Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

QUOTE(JEma @ 2010 08 14, 22:28)
O tai man nakti kelti ja??? Nes kaip minejau ji miegos iki paryciu (gal ir dienos nuovargis daro savo, nes siandien ji miegojo diena gal kokia valanda tik)  doh.gif

Žinoma karščiai turi įtakos, vaikui irgi karšta, prakaituoja, troškina. Be to nepamišk, kad kažkur 3 sav., 6 sav., ir 3 mėn būna augimo šuoliai tai kūdikėlis prašosi daugiau valgyti.
Dėl kėlimo, tai kaip auga jūsų svoris? jei per mėn užaugat daugiau nei 500g, tai kelti ir nereikėtų mano manymu.
Atsakyti
JEma,
Karštomis dienomis- dažnaiu pasiūloma mp.
Jei augimo rodikliai geri- po pirmo mėnesio galima ir nežadianti. Jei prabunda- vadinas reikia. Kiek sykių- tiek.
Antro mėnesio pabaigoje- augimo šuolis.
Kad mp pakanka- stebėk šlapinimąsi- 6 ir daugiau sykių per parą. (mp maitinami gali nesituštint iki 10 parų)
Mp gausina:
Išimtinis žindymas; (kada nori ir kiek nori, neribojant laiko prie krūties; leiskit stimuliuoti pienuko gamybą).
Maitinimas naktį.
Neduoti čiulptuko ar papildomų skysčių (tai mažina MP gamybą)
Kuo daugiau mamai ilsėtis. Gerai ilsėtis kartu su vaikučiu. Miegojimas kartu.
Kuo daugiau nuogo kūno kontakto vaiko ir mamos.
Nešiojimas, sūpavimas.
Maitint patogiai įsitaisius, atsipalaidavus.
Jei atrodo, kad vaikas alkanas po maitinimo, pašildykite krūtį drėgna šiluma ir lengvai pamasažuokite- po to pridėkite kūdikį prie krūties.
Nesikartosiu, nes mamytės į kitus klausimus jums atsakė 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Košė-Malošė: 15 rugpjūčio 2010 - 17:32
QUOTE(HappyAngel @ 2010 08 14, 23:52)



QUOTE(Belacka @ 2010 08 15, 15:13)



QUOTE(Košė-Malošė @ 2010 08 15, 18:31)

Aciu visoms uz atsakymus 4u.gif Na zinokit tikrai karstis daro savo doh.gif Siandien nuo ryto issikraustem dienai pas mano mama (salia gyvena). Pas ja kazkodel name daug salciau nei pas mus. Tai maze daug ramesne buvo thumbup.gif Maitinu dabar dazniau ir kada nori. Tai lygtais ir pienelio pradeda vel daugiau gamintis. Esu uzsispyrusi ir noriu maitinti kuo ilgiau. Todel jokiu kitu skysciu mazei neduou ir ciulptuko nekisu. Ji isbandem tik budamos virs men. Ir dabar dazniausiai ciulptukas reikalingas Colinoxui nuciulpti biggrin.gif Dabar grizom namo ir cia toks karstis tokia tvankybe doh.gif Sakiau per tuos karscius dabar visada pas mama vaziuosiu o namo tik nakciai grisiu. Beja nakti zadinau maze kas 3-4val, nes bijojau kad pieno nemazetu. Ir siandien dar zadinsiu... Tegul gaminasi kuo daugiau o as jau kaip nors pakentesiu ax.gif Beja del svorio tai per 1men priaugom pakankamai apie 1kg nuo grizimo svorio. O slapinasi mazyle tarp kiekvieno valgymo ir kakoja daznai bent jau 3-4kart per para rolleyes.gif Dabar tiesiog lauksim vesesniu oru bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(-Neužmirštuolė- @ 2010 07 31, 20:23)
Pabaigėme 11 temą, keliamės į 12-ąją.

Senoji tema čia:
http://www.supermama...howtopic=526232
Papildyta:
Merginos, noriu paklausti, ar kam tai buvo, o gal yra.
Mano mergytei du mėnesiai. Maitinu tik krūtimi, čiulptuko neima, buteliuko taip pat. Bet pastebėjau, kad dukrytei užeina noras čiulpti, ji žinda, bet kai ima tekėti pienukas, pyksta. Tada meta, vėl stveria, vėl ieško. Kol pienukas neteka, gerai, kai ima tekėti, vėl pyksta. Kiša kumštuką į burnytę,  bando čiulpti. Ar čia tik mano mergytė taip elgiasi, ar yra ir daugiau tokių leliukų?

mums ir tas pats,tik nuo vakar jau ima ciulptuka,nezinau ar gerai kad isiuliau,kad pienuko nepradetu mazet g.gif
Atsakyti
be ciulptuko nebeissivertem,tevelis isejo i darba,tai net sau pietus sunku buvo pasidaryt,o ka jau kalbet apie kitus darbelius doh.gif
Atsakyti
QUOTE(looovely @ 2010 08 18, 22:19)
be ciulptuko nebeissivertem,tevelis isejo i darba,tai net sau pietus sunku buvo pasidaryt,o ka jau kalbet apie kitus darbelius doh.gif

As jau praradau vilty, kad paims ciulptuka. Manau tikrai butu lengviau, nes dabar pastoviai reikia buti su dukryte, viena visai nebuna. Bet visai del to nesigailiu, pavalgyt svarbu speju ir nusipraust, o kitus darbus ir tevelis gali dirbti(aisku sekmingai jis dirba juos).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mergaiciuke29: 18 rugpjūčio 2010 - 23:33
QUOTE(looovely @ 2010 08 18, 21:19)
be ciulptuko nebeissivertem,tevelis isejo i darba,tai net sau pietus sunku buvo pasidaryt,o ka jau kalbet apie kitus darbelius doh.gif

Zinokit vaikjuoste tame labai padeda thumbup.gif , isidedi i ja vaikeli ir dirbi tuos savo darbelius ir vaikeliui idomu ir nauda, ziuri mokinasi ir salia mamos ramus ir nereikia tais zinduku
Atsakyti
nzn mamukai nezinau, as turiu ta slinga, man jis asmenishkai nieko nepadejo schmoll.gif blush2.gif nemoku as su tom neshynem elgtis, gal kitaip butu su ta vaikjuoste, bet jau atsibodo, kokias tris neshiokles esu pakeitus ir nupirkus, atsibodo islaidaut, o beto ir vaikas jau didelis, na cia as apie tuos pacius mazhiausiuosiu, naujagimiukus, kuriems dar galveles reikia prilaikyt, kazkaip man tose neshioklese vistiek nelabai blush2.gif man atrodo saugiausia vis delto ant rankyciu

ciulptuko neima ir labai dziaugiuosi, o jau koks jis pas mane didelis ir kaip grazhiai atrodo be ciulptuko thumbup.gif ir nereikes parintis:"kaip cia atpratint" ir pan

o shiaip su mazhyliu as pragulejau iki kokio 4 menesio, nes man taip butent patiko maitinti, o beto ir as pailsedavau, o gal mano papukas eidavo i "trasa" vietoj ciulptuko tai visai nesigailiu, na keturis menesius pagulinejau, "prisirishau" prie mazhylio, na ir kas kad tada langu nenusivaliau, daba nusivalau, uztai kokia "investicija" i vaika thumbup.gif
tas pats ir su neshiojimu, na patinka vaikams but ant rankyciu, ir neshiojau ir stengiausi neburbeti, na nebent jau visai pavargdavau kaip nzn kas blush2.gif tada vyras nesiodavo
uztai daba vaikas labai savarankishkas, matyt "atsikando" tevu demesio, nes jo skyreme tikrai nemazhai, tikrai nemeluojant, zhaidzia pats sau, kartais prieinu, pakalbinu, padedu kazka, ir toliau zhaidzia thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(meduolia @ 2010 08 19, 09:50)
tas pats ir su neshiojimu, na patinka vaikams but ant rankyciu, ir neshiojau ir stengiausi neburbeti,
uztai daba vaikas labai savarankishkas, matyt "atsikando" tevu demesio, nes jo skyreme tikrai nemazhai

Manau, kad čia nuo kiekvieno vaiko priklauso individualiai ir aš pranešiojau savo dukrytę kiek tik ji norėjo, o tai buvo pastoviai, nešioju ir dabar, ir žaisti turiu su ja pastoviai - viena nežaidžia, nebent kokį filmuką pažiūri viena, taip kad tas vaiko savarankiškumas nuo pačio vaiko charakterio priklauso. Mums 1m9mėn ir be mamos nei dienos 4u.gif kur ten dienos, nei valandos doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Belacka: 19 rugpjūčio 2010 - 13:18
Slingo as nepirkau, nes man pasirode nepatogus, tik per viena peti ir vaikas kazkaip nesaugiai ten g.gif arba reikia labai jau but igudus, su vaikjuoste tai prisirisi tvirtai stabiliai , svoris visur pasiskirsto. Deja su pirmu vaikeliu dar nezinojau, buvau tokia is parduotuves nusipirkus, tai nesiau atgal, ziauriai spranda nuspausdavo. Tai ir su pirmu gulejau ir zindziau ir nesiojau ir pati pusiau alkana daznai budavau, kartais ir i dusa nespedavau, jei vyras ilgiau dirbdavo unsure.gif bet va kai gimsta antras vaikas jau tiek laiko nebelieka, kad gulet visa diena, pati gali alkana pabuti bet vyresni vaikiukui reikia valgyt padaryti ir dar visi kiti darbeliai prie to pacio biggrin.gif tai va vis dziaugiausi ta vaikjuoste ir dabar dar vis pasakoju visiems, nes taip rankos atlaisvejo ja isigijus thumbup.gif as ir darze sugebedavau su ja padirbti, o jau vaikelio akys kokios biggrin.gif kaip viskas idomu, ypac indu plovimas zavedavo biggrin.gif ir su vyresniu vaikiuku visur pasivaiksciot galedavom,kur vezimukai nepravaziuotu.... wub.gif
Atsakyti
QUOTE(zvejodukra @ 2010 08 11, 04:16)
Nezinau, gal jau kur buvo toks klausimas: kaip itikinti vyra, kad kudikiui (beveik 3 sav.) uztenka mamos pieno ir jo nereikia primaitinti misinukais??? Vyksta inirtinga "kova", kuria greiciausiai pralaimesiu, nes aplinkui visi kaip susitare galvoja kitaip nei as...

Pas mane buvo panasiai, as nepasidaviau. Buvo sunkiu akimirku, pienuko pradzioj truko, tad karta i diena duodavom misinuka, taciau kai atsigavau suemiau save i rankas, paskaiciau cia, kaip paspartinti pienuko gamyba ir jokio misinuko neduodam. Kartais vandens daaaug isgeriu tai pienuko dukryte neisgeria kiek jo prisigamina.
Aciu sio skyrelio ''darbuotojoms'' uz patarimus 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Stiprybes mamukai.
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2010 08 19, 13:37)
tai va vis dziaugiausi ta vaikjuoste ir dabar dar vis pasakoju visiems, nes taip rankos atlaisvejo ja isigijus thumbup.gif as ir darze sugebedavau su ja padirbti, o jau vaikelio akys kokios biggrin.gif kaip viskas idomu, ypac indu plovimas zavedavo biggrin.gif

aš ir vaikjuostę turėjau tiesa tik nuo kokių 5 mėn, daugiausia su ja į lauką eidavome. Norėjau paklaust o kaip tu indus plovei su leliuku ar ant kupros prisirišusi ar iš priekio, bet jei iš priekio tai tada vaikutis buvo priekiu prie tavęs prisiglaudęs, tai kaip matydavo kaip tu plauni indus?
Atsakyti