manau, tai jums bus labai naudinga informacija
http://www.ncbi.nlm....pubmed/20108521metforminas, kurį kartais skiria gydytojai, yra skirtas cukraus kraujyje mažinimui, tačiau, kaip suvokiau iš savo patirties , reikia mažinti ne cukrų, o insulino išskyrimą. Sumažinus insuliną cukrus sumažėja pats.
Jūsų atveju, sumažinus insulino išskyrimą, išsispręstų ne viena problema. Be to, jei dabar metforminas ir pagelbėja kuriai, tačiau nepašalinta priežastis- per didelis insulino kiekis anksčiau ar vėliau prives prie problemų su sveikata. Praktiškai vystosi rezistencija insulinui- o tai dažniausiai baigiasi diabetu+ir daugybė kitų bėdų.
Taigi, kaip sumažinama insulino gamyba?
QUOTE
Pagrindinė civilizacinių ligų priežastis per didelis insulino gamybos kiekis. Optimizuojant insulino gamybą sveikstam, o pragyvenimo amžius ilgėja. Pirma priežastis, didinanti insulino gamybą organizme dažnas maitinimasis. Maistas yra signalas milijonams beta ląstelių kasoje išskirti nuolat gaminamą insuliną į kraują. Maisto kiekis neturi įtakos net menkas užkandžiavimas aktyvuoja šį refleksą, todėl visai nesvarbu kiek valgote net vienas sausainis ar džiovinta razina atpalaiduos insuliną iš kasos, kuriai visai nesvarbu kiek jūs ruošiatės suvalgyti kasa neturi akių. Tai automatinis mechanizmas, reaguojantis į kiekvieną maisto pakliuvimą į skrandį ir žarnyną, nukreipiantis visą sukauptą insuliną į kraują. Jei valgote tris kartus paroje, turėsite tris insulino pliūpsnius organizme, valgote šešis turėsite šešis, ir visi jie, nepriklausomai nuo suvalgyto maisto kiekio, bus vienodo dydžio. Tam, kad sumažinti insulino kiekį organizme, reikia mažinti valgymų skaičių. Todėl, jei jau išalkote, tai valgykite iki soties, kad nereiktų užkandžiauti. Kiekvieną kartą, kai ką nors ruošiatės dėti į burną, paklauskite savęs ar tikrai norite rimtai valgyti. Idealu valgyti tik du kartus paroje ryte ir vakare. Ryte energijos gamybai dienos darbams, vakare organizmo atstatymui naktį.
Tačiau netgi tada, kai organizmas nesimaitina, į kraują yra paduodamas tam tikras insulino kiekis, kuris vadinamas baziniu insulino kiekiu. Jis reikalingas, nes nuolat organizme reikia keisti ar remontuoti ląsteles. Bazinio insulino kiekis, išskirtas per parą, yra maždaug toks pats, kaip ir išskirtas valgio metu. Su amžiumi bazinio insulino kiekis irgi auga, nes auga pats organizmas, tai yra didėja beta ląstelių skaičius, o kuo jų daugiau, tuo insulino gamyba didesnė uždaras ratas.
Bazinio insulino gamybą gali stabdyti tik vienas faktorius insulino antihormono intensyvesnė gamyba. Toks hormonas organizme yra ir jis vadinamas į insuliną panašiu augimo faktoriumi-1 (IGF-1) arba somatomedinu C. Tai neigiamojo grįžtamojo ryšio hormonas kai tik šio hormono kiekis kraujyje padidėja, insulino kiekis kraujyje sumažėja beveik iki nulio. IGF-1 gamybą skatina maiste esantis baltymas kazeinas ir slopina baltymais skurdi dieta.
Kas gi gamina šį hormoną? Dirbantys raumenys. Šis hormonas duoda signalą raumenims aktyviai naudoti iš kraujo gliukozę atliekamam raumenų darbui reikalinga energija. Kadangi IGF-1, kaip ir insulinas, mažina gliukozės kiekį kraujyje, tampa aišku kodėl insulino kraujyje mažėja: jiems negalima vienu metu būti kraujyje tai nesuderinama su gyvybe, nes gliukozės kiekis kraujyje per daug sumažės. Organizmas taip surėdytas, kad IGF-1 slopintų insulino išsiskyrimą iš beta ląstelių kasoje.
Jau turėtų būti aišku kaip sumažinti insulino kiekį organizme reikia judėti!
Darbo metu gliukozės mažintojo vaidmenį apsiima hormonas IGF-1, siunčiantis gliukozę iš kraujo į raumenis.
Kas aktyviau atlieka šį darbą, pratimai ištvermei ar jėgai? Tyrimai rodo, kad IGF-1 gaminama daugiau, kai atliekami jėgos pratimai. Didėjant raumenų masei, didėja ir IGF-1 gamyba jie daugiau gali pasiimti gliukozės iš kraujo.
Iš jau perskaityto seka, kad sveikti pradėti galima laikantis dviejų rekomendacijų:
1. Valgyti tik tada, kai tikrai to norite, ir niekada neužkandžiauti. Pageidautina maitintis tik du kart paroje.
2. Daryti jėgos pratimus.
Tai ne Amerikos atradimas mūsų protėviai taip ir gyveno. Dabar įsigalėjusi kitokia nuostata valgyti kuo dažniau ir po nedaug, o bėgioti ristele. Ji klaidinga ir evoliuciškai nepasiteisinanti gamtoje radus maistą prisivalgoma iki soties, nes nežinia kada vėl bus randama, o ilgas bėgiojimas be prasmės tik tuščias energijos švaistymas.
Pas mus problemų su cukrumi turėjo mano vyras, tačiau mitybą keitėm abu iš karto.
Perėjom iš pradžių griežtai prie trijų kartų valgymo be jokių užkandžiavimų, po keletos savaičių bepasilikom tik 2 valgymus . Valgom sočiai, bet retai, įdomiausia- kad niekad nesam alkani. Kai kuriom dienom, valgom tik kartą.
Susireguliavo viskas. Man svorio buvo per daug- jis nukrito, vyrui jo trūko- priaugo. Cukrus normalizavosi, smarkiai sumažėjo cholesterolis.. Šiuo metu abu nebeturim jokių sveikatos problemų , o reta pilnavertė mityba garantuoja, kad jų nebus ir ateityje.
Todėl manau, kad jums verta pabandyti- tai nieko nekainuoja- ir jūs niekuo nerizikuojat. o prizas labai didelis.
daugiau
http://babkin_co_il/Babkin_diabet.pdfQUOTE
Бесплодие
Каждая женщина мечтает стать матерью. Помешать сбыться этой мечте может поликистоз яичников самая частая причина бесподия женщин, которая развивается вследствие СИ (CИ - Сопротивляемость Инсулину, см. главу 7). Симптомы этой болезни напоминают симптомы СИ: повышенный или, наоборот, слишком низкий вес тела, появление волос на лице, нарушение менструального цикла.
Как и СИ, поликистоз может пройти, если принять меры к понижению выработки инсулина. Поэтому у женщин, которые занимаются спортом и сохраняют свой оптимальный вес, месячные восстанавливаются и наступает беременность.