Įkraunama...
Įkraunama...

Karoliniškės "MEDYNĖLIS"

Na, mes jau lankom darželį pusantrų metų, tai žiemą sloga ir kosulys yra tokia norma...gali vesti, gali nevesti, bet skirtumo jokio nebus - atvesi pagydytą vaiką ir susloguos. Neturėkime iliuzijų, kad grupėje nebus nė vieno vaiko su sloga/kosuliu.

O šiemet aš nežinau kas nutiko - man atrodo sugriežtino nedarbingumo išdavimą ir sloga bei kosulys nelaikomi liga, todėl NEDARBINGUMO TĖVELIAI NEGAUNA. Vaikas turi karščiuoti, kitaip jis neserga. Mano vaikai nekarščiuoja, labai retai, ir anais metais gaudavau nedarbingumą ir slogai/kosuliui esant, šiemet jau nebegausiu. Tai pasakykite mamytės, kur dėti vaiką su kosuliu??? Kol nedirbau, mano vaikai ir nelankė darželio, man jis reikalingas tik todėl, kad dirbu. O kai dirbu, turiu gauti nedarbigumą. Viskas labai paprasta.


Papildyta:
Aš niekada nekaltinau nei kitų tėvų, nei auklėtojų, kad mano vaikai susirgo darželyje. Tai neišvengiama. Su žaliais snargliais nevedžiau, bet buvo atvejų, kad po persirgto viruso išbuvus namuose savaitę, ateidavo dar neišsikosėję. Bet tai ir auklėtoja per susirinkimą sakė, kad supranta, jog kartais vaikai išsikosti per savaitę, dvi ir daugiau ir svarbu nevesti su tempa, svarbu nevesti viruso pradžioj, kol vaikas yra užkrečiamas.
Bet jeigu man gydytoja neduos nedarbingumo, vaikui kostint, tai nesant galimybės palikti vaikus su močiute, aš vesiu į darželį. Į darbą neiti be priežasties negaliu, aišku kartą per mėnesį pasinaudoju tokiu atveju mamadieniu, jeigu ten savaitės pradžia ar pabaiga, bet...
Anais metais, kaip ir minėjau, viskas buvo ok, šiemet nežinau - ieškosiu informacijos, kokiais atvejais privalo duoti nedarbingumą tėvams...gerai, jeigu gydytojai suprantingi, ir į kortelę įrašo, kad vaikas karščiuoja, nors taip ir nėra. Bet irgi - vaiko medicinos istorija klastojama, ar čia normalu?
Žodžiu, išsikalbėjau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Vyneta @ 2011 09 15, 12:07)
Na, mes jau lankom darželį pusantrų metų, tai žiemą sloga ir kosulys yra tokia norma...gali vesti, gali nevesti, bet skirtumo jokio nebus - atvesi pagydytą vaiką ir susloguos. Neturėkime iliuzijų, kad grupėje nebus nė vieno vaiko su sloga/kosuliu.

O šiemet aš nežinau kas nutiko - man atrodo sugriežtino nedarbingumo išdavimą ir sloga bei kosulys nelaikomi liga, todėl NEDARBINGUMO TĖVELIAI NEGAUNA. Vaikas turi karščiuoti, kitaip jis neserga. Mano vaikai nekarščiuoja, labai retai, ir anais metais gaudavau nedarbingumą ir slogai/kosuliui esant, šiemet jau nebegausiu. Tai pasakykite mamytės, kur dėti vaiką su kosuliu??? Kol nedirbau, mano vaikai ir nelankė darželio, man jis reikalingas tik todėl, kad dirbu. O kai dirbu, turiu gauti nedarbigumą. Viskas labai paprasta.


Nu cia tai naujiena del nedarbingumo! Mano didziajam labai sunkiai kyla temperatura, jam 38 issauke traukulius sausi. bet dabar serga tai akivaizdziai, nors tempos nera. kol kas man nereikia i darba, bet nesuprantu kaip taip del nedarbingumo.
Atsakyti
Gerda, va būtent, ką ir norėjau pasakyti - mano vaikai LABAI RETAI karščiuoja, jeigu karščiuoja, tai vieną naktį, todėl ryte/popiet nuvažiavusi pas gydytoją, aš neįrodysiu karščiavimo fakto.
Gydytoja ta pati, todėl tikėtina, sugriežtino kažkiek nedarbingumo išdavimą (Sodrai gi labai sunku, deficitas taip sakant), o gal negirežtino, tik ji nebenori rašyti nesąmonių į kortelę, nežinau.
Atsakyti
Ir dar vienas pastebėjimas dėl kosulių - alergiškiems vaikams - tiems, kurie alergiški įkvepiamiems alergenams, pavasarį ar rudenį sustiprėja kosuliai. Atrodo klausant, kad kosulys žiaurus smile.gif. ir nosis varva. Mamos išgirsta tokį vaiką ir skuba kaltinti - sergantį atvedė. Mano visi trys alergijas turi sad.gif. Todėl kad be reikalo nesinervint, visada galima ramiai pasiklaust auklėtojos, kaip čia yra iš tikrųjų. Nes pvz alergiškiem nuo namų dulkių, tiksliau, nuo dulkių erkučių, nosis ima varvėti pvz žaidžiant ant kilimo. Nors tas kilimas ir išvalytas atrodo. Arba alergiškiems rudens lauko pelėsiams rudenį išlenda kosuliai. Temperatūros nėra, o vaikas kosti ir stipriai, ir taip kokį mėnesį ar du net ir vaistus vartojant. Toks vaikas kitų neužkrės - jo kosulys alerginis.

Tat ne visada kosuliai ar bėganti nosis reiškia, kad bėginėja mažas ligų nešiotojas. Gal tai tiesiog alergiškas žmogutis, kuriam, patikėkit, oj ojojoj kaip nelengva.
Atsakyti
Kai mano mažoji dar buvo lopšelinėj grupėj, tai jų grupėje buvo mergaitė, alergiška šalčiui. Ir žiemą ji kosėdavo visada, jeigu tik būdavo šalčiau. Bet tai tas alerginis kosulys kitoks, nei jis šlapias, nei išskyrų kokių turi...
Ai, bet kokiu atveju, aš priimu kaip normalų dalyką tuos žieminius sirgaliojimus - kai nedirbau ir auginau savo vaikus vienus du, tai ir nesirgom, kai išėjom į kontaktą su 20 vaikų 10 valandų per dieną vienoje erdvėje, tai stebuklų ir nesitikiu. Ir vakar klausiau saviškės, ar kosėjo darželyje, sako, kosėjau prieš pietų miegą, bet nedaug (keistuolė, galėtų gi meluoti, kad daug ir tikėtis, kad vėl nebereiks į darželįbiggrin.gif), bet paskui man išvardino vaikus, iš grupės, kurie kosti biggrin.gif Nu tai ką, tai ką. Matyt reikia su tuo susigyventi ir tiek g.gif
Atsakyti
tai va kad neisvengiamos tos ligos darzeli, tiesiog gal reiktu labiau pasirupinti vaikucio organizmo stiprinimu mirksiukas.gif
Atsakyti
Na, mamos, nesu as pakvaisusi, tikrai zinau alerginius kosulius ir slogas, pati turiu visa puokste alergiju ir dar plius astma, ir sloga iki tam tikro laipsnio ir kosulys suprantama, bet sakau, buvau grupej 1,5 h ir maciau, kad ten ne siaip pabegimas slogeles buvo, o rimciau. O kad sirgsim zinojau, tiesiog nesitikejau, kad vos po keliu dienu isgrius vaikis. Ir dar del mazylio neramu. O kas del sirgimo va mano dickis visa ana ziema prabuvo namuose, kontakto su vaikais buvo minimaliai, bet ir sirgo vis tiek nuo nauju metu praktiskai 3 men non stop, uztekdavo, kad vyrui supersti gerkle ir jam, o slogos jam deja amziais komplikuojasi, isimtis jei taip ir nekaltai praeina. Rodes per vasara sustiprejo, bet matyt cia gal labiau prigimtinis dalykas nergi, nezinau.
Atsakyti
QUOTE(*gerda* @ 2011 09 16, 08:53)
Na, mamos, nesu as pakvaisusi, tikrai zinau alerginius kosulius ir slogas, pati turiu visa puokste alergiju ir dar plius astma, ir sloga iki tam tikro laipsnio ir kosulys suprantama, bet sakau, buvau grupej 1,5 h ir maciau, kad ten ne siaip pabegimas slogeles buvo, o rimciau. O kad sirgsim zinojau, tiesiog nesitikejau, kad vos po keliu dienu isgrius vaikis. Ir dar del mazylio neramu. O kas del sirgimo va mano dickis visa ana ziema prabuvo namuose, kontakto su vaikais buvo minimaliai, bet  ir sirgo vis tiek nuo nauju metu praktiskai 3 men non stop, uztekdavo, kad vyrui supersti gerkle ir jam, o slogos jam deja amziais komplikuojasi, isimtis jei taip ir nekaltai praeina. Rodes per vasara sustiprejo, bet matyt cia gal labiau prigimtinis dalykas nergi, nezinau.


Uj, aš nieko neišmanau apie alergijas, bet auklėtoja sakė, kad viena mergaitė turi šalčio alergiją, todėl kosti. O pati turiu tik alergiją dulkėms, bet nedidelę - jeigu tvarkau kokias nors komodas, patalynes ir pan., tai kelias dienas čiaudau po to ir tokia visai nežymi sloga būna:D
Atsakyti
Sakykite nuo kokio amziaus vaikuciai priimami i si darzeli?
Mus uzrase nuo 2,5 o mums taip reikia nuo 1,5.
Atsakyti
Labas, o gal kieno nors vaikai lanko pelėdžiukų grupe. Mes ką tik pradėjom lankyti, tai dar visų nepažįstam smile.gif
Atsakyti
Kartais zinokit "zali" snargliukai ar kosulys tai tik ligos pedsakai, kurie jau nebera pavojingi aplinkiniams. Pavojingiausios yra pirmosios dienos, kai pasigaunamas virusas, nes prasideda lengva sloga, temperatura, todel kai vaikas po miego (dazniausiai tai nutinka po miego) atsikelia su temperatura ar beprasidetancia sloga, tada ir reikia ji izoliuoti nuo kitu vaiku...Be to nuolaitnis nosies valymas su juros vandeniu ir visokios zoleliu arbatos turetu uzkirsti kelia ligos komplikacijoms wink.gif mes stengiames laikytis to ka surasiau, tai vaikas dazniausiai serga 2 dienas, t.y. jam 2 dienas yra temperatura, o kitomis dienomis lieka tik tirsta sloga, kuria uztenka pravalyti ryte, ir pries miegus, bet aisku jei to aukletoja nepadarys, tada reikes vaziuoti i darzely pravalyti nosies vaikui paciai...
sekmes jums!
Atsakyti
QUOTE(aga26 @ 2011 10 07, 13:30)
Kartais zinokit "zali" snargliukai ar kosulys tai tik ligos pedsakai, kurie jau nebera pavojingi aplinkiniams. Pavojingiausios yra pirmosios dienos, kai pasigaunamas virusas, nes prasideda lengva sloga, temperatura, todel kai vaikas po miego (dazniausiai tai nutinka po miego) atsikelia su temperatura ar beprasidetancia sloga, tada ir reikia ji izoliuoti nuo kitu vaiku...Be to nuolaitnis nosies valymas su juros vandeniu ir visokios zoleliu arbatos turetu uzkirsti kelia ligos komplikacijoms wink.gif mes stengiames laikytis to ka surasiau, tai vaikas dazniausiai serga 2 dienas, t.y. jam 2 dienas yra temperatura, o kitomis dienomis lieka tik tirsta sloga, kuria uztenka pravalyti ryte, ir pries miegus, bet aisku jei to aukletoja nepadarys, tada reikes vaziuoti i darzely pravalyti nosies vaikui paciai...
sekmes jums!


Kažkaip labai abejoju, kad atsirastų tokia auklėtoja, kuri jūsų vaikui prieš miegą nosį valytų su jūros vandeniu...pati irgi tokios procedūros negalite daržely atlikti - veškitės vaiką namo ir gydykitės...išviso jei sergat tai negalit vesti vaiko į darželį...juo labiau su žaliais snargliais. O kad žali snargliai nepavojingi - tai labai labai klystate (ne tik jūsų vaikui kenkia bet ir aplinkinius galite užkrėsti).
Atsakyti