Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgai, cukinijos, patisonai, aguročiai, arbūzai

Rouge Vif d'Etampes
nera skaniausias . Tik pats ankstyviausias , jei norite sultims . Ir savaime aisku , jog zinote , kad nera kitos tokios darzoves , kuri turetu savyje toki bagaza vitaminu ir mineralu .
Atsakyti
QUOTE(ausra.ryte @ 2011 01 10, 12:56)
tikrai taip, is rugscios zemes augalai negali pasisavinti maisto medziagu, todel ruoskimes i kova su rugstingumu  lotuliukas.gif - kaupkim pelenus ar dolomitmilcius pirkim ir pavasari reikia siuo geriu zemele pavaisinti gerai ir tada turbut sulauksim superinio derliaus lotuliukas.gif

as jau is rudens negesintom kalkem pavaisinau.nes dolomitas geras,bet jis letai veikiantis.juo galvoju pavaisinti zemele pavasari ax.gif o dar renku kiasiniu lukstu(nezinau kam,bet renku doh.gif .reikes paieskoti,kuo jie geri g.gif o tai gal tikveltui vieta man uzima)
Atsakyti
QUOTE(dzigitas @ 2011 01 10, 15:25)
as jau is rudens negesintom kalkem pavaisinau.nes dolomitas geras,bet jis letai veikiantis.juo galvoju pavaisinti zemele pavasari ax.gif o dar renku kiasiniu lukstu(nezinau kam,bet renku doh.gif .reikes paieskoti,kuo jie geri g.gif o tai gal tikveltui vieta man uzima)

siaip jei nieko nesupainiojau, tai kiausiniu lukstai irgi nurugstina dirva
Atsakyti
QUOTE(ausra.ryte @ 2011 01 10, 14:13)
siaip jei nieko nesupainiojau, tai kiausiniu lukstai irgi nurugstina dirva

tada rinksiu ir toliau.nors aisku nepririnksiu visam darzui,bet nors kiek ax.gif
Atsakyti
kaip tik skaitau, zurnale "mano sodas" rasoma: labai rugscioje dirvoje susikaupia per daug mangano, gelezies, aliuminio - jie stabdo augalu augima. be to, rugscioje dirvoje sunkiai pasisavinami magnis ir kalcis, del pastarojo trukumo neissivysto saknys. rugscioje zemeje silpns dirvos bakteriju veikla, negyvena dirvai labai reikalingi sliekai (jei pH mazesnis nei 5 ir didesnis nei 9 - zusta per savaite). r8gscioje terpeje blogeja dirvos struktura, laidumas vandeniui ir orui.
rugscios dirvos yra kalkinamos: klintmilciais, dolomitinemis kalkemis, kreida, gesintomis kalkemis, ezero klintimis, pelenais.
smelinga dirva kalkinama kas 3 metus, priesmelis - kas 4 metus, molis ir priemolis - kas 6 metus.
dirva sarmina kalkingos skaldos, zvyro mulcas.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2011 01 09, 20:40)
negaliu patiketi  blink.gif  Madmuazele, ar cia tikrai tu?..  unsure.gif


As, as cool.gif

QUOTE(dzigitas @ 2011 01 10, 11:17)
o kaip visa kita uzaugo?nes is svao trumpos praktikos,tik galiu pasakyti,kad zeme rugsti.del to ir derlius mizernas.



Pas mane ir rugstoka zeme, bet viskas auga puikiai thumbup.gif
Atsakyti
pas mane zeme irgi rugsti, bet kita visa lyg normaliai auga, o slieku irgi daug, nors raso, kad rugscioj zemej ju nebuna...
Beje sugar baby arbuzo uzsisakiau 80 seklu is ebay, tai gal kazkiek iks, jei kam idomu... jo aprasas toks
WATER MELON

"Sugar Baby"

80 Seeds

Sweet tasting and smaller fruited "Ice Box" type watermelon. Early and very productive with sweet, juicy, fine-textured, medium-red flesh and thin hard rind. The round, 8 to 12 lb, dark green skinned melons grow 8 inches across. Ideal variety if space is limited, as this can be trailed on trellises and faster to ripen in short summers. Drought Resistant. Ready to harvest about 75 days after seeding in favourable conditions. Can be grown outside in a warm, sheltered and sunny location, but for the most reliable crops under glass is best.



Days to Germination: 5-7
Days To Harvest: 75 in warm conditions
Planting Depth: 1/2 to 1 inch
Spacing: 2 feet
Light: Sunny, Warm, Sheltered Location

Prepare soil by digging and incorporating liberal amounts of well-rotted compost or farmyard manure over-winter. Watermelons thrive in a sunny, warm location
Sow April to May 1cm (½in) deep, in 7cm (3.5in) pots of free-draining seed sowing mix. Place in a (propagator, airing cupboard) and keep at a temperature of around 20-25C (68-77F) until after germination, usually 5-7 days.
When first true leaves develop, transplant into 13cm (5in) pots for a few weeks.
Plant out 24 inches apart after carefully hardening off after all risk of frost in a warm sheltered position in full sun or for a more reliable crop under glass.
Water regularly and feed with liquid fertilizer every 14 days.
Pinch out growing point at the 4 leaf stage and train the laterals (side-shoots) along the row. Hand pollinate if required.
At harvest time, tap the watermelon with your knuckles, and if it sounds hollow, it's ripe.

Kas nesuprantat jei idomu galesiu isverst 4u.gif
Sgalvojau, kad maziukas auga, tai gal ir pas mane uzaugs doh.gif O kokius Jus arbuzus ar melionus sejat. Beje sejau kazkokia geltona cukinija, tai iki siol grziausiai laikosi garaze, jei kam idomu, gal rasiu jo pavadinima.
Del moliugo pyrago. Dauguma aprasomu lietuviskuose saituose siulo moliuga sutarkuot, toks pyragas ir man neskanus. O skanus pyragas, pagal amerikieciu "best everpumin pie" kur molugas pakaitinamas mikrobangej ar orkaitej o paskui sutrinamas su blenderiu ir tik tada dedamas i pyraga su trapios teslos pagrindu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2011 01 09, 18:34)
zinai, as irgi ju kadaise nemegau, bet cia prisiskaiciusi siemet pasisodinau. Ir nevalgiau vistiek as ju  biggrin.gif  Man neskanu, nors ka nori daryk. Ir keliu rusiu auginau. Vienas ju - Rouge Vif d'Etampes, apie kuri rasoma, kad vienas skaniausiu moliugu. Gerai, kad mazai turejau..

Mano šeimynai irgi neskanu nei moliūgai, nei cukinijos schmoll.gif >Vyras sako, jei tokie skanūs būtų, šunys darže juos nuėstų lotuliukas.gif Nebeauginsiu jų daugiau unsure.gif , nors auga kaip išprotėję be jokios priežiūros
Atsakyti
[quote=Asese,2011 01 11, 11:39]
Mano šeimynai irgi neskanu nei moliūgai, nei cukinijos schmoll.gif >

O pas mus tik sūnus niekaip nepasirašo nei cukinijom nei moliūgams, o mums labai skanu - įdarytos cukinijos, makaronai su kumpeliu ir cukinija, cukinijų blynai, moliūgų pertrinta sriuba thumbup.gif Auginsiu būtinai ir šiais metais, nors du moliūgai dar ir dabar rūsyje guli nesunaudoti tongue.gif
Atsiprašau, kad taip įsiveržiau, gal nesupyksit blush2.gif
Atsakyti
[quote=rim,2011 01 11, 12:52]
[quote=Asese,2011 01 11, 11:39]

Atsiprašau, kad taip įsiveržiau, gal nesupyksit blush2.gif
[/quote]
Sveika prisijungusi drinks_cheers.gif Aš moliūgų dar neauginu, bet bandau "užsikrėsti" jų auginimu biggrin.gif
Atsakyti
Pas mane irgi vaikai nelabai, todel nelabai galiu gaminti, bet siandien viriau pietus tik sau, tai labai skania moliugu sriuba valgiau. Sekmadieni orkaiteje iskepiau moliugus su daug visokiu prieskoniu, tai sriuba gavosi fantastiska wub.gif
Moliugas vienas nelabai skonio turi, todel ji butina stipriai gardinta. Va tada jis tikrai labai skanus thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(laurindre @ 2011 01 11, 21:28)
Pas mane irgi vaikai nelabai, todel nelabai galiu gaminti, bet siandien viriau pietus tik sau, tai labai skania moliugu sriuba valgiau. Sekmadieni orkaiteje iskepiau moliugus su daug visokiu prieskoniu, tai sriuba gavosi fantastiska wub.gif
Moliugas vienas nelabai skonio turi, todel ji butina stipriai gardinta. Va tada jis tikrai labai skanus thumbup.gif

Jei šiemet užauginsiu- teks ieškoti receptų ax.gif
Atsakyti