Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

QUOTE(ada21lt @ 2010 08 13, 11:35)
va radau labai gera straipsni apie zindyma ir zindymo daznuma .
http://www.sveikata....tinimas-krutimi
...
Patikėkite, jums bus daug lengviau maitinti kūdikį, jam pareikalavus, jei jūs nežiūrėsite į laikrodį, o tiesiog pritvirtinsite vaiką prie savęs skara arba specialiais laikikliais. Stenkitės imti mažylį ant rankų, kai tik turite galimybę, ir paleisti jį, kai tai būtina ir neilgam.
4u.gif


Drisciau papriestarauti siai minciai. Vaiku buna skirtingu. Pvz manoji ant ranku isbuna max 15min. Ji net neuzmiega ant ranku. Su ja bendrauti reikia salimais atsisedus, ja paguldzius lovyteje ar ant kilimelio. Pamasazuojam, paguguojam.. ir dar ji labai megsta buti viena. Nors atrodo as ja pirmosiomis savaitemis tik prie saves ir laikiau,kad susireguliuotu pienuko gamyba. Na, is dalies dziaugiuosi, kad jinai moka zaisti viena ax.gif Beje, atvaziavus anyta jai prirase nervuko ligu, nes niekaip jos neitikinom, kad mazoji nenori buti nesiojama ant ranku ir del to ji taip verkia, kai tik mociute ja pasiima is lovytes. O mociutei taip gaila atrode, kad vaikas vienas guli. Paprasciausiai, kiekvienas vaikas individualus. Paskui paaiskejo, kad MB taip pat mego vienas guleti lovyteje, tik mociute jau buvo tai pamirsusi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2010 08 13, 11:35)
va radau labai gera straipsni apie zindyma ir zindymo daznuma .
http://www.sveikata....tinimas-krutimi

aciu labai uz nuoroda 4u.gif

as irgi taip maitinu, bet mum prasidejo problemos vaikas ne tai kad atpila o vemt pradejo ir gyd. sako, kad jisai persivalgo ir sake dabar maitint max 30min, bet as matau kad jisai kartais pavalges tiesiog nori paciulpt mano kruti ir jau nevalgo o miega ir tik paskui paleidzia, tai toki dalyka gyd. irgi uzdraude, sako negalima g.gif ir as jau visai pasimetusi, kiek laiko maitint, nes maniskis tikrai neturi sotumo jausmo, kiek duosi tiek ir valgys jeigu neuzmigs smile.gif ar galima ji laikyt taip prie kruties ilgai ir kad jisai nevalgytu o ciulptu kokia valanda g.gif
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2010 08 08, 12:37)
O galit pasakyti kokios priezastys jums neleidzia mazosios visa para ir zindyti? nes as ir nelabai suprantu. Siaip kalbu is patirties savo ir aplinkiniu draugiu. As gyvu pvzdziu nemaciau, kad pirma menesi vaikelis zystu 30 min ir neprasytu kruties dar 2 val  blink.gif bet jei para zindai , tai tikrai bus viena, dvi pertraukeles po puse valandos, kai butiniausius dalykus gali pasiddaryti, o jei dar tetis salia, tai gali palaikyti kol atsiruks, po kiekvieno maitinimo, tai vel iki 30 min pertrauka.
Pati niekad neesu nusitraukusi pienuko, nemaloni man ta procedura, karta pameginau tai vos keli lasiukai isbego schmoll.gif vaikai visada zinda ilgiau nei valgo , nes taip uzsitikrina daugiau pienuko wub.gif
Pas jus kazkaip atrodo labai senos zinios arba mama salia kazka pasakoja ne taip arba kokia knyga sovietiniu laiku turit mirksiukas.gif Gera nuoruoda idejo jums cia auksciau thumbup.gif Sekmes, jei noresit zindyti tai ir zindysit, tiek kiek vaikelis prasyt, tiesiogine tu zodziu prasme 4u.gif
Papildyta:

:



Sveikos 4u.gif

Nereikia cituojamos mamos izeidineti, kad menkos zinios mirksiukas.gif Kas del zindymo papasakosiu is savo patirties, kuri taipogi ne ka daugiau trumpesne nei jusu mirksiukas.gif Pirmaja maitinau trumpai tik tris menesiu. O maitinau tai "tarybiskai" tik krutimi, meluociau jei sakyciau, kad malonumas man buvo, pastovus skausmai, kruvini speneliai ir t...t ( Cia ne delto, kad blogai daviau kruti, tiesiog pas mane labai mazi, ta prasme speneliai itraukti, na tokia as jau gimiau doh.gif )Nepadejo niekas schmoll.gif Stengiausi maitinti kuo ilgiau, bet matyt pschologiskai gavosi, kad pienukas pradejo mazeti ir dingo.
Susilaukiau antro vaikelio kuriam jau sesi su puse vis dar maitinu MP. Pieno pas mane gausu, dar lieka uzsaldymui thumbup.gif Bet naudoju pientrauki kuris yra mano ir mazyles isgelbetojas ax.gif Jeigu nebuciau pradejusi naudoti pientraukio, butu tas pats kaip su pirmaja dukra "misinelis" verysad.gif Tad dabar zadu iki metu ar ilgiau maitinti biggrin.gif
Tad isvadoje neteiskime kitu mamu kurios atsisako naturalaus metodo "maitinti krutimi" sutinku, kad tai rysis tarp vaiko ir mamos, tai nuostabu ir...t..t bet ne visos mes vienodos, kitos gal isvis negali, neiseina maitinti kitom dar kitaip... 4u.gif

Atsakyti
akilezna, 4u.gif
Galima. Viskas priklauso nuo vaikučio poreikio, kiek jam reikia- tiek ilgai tavęs nepaleidžia- vakandą, dvi. Krūtis- ne tik maisto šaltinis, bet ir tozityvi psiholiginė savijauta, bendravimas ir t.t. NATŪRALU, kad vaikui tavęs reikia 24val. Žyndimas- nėštumo tąsa mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lėlė... @ 2010 08 13, 10:49)
Nereikia cituojamos mamos izeidineti, kad menkos zinios  mirksiukas.gif

Na nemanau, kad čia kas įžeidinėjo minimą mamą, tiesiog davė patarimų ir pavyzdžių,nes žinios iš tiesų menkos, bet pati mama šaunuolė, vietoj to, kad pati nuspręstų (kaip dažniausiai ir būna) "jog pieno mažai maitinsiu mišinuku" - ji ieško pagalbos ir klausia kitų patarimų 4u.gif
QUOTE(Lėlė... @ 2010 08 13, 10:49)
Tad isvadoje neteiskime kitu mamu kurios atsisako naturalaus metodo "maitinti krutimi" sutinku, kad tai rysis tarp vaiko ir mamos, tai nuostabu ir...t..t bet ne visos mes vienodos, kitos gal isvis negali, neiseina maitinti kitom dar kitaip... 4u.gif

Aš manyčiau, kad čia niekas ir neteisia, jei mama maitina savu pienu iš buteliuko. Tikrai tų situacijų būna visokių. Aš netgi iš savo pusės tokias mamas labai sveikinu, kad jos kiša ne mišinuką, o savo pienuką nors ir iš buteliuko 4u.gif Tik tiek kad maitinti krūtimi ko gero yra daug lengviau, nei nusitraukinėt...... g.gif
Dėl negalėjimo maitinti, tai kažkur skaičiau, kad tik 2 proc. moterų negali matinti (gal kas ir tiksliau žino), o dėl to kad neišeina maitinti, vis gi manau, jog tai žinių trūkumas... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Belacka: 13 rugpjūčio 2010 - 13:33
QUOTE(Lėlė... @ 2010 08 13, 11:49)
Sveikos  4u.gif

Nereikia cituojamos mamos izeidineti, kad menkos zinios  mirksiukas.gif Kas del zindymo papasakosiu is savo patirties, kuri taipogi ne ka daugiau trumpesne nei jusu  mirksiukas.gif Pirmaja maitinau trumpai tik tris menesiu. O maitinau tai "tarybiskai" tik krutimi, meluociau jei sakyciau, kad malonumas man buvo, pastovus skausmai, kruvini speneliai ir t...t ( Cia ne delto, kad blogai daviau kruti, tiesiog pas mane labai mazi, ta prasme speneliai itraukti, na tokia as jau gimiau  doh.gif )Nepadejo niekas  schmoll.gif Stengiausi maitinti kuo ilgiau, bet matyt pschologiskai gavosi, kad pienukas pradejo mazeti ir dingo.
Susilaukiau antro vaikelio kuriam jau sesi su puse vis dar maitinu MP. Pieno pas mane gausu, dar lieka uzsaldymui  thumbup.gif Bet naudoju pientrauki kuris yra mano ir mazyles isgelbetojas  ax.gif Jeigu nebuciau pradejusi naudoti pientraukio, butu tas pats kaip su pirmaja dukra "misinelis" verysad.gif Tad dabar zadu iki metu ar ilgiau maitinti biggrin.gif
Tad isvadoje neteiskime kitu mamu kurios atsisako naturalaus metodo "maitinti krutimi" sutinku, kad tai rysis tarp vaiko ir mamos, tai nuostabu ir...t..t bet ne visos mes vienodos, kitos gal isvis negali, neiseina maitinti kitom dar kitaip... 4u.gif


Nelabai supratau ar cia mane kas izeidinejo ar as ka g.gif Jei taip atsiprasau. Kazkaip atrodo tik dalinausi patirtimi, kadangi pas mane ji gera ir pirma maitinau iki beveik 2 metuku ir antra tebemaitinu, tai tu ziniu prisikaupia biggrin.gif Tai ka paryskinote buvo mano atsakymas i mamos pasakyma , tai nejau as visa para ir zindysiu, tai naturaliai iskyla klausimas,o kas tam gali trukdyti g.gif
Jusu atveju tikrai daret kazka ne taip, jei kruvini buvo speneliai, gal geriau kokia konsultante pakomentuos smile.gif Mano tokia pati krutine, ta prasme mazi itraukti spen, bet kazkaip tokiu problemu pirmais menesiais nebuvo. Linkiu sekmes su antru 4u.gif
O siaip ne teisti ar smerkti cia susirinkom ,o dalintis patirtim ir padeti naujai pradedanciom isspresti problemas. Nes jei nenori maitinti, taigi nieks nevercia, kiekviena gali apsispresti, nereikia cia net uzsukti, bet gal kazkam truksta tik informacijos paprastom klaidom istaisyti ir viskas eisis kaip per sviesta 4u.gif O cia vis pastebiu gydytoju prigasdintu mamu, su kuriu patarimais tiesias kelias i maitinima misinukais, o paskui i pacientus doh.gif , ir tik del klaidingos informacijos ir del to kad dar daug kas kazkaip idelizuoja gydytojus atrodo jie turi zinoti apie viska g.gif jau rasiau, kad nesuprantu kodel mamos konsultuojasi su pediatrais zindymo klausimais g.gif tam yra zindymo konsultantes 4u.gif Pediatrai visiskai tame nekompetetingi, nebent patys kokius kursus baige.
Papildyta:
QUOTE(kreveciuke @ 2010 08 13, 10:56)
Drisciau papriestarauti siai minciai. Vaiku buna skirtingu. Pvz manoji ant ranku isbuna max 15min. Ji net neuzmiega ant ranku. Su ja bendrauti reikia salimais atsisedus, ja paguldzius lovyteje ar ant kilimelio. Pamasazuojam, paguguojam.. ir dar ji labai megsta buti viena. Nors atrodo as ja pirmosiomis savaitemis tik prie saves ir laikiau,kad susireguliuotu pienuko gamyba. Na, is dalies dziaugiuosi, kad jinai moka zaisti viena  ax.gif  Beje, atvaziavus anyta jai prirase nervuko ligu, nes niekaip jos neitikinom, kad mazoji nenori buti nesiojama ant ranku ir del to ji taip verkia, kai tik mociute ja pasiima is lovytes. O mociutei taip gaila atrode, kad vaikas vienas guli. Paprasciausiai, kiekvienas vaikas individualus. Paskui paaiskejo, kad MB taip pat mego vienas guleti lovyteje, tik mociute jau buvo tai pamirsusi  ax.gif

Nemanau,kad cia kazkoks priestaravimas 4u.gif Vaikams juk reikia ,kad juos nesiotum tiek kiek jie nori. O jei vaikas laimingas vienas zaidzia vadinasi jam gerai biggrin.gif Ir as tokia mergyte pazystu, dar visai kudikis budavo zaidzia sau viena isijautus ir kokia tetule "gera" prieina pakelia , pamyluos, o ta i isterija,klykt pradeda doh.gif jos mam nespedavo aiskinti, nu sakydavo nelyskit jus prie jos doh.gif Manau, blogai tada,kai mamos bijo ant ranku imti tipo pripras biggrin.gif ir iki 18 m reiks nesioti biggrin.gif Bijo zindyti pagal poreiki, nes vel negi jos zindukai, kitaip sakant bijo isreiksti meile vaikui, net ir veliau esu maciusi ir vyresniu neapkabina, neprisiglaudzia unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2010 08 13, 19:17)
Nelabai supratau ar cia mane kas izeidinejo ar as ka g.gif Jei taip atsiprasau. Kazkaip atrodo tik dalinausi patirtimi, kadangi pas mane ji gera ir pirma maitinau  iki beveik 2 metuku ir antra tebemaitinu, tai tu ziniu prisikaupia biggrin.gif Tai ka paryskinote buvo mano atsakymas i mamos pasakyma , tai nejau as visa para ir zindysiu, tai naturaliai iskyla klausimas,o kas tam gali trukdyti g.gif
Jusu atveju tikrai daret kazka ne taip, jei kruvini buvo speneliai, gal geriau kokia konsultante pakomentuos smile.gif Mano tokia pati krutine, ta prasme mazi itraukti spen, bet kazkaip tokiu problemu pirmais menesiais nebuvo. Linkiu sekmes su antru 4u.gif
O siaip ne teisti ar smerkti cia susirinkom ,o dalintis patirtim ir padeti naujai pradedanciom isspresti problemas. Nes jei nenori maitinti, taigi nieks nevercia, kiekviena gali apsispresti, nereikia cia net uzsukti, bet gal kazkam truksta tik informacijos paprastom klaidom istaisyti ir viskas eisis kaip per sviesta 4u.gif O cia vis pastebiu gydytoju prigasdintu mamu, su kuriu patarimais tiesias kelias i maitinima misinukais, o paskui i pacientus doh.gif , ir tik del klaidingos informacijos ir del to kad dar daug kas kazkaip idelizuoja gydytojus atrodo jie turi zinoti apie viska g.gif  jau rasiau, kad nesuprantu kodel mamos konsultuojasi su pediatrais zindymo klausimais g.gif tam yra zindymo konsultantes 4u.gif Pediatrai visiskai tame nekompetetingi, nebent patys kokius kursus baige.
Papildyta:




P.s As nieko neryskinau biggrin.gif Jus pati taip rasete ax.gif
Atsakyti
Sveikutes, noriu ir as i jusu buri... Mazylei jau beveik 2 men. Maitinu pati savo pieneliu. Kolkas maze net nezino kas yra buteliukas ir tuo labai dziaugiuosi. Jau kelis kartus maniau kad mazeja pienelio, bet jo vis atsirasdavo dazniau pamaitinus. O va dabar jau beveik 3 para kai ima nerimas, kad pienelio mazeja doh.gif Duodu mazei zisti daznai bet nepanasu kad to pienelio daugetu g.gif Maze neverkia nezirzia, bet pastoviai kaisioja liezuviuka ko anksciau nebudavo. Ir anksciau ji net springdavo nuo ryjimo o dabar tai atrodo ant pirstu galiu suskaiciuoti kiek gurksniu ji nuryja verysad.gif Ir anksciau pavalgius iskart uzmigdavo o dabar ne ir truputi zirzia doh.gif Nezinau ka dar daryt kad to pienelio padaugetu g.gif Beja gal problema tame kad mes puikiai miegam? Dazniausiai keliames nakti tik 1 karta. Einam miegot apie 23-24val o valgom tik apie 5-6 ryto ax.gif Gal man ja zadinti? Nors va siandien kelesi 2 kartus apie 3 val ir apie 6 val... Labai noriu ilgai ilgai maitinti savo maziuke... Ka patarsit? Beja krutine minksta ir maze gal tingi sunkiau padirbti? Nors po maitinimo pabandziau nusitraukt pienelio tai labai labai nedaug tepavyksta, praktiskai tik kelis lasus doh.gif
QUOTE(Saltalanke @ 2010 08 12, 16:29)
Sveikos, gal pakonsultuosite? Maziukas gime 2,8 kg, ryt jam trys savaites isnesiotas, taciau visi puola del svorio... maitinu pati, per desimt dienu priaugo 180 g, o daktare tai konstatavo kaip itin kuklu prieaugi ir pasiule nustraukineti piena ir duoti jam po maitinimo buteliuka, o jei nepriaugs daugiau svorio po menesio - ir misinuka... Kadangi pientraukio neturiu, tai ir toliau maitinu krutimi... baisiausiai gasdina tas mazas svoris... kitas  dalykas - buna mazius siurba viena kruti koki pusvalandi, uzmiega, tik panesioju ir paguldau - vel praso valgyti... po pusvalandzio buna uzsimano ir trecia karta... bijau, kad gal mano pienas blogas? gal as jo ir neturiu pakankamai? unsure.gif todel ir svoris ir neauga ir siaip... Gal patarsite ka?

Mes gimem 2785gr o namo grizom beveik 2500gr. GN pediatre jau buvo prigasdinus kad damaitinciau maze nes tipo labai jau svoris krenta. O as uzsispyriau ir sakau jei ji miega nesaukia, vadinasi yra soti. Ji GN pirma nakti irgi tik 1 karta kelesi. Nu ir nesutikau damaitinti. O kai buvo 1 men tai buvo normalus prieaugis wink.gif Nors iki to men tikrai buvo dienu kai maniau kad pienuko neuztenka, buvo ir mano asaru visko. Svarbiausia nepasiduoti wink.gif Beja mano mama kelis kart jau siule man damaitint, bet as jai pasakiau kad jau nebe tarybiniai laikai ir pienelio bus tiek kiek mazei reiks 4u.gif

Bet va dabar ima abejones biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(JEma @ 2010 08 14, 19:38)
1. jau beveik 3 para kai ima nerimas, kad pienelio mazeja  doh.gif 
2.kaisioja liezuviuka ko anksciau nebudavo.
3.Ir anksciau ji net springdavo nuo ryjimo o dabar tai atrodo ant pirstu galiu suskaiciuoti kiek gurksniu ji nuryja  verysad.gif
4.Ir anksciau pavalgius iskart uzmigdavo o dabar ne ir truputi zirzia  doh.gif 
5. Nezinau ka dar daryt kad to pienelio padaugetu  g.gif 
6.Beja krutine minksta ir maze gal tingi sunkiau padirbti?
7.Nors po maitinimo pabandziau nusitraukt pienelio tai labai labai nedaug tepavyksta, praktiskai tik kelis lasus  doh.gif 


1. Ar pienelio trūksta parodo neaugantis arba labai mažai priaugantis svoris per mėnesį (rekomenduojama sverti ne kas savaitę o kas mėn., nes sveriant kas savaitę vieną savaitę gali priaugti mažiau, o kitą daugiau) ir jei vaikutis šlapinast mažiau nei 6 kartus per dieną.
2. Vaikutis auga ir prisigalvoja visokių gudrybių, nemanau kad tai rodiklis jog kūdikis alkanas.
3. Na kad nebespringsta nuo ryjimo, tai gal būt todėl, kad susinormalizavo pienelio gamyba ir nebėra tokios stiprios srovės, kuri būdavo, kai krūtys būna pertvinkusios nuo pieno. Be to gal ir kūdikėlis jau stipresnis, moka greičiau ryti.
4. Kuo tolyn tuo vaikutis miegos vis mažiau, taip kad reikės sugalvoti kitokios veiklos nei miegojimas ir valgymas mirksiukas.gif
5. Kuo dažniau glausti kūdikį prie krūties (jei tikrai to pieno yra trūkumas).
6. Krūtinė ir neturi būti kaip bomba kai pieno gamyba atitinka pasiūlą. Gal pas tave jau viskas susinormalizavo. Kad pieno trūksta ne krūtinės minkštumas parodo.
7. Pieno nusitraukimas prieš maitinimą ar po jo neparodo tikro pieno kiekio - tiek kiek ištraukia kūdikis gali nebent parodyti jo svėrimas prieš valgymą ir po jo, o ne pieno nutraukimas. Dar viena mamytė čia kažkada labai gražiai parašė - kad pienas gaminasi ir pačio žindymo metu pvz.: jei į vonią pili vandens, o skylė neužkimšta, tai į vonia vandens neprisipildys, bet vanduo tai vis tiek bėga. Taip ir pienas, jei vaikas žinda krūtį tai jis ir bėga, bet krūtis nepasidarys kaip bomba.
4u.gif
Na aš čia taip ūkiškai, gal kas ir gražiau moka paaiškinti 4u.gif Ir neklausykit tik tarybinių mamų ir uošvių, iš kurių reta kuri maitino vaiką MP schmoll.gif Viskas pasikeitę ir jų žinios kaip bebūtų gaila apie vaikų auginimą yra pasenusios....
Atsakyti
Aciu tau uz atsakyma wink.gif Na as irgi taip manau, tik vistiek neramu truputi rolleyes.gif blush2.gif
Beja o tie karsciai gali tureti itakos pienelio gamybai? As sakau gal maze nerami nes labai karsta, nori dazniau gerti g.gif O kadangi buvau ipratusi maitint kas trys val grubiai, kartais net kas keturias tai dabar ir trukumas to pienelio, nes nespeja gamintis. Siandien net skauda papulius nuo tampymo ir ciulpimo, anksciau niekad taip nebuvo, nes maze nuo pat gimimo labai graziai valgo... rolleyes.gif
O tai man nakti kelti ja??? Nes kaip minejau ji miegos iki paryciu (gal ir dienos nuovargis daro savo, nes siandien ji miegojo diena gal kokia valanda tik) doh.gif
Beja, o kaip skaiciuojasi laikas tarp valgymu? blush2.gif Ar nuo valgio pradzios iki kitos pradzios ar nuo pabaigos? As dazniausiai nuo pabaigos skaiciuoju, o tokiu atveju maze ilgai isbuna nevalgius ir nesaukia g.gif
Atsakyti
JEma, karštis tikrai daro savo, vaikiukai gerti dažniau nori wink.gif O laikas tarp valgymų skaičiuojasi nuo maitinimo pradžios (kaip mano ginekologė sulygino: "čia kaip nėštumas, jis, kaip bebūtų keista, irgi nuo mėnesinių pradžios skaičiuojasi" biggrin.gif ).
Atsakyti
As pastebejau viena dalyka, jei viena diena isgeriu daug vandens, apie 2l (neiskaiciuojant i tai sriuba, arbata ir t.t., bet gryno vandens), tai man pieno is karto padaugeja. O jei kokia diena beveik negeriu vandens, o tik arbatas ir visa kita skysti, tai pieno sumazeja. Tai tik jauciu, kad lyg tai maziau pieno, is karto pliumpiu vandeni. Padaugeja thumbup.gif
Atsakyti