Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgai, cukinijos, patisonai, aguročiai, arbūzai

Sveikos, 4u.gif
QUOTE(jediara @ 2011 01 12, 09:29)
Šiuos "kriaušinius" taip pat žadu pirkti, nes kiek skaičiau, tai jie ir Small sugar skaniausi  ax.gif

O kaip pataikiau... Sėklas abejų turiu bigsmile.gif

QUOTE(aaagnex @ 2011 01 12, 09:52)
o man jie nelabai  ax.gif
Iš rudens buvo miltingi tokie - kaip bulvė biggrin.gif
Dabar pasidarė saldūs - nežinau kur panaudot unsure.gif gal kokį pyragą reiktų kept? g.gif

Aš tai visad iš moliūgų pyragus kepu blush2.gif man jie skanūs ir gražios spalvos. Plius galima valgyt ir besilaikant dietos - sakau kad tai ne pyragas o daržovių apkepas rolleyes.gif
Atsakyti
MOLIUGAS
92% moliugo sudaro vanduo.Minkstime gausu angliavandeniu , karotino daugiau negu morkose .Be to yra pektino , vit c , gausu Bgr vit ,yra vit PP , baltymu , fermentu .Is mineraliniu medz daugiausia kalio . Yra fosforo , kalcio ,magnio ,vario , kobalto , gelezies . 100g moliugo suteikia apie 25 kcal energijos .
MOLIUGAI-gydymui
sergant skrandzio bei zarnyno ligomis ,storuju zarnu uzdeginu ,ateroskleroze .Skatina slapimo issiskyrima .Tinka prie kai kuriu inkstu ir slapimo pusles ligu .

KNYGA Vytauto Mikalausko '' Viskas apie moliugus '' . Labai daug ivariausiu kulinariniu receptu . Pradedant salotomis ir baigiant tortais is moliugu . Knyga isleista 2002 metais .
Atsakyti
QUOTE(aaagnex @ 2011 01 12, 10:52)
o man jie nelabai  ax.gif
Iš rudens buvo miltingi tokie - kaip bulvė biggrin.gif
Dabar pasidarė saldūs - nežinau kur panaudot unsure.gif gal kokį pyragą reiktų kept? g.gif



Pas mane jie tik vieni ir išdygo iš visų sėtų, bet gal vėlokai, nes iki šalnų dar nelabai geltoni buvo. Laikosi puikiai (dar dabar 2 turiu), patiko, kad nedideli ir prapjovus galima greit sunaudot - sriuba trinta skanu, o troškiniuose tai tikrai labai panašus į bulvę. Riešutų skonis? g.gif nelabai aš ten jo jaučiu. Pyrago kept nebandžiau, nes kai iškepiau iš cukinijų, tai niekam nepatiko schmoll.gif - gal tikrai reiks pabandyt iš molūgų.
Atsakyti
QUOTE(aaagnex @ 2011 01 12, 09:52)
o man jie nelabai  ax.gif
Iš rudens buvo miltingi tokie - kaip bulvė biggrin.gif
Dabar pasidarė saldūs - nežinau kur panaudot unsure.gif gal kokį pyragą reiktų kept? g.gif


As va ka tik panaudojau-sultis ispaudziau. Vienas paragavau, tai neskanios man, bet sumaisiau su morku ir burokeliu-tai skanu bigsmile.gif Nors tokiu vitaminu ziema gausiu ir moliugus sunaudosiu. blush2.gif

QUOTE(saintlina @ 2011 01 12, 10:42)
Bet arbūzai galės ir plėveliniuose bujot. Kaži, kiek jiems vietos numatyt?  g.gif

Na, zinok reikia jiems vietos... lapai isbujoja pakankamai g.gif

QUOTE(saintlina @ 2011 01 12, 12:28)
O arbūzai man lauke neužauga. Du metus bandžiau jau. Ir šiemet irgi nieko nesigavo. Na, pabandysiu įkišt po kelis daigus į kiekvieną šiltnamio pusę, matysim, kaip bus.


O agroplevele nebandei uzdengti?
Atsakyti
QUOTE(saulute111 @ 2011 01 12, 11:50)
Na as cia pas Jus irgi, kaip isibrovele... neprisistaciau  doh.gif  "ukininkauju" 2 metus.... 1-as derlius.... 8 braskes is 20 krumeliu, zirniai, sparagines pupeles paragavimui, kelios morkos, salotos, ridikeliai ir prieskoniniai augalai, moliugu ir cukiniju turejau. Siltnami irgi vyras pastate, bet per vasara ji tris kartus uzseme auksciau keliu, tai pabandziau 2 kartus atsodinti nupuvusius daigus, trecia karta jau nekilo ranka, nes sklype apsigyveno savaitei dvi antys... Gandras pasirodydavo... bet mano noru neuzgesino. Rudeni kelem sklypa, tiesem drenaza ir jau perku intensyviai seklas.
Taigi, apie moliugus  smile.gif  lgiausiai man issilaike ir iki siol graziai stovi garaze

Jo musu darza irgi seme, melioracijas darem, spejom isgelbeti, bet va siltnami su visais pomidorais skvalas nusinese, skaudu buvo, tikuosi naujo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(madmuazele @ 2011 01 12, 15:21)
O agroplevele nebandei uzdengti?


bandziau..
Atsakyti
QUOTE(madmuazele @ 2011 01 12, 17:21)
As va ka tik panaudojau-sultis ispaudziau. Vienas paragavau, tai neskanios man, bet sumaisiau su morku ir burokeliu-tai skanu bigsmile.gif Nors tokiu vitaminu ziema gausiu ir moliugus sunaudosiu. blush2.gif 


Super vitaminai žiemą ir pačios geriausios natūralios sultys thumbup.gif
Atsakyti
Vat cia mane nustebinot. Kazkaip paciai nedasuto, kad moliugus sultims galima sunaudoti. Dar nemazai ju turiu. Pernai uzaugo tokie grazuciai. Tik, kad jie nepritapo mano virtuveje.. Reiks siais metais ant kokiu melionu ar cukiniju pereiti..
Dar turiu durna klausima. O kas yra patisonas? Koks jo skonis? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Getira @ 2011 01 13, 11:25)
Dar turiu durna klausima. O kas yra patisonas? Koks jo skonis? g.gif


o as tik pernai atradau patisonus. normalios darzoves, ypac patinka seimynai patisonu blynai, dar prisimarinavau ziemai, zodziu, man uzteko tik dvieju daigu, nes mezgimas buvo nerealus.
Atsakyti
QUOTE(AgathaGray @ 2011 01 13, 11:50)
o as tik pernai atradau patisonus. normalios darzoves, ypac patinka seimynai patisonu blynai, dar prisimarinavau ziemai, zodziu, man uzteko tik dvieju daigu, nes mezgimas buvo nerealus.

Kažkada vaikystėj valgiau blynus su patisonu. Skoni atsimenu dar iki šiandien kaip skanu buvo... Todė po šiai dienai įsivaiduoju, kad jau ką, ką o patisonus, tai mėgčiau, jei būtų kas užaugina biggrin.gif

o vat cukinijų aš nemėgstu. Nu ji man nebent dėl kiekio, bet skonio, tai ji jokio neturi... ax.gif

Moliūgus mėgstu paprastus - gal net tie dičkiai man patys skaniausi... bet labiausiai patinka sriuba...
Atsakyti
QUOTE(Getira @ 2011 01 13, 10:25)
Dar turiu durna klausima. O kas yra patisonas? Koks jo skonis? g.gif

panašiai kaip cukinijos smile.gif Mažas marinuoja, o didelius ( na pas mane tik trys teužaugo pernai ) tai dėjau i troškinius ir kepiau ( supjaustyti skridinėliais, prieksoniukai, pavolioti miltuose ir ant keptuves - visai skanu su kokiu grybų padažu ) ax.gif
Atsakyti
QUOTE(aaagnex @ 2011 01 13, 13:12)


o vat cukinijų aš nemėgstu. Nu ji man nebent dėl kiekio, bet skonio, tai ji jokio neturi... ax.gif



O mes cukiniją labai mėgstame essen.gif - blynai, kepsneliai, įdaras.
Atsakyti