QUOTE(Kuerla @ 2011 05 02, 19:05)
dar vieans klausimukas, kokius konkreciiai, firmos kokios ir faktoriaus apsauginius nuo saules kremus naudojat? kuriuose is ju ytra to cinko oksido?
aciu
Naudoju Avene kremą, apie jį esu rašius šioje temoje
http://www.supermama...?...7783&st=132
QUOTE(bytte @ 2011 05 03, 09:38)
dėl mineraliniu filtrų būtinumo aš kažkodėl dvejoju
...ekologiškų kosmetikos priemonių parduotuvėlėje, kur priakiaujama angliška produkcija, sakė kad jie britanijoje uždrausti
... šia info irgi abejoju... bet biodermos kremukas pigmentuotai odai su cheminiais filtrais
(bent jau lietuvoje prekiaujama tokiu)...
... ir man kilo įtarimas kad mano poras būtent tie mineraliniai filtrai ir kemša, o tada nėra man kaip saugotis nuo saulės. Nes pasirinkimas: spuogai ar pigmentinės dėmės - ne koks... o jei viskas kartu
Kokie filtrai uždrausti, mineraliniai ar cheminiai? Jeigu mineraliniai tai būtų labai keista, nes juos galima naudoti netgi mažiems vaikučiams.
Na kad ir čia
http://www_bioteka_lt/?p=1976 apie juos rašoma "mineraliniai apsauginiai filtrai (skirtingai nuo sintetinių ir cheminių) veikia iš išorinės odos pusės kaip veidrodis jie atspindi saulės spindulius, neleidžia spinduliams prasiskverbti į odą. Dėl to šie filtrai tokie efektyvūs: jie atspindi UVA ir UVB spindulius, be to, jie saugūs nesukelia cheminių reakcijų ir alergijos žmonėms, kurių padidėjęs odos jautrumas."
Kitame straipsnyje vienos natūralia kosmetika prekiaujančios firmos bendrasavininkė kaip tik sako kad saugiausi kremai yra su cinko arba titano oksidais, nu čia plačiau apie tai čia
http://www.delfi.lt/...s.d?id=33654507
Mat kaip, na va jums tiko, o man kaip tik poras kimšo kremai su cheminiais filtrais...
Vieną vasarą turėjau keletą biodermos mėginėlių su įvairaus stiprumo SPF ir visi jie buvo su cheminiais filtrais , tai su visais jaučiau plėvę ant veido nors tu ką.
Tik vienas iš jų labiau tiko, kuris buvo specialiai matiškumą odai suteikiantis, bet kiek prisimenu labai sunkiai kreminė pudra ant jo tepėsi, sunku labai buvo ją gražiai paskirstyt... Paskui dar pabandžiau vieną iš Avene įsigyt, atseit, su mišriais filtrais cheminiais + mineraliniais (iš mineralinių tik titano dioksidas) tai vėlgi pajutau tą polietileno sluoksnį ant veido.
Aišku ir spuogai ir dėmės tai jau tikrai ne išeitis
QUOTE(himalaia @ 2011 05 03, 22:00)
Tikrai nemanau, kad yra pagrindo sakyti, jog pigmentinėm dėmėm tinka tik mineraliniai filtrai.
Dėl ekologiškų priemonų... Saulės apsaugos priemonės nebūna sertifikuotos, ekologiškos (nors ir rašo pavadinime "organic"- kas reiškia, kad naudojami organiniai (kitas pavadinimas- cheminiai (avobenzonas ir t.t.). Cinkas ir titanas yra inorganiniai) filtrai), bet yra nesertifikuotų, tačiau
a la natūralių, pvz,
Aubrey Organics.
O aš priešingai netgi esu labiau linkus manyti, kad nekalbėti jog mineraliniai filtrai gali efektyviau saugoti nuo pigmentinių dėmių kai kam gali būti netgi naudinga
Kas gi tada išpirks cheminius?
Naudinga apie tai nutylėti. O laikytis pozicijos "nieko apie tai negirdėjau = nėra pagrindo tuo tikėti" man netinka. Perėjau ne vieną gydymo įstaigą ir ne vieną specialistą, pradedant nuo nukvakusių beveik pencijinio amžiaus odos ir venerinių ligų ligoninės "gydytojų" (kurios įsitikinusios ir bando tave įtikinti kad spuogai dingsta tada kai moteris pradeda lytinį gyvenimą ir taip būna visoms. O jei nedingo tada tai tikrai dings kai pagimdysi... ir kitomis panašaus lygio bobučių pasakomis), kol patekau pas žmones savo srities specialistus kurie man tikrai nemažai padėjo ir suteikė naudingos informacijos. Kodėl turėčiau neigti iš jų gautą informaciją? Žinot, esu įsitikinusi kad nėra ugnies be dūmų, ir jeigu apie tai kalbama reiškia kažkiek tiesos tame yra. Prisimenat kaip atsirado kalbos apie tai jog kremai nuo saulės yra kenksmingi? Tuoj pat po kiek laiko atsirado visa tai neigiančių, kad tai nesamonės. O dar po kiek laiko atsidaro straipsniai su informacija (gaila, viena jų buvau radus, bet dabar nebeatrandu, kai rasiu būtinai įkelsiu) kad su tais kremais yra viskas tvarkoj ir jie yra saugūs, tol kol... jie atlieka savo darbą ir saugo nuo saulės. Kai jų veiksmingumas baigiasi, t.y., praeina tos valandos kiek jie turi saugot nuo saulės, juos reikia nuo odos nuplauti, nes prasideda grįžtamoji reakcija. Kalbėta apie cheminius filtrus. Nu žodžiu kai surasiu tą straipsnį įkelsiu, gal ką nors ir pati ten ne taip supratau galėsit pačios perbėgt akim, gal ir mane paprotinsit.
Tikrai nenoriu būti kategoriška ir laikytis tik kažkurios vienos pozicijos, bet noriu gilintis, nes man tai svarbu. Ir vien dėl to kol kas prie cheminių filtrų tikrai negrįšiu.
P.S. Kodėl kalbu apie tai šioje temoje? Todėl kad manau jog būtent čia renkasi likimo draugės, kurioms labiausiai aktualu efektyviai saugotis nuo saulės.
QUOTE(zibba @ 2011 05 07, 12:51)
nusipirkau as dabar IWOSTIN SPF 50 krema nuo saules, o dabar radau, kad tos pacios firmos yra tiesiog veido kremas su SPF. Tai klausimas butu, gal turinciai pigmentiniu demiu uztektu tik tas kremas veidui su SPF, ar butina naudoti butent krema nuo saules?
Paprastai, bent mano žiniomis, kremai ant kurių nenurodytas saules apsaugos faktorius (skaičius) turi labai mažą SPF, tai jus labai trumpai tesaugos.