Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgai, cukinijos, patisonai, aguročiai, arbūzai

QUOTE(Edexa @ 2010 09 07, 07:54)
Nu tu ir monstras... blink.gif tai gal ir mažytis drambliukas į rankinuką telpa?....



Telpa, ir ne vienas lotuliukas.gif
Atsakyti
Pas mane 4 kvapieji tokie paauge iki 1,4 kg jau seniai nuskinti, laikosi puikiai, laukiu, kol oranziniai nusidazys. O kur mazuliuka uosviene nuskyne delno ilgio pradejo gesti, sitam tai tikrai per anksti.
Is savo patirties pasakysiu, kad tokius virs kilo galima skinti, nors ir zali dar, seklos gal ir nelabai sunokusios, bet jie tikrai bus valgomi ir vidus bus oranzinis, o tokie mazuliukai nei spalvos, nei skonio schmoll.gif
Reikia ir man saviskius revizuoti, nuvaziuosiu i kaima, patikrinsiu, kas ten uzaugo.
Ant komposto kruvos vaizdelis visai grazus buvo,labai daug primegstu, gal po kilograma ir maziuku daug thumbup.gif , o dirvoje is 10 moliugu tik 2 uzmezge po 1 vaisiu. g.gif

Tiesa, drauge dave gignto moliugo gabala, tai siandien taip skaniai kepta orkaiteje valgem nestuke.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laurindre: 07 rugsėjo 2010 - 16:24
Sveikos , merginos,

rašau į forumą pirmą kartą, seniai seku jūsų pasiekimus moliūgų auginimo srityje.
Šiais metais pas mane užderėjo labai neblogas derlius - iš aštuonių daigų apie 20
moliūgų. Kai kurie sveria apie 20 kg, kiti - 10- 15 kg. Visa bėda, kad nežinau, kada
jie bus pilnai prinokę. Vakar nuskyniau vieną , tai sėklos sunokusios, o "mėsa" viename šone geltona, kitame per vidurį eina žalsvas ruožas, lyg tai ir ne visai prinokęs. Įdomiausia, kad geltona ta pusė, kuri gulėjo ant žemės, o kuri buvo atsukta į saulę , pažaliavusi. Pats moliūgas pusiau oranžinis, pusiau žalias. Kažkokia abrakadabra g.gif . Gal kas susidūrėte su panašiu reiškiniu? O gal pabaigs nokti nuskinti?
Atsakyti
QUOTE(Luka222 @ 2010 09 07, 19:02)
Sveikos , merginos,

rašau į forumą pirmą kartą, seniai seku jūsų pasiekimus moliūgų auginimo srityje.
Šiais metais pas mane užderėjo labai neblogas derlius - iš aštuonių daigų apie 20
moliūgų. Kai kurie sveria apie 20 kg, kiti - 10- 15 kg. Visa bėda, kad nežinau, kada
jie bus pilnai prinokę. Vakar nuskyniau vieną , tai sėklos sunokusios, o "mėsa" viename šone geltona, kitame  per vidurį eina žalsvas ruožas, lyg tai ir ne visai prinokęs. Įdomiausia, kad geltona ta pusė, kuri gulėjo ant žemės, o kuri buvo atsukta į saulę , pažaliavusi. Pats moliūgas pusiau oranžinis, pusiau žalias. Kažkokia  abrakadabra g.gif . Gal kas susidūrėte su panašiu reiškiniu? O gal pabaigs nokti nuskinti?

As manau, kad tikrai paraudonuos. 4u.gif Tikrai gali skinti, kad paskui nebutu gaila prarasti g.gif
Atsakyti
Sveikutės,
Antrus metus auginu melionus. Melionams labai svarbu duoti gerą startą (kaip as tai darau jau rasiau pavasari), todel praktistai iki zydėjimo (vienas mėnuo po pasodinimo) as juos auginu po laikina priedanga. Siais metais taip sodinau į komposto duobę 4 daigus, o kadangi liko daigu, tai dar keturis pasodinau ant sampionu substrato kruvos, tik juos be priedangos. Žinoma, kad pirmieji prinoko tie, kurie augo po priedanga, pirmus du melionus suvalgem 08.02, o augę be priedangos buvo dviem savaitėm vėlyvesni. Visus melionus tresiau dilgeliu raugu, laisčiau labai nedaug. Vienam daigui leidau užmegsti 3-4 vaisius, likusias uzuomazgas šalinau. Viso is 8 daigų buvo, apie 28 melionai, bet šiais metais masiškai puvo, galima sakyti, jog tik kasantras melionas atsidurdavo ant vaišių stalo. Pūti pradėdavo žaibiškai ta vieta kus melionas guvėdavo ant žemės, tenai pastoviai laikydavosi drėgmė, gaila, kad per velai tai supratau, būčiau sugalvojusi kaip juos atriboti nuo kontakto su gruntu.
Dabar apie veisles.
Sodinau triju rušiu, dvi išbandytas: Emir ir Zlato skifov bei viena naują - Oranžinis ananasas
Emir - labai ankstyvas, oranžinis minkstimas, labai kvapnus, labai saldus, su tokios spalvos minksimui būdingu prieskoniu, kaip skonio apibūdinimą galiu pasakyti, kad kaikam is seimos nariu oranžiniai melionai atsiduoda skiedikliu smile.gif, bet man ir vyriausiai dukrai labai patinka. vaisiai pailgi 1,5-2kg
Zlato Skifov - labai ankstyvas sunoksta kaip ir Emir, minkstimas baltas, labai kvapnus, saldus kaip medus, kaikam is seimos nariu nepatinka, nes nepatinka medus smile.gif, bet man ir vyriausiai dukrai labai patinka. vaisiai apvalūs 1,5-2kg
Oranžinis ananasas - vėlyvas, oranžinis minkštimas, labai saldus, skonis kaip ir Emir, tik Emir skanesnis. Vaisiai apvalūs rantuoti 2-3kg. Didelis pliusas - nepūna.
Pirmosios veisles jau suvalgytos, o paskutinioji dar noksta iki siol, nors pimieji "ananasai" sunoko 08.25
Kitais metais sodinsiu vėl, tik jau visus po priedanga, mažiau "ananasų" ir kaip pradės nokti vaisius truputi pakelsiu, kad nebūtų kontakto su gruntu ir drėgme.
PS jei kas pamatysite parduodamas Emir sėklas, būtinai praneškite. Ačiū.
Beje pilnai prinokusio meliono kotelis be jokiu didesniu pastangu turi atsiskirti nuo vaisiaus, praktiškai, tik vos pajudinus. O kvapas labai apgaulingas dalykas - gali labai kvepėti ir pilnai nesunokęs melionas.
Atsakyti
QUOTE(Tutė @ 2010 09 17, 12:31)
Sveikutės,
Melionams labai svarbu duoti gerą startą <->
PS jei kas pamatysite parduodamas Emir sėklas, būtinai praneškite. Ačiū.


Labai šaunus, išsamus, informatyvus aprašymas 4u.gif

EMIR sėklos nėra deficitas. Jei atmintis neapgauna, jas pavasarį perku ŽALIOJ STOTELĖJ. Prieš mėnesį EMIR užmačiau ir pirkau Kaišiadoryse (jau pavasariui ruošiuosi blush2.gif )
Manau, po naujų metų šios veilės sėklų užveš į spec. parduotuves pakankamai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Tutė @ 2010 09 17, 12:31)
Sveikutės,
Antrus metus auginu melionus.

o kaip jų skonis, nuo parduotuvinių skiriasi??, nes kiek teko šiltuose kraštuose valgyt ir čia iš maxės, tai nėra ką lygint, pastarieji, visiškai neskanūs, o va Lietuvoj augintų ko gero neragavau unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo weza: 17 rugsėjo 2010 - 14:25
Sveikos,
Bandziau ir as siais metais pirma karta auginti arbuzus ir melionus smile.gif Auginau siltnamyje risdama i virsu kaip agurkus...rezultatas...
user posted image

user posted image

user posted image

Cia ne visi, yra jau suvalgytu...sitie nespejo prinokti, tai isskyniau kad nesuputu, bet bijau kad neprinoks jau...melionai tai ir ant palanges ilgai stovi ir noksta, o del arbuzu tai abejoju...siaip derlius nemazas, melionai sveria apie 2 kg +-.....arbuzai virs 2 kg...kaip pirmam kartui super biggrin.gif
cia is anksciau vienas prapjautas, bet truputi nedanokes, taciau saldus ir taip biggrin.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Tutė @ 2010 09 17, 11:31)
Sveikutės,


Kaip smagu skaityti toki issamu aprasyma smile.gif


QUOTE(Faustyyna @ 2010 09 17, 14:52)
Sveikos,
Bandziau ir as siais metais pirma karta auginti arbuzus ir melionus smile.gif Auginau siltnamyje risdama i virsu kaip agurkus...rezultatas...


Seiles varva tongue.gif

Mano du melionai jau suvalgyti - ir antras kazko puti buvo pradejes... ryt isskinsiu ir as jau visus likusius, nes tikrai bus sakes... lai noksta namuose kelias savaites g.gif
Atsakyti
QUOTE(weza @ 2010 09 17, 15:22)
o kaip jų  skonis, nuo parduotuvinių skiriasi??, nes kiek teko šiltuose kraštuose valgyt ir čia iš  maxės, tai nėra ką lygint, pastarieji, visiškai neskanūs,  o va Lietuvoj augintų ko gero neragavau  unsure.gif

jei prinokęs tai skiriasi, bet jei neprinokęs (teko keleta ir tokiu nuskinti nes pradejo puti), tai toksai kaip parduotuvinis. man teko valgyti meluona atvezta is Vidurines Azijos..... va ten tai skonis
Atsakyti
Man ir tokiu melionu pakanka - kad tik nepirktiniai tongue.gif

Beje, kur nuskintus man laikyti - saltai, balkone, ar kambaryje? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Faustyyna @ 2010 09 17, 16:52)

Gražus derlius thumbup.gif
Atsakyti