. Pamenu, net pasakojo vienas kunigas, kai jau Nepirkausomybes laikais 90m+ vaziavo eksursija kunigu i Vokietija, tai prie sienos nenorejo ileisti, nepatikejo,kad tiek daug kunigu is tokiso mazos salies. vadinasi, kas norejo tikejo ir i tas baznycias ejo. O kad tas besaike baznycios galia ir turtai buvo sumazinti, tai tik i gera, gal net paciai baznyciai, maziau iskrypeliu ten slepesi, daugiau tikro tikejimo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lutuke123: 23 rugsėjo 2020 - 14:17
QUOTE(Monteverte @ 2020 09 23, 13:37)
debile tu, šikimas čia prie ko? tu gal nekomentuok ko nežinai, nematei ir nesuvoki savo durnoje smegeninėje, nes labai kvailai atrodai. Varydama ant kitų, tu savo dėmių nenusiplausi.

Todel kad jus debilai del sergancio seno suns nesikelet, o kankinot pririse prie lovos. Kur ir sikdavo. O reikejo tiesiog atsikelrlti ir isvesti.
Bet tu tai viska komentuoji nieko nezin9dama, nematydama. O kai tavo rasluava kas komentuoja - tai putom drabstaisi biggrin.gif .

Papildyta:
QUOTE(lutuke123 @ 2020 09 23, 13:27)
perziurejau, nera pastininkes zinuciu iki tos, kuria ji pati pacitavo lotuliukas.gif  ikelk jos zinute, jei jau randi,kur ji saiposi is jo ligos. Matai cambala, jau vis daugiau ir daugiau zmoniu palieti savo skiedalais ir jie pamato, kas tu per viena esi.

Debile, as anoj tem9j pastininkei zinute palikau. Bet kai neturi smegenu - nesupranti esmes.
Dabar eik nx.
Papildyta:
QUOTE(lutuke123 @ 2020 09 23, 14:16)


Ir visgi niekas masikai baznyciu negriove, gal kur viena kita nugriuvo, nezinau visos Lietuvos,

Nedasutele, vakar sis pokalbis prasidejo nuo to, kad komunistai ir leninistai griove masiskai cerkves ir degino ikonas. Yra dokumentiniai filmai apie tai. Tai susipakavai 8r uzsiciaupei, nes esi debile, o paskui pradejai vartytis apie Lietuva, kad negriove. Negriove sovietmevlciu, bet buvo 7zdarytos, paberstos i sandelius. To mazai?
Atsakyti