Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

QUOTE(mallena @ 2011 01 12, 18:10)
laba mamytes, ir vel prasau pagalbos...
Mums 9d. Nesenai skundziausi, kad atprato nuo (.) del inkubatoriaus, bet su visu paalikymu, nepasidaviau ir jau para kaip maitinames is (.)... Dabar kita beda, kadangi pries tai netraukdavo,  tai nusitraukinedavau, o pieno gausiai ir nebuvo, tai ta dariau daznai, dabar vel kai pradejo imti krutine ir is jos valgyti pieno prisikaupe tiek, kad atrodo tuoj sprogs. Pradzioj turiu truputi nutraukti, nes kitaip del kietumo neima kruties, paskui kabo apie 20 min, tiek prie vienos, tiek prie kitos kruties, traukia, pasisotina, nes paskui uzmiega ir neimanoma pazadinti nepraejus 3 val. Bet per ta laika tiek pienelio atsiranda, kad atrodo sprogs krutine...o ir temperatura sukilo iki 38.3 man. Ka daryt? g.gif

Dabar jau ziurek,kad nebutu mastitas isimetes,kai tik pajauti (.)(.) kietuma arba tempima,butinai nusitrauk pienuko,nors ir sakoma,kad kuo daugiau trauki tuo daugiau gaminasi,is esmes tai tiesa,bet is kitos puses tai moterys mastita isivaro,dar kudikelis mazas ir jo pienelio poreikiai mazi,po to viskas susinormalizuos,pas mane su apiem taip buvo,tai su pirmu neleido nusitraukti,tai pasekoj gavos,kad mastitas toks didelis buvo,kad antibus gert reikejo,taigi su antru neklausiau ir nusitraugdavau ta diduma,po men viskas susinormalizavo 4u.gif sekmes maitinat
Atsakyti
mallena, 4u.gif
Skambink http://www.pradzia.org/node/427
bus individualu ir konkretu.
temperatūrą matuok kirkšnyje, gali išgerti ibuprofeno (arba paracetamolio)
Viskas bus gerai mirksiukas.gif
http://www.sveikapra...?text.id.sub.60
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Košė-Malošė: 12 sausio 2011 - 19:42
[quote=Magira,2011 01 12, 11:55]
Na ir as noreciau pasitarti.Daug daktaru daug nuomoniu.
Mums jau 5men ir 2savaites.Gydytoja patare (liepe) sesta menesi itraukti ryziu miltu maisteli.Iki siol vaikas tik mp valge.Pradejom nuo saukstelio po 10 dienu ,tai pakeite viena maitinima.kita savaite mums itrauks vaisius.Tai bus vienas maitinimas ryte vaisiu tyre i vakara tie ryziu miltai.Nepamenu ,kad lieptu tuos vaisius apdoroti.
Mes gyvename ne Lietuvoj.man tai neramu kad gali pienas sumazeti.Tie 2 maitinimai reiks piena nusitraukti nuo siandien pradejau dirbti po 6 val ,tai dar karta darbe piena trauksiu ka daryt net nezinau.Pientraukis geras ,bet jau labai as su juo vargstu.
Na ir vel cia as .Siandien darbe bandziau su pientraukiu ienuka nusitraukti ,tai tik 50g sugebejau istraukti. Prie tu visu klausimu noreciau paklausti gal sveikiau man butu nenusitraukti kokias 7 valandas? Nezinau ka ir bedaryti
Atsakyti
QUOTE(dziuginta @ 2011 01 12, 13:19)
SVEIKOS MAMOS, atejau ir as patarimo, sunui 1 metai ir 7 men , turi didziule priklausomybe smile.gif nezinau kaip baigti zindyti, mano nuomone jau pakaks, bet sunus taip nemano doh.gif

Gal rasit abiems pusėms priimtiną sprendimą?!
Įvertink prioritetus- savo ir vaiko.
Sėkmės 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Rieduliuke @ 2011 01 12, 15:14)
Antra menesi maitinu vaikuti savo pienu,pakaitom duodama kruti ir dabar pastebejau,kad vienoje krutyje man mazeja pienuko,jo beveik nera,krutis visada minksta,vaikas patraukia pora min ir paskui tik kabo ir uzmiega.

Krūties minkštumas- nėra rodiklis (ne pirmas savaites maitinat, natūralu, kad audiniai rimsta) Gali būti, kad vaikučiui pakanka intensyvaus žindimo pradžioje, "kabėjims" taip pat žindimas, stimuliavimas, reibesnio pienelio lašų kaupimas burnytėje ir reti gurkšniai.
Stebėk šlapinimąsi - jei 6 ir daugiau sykių per parą- viskas gerai.
Maitindama pagal vaiko poreikį (neduodama jokio papild. gėrimo ar čiulptiko)- kada jis nori ir kiek nori- mp bus ir bus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Magira @ 2011 01 12, 22:45)
Mums jau 5men ir 2savaites.Gydytoja patare (liepe) sesta menesi itraukti ryziu miltu maisteli.Iki siol vaikas tik mp valge.Pradejom nuo saukstelio po 10 dienu ,tai pakeite viena maitinima.kita savaite mums itrauks vaisius.Tai bus vienas maitinimas ryte vaisiu tyre i vakara tie ryziu miltai.Nepamenu ,kad lieptu tuos vaisius apdoroti.
Mes gyvename ne Lietuvoj.man tai neramu kad gali pienas sumazeti.Tie 2 maitinimai reiks piena nusitraukti nuo siandien pradejau dirbti po 6 val ,tai dar karta darbe piena trauksiu ka daryt net nezinau.Pientraukis geras ,bet jau labai as su juo vargstu.
Na ir vel cia as .Siandien darbe bandziau su pientraukiu ienuka nusitraukti ,tai tik 50g sugebejau istraukti. Prie tu visu klausimu noreciau paklausti gal sveikiau man butu nenusitraukti kokias 7 valandas? Nezinau ka ir bedaryti

Kiekvienoj šalyje/kultūroje- primaitinimo rekomendacijos gan skiritngos. Kiek jos tnkamos/priimtinos jūsų šeimai- apsispręsit. mirksiukas.gif
Nornt užtikrinti pakankamą mp gamybą- reikalingas pastovus, kas 3-4val. žindymas ar nusitraukinėjimas.
Jei pasirenkama vieną maitinimą keisti kitu maistu- krūtis nebus stimuliuojama, pienukas nesigamins. Kuo rečiau, mažiau maitinama- tuo mažiau mp gaminasi.
Iki metukų (ir ilgiau) mp- pagrindinis maistas. Pirmiausia mp, po to košės ragavimas. Taip užtikrinama mp gamyba.
Su pientraukiu, kaip ir su nusitraukinėjimu rankomis, reikia įgūdžių. Jų atsiras, dar keletas dienų ir bus lengviau. Kiekis- nėra taip svarbu, svarbiausia- stimuliavimas/ nusitraukinėjimas ~15-20min. vienos krūties.
Jei dirbi 6val. o visus 5mėn. maitindavai pagal vaiko poreikį, vadinas darbe reikėtų 1-(2?) sykius nusitraukti (stebėti/sekti krūtų būklę!), jei yra galimybė- vėsiau padėti pienuką ir parsivežti namo, jį sumaitins kai tu dirbsi.
Gerai, jei pavyktų vaiką pamaitnti prieš išeinant į darbą (dar kelionė +-1val. pirmyn, ir +-1val. atgal, darbe 6val.=8) ir grįžus vėl maitinti.
Persiųsiu info apie mp nusitraukinėjimą rankomis ir laikymo sąlygas.
4u.gif
Naktinis maitinimas- svarbiausias garantas pienuko. Kol maitinsi naktį- pienlio bus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Košė-Malošė: 13 sausio 2011 - 09:47
QUOTE(dziuginta @ 2011 01 12, 12:19)
SVEIKOS MAMOS, atejau ir as patarimo, sunui 1 metai ir 7 men , turi didziule priklausomybe smile.gif nezinau kaip baigti zindyti, mano nuomone jau pakaks, bet sunus taip nemano doh.gif


PSO rekomenduoja zindyti iki 2 metu ir ilgiau,kol vaikas atsisakys. Jei vis delto jau nori nutraukti zindyma, Prieraisios tevystes centre yra kazkokie kursai ar paskaita apie nujunkyma, kaip tai padaryti svelniai,be traumos vaikui. placiau - prieraisiojitevyste.lt mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ausramor @ 2011 01 11, 22:01)
<....>  Matot, gyvenu su mama, o ji zinot-pagal sena paproti-sako taigi duok vaikui vagyt smile.gif Brolienes taip pat savo vaikiukus anksti pradejo maitinti kosem-priaugdavo ju vaikiukai po kila-zinoma, buvo maitinami misinukais.Tai tie mano vaikiukai-tiek pirmoji, tiek sitas, pagal ju-ziogai.Atrodo,nei valge, nei gere... biggrin.gif

Jo jo, o gal geriau, kai vaikai būdami 10-ties sveria 50 kg blink.gif doh.gif

Juokais juokais, bet mamoms reikia paaiškinti, kad nesikištų į vaikų auginimą/auklėjimą, nes tokiu savo elgesiu/patarimais tik kenkia mirksiukas.gif Jų laikais buvo vienaip, dabar viskas kitaip...
Man anyta pasakojo, kad nuo 2-3 mėn. jau duodavo po kelis lašus spaustų morkų sulčių blink.gif , nuolat girdydavo virintą vandenį (nuo gimimo), o primaitinti praėjo nuo 4 mėn. ...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ~Beauty~: 13 sausio 2011 - 16:45
QUOTE(Košė-Malošė @ 2011 01 13, 10:32)

Naktinis maitinimas- svarbiausias garantas pienuko. Kol maitinsi naktį- pienlio bus.

Dekui nuramino naktinis maitinimas as jau trys menesiai kai maitinu vaika naktimis.Nuo 2ojo menesio pradejo naktiimi miegoti iki 10valandu ir man krutu neskaudedavo,bet po menesio tokiu naktu pradejau keltis ir maitinti vaika pagalvojau ,kad prarado apie 60 valgymu ir ginis patare tiek laiko neisbut nemaitinus ar nenusitraukus pieno .ji pas mane miega nuo 7 ar 8-iu tai maitinu miegancia vienuolikta ir antra o 5,30 ji mus pazadina.Tai kelinesiu ta antra valanda kiek reikes ,kad tik pieno butu lotuliukas.gif .Ir visoms sekmes maitinancioms savo vaikus. 4u.gif
Atsakyti
Sveikutes
daznai cia rasot "pamaitinau miegancia". Kaip ta padarot? tongue.gif Maniske net po kranu sunkiai pasizadina, o ka jau kalbet apie (.) paemima doh.gif bet verkslena ir megot neduoda jei nereaguoju, tad tenka nest i vonia zadint
Atsakyti
QUOTE(Baravyke @ 2011 01 13, 19:38)
Sveikutes
daznai cia rasot "pamaitinau miegancia". Kaip ta padarot?  tongue.gif Maniske net po kranu sunkiai pasizadina, o ka jau kalbet apie (.) paemima  doh.gif bet verkslena ir megot neduoda jei nereaguoju, tad tenka nest i vonia zadint

tai gal jusu labai mazute.
Manoji priprato ir kai reikia maitinti apie antra pradeda vartytis kartais net astibunda ,bet kol pavalgo ta 10 minuciu kuo puikiausiai uzmiega.Kartais ir prabudusia paguldau tai ji pirsta i burna ir uzmiega is kart.O siaip miegancia maitinu kuo puikiausiai.
Atsakyti
QUOTE(Magira @ 2011 01 13, 18:20)
tai gal jusu labai mazute.
Manoji priprato ir kai reikia maitinti apie antra pradeda vartytis kartais net astibunda ,bet kol pavalgo ta 10 minuciu kuo puikiausiai uzmiega.Kartais ir prabudusia paguldau tai ji pirsta i burna ir uzmiega is kart.O siaip miegancia maitinu kuo puikiausiai.

Ir mano vaikas pradeda vartytis, kai jau laikas valgyti ax.gif

Atejau su liudesiu, nes nesuprantu kas darosi su mano (.)(.) unsure.gif vienas ir vel itrukes, nesuprantu kodel man jis itruksta, o kita siaip skauda. Net nemalonu,kai vaikas pradeda valgyti verysad.gif Is to, kuris iskiles, bandysiu maitinti su antspeniu, kitaip jis man niekaip neuzgis (aisku kankintis reikes ir man, ir vaikui, nes jis nemegsta tos gumos), bet ka daryti su tuo, kuri siaip skauda... net nemoku nupasakoti koks tas skausmas doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Dolyte @ 2011 01 13, 23:42)
Ir mano vaikas pradeda vartytis, kai jau laikas valgyti  ax.gif

Atejau su liudesiu, nes nesuprantu kas darosi su mano (.)(.)  unsure.gif  vienas ir vel itrukes, nesuprantu kodel man jis itruksta, o kita siaip skauda. Net nemalonu,kai vaikas pradeda valgyti  verysad.gif  Is to, kuris iskiles, bandysiu maitinti su antspeniu, kitaip jis man niekaip neuzgis (aisku kankintis reikes ir man, ir vaikui, nes jis nemegsta tos gumos), bet ka daryti su tuo, kuri siaip skauda... net nemoku nupasakoti koks tas skausmas  doh.gif

viena elementariausių priežasčių - jau ne kartą čia minėta pienligė, ypač jei dar randate ir baltų dėmelių ant krūtų, ir skausmas pačio spenelio.
jei skauda pačias krūtis, tai nesu daug patyrus, tai negaliu pakomentuot.
Atsakyti