Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

QUOTE(Fedes @ 2011 01 13, 21:56)
viena elementariausių priežasčių - jau ne kartą čia minėta pienligė, ypač jei dar randate ir baltų dėmelių ant krūtų, ir skausmas pačio spenelio.
jei skauda pačias krūtis, tai nesu daug patyrus, tai negaliu pakomentuot.

nera nieko ant speneliu, vaiko zandukai irgi nepabale doh.gif
Atsakyti
staipsnis apie maitinima tik MP iki puses metu
Atsakyti
Paskaiciau as ta stripsni ir noriu pasakyti kad musu vaiko gydytoja sake kad nuo 6 men vaikui duoti gelezies labai mazai ,bet reikia ,nes as maitinu mp o vaikams maitinantiems mp beveik visada truksta gelezies.Ji patare ,kad nebadyt vaiko be reikalo (vistiek gelezies truks darant kraujo tyrima)duoti gelezi.Nezinau man tai mazakraujyste geriau ir geriu gelezi,bet ji sako vaikui atseit neperduodu blush2.gif .
Kaip jums ar daret kokius tyrimus kraujo savo vaikams.
Atsakyti
QUOTE(Magira @ 2011 01 14, 14:29)
Paskaiciau as ta stripsni ir noriu pasakyti kad musu vaiko gydytoja sake kad nuo 6 men vaikui duoti gelezies labai mazai ,bet reikia ,nes as maitinu mp o vaikams maitinantiems mp beveik visada truksta gelezies.Ji patare ,kad nebadyt vaiko be reikalo (vistiek gelezies truks darant kraujo tyrima)duoti gelezi.Nezinau man tai mazakraujyste geriau ir geriu gelezi,bet ji sako vaikui atseit neperduodu  blush2.gif .
Kaip jums ar daret kokius tyrimus kraujo savo vaikams.



pagal mano patirti - su vyresniuoju mano kraujas buvo geras, nereikejo gert gelezies ir jam netruko, visad buvo normoj hemoglobinas (pagal menesius skirtingos normos, tai kas suaugusiui atrodytu mazakraujyste, gali buti norma mazam), dar aspektas, kad is pirstuko kraujo tyr rezultatai ner labai tikslus, tai reikai atsizvelgti plius - minus, jei buvo zemas hemoglobinas, tai geriau po kiek laiko vel pasidaryt ir ziuret i kuria puse pasikeite. (beje visai nebaisus ir neskausmingas tas tyrimas jei su gera nuotaiak eini, manoji pusantru ir vis dar smalsiai ziuri ka jai daro smile.gif )

o su mazaja man reikejo gerti gelezi, buvo krites feroglobinas smarkiai, ir jau pagimdzius vis dar atstatinejau, tai ir jai iki metuku su trupuciu kankinomes su zemu hemoglobinu ir gelezies gerimais, tiesa, ji pati is saves labai daug mesos valge ir valgo, ir dabar pagaliau atsistate thumbup.gif plius, kas man rodos padejo pakelti - tai vit C, kai ji pradejom kartu su gelezim vartot, tai ir pradejo geret kraujas. kitiems dar buna del folio rugsties trukumo gelezis menkai pasisavinama.

reziume: jei mamai truksta gelezies, tai geriau stebeti ir vaiko kraujo tyr., nes ir jam tiketina gali trukti. skaiciau apie tai daug straipsniu, kad jei mamai pakankamai gelezies, tai pakankamai ir vaikuciui perduoda, jei yra trukumas - tai kitus vitaminus organizmas atima is motinos ir duoda vaikui, o vat gelezies ne, jos neperduoda ir vaikuciui per MP, jos nepakanka tuomet ir mazajam. taigi, zymiai didesne tikimybe mazakraujystei ir jam.
Atsakyti
QUOTE(Dolyte @ 2011 01 14, 00:04)
nera nieko ant speneliu, vaiko zandukai irgi nepabale  doh.gif



o skauda - spenelius pačius, ar krūtis, labaiu viduj? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Dolyte @ 2011 01 13, 23:04)
nera nieko ant speneliu, vaiko zandukai irgi nepabale  doh.gif

mums su dukryte nustate pienlige, pas ja pabales tik liezuviukas.ir dar uodegyte jos raudona..

o kruties skausmas esant pienligei toks labai specifinis- eina nuo spenelio gilyn, labiau skauda maitinant ir apie pusvalandi po maitinimo,zodziu, nuo krutu pilnumo nelabai priklauso. nors krutis jautri visa laika- nemalonu priliest.

gydomes kremais ir mixturomm nuo 2dienio abi, kol kas didelio pagerejimo nera.. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Selva @ 2011 01 14, 14:16)
mums su dukryte nustate pienlige, pas ja pabales tik liezuviukas.ir dar uodegyte jos  raudona..

o kruties skausmas esant pienligei toks labai specifinis- eina nuo spenelio gilyn, labiau skauda maitinant ir apie pusvalandi po maitinimo,zodziu, nuo krutu pilnumo nelabai priklauso.  nors krutis jautri  visa laika- nemalonu  priliest.

gydomes  kremais ir mixturomm nuo 2dienio  abi, kol kas didelio pagerejimo  nera.. unsure.gif

hmz... nejaugi ir man pienlige sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Magira @ 2011 01 14, 16:29)
Paskaiciau as ta stripsni ir noriu pasakyti kad musu vaiko gydytoja sake kad nuo 6 men vaikui duoti gelezies labai mazai ,bet reikia ,nes as maitinu mp o vaikams maitinantiems mp beveik visada truksta gelezies.Ji patare ,kad nebadyt vaiko be reikalo (vistiek gelezies truks darant kraujo tyrima)duoti gelezi.Nezinau man tai mazakraujyste geriau ir geriu gelezi,bet ji sako vaikui atseit neperduodu  blush2.gif .
Kaip jums ar daret kokius tyrimus kraujo savo vaikams.

Apie gydytoją- tyliu. doh.gif Laikykitės mirksiukas.gif
Mp yra baltymo, laktoferino, kuris padeda įsisavinti geležį.
Geriau badyti- vaistams ar papildams visada turi būt argumentuota priežastis.
pasidarykit feritino (geležies) atsargų organizme tyrimą (daro tik privačios). Yra laboratorijų, kur užtenka kraujo iš pirštuko. Tuomet:
1,maistą derinti, koreguoti, parinkti (grūdai, daržovės, vaisisi, mėsa, ir t.t. (mamos ir vaiko)
2,Vaistų gamybos vaistinėse daromi pagal receptą miltukai (išrašo gydytoja)
3,yra natūralesnių papildų (nuo metukų-floradix)
Atsakyti
QUOTE(Whatever? @ 2011 01 14, 14:06)

Baisiai "šaunus" straipsnis, ką ir bepasakysi rolleyes.gif Ypač šita vieta: "Dabartiniame tyrime rašoma, kad pusę metų neduodant kūdikiui maisto (vien motinos pieną), dėl geležies trūkumo gali išsivystyti anemija, kuri „gali prisidėti prie nepagydomų protinių, judėjimo ar psichosocialinių sutrikimų“. Tiesa, Britanijoje nebuvo atliktas tyrimas apie geležies trukumą kūdikių organizmuose." Tai apie kokį geležies trūkumą šneka, jei net tyrimas nebuvo atliktas?
Atsakyti
QUOTE(HappyAngel @ 2011 01 14, 23:56)
Baisiai "šaunus" straipsnis, ką ir bepasakysi rolleyes.gif Ypač šita vieta: "Dabartiniame tyrime rašoma, kad pusę metų neduodant kūdikiui maisto (vien motinos pieną), dėl geležies trūkumo gali išsivystyti anemija, kuri „gali prisidėti prie nepagydomų protinių, judėjimo ar psichosocialinių sutrikimų“. Tiesa, Britanijoje nebuvo atliktas tyrimas apie geležies trukumą kūdikių organizmuose." Tai apie kokį geležies trūkumą šneka, jei net tyrimas nebuvo atliktas?


Siaip tai persasi mintis, kad prie sito straipsnio nagus prikiso maistelio gamintojai. Juk kalnai tyreliu, kosiu, sulciu ir arbatu nuo 4 men., kurios tipo lengvai isisavinamos ir t.t. ir pan. Jiems nenaudinga maitinimas mp ir tiek. Tiesa, tos visos koses su gelezimi ir vitaminais tikrai kelia hemoglobina, bet... tai reiskia, kad kudikis, nesvarbu truksta jam ko ar ne, nuo pat mazens gauna visa puokste sintetikos. Gal tada geriau padaryti kraujo tyrima ir duoti gelezies papildomai esant reikalui.
Atsakyti
guardian straipsnis is kurio semesi ismities musu zurnalistai:
http://www.guardian....sts?INTCMP=SRCH

originalus straipsnis:
http://www.bmj.com/c...t/342/bmj.c5955

labai atidžiai neskaičiau, bet man rodos straipsnis buvo apie tai, kad tų rekomendacijų taip niekas ir nesilaikė, o jei nesilaikė, tai gal jos ir neteisingos. plisu buvo primestos be jokių mokslinių tyrimų, tai manau todėl tie pediatrai ir nesiruošia užsiiminėti tyr paremiančiais ankstyvesnio nei 6 mėn primaitinimo naudos, nes jiems dar net nebandė įrodyt, kad yra kitaip.

plius UK kaip suprantu miatinimas mišinėliais žymiai dažnesnis, nei pas mus (turint omeny kada mamoms riek išeit į darbą, sad.gif...) , tai jiems ir yrs dar vienas kabliukas, kodėl viakas turėtų negauti primaitinimo iki 6 mėn., jei jau maitinamas dirbtiniu maistu.

guardian strapsni kazkurios organizacijos atstove skundizas tuo, kad dirbanciom mamom maitinti vien MP sesis menesius yra tikrai issukis i rjos noretu zinot, ar daro teisingai ar ne. taigi - kai mes sedim namuose , tai tikrai tuom negalim pasiskusti wink.gif

bet šiaip įdomu, šiek tiek aprašyti bandymai tai tirt, reikės iki galo perskaityt prisėdus...

tiek dar tik reiktų prisiminti, kad maisto įvedimas, nereiškia pilno maitinimo. vaikas ragauja. ir tai gali būti ir tiesiog ant šaukšto galiuko ir viskas.
mano mažoji gavo ragaut daug ko iki metų, bet faktiškai valgė tik nemaltą mėsą, visa kitą buvo išbrokuota, ir jau po kurio laiko ji iš maisto vaizdo skirdavo, kas jai "valgoma", o kas ne. ir viskas. o suėjo laikas, metai ir mėnuo, pradėjo valgyt ir valgo puikiai.
Atsakyti
Laba diena 4u.gif noreciau patarimo ax.gif mes valgom tik mp, diena viskas gerai maze valgo kas 3-4 valandas, pavalgius is vienos krutines uzmiega 3-4 valandom, na o vakare niekaip neprivalgom. Kabo ant kruties 3-4 ar net 5 valandas, valgom is abieju krutu bet niekaip nepasisotinam. Ar gali buti kad vakare man neuztenka pieno ir maze jauciasi alkana? Ka daryti? vakar ir uzvakar daviau net silto vandenelio nes isvalge visa pienuka ir vie tiek buvo nerami, tai vakar isgere 50ml o uzvakar net 70 g.gif ka man daryti, gal vakarais primaitinti misinuku? g.gif
P.S. maitinu su antspeniais, ar tai blogai? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rasabraske: 16 sausio 2011 - 12:15