Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgai, cukinijos, patisonai, aguročiai, arbūzai

tai siemet ir man moliugai nenorejo megzt. Ir daugiau buvo besiskundzianciu. Vasara labai slapia buvo.
Nors cukinijos pas mane dera visuomet ir labai gausiai. Tai apie jas ir galiu kelis zodzius pasakyt.
Siemet viena pakeliuka cukiniju sodinau i vazona ir daiginau siltnamyje, po to persodinau lauke. Tikrai buvo ju kur kas anksciau. O kitos be problemu augo ir derejo lauke iki pat salnu tiek smelyne, tiek durpyne. Durpyne darzoviu netresiu isvis, priesmeli is rudens maisom su meslu.
Atsakyti
QUOTE(ausra.ryte @ 2010 11 12, 11:58)
  ar parinkinejat pagal kokius nors kriterijus vieta moliuginems darzovems?
kuo tresti labiausiai tinka? ar pasiteisina ankstyvos veisles (klausiu, nes kai paskaitau aprasymus tai buna mazdaug taip: ankstyvu veisliu vaisiai birzelis-rugpjutis, o velyvu birzelis-rugsejis)? ar sejate i dirva ar i dezutes pradziai? kokiu laiku seja vyksta? blush2.gif


seju koki balandi i dezutes, nes jei anksciau tai labai ishtysta
veisles visas kokias randu, nes labai visu "reikia" lotuliukas.gif
netreshiu niekuom, nes kol tos visokios naturalios trashos prikaupiu pomidorams- moliugams nelieka tongue.gif
pagrindinis kriterijus-kad turetu kur plestis, vyniotis ir raitytis biggrin.gif todel sodinu ant griovio krashto ir paleidziu i griovi keliauti- nes jei tik leisi jie visa sklypa gali uzgrobti biggrin.gif
moliugu turejau (ir tebeturiu) sociai , visokiu.... nors pastebejau kadf jei shalta- "uzsikonservuoja' ir neauga, kai per karshta irgi vaisiu nenori auginti... bet is esmes pas mane jiems matyt visai patinka g.gif


ai, dar tiesa bandem su vaikais arbuzus auginti. shiltnamyje vietos nera -tai daigus uzsiauginom ir bandem lauke - buvo kapitalinis fiasko doh.gif lotuliukas.gif viens daigiukas pats numiro, kita kurklys nugnybo, o trecia kazkoks pauksciukas tiesiog prie akiu nulese lotuliukas.gif

daugiau arbuzu nebeauginam, nors kiekviena pavasari baisiai knieti na "nors karteli' dar pameginti cool.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Casual: 12 lapkričio 2010 - 15:08
QUOTE(Casual @ 2010 11 12, 16:05)
ai, dar tiesa bandem su vaikais arbuzus auginti. shiltnamyje vietos nera -tai daigus uzsiauginom ir bandem lauke - buvo kapitalinis fiasko  doh.gif  lotuliukas.gif  viens daigiukas pats numiro, kita kurklys nugnybo, o trecia kazkoks pauksciukas tiesiog prie akiu nulese  lotuliukas.gif

daugiau arbuzu nebeauginam, nors kiekviena pavasari baisiai knieti na "nors karteli' dar pameginti  cool.gif  lotuliukas.gif


Tai pabandyk dar kartą augint pagal tokį "receptą":
pasodink šiltnamyje kur nors arčiau krašto, kad labiau paaugusių daigų viršūnes galėtum nepersodinant laukan iškišt (na, čia dar žiūrint koks šiltnamis, su maniškiu taip neišeina, su pamatais ir dar stiklinis)
Mano giminaitė taip daro plėveliniam šiltnamyje, pro plėvelės apačią iškiša. Tai žinai, arbūzų dydis, kad net pavydu žiūrėt...prieš jos arbūzus tavo moliūgai atrodytų kaip kriaušės...
Atsakyti
QUOTE(ausra.ryte @ 2010 11 12, 10:58)
mano sie metai su siomis darzovemis buvo klaikiai nesekmingi (buvo pasodinta lygioje vietoje, o buvo taip: ziedas-uzuomazga-puvinys-rezultatas nei vienos darzoves nei pilve, nei stiklainyje) tai kitais butinai reiks atsigriebti. tai noriu daug ka issiaiskinti.
  ar parinkinejat pagal kokius nors kriterijus vieta moliuginems darzovems?
kuo tresti labiausiai tinka? ar pasiteisina ankstyvos veisles (klausiu, nes kai paskaitau aprasymus tai buna mazdaug taip: ankstyvu veisliu vaisiai birzelis-rugpjutis, o velyvu birzelis-rugsejis)? ar sejate i dirva ar i dezutes pradziai? kokiu laiku seja vyksta? blush2.gif


Toks pats variantas ir mums siais metais- ypac su cukinijomis. Nesvarbu ar tai zalios, ar geltonos: ziedas- uzuomazga- ir keliu cm ilgio busima cukinija pradeda puti (augo dalis ju sauletoje vietoje, dalis pavesy). Dalinai tas pats ir su moliugais- pylem zvyra, dejom siaudus, atrodo moliugai graziai auga. Ateini pataisyti ju padeti, ar pakelti ir padeti kitaip- ziuri moliugas supuves nuo apacios ir kotelis dregnas g.gif nors salnu ir nebuvo.
Visada sejame i dezutes, o tik veliau i dirva. Girdejau, kad norint tureti didesni derliu- reikia "tuscius" ziedus skinti, kad augalas turetu jegu auginti darzoves. Siais metais atlikau eksperimenta: gal sutapimas, o gal ir ne- nukarpiau visus "tuscius" ziedus, net ir tuos keliu mm, kurie tik pasirodydavo prie stiebuku-sokinejau aplinkui kas pora dienu, bet du augalai uzaugino 15 moliugeliu.
Atsakyti
QUOTE(Edexa @ 2010 11 12, 16:18)
Tai pabandyk dar kartą augint pagal tokį "receptą":
pasodink šiltnamyje kur nors arčiau krašto, kad labiau paaugusių daigų viršūnes galėtum nepersodinant laukan iškišt (na, čia dar žiūrint koks šiltnamis, su maniškiu taip neišeina, su pamatais ir dar stiklinis)
Mano giminaitė taip daro plėveliniam šiltnamyje, pro plėvelės apačią iškiša. Tai žinai, arbūzų dydis, kad net pavydu žiūrėt...prieš jos arbūzus tavo moliūgai atrodytų kaip kriaušės...

g.gif
ane? unsure.gif

sakai, ir šito man irgi mirtinai reikia? g.gif

įtariu-bandysim doh.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

jei jau mano moliūgus kriaušėm išvadinai reik butinai tada tuos arbuzus auginti cool.gif

laukiu patikslinimo apie arbuzu veisles drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(yerena @ 2010 11 12, 16:20)
Dalinai tas pats ir su moliugais- pylem zvyra, dejom siaudus, atrodo moliugai graziai auga. Ateini pataisyti ju padeti, ar pakelti ir padeti kitaip- ziuri moliugas supuves nuo apacios ir kotelis dregnas  g.gif nors salnu ir nebuvo.



gal maziau tampyt tuos moliugelius reikejo? gal tiesiog "uzknisot"? g.gif (cia paprashyciau neisizeisti mirksiukas.gif )
buvo ir man - matau ziedai perzydeje, pazliuge tokie- reik nurinkt- kai pradejau kisht nagus tai irgi tik puveku radau, o kur nelindau -ten ir tu moliugu dideliu ir sociai buvo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Casual @ 2010 11 12, 15:24)
gal maziau tampyt tuos moliugelius reikejo? gal tiesiog "uzknisot"?  g.gif (cia paprashyciau neisizeisti  mirksiukas.gif )
buvo ir man - matau ziedai perzydeje, pazliuge tokie- reik nurinkt- kai pradejau kisht nagus tai irgi tik puveku radau, o kur nelindau -ten ir tu moliugu dideliu ir sociai buvo  biggrin.gif


Tai kad tas pataisymas buvo vienkartinis tik tam, kad moliugas neguletu ant sono, o kad atsiremtu "dugnu" ir augtu graziai, kad butu tinkamas rudens dekoracijoms ir Halloween'o moliugams.
Atsakyti
QUOTE(Casual @ 2010 11 12, 16:21)

jei jau mano moliūgus kriaušėm išvadinai......

laukiu patikslinimo apie arbuzu veisles  drinks_cheers.gif

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

Nežinau kokią ji veislę augina, tikriausiai pigiausius, kiek ją pažįstu... tiesiog jai sekasi. Mačiau pati kokio storio užpakalius išvertę jos arbūzai voliojasi... blink.gif
Pati kasmet auginu SUGAR BABY, ir šiemet dar nusipirkau ROSARIO. Parašyta, kad pakelia nepalankias oro sąlygas, atsparus ligoms...žiūrėsim.. Auginsiu tik šiltnamyje.
Atsakyti
QUOTE(Edexa @ 2010 11 12, 16:30)

Pati kasmet auginu SUGAR BABY, ir šiemet dar nusipirkau ROSARIO. Parašyta, kad pakelia nepalankias oro sąlygas, atsparus ligoms...žiūrėsim.. Auginsiu tik šiltnamyje.



klausyk , as plana sugalvojau:

1. na negi man po kokias 2-3 seklas pagailetum? aisku-ne bigsmile.gif tai seklu kaip jau ir turiu cool.gif
2. shiltnamis tavo anot saintlinos 'kaip davaro kiemas" ar kaip trys stadionai , negi pagailetum man kokio 20kvadratiniu metru kampucio? Aisku, kad ne bigsmile.gif vietos tavo shiltnamyje kaip ir turiu cool.gif

3. na, o dabar mazutis prashymas- buk draugas- ikishk i zeme pavasari tas mano seklas i ta mano kamputi tavo shiltnamyje bigsmile.gif
4. i kauna visvien vazineji, kur gyvenu zinai - tai kai rudeniop vaziuosi prigriebk tuo paciu tuos mano 15 dideliu arbuzu - uzsuksi i svecius - as arbatos padarysiu bigsmile.gif arbuzais pavaishinsiu 4u.gif

ir taip be jokio vargo ar pastangu turesim daug arbuzu wub.gif
lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Edexa @ 2010 11 12, 15:18)
Tai pabandyk dar kartą augint pagal tokį "receptą":
pasodink šiltnamyje kur nors arčiau krašto, kad labiau paaugusių daigų viršūnes galėtum nepersodinant laukan iškišt (na, čia dar žiūrint koks šiltnamis, su maniškiu taip neišeina, su pamatais ir dar stiklinis)
Mano giminaitė taip daro plėveliniam šiltnamyje, pro plėvelės apačią iškiša. Tai žinai, arbūzų dydis, kad net pavydu žiūrėt...prieš jos arbūzus tavo moliūgai atrodytų kaip kriaušės...

Labai gera mintis, reikes paleisti po plėvele patvoriu. Gal ir šienaut jojo nereikes biggrin.gif
Šiemet su arbūzų ir melionų daigais man panašiai kaip ir Casual, labai labai skurdo, o kai kurie nunyko. Normaliai pradėjo augt tik į vasaros antrą pusę ir arbūzas vieną vaisių 3,5 kg užaugino, nors atrodė visai nedidelis
Atsakyti
QUOTE(Casual @ 2010 11 12, 16:39)
klausyk , as plana sugalvojau:
...............................................
ir taip be jokio vargo ar pastangu turesim daug arbuzu  wub.gif
lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif


lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
..smigau, nugriuvau, miriau.... ir iš šiltnamio tą puntuką užsiritinau... lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Edexa @ 2010 11 12, 16:46)
lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
..smigau, nugriuvau, miriau.... ir iš šiltnamio tą puntuką užsiritinau... lotuliukas.gif


cia, reik suprast, su dideliu dziaugsmu pritari planui? g.gif
Atsakyti
lotuliukas.gif lotuliukas.gif Ir as taip noreciau. Net apsiverkiau is juoko cray.gif
Atsakyti