Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

QUOTE(Ingese @ 2010 08 07, 16:50)
Na nezinau, as duodavau tiek zisti, taciau jai vis tiek buvo maza,tad, kai nusitraukiu su pientraukiu, tai nors zinau kiek jo yra..is po nakties iki 120 ml. pritraukiu, o diena kas 3 val. max 40 ml., tai pacios suprantat, kad jo maza ir turiu primaitineti misineliais. Tad kruti duodu tik siaip....

Ingese, gal aš jau pavėluotai rašau, bet pirmą mėnesį, na gal pirmas šešias savaites galima sakyti, kad maitinau ištisai. Pertraukėlės tarp maitinimų buvo tokios, kad spėdavau tik išsivalyti dantis, mažosios miegas trukdavo 5- 10 min. Tai taip ir tvarkiausi, viena pertraukėlė dantų valymui, kita vyresnėliui košę išvirti, trečia suieškoti drabužius ir t.t Į lauką nelabai išeidavom, nes mažylė ištisai norėjo žįsti. Naktį pirmą mėnesį kėlėsi 5-6 kartus, bet džiaugiausi, nes naktinis maitinimas ypač skatina pienuko gamybą. Ir pasakykit jūs man, pagal kokią knygą šis mūsų variantas? biggrin.gif Aplinkiniai, artimieji sakydavo irgi, kad pieno trūksta, neprivalgo vaikas, jei kas penkiolika min lakstau maitinti vaiko. Visu šiuo laikotarpiu žinojau viena - TAI LAIKINA. Kaip mano vyras sako - jei taip bus iki 18 m., vešim pas daktarus biggrin.gif
Tikra tiesa, kad norint maitinti savo pieneliu,reikia labai daug kantrybės ir noro. Nepasiduoti susidūrus su problema, tikėti, kad pavyks. Ir tai, kad jūsų maitinimasis, jo trukmė, kiekiai, dažnumas skiriasi nuo kitų, tai dar nereiškia, kad tai yra blogas maitinimasis. Kikvienas vaikiukas yra toks ir vienintelis, ir jis maitinasi taip, kaip jam geriausia. Aš net manau, kad tik kūdikis žino, kiek jam pienuko reikia, o ne kokios nors lentelės, gydytojai ar dar kas nors.
O dėl nusitraukinėjimo, tai aš taip pat tik dėl įdomumo pabandžiau nusitraukti pienuko. Ir nunusitraukiau viso apie 30 ml iš abiejų krūtų. Bet tikrai žinau, kad man nusitraukiant nebėga pienas, atrodo, lyg užsiblokuoja kažkas. Jei spręsčiau kaip Ingese, tai sakyčiau, kad mano kūdikis badauja, bet gi pirmą mėnesį priaugo 1,400 kg, antrą 1 kg. Tai tuo reikia ir vadovautis.
Atsakyti
QUOTE(Košė-Malošė @ 2010 08 13, 12:30)
Žyndimas- nėštumo tąsa  mirksiukas.gif

Va būtent. Jaučiu nostalgiją nėštumui, tai dar ir dėl to labai noriu kuo ilgiau žindyti, nes tai lyg nėštumo tąsa, kaip Košė-Malošė sako.
Atsakyti
QUOTE(Belacka @ 2010 08 20, 14:45)
aš ir vaikjuostę turėjau tiesa tik nuo kokių 5 mėn, daugiausia su ja į lauką eidavome. Norėjau paklaust o kaip tu indus plovei su leliuku ar ant kupros prisirišusi ar iš priekio, bet jei iš priekio tai tada vaikutis buvo priekiu prie tavęs prisiglaudęs, tai kaip matydavo kaip tu plauni indus?

As isigijau ,kai jai buvo 2 men, galvyte jau gerai laike. Risdavau tik i prieki , tuo klasikiniu budu, kazkaip jis man patogiausias buvo ax.gif Toks jausmas kaip gerokai nescia, taip visad apskaiciuoti savo pilvo trajektorija reikia biggrin.gif Kazkaip ji zvalgydavosi i sonus ir tiek, valgyt darai, kazka tvarkai, judi tai sukinejasi ir ziuri smile.gif o prie indu dazniausiai uzmigdavo, matyt tas vandenelis uzliuliuodavo, tada baigdavau tvarkytis su ja miegancia ir eidavom abi i lova biggrin.gif gal del to ir ismoko uzmikti ne vien zysdama g.gif
Pas drauge atvaziavau, ji ka tik pagimdziusi buvo, tai zinom visos scenariju, uzmigdo ateina i virtuve pavalgyt,jau per racija girdim iskvietimas atgal biggrin.gif O as su vaikjuoste sau sukinejuos ir dar jai valgyt padarau ir apsitvarkau biggrin.gif , nu aisku vyresne jau truputi mano buvo, bet drauge irgi isigijo vaikjuoste ismoko uzsiristi vien i mane ziuredama, dar papasakojau ka atsiminiau, labai dziaugesi thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ada21lt: 21 rugpjūčio 2010 - 19:30
man atrodo kiekvienai mamytei atsranda karts nuo karto baime kad pienuko truksta, bet istiesu reikia vadovautis priaugtu vaikucio svoriu 4u.gif
Atsakyti
Sveikos. o aš nežinau ką man daryt. pirmą išmaitinau iki 2,5metų. Su antru per tuos karščius placenta neišmaitino vaiko ir teko sukeldinėt gimdymą (rezultatas- cezaris- vaikui 37 savaitės svoris 1740g. (šiaip turėjo svert anot gydytojų apie 3200g) taigis bėdos- vaiką prie krūties leido pridėt 10 jo gyvenimo parą. Vaikas nežino ką su ja daryti... dabar mažiukui 3 savaitės nusitraukinėju- pieno nedaugėja- tik 30-40ml (tik po cezario iš karto pritraukdavau 100ml bet stresas- antakalnyje lakstymas iš vaikų skyriaus (nes remontai tai vienas vaikų skyrius pavirto pogimdyviniu skyiumi)iki kūdikių intensyvios terapijos per prirūkytus rūsius ir skersvėjus, galiausiai peršalimas (kai už lango +34 padarė savo- pieno sumažėjo teka damaitint mišinukais. Aš jau nežinau ką net daryt- ištisai valgau kad pieno daugėtų- nesijaučia rezultato- bandžiau neduot iš buteliuko tik krūtimi- klykė vaikas parą- kol galiausiai iš viso nustoji valgyt tik miegot- išsigandau. jo svori išvažiavus iš santariškių buvo 2090g dar per mažas- per silpnas... Dėl mišinukų irgi bėdos- mišinio jis suvalgo (nemaišyto su pienu tik gryno mišinio apie 30ml ne daugiau- jei tik pieno (vieną kartą bandžiau per kelis kartus surinkusi suvalgytų apie 100ml... jei maišau mišinį su pienu- apie 70ml.po teisybei nebežinau ką daryt. valgo kas 3 val- jei duodu dažniau skrNDUKAS NEBESUSITVARKO IR ATPILINĖJA VARŠKYTE unsure.gif
Atsakyti
Sveikos,gal kas galesit ka patarti,nors biski abejoju, bet bent pasiguosiu...
Dkrytei jau beveik 4 men. Nuo 1 savaites valgo labai neramiai - valgydama verkia. Isbandziau ivairias pozas ir vienintelis budas maitnti - tai slinge uzsupti kad uzmigtu ir tik uzmigusi valgo normaliai. Tas uzsupimas trunka minimum 10 min, o kartais lb ilgai ir visa ta laika vaikas raitosi ir verkia. Nuo tokiu sokiu su slingu dar ir nugara baisiai skauda. Kai uzsupu ir miegoama valgo,tai trunka 30 min - 1,5 val. Tada jau sedziu su slingu. Bet pabudusi ji vel nori valgyti - kaiso liezuviuka, grudasi rankas i burna. Soskes neuodu. Bet vel, kd pamaitinti, reikia ja sus slingu uzsupti. Ir taip uzburtas ratas.
Db jau 1,5 sav neistveriau emiau nusitraukineti piena. Tai viskas kaip ir lengviau... Nors ir is buteliuko valgo neramiai. Tik va labai biju kad pieno nesumazetu, nes paskutiniiu metu vos speju paskui ja traukti,o ir nuo to pientraukio paskausta:(
Beje svorio priauga lb normalai. Nuo pilvuko bandem jau 4 rusiu vaistu, masazuojam, guldom ant pilvuko, nieks nepadeda
ka daryti, taip noreciau normaliai zindyti...sad.gif
Atsakyti
Bandykit maitinimo papildiklį- bus ir mp gamyba stimuliuojama ir prie krūties pratinsis:
http://parduotuve.ti...mo-sistema.html
(naujagimio skrandukas ~30ml, jei anksčiau gimę- skranduko tūris mažesnis)
Atsakyti
QUOTE(Klepesova @ 2010 08 24, 15:44)
Sveikos. o aš nežinau ką man daryt. pirmą išmaitinau iki 2,5metų. Su antru per tuos karščius placenta neišmaitino vaiko ir teko sukeldinėt gimdymą (rezultatas- cezaris- vaikui 37 savaitės svoris 1740g. (šiaip turėjo svert anot gydytojų apie 3200g) taigis bėdos- vaiką prie krūties leido pridėt 10 jo gyvenimo parą. Vaikas nežino ką su ja daryti... dabar mažiukui 3 savaitės nusitraukinėju- pieno nedaugėja- tik 30-40ml (tik po cezario iš karto pritraukdavau 100ml bet stresas- antakalnyje lakstymas iš vaikų skyriaus (nes remontai tai vienas vaikų skyrius pavirto pogimdyviniu skyiumi)iki kūdikių intensyvios terapijos per prirūkytus rūsius ir skersvėjus, galiausiai peršalimas (kai už lango +34 padarė savo- pieno sumažėjo teka damaitint mišinukais. Aš jau nežinau ką net daryt- ištisai valgau kad pieno daugėtų- nesijaučia rezultato- bandžiau neduot iš buteliuko tik krūtimi- klykė vaikas parą- kol galiausiai iš viso nustoji valgyt tik miegot- išsigandau. jo svori išvažiavus iš santariškių buvo 2090g dar per mažas- per silpnas... Dėl mišinukų irgi bėdos- mišinio jis suvalgo (nemaišyto su pienu tik gryno mišinio apie 30ml ne daugiau- jei tik pieno (vieną kartą bandžiau per kelis kartus surinkusi suvalgytų apie 100ml... jei maišau mišinį su pienu- apie 70ml.po teisybei nebežinau ką daryt. valgo kas 3 val- jei duodu dažniau skrNDUKAS NEBESUSITVARKO IR ATPILINĖJA VARŠKYTE unsure.gif


sudėtinga situacija, net sunku ką patarti...bet reikėtų nepasiduoti ir visų pirma nusiraminti,kad ir kaip apsurdiškai skambėtų tokioje situacijoje. Gal mažyliui krūtį bandyti duoti kaip žinduką po pasisotinimo...gal įvyks stebūklas ir surasit vėl vienas kitą ir krūtinė užsistimuliuos. Kaip sakoma, pienas gaminasi ne nuo sotaus maisto ir išgerto skysčių kiekio, o galvoje...


aš taip pat tebemaitinu mažają, kuriai jau 2.7 m...turit tokios geros patirties.
Pabandykit susitart su mažyliu, jausdami vienas kitą. Jumtikrai pavyks
Atsakyti
QUOTE(Košė-Malošė @ 2010 08 24, 19:11)

(naujagimio skrandukas ~30ml, jei anksčiau gimę- skranduko tūris mažesnis)


gavau šoką... blink.gif mažiukui iki 5 paros buvo duodama 20ml, nuvažiavus į santariškes iškarto liepė duot 40ml, 10 jo gyvenimo parą liepė nusitraukinėt ir duot 60ml, dabar kai jam beveik mėnuo (gimė 07,31) liepia dar didint. Nu aš jau bijau didint tai pradėjau dažnint duodu dieną kas 2h po 40ml .

O šiaip- juoksitės atėjau čia pasiskundžiau- išsiliejau ir vaikas pradėjo apsižiodinėt krūtį. blush2.gif dar nečiulpia pilnu pajėgumu ir iš viso vos ne pro sukąstus dantis sugrūdu bet bent sugrūdu (jis visiškai nesižioja- nes buteliuką sukišu per prievartą). sėdim prieš maitinimus jis apsižiojęs vieną krūtį aš nutraukinėju iš kito - tai ir sėdiva... jei jam labai teka- jau nebenulaižo o nuryja- o rydamas kaipo ir pačiulpia- nors nedaug- bet vis pradžia. Tiesa naktimis jei pabandau papą duot iš karto skandalas- va i daba laukiu kol pabus- vėl bandysim... jei ne gaus savo nunormuotą mišinuko kiekį ...
P.S
va net šitie tik apsižiojimai padeda geriau tekėt pienui...(pas mane problema- aš net tuos kelis lašus valandą nusitraukinėjau- dabar užtenka apie 30min)ir dar dažniau nusitraukiant pieno kiekis didėja- nors krūtinė tampa tikrai skausminga.
ir dar dėl mišinio- praeitą parą jo tereikėjo 40ml (šiaip- tekdavo iki 120ml duot- tai dar vienas požymis kad pieno berod padaugėjo... MB juokauja- kad gal nuo oro priklauso- va slėgis padidėjo ir pieno padaugėjo doh.gif
Atsakyti
labukas, iki siol zindau savo zuiky ax.gif kai pradzioj aplink visi sake kad ilgai nemaitinsiu , uzsispyriau ir pasakiau kiek noresiu tiek maitinsiu.vasara per karscius gelbejo arbuzas 4u.gif
Atsakyti
Sveikos merginos,

Reikia jusu patarimo, pagimdzius sirgau mastitu vienos kruties viskas praejo pasveikau, speneliai buvo sutruke ir tos kur sirgau dar su pientrauku labai sugadinus buvau, kelis kartus praleidau tos kruties maitinima ir aisku nenusitraukiau doh.gif dabar mum jau 2men ir mazyle niekada is tos kruties nepasisotina visad reik duoti dar kita..is kitos per karta pasisotina, gal patarsit kaip atstatyti ta balansa kad pavlagytu ir tos kruties ar neriek pergyvent ir kas kart kai maitinu is tos kruties duoti pabaigt valgyt is kitos? g.gif
Tikiuosi aisku parasiau blush2.gif
Atsakyti
Dendule, aš manau, kad reikėtų iš tos krūties, kur mažiau pienelio,duoti ilgiau pažįsti vaikučiui, nesvarbu, kad atrodo, jog krūtis "tuščia", tegu vaikiukas žinda ir taip paskatina pienelio gamybą. Tegu išvalgo pienuką ir žinda dar, neskubėk duoti kitos krūties.
Atsakyti