Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

QUOTE(Selva @ 2010 12 26, 00:56)
Sveikos, gal galesit patarti..

Dukrytei penkios dienos, nuo pat pirmos paros labai nugrauze spenelius, nors itin stengiausi, kad gerai apziotu ir akusere sake, kad paima teisingai...  unsure.gif  Skausmas didziulis, taciau maitinu pagal dukrytes poreikius, tepu spenelius kremuku, isigijau antsenius... Kol kas padetis negereja...

Nuo uzvakar krutine pradejo kietet... Lyg ir apciuopiu kelis guziukus  unsure.gif  Maitinu daznai, kas 1,5-2 val, nakti maximum kas 3 bet vis tiek kieteja... Pienelis teka lengvai, dukryte neturi problemu isciulpti, kartais pasildau komresiuku pries maitindama. KArtais po maitinimo uzdedu kopusto lapa.

Blogiausia, kad vaistas, kaip suprantu, pries krutu kietejima yra daznas maitinimas, taciau kaip tada uzgydyt spenelius?  unsure.gif

Labiausiai nerimauju, kad tie kietumai ir nugrauzimai nepraeis ir taip ir nesugebesiu pasidziaugti beskausmiu zindymu, nors uzvis labiausiai svajoju maitinti kuo ilgiau ir tik pati, be jokiu ciulptuku, pientraukiu, buteliuku misinuku...

Ka blogai darau, kaip sau padeti?

Pas mane panasi situacija verysad.gif .As ir pabandziau maitinti su antspeniais,bet pastebejau kad su antspeniaus man dukrite ne taip gerai istraukia pienuka,irgi likdavo guzai,tai as juos nustojau naudoti.O spenelius as apgydziau nutraukinedama pienuka,nes kitaip kol pamaitindavau,dukrytes rubeliai visi kruvini budavo nuo mano spenelio.Suprantu kad negerai primaitinti lialiu is buteliuko,bet kai jau niekas nepadeda,tai teko toki buda panaudoti.Dabar vel pradejau duoti kruti,aciu dievui neatsisake,ciulpia biggrin.gif .Tik pas mane pienuko kazkodel pradejo mazeti.Tai dabar stengiuosi daugiau bendrauti su dukryte,ir dazniau jai duodu papuka smile.gif .
Atsakyti
QUOTE(vassara @ 2010 12 25, 17:02)
o tai tu neduodavai jai tas 2val zysti? jei akusere taip pasake, kad uztenka valandos, tai po valandos ir nutraukdavai? vaikas neverkdavo?
aciu labai uz palaikyma  4u.gif  unsure.gif


Maitindavau kada tik ji panaredavo o daugiau negu valandos tikrai nelaikydavau.Gal pazirzdavo truputi ,bet taigi ji per ta valanda ir pamiegot suspedavo ir pavalgyt.Nutraukus maitinima palaikydavau truputi ant ranku ir guldydavau i lopsi.
Papildyta:
QUOTE(Selva @ 2010 12 26, 00:56)
Sveikos, gal galesit patarti..

Dukrytei penkios dienos, nuo pat pirmos paros labai nugrauze spenelius, nors itin stengiausi, kad gerai apziotu ir akusere sake, kad paima teisingai...  unsure.gif  Skausmas didziulis, taciau maitinu pagal dukrytes poreikius, tepu spenelius kremuku, isigijau antsenius... Kol kas padetis negereja...

Ka blogai darau, kaip sau padeti?

Sveika linkiu tau stiprybes ir kantrumo.Kiek zinau antspienei nelabai gerai.nugrauztiems spenelems labai padeda mp pienas po maitino patepti ir palaukti kol nudzius (oro vonios),nes yra daug E ir A vitamino.As pakaitom slapinau su tuo skysciu kur akis arba nosi vaikam plauna(is vaistines) na nezinau kaip lietuviskai vadinas.Tai kazkaip padejo bet nebuvo tiek labai nugrauztos.Labiau man skaudedavo ,jei reikedavo pientraukiu nutraukti doh.gif .
Bandyk kiek gali tik nenutrauk maitinima.Po to suprasi kaip malonu maitinti vaika thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(vassara @ 2010 12 24, 16:03)
labai laukiu, kol sutrumpes bent iki valandos  unsure.gif kitu atveju ilgai taip netempsiu  verysad.gif  doh.gif

Pamegink po 15 min vaikuciui atsargiai ir mikliai istraukti kruti ir duoti ciulptuka. mirksiukas.gif As vos nepabludau irgi su tais ,,kabejimais"... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(p Raganyte @ 2010 12 27, 21:37)
Pamegink po 15 min vaikuciui atsargiai ir mikliai istraukti kruti ir duoti ciulptuka.  mirksiukas.gif As vos nepabludau irgi su tais ,,kabejimais"...  4u.gif


Visos turim teise patarti savo nuomone,bet sita butent tema vadinasi "ilgas ir sekmingas zindymas", tad patarimas atimti pienuka ir duoti ciulptuka tikrai ne vietoje mirksiukas.gif
Pradzioje as irgi nesusigaudydavau kur maitinimo pradzia, o kur pabaiga. Kai gydytoja sakydavo vaistukus sugirdyt pries maitinima, man tai budavo mistika doh.gif bet nesakiau nieko, kad valgom mes visada,praktiskai be pertraukos,zinau ka butu "patare" mirksiukas.gif Na ir ka, isgyvenom smile.gif Patikekit, vassara, dabar tai atrodo sunku, bet tie pirmi 3-4 men., labai greitai praeina, poto dziaugsites kad istveret ir davet vaikeliui kas geriausia:4u:
Atsakyti
QUOTE(Selva @ 2010 12 26, 00:56)
Sveikos, gal galesit patarti..

Dukrytei penkios dienos, nuo pat pirmos paros labai nugrauze spenelius, nors itin stengiausi, kad gerai apziotu ir akusere sake, kad paima teisingai...  unsure.gif  Skausmas didziulis, taciau maitinu pagal dukrytes poreikius, tepu spenelius kremuku, isigijau antsenius... Kol kas padetis negereja...

Nuo uzvakar krutine pradejo kietet... Lyg ir apciuopiu kelis guziukus  unsure.gif  Maitinu daznai, kas 1,5-2 val, nakti maximum kas 3 bet vis tiek kieteja... Pienelis teka lengvai, dukryte neturi problemu isciulpti, kartais pasildau komresiuku pries maitindama. KArtais po maitinimo uzdedu kopusto lapa.

Blogiausia, kad vaistas, kaip suprantu, pries krutu kietejima yra daznas maitinimas, taciau kaip tada uzgydyt spenelius?  unsure.gif

Labiausiai nerimauju, kad tie kietumai ir nugrauzimai nepraeis ir taip ir nesugebesiu pasidziaugti beskausmiu zindymu, nors uzvis labiausiai svajoju maitinti kuo ilgiau ir tik pati, be jokiu ciulptuku, pientraukiu, buteliuku misinuku...

Ka blogai darau, kaip sau padeti?

Man buvo tokia situacija. 4u.gif
Is ligonines gryzau su naujagimiu ir su didziuliais papais ir nugrauztais speneliais.
Veiksmo planas:
1. Elektrinis pientraukis- is skausmo dantis sukandusi ir ,,i akis degtukus susistaciusi"- reguliariai kas 4 val. Pieneli - vaikuciui valgyti. Kurio nesuvalgydavo (nepanaudoto) - i saldytuva kitam kartui. Likuti is buteliuko - ispildavau lauk - jau nebesterilus... wink.gif
2. Perteklini pieneli -i spec. pieno maiselius ir i saldikli - ateiciai (jei saldiklis is naujesniu - pieneli puikiai islaiko iki 6 men).
3. Kopustu lapai - PO KIEKVIENO nutraukimo. I liemenele susidedavau ir laikydavau po 1-2 val. Stebuklus daro. thumbup.gif
4. Krutu svelni prieziura. Pries maitinima: apiplauti tik siltu vandeniu, be jokiu muilu ir pan. Sveliai ir atsargiai pamasazuodavau. Po nutraukimo: apiplauti siltu vandeniu ir spenelius patepti LINASOL (ar labai panasiai pavadinimas - ji kelios MW ir HW rekomendavo ir kruvele meginuku dave).

Rezultatas: Saldiklio apatinis stalcius pilnas uzsaldyto pienelio maisiuku. Speneliai uzgije per 2 sav. Vaikutis netgi sakyciau geriau ismoko zysti kruti - traukti pieneli, nes oi koki palengvejima pajusdavau krutyse po kiekvieno isvalgymo! thumbup.gif Ir vaikutis labai neutraliai reagavo i krutis - buteliukas - krutis sistema. thumbup.gif
Kai jau speneliai uzgijo - tai pienelio kieki vaikutis jau pats susireguliavo - is viso nebesijaucia pieno perpildytos krutys. thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(pamparam:) @ 2010 12 27, 22:07)
Visos turim teise patarti savo nuomone,bet sita butent tema vadinasi "ilgas ir sekmingas zindymas", tad patarimas atimti pienuka ir duoti ciulptuka tikrai ne vietoje mirksiukas.gif
Pradzioje as irgi nesusigaudydavau kur maitinimo pradzia, o kur pabaiga. Kai gydytoja sakydavo vaistukus sugirdyt pries maitinima, man tai budavo mistika doh.gif  bet nesakiau nieko, kad valgom mes visada,praktiskai be pertraukos,zinau ka butu "patare" mirksiukas.gif Na ir ka, isgyvenom smile.gif Patikekit, vassara, dabar tai atrodo sunku, bet tie pirmi 3-4 men., labai greitai praeina, poto dziaugsites kad istveret ir davet vaikeliui kas geriausia:4u:

As kaip tik uz ilga ir sekminga zindyma! 4u.gif Kiek as radau info - kudikis pavalgo per pirmas 10 - 15 - 20 min. Paskui - tik tenkina ciulpimo poreiki. O kada vaikutis tik ciulpia, net nebetraukia (neberyja pienuko - galime matyti ties zandikauliu /ties ausyte - labiau juda). Tai ir siulau pameginti ta ciulpimo poreiki perkelti ant ciulptuko. Zinoma, jei naudojate ciulptuka... 4u.gif

As irgi noreciau visom keturiom patarti - maitinkite, jei tik sveikata leidzia!!! Po skausmingu nusitraukinejimu dvi savaites - nei minties nebrurejau kruti duoti. Dekui vienai MW, kuri vis taktiskai pasiulydavo pameginti duoti kruti... Tai po 2 sav neapsikentusi ir pasakiau jai: gerai, pameginsiu PASKUTINI KARTA. blush2.gif . Va taip ir iki siol dar maitinu. lotuliukas.gif thumbup.gif
Papildyta:
TURIU KLAUSIMELI TOMS, KURIOS ILGAI MAITINA.
Maitinu kosemis 3 k per diena.
MP = anksti ryte ir pries miegeli.
Klausimas. I darba turesiu gryzti, kai vaikuciui bus apie 8 men. Noreciau isvengti sudetingo ,,nujunkymo" proceso. Ar gera butu ideja - nusitraukineti ir pradeti duoti is buteliuko? Taip noreciau testi, kol vaikuciui sukaks mazdaug 2 metukai, o gal ir ilgiau.
g.gif
Is anksto dekui uz idejas ir patarimus. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo p Raganyte: 27 gruodžio 2010 - 21:46
QUOTE(p Raganyte @ 2010 12 27, 22:42)
jei saldiklis is naujesniu - pieneli puikiai islaiko iki 6 men.


ar tikrai? ax.gif ir ką reiškia, šaldiklis iš naujesnių? kažkaip visur rašoma, kad 3 mėn g.gif įdomu, kaip čia su tais 6 mėn., nes mano pienelio viena lentyna artėja prie 3 mėn., gaila viską būtų išmesti.
Atsakyti
QUOTE(p Raganyte @ 2010 12 27, 22:42)
MP = anksti ryte ir pries miegeli.


jei tas anksti ryte yra anksciau nei prasideda darbas,tai isvis jokiu kliuciu toliau zindyti,pries ir po jo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Carlin @ 2010 12 28, 00:04)
ar tikrai?  ax.gif  ir ką reiškia, šaldiklis iš naujesnių? kažkaip visur rašoma, kad 3 mėn  g.gif  įdomu, kaip čia su tais 6 mėn., nes mano pienelio viena lentyna artėja prie 3 mėn., gaila viską būtų išmesti.

http://www.pradzia.o...ieno-saugojimas :
6. Šaldiklio tipas dažnai nulemia užšaldyto pieno laikymo terminą. Bet kuriuo atveju laikykite pieną šaldiklio gilumoje, nes ten yra šalčiau ir mažiau kintanti temperatūra.

7. Saugu laikyti pieną ilgesnį laiką pagal žemiau nurodytus terminus, tačiau yra duomenų, kad ilgiau laikomame MP prastėja riebalų kokybė:

Šaldymo kameroje, esančioje šaldytuvo pagrindinėje dalyje - −15°C - 2 savaites.
Šaldiklyje ar šaldytuve, kur šaldiklis yra atskirai (su atskiromis durimis) - −18°C - 3 - 6 mėnesius.
8. Anksčiau išvardintos gairės yra taikomos tik pienui, skirtam sveikiems, laiku gimusiems kūdikiams. Hospitalizuotiems, sergantiems ar neišnešiotiems kūdikiams skirto MP laikymo taisyklės skiriasi.

Atsakyti
QUOTE(Carlin @ 2010 12 27, 23:04)
ar tikrai?  ax.gif  ir ką reiškia, šaldiklis iš naujesnių? kažkaip visur rašoma, kad 3 mėn  g.gif  įdomu, kaip čia su tais 6 mėn., nes mano pienelio viena lentyna artėja prie 3 mėn., gaila viską būtų išmesti.

Taip, as irgi kiek maciau info - beveik visur kaip susitare - iki 3 men. raso saldiklyje galima laikyti. Tik poroj vietu radau pamineta apie 6 men. Kadangi mano istrauktas kiekvienas pieno lasas buvo su sukastais dantim ir siaubingu skausmu - pasiryzau taip lengvai neatiduoti savo pienelio kanalizacijai. Keliose sveikatos istaigose konkreciai uzklausiau pagal mano situacija: sveikos mamytes pienas, normaliai isnesiotas kudikis, saldytuvas su atskirtu saldikliu (atskiromis durimis) pirktas pries pat leliukui gimstant. cool.gif
Kameroje temperatura lygtai -18.
Taigi, gavau vieningus atsakymus: tinka iki 6 men. thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(pamparam:) @ 2010 12 27, 23:05)
jei tas anksti ryte yra anksciau nei prasideda darbas,tai isvis jokiu kliuciu toliau zindyti,pries ir po jo 4u.gif

Jei grysiu i ta pacia pamaina, arba keisiu pamaina - negalesiu dalyvauti vis tiek viename is maitinimu papu. doh.gif Mano pamaina siaip - naktine, tai MB tektu tusintis iki ... doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Košė-Malošė @ 2010 12 28, 00:36)
http://www.pradzia.o...ieno-saugojimas :
6. Šaldiklio tipas dažnai nulemia užšaldyto pieno laikymo terminą. Bet kuriuo atveju laikykite pieną šaldiklio gilumoje, nes ten yra šalčiau ir mažiau kintanti temperatūra.

7. Saugu laikyti pieną ilgesnį laiką pagal žemiau nurodytus terminus, tačiau yra duomenų, kad ilgiau laikomame MP prastėja riebalų kokybė:

Šaldymo kameroje, esančioje šaldytuvo pagrindinėje dalyje - −15°C - 2 savaites.
Šaldiklyje ar šaldytuve, kur šaldiklis yra atskirai (su atskiromis durimis) - −18°C - 3 - 6 mėnesius.
8. Anksčiau išvardintos gairės yra taikomos tik pienui, skirtam sveikiems, laiku gimusiems kūdikiams. Hospitalizuotiems, sergantiems ar neišnešiotiems kūdikiams skirto MP laikymo taisyklės skiriasi.

Dekui uz konkretu patikslinima! thumbup.gif
Deja, mano brangaus pienelio vios uzsaldytos atsargos nukeliavo... i ciu ba ba, nes iki siol turiu sviezio pienelio. biggrin.gif

Tiesa, domejausi PIENELIO DONORYSTE ANGLIJOJE. Deja, pienelis turi buti talpinamas i tam tikro dydzio mazus STIKLINIUS indelius (uzmirsau kokiais kiekiais, bet tikrai ne po 1 litra). thumbup.gif Ir ta aukojama pieneli Pieno Bankui reikia PATIEMS pristatyti. Gaila, kad jis gerokai toli nuo manes. Ta paaukota pieneli ten suskirsto ir maitina neisnesiotus kudikelius. Zinoma, pries tai istiria mamytes sveikateles bukle.
Gal kuriai mamytei pravers si info. mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo p Raganyte: 28 gruodžio 2010 - 01:07
QUOTE(Carlin @ 2010 12 27, 23:04)
ar tikrai?  ax.gif  ir ką reiškia, šaldiklis iš naujesnių? kažkaip visur rašoma, kad 3 mėn  g.gif  įdomu, kaip čia su tais 6 mėn., nes mano pienelio viena lentyna artėja prie 3 mėn., gaila viską būtų išmesti.

Sveika tai naudok pienuka is kameros o nusitraukusi kisk i kamera .As kadangi pradejau dirbt tik 4 -5 val.tai nutraukta pienuka kisu i kamera o naudoju pienuka is kameros.Na sumazejo gan greitai.Apie laikyma kameroje -man patare akusere laikyti piena plasmasiniuose indeliuose ,kurie yra sterilus(slapimo tyrimui)Jie labai pigus o ir ju daug reikia.Tik nereikia ju sildyti.Pries para isimti is kameros ideti i saldytuva ir atejus laikui maitinti ipilti i buteliuka ir tada pasildyti.Kartais pamirstu isimti ,tai palaikau kambario temperaturoje ,kol truputi atsyla ir dedu i saldytuva.
Kiekis 100g arba 50g indelyje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Magira: 28 gruodžio 2010 - 11:16
QUOTE(Magira @ 2010 12 28, 12:15)
Sveika tai naudok pienuka is kameros o nusitraukusi kisk i kamera .As kadangi pradejau dirbt tik 4 -5 val.tai nutraukta pienuka kisu i kamera o naudoju pienuka is kameros.Na sumazejo gan greitai.Apie laikyma kameroje -man patare akusere laikyti piena plasmasiniuose indeliuose ,kurie yra sterilus(slapimo tyrimui)Jie labai pigus o ir ju daug reikia.Tik nereikia ju sildyti.Pries para isimti is kameros ideti i saldytuva ir atejus laikui maitinti ipilti i buteliuka ir tada pasildyti.Kartais pamirstu isimti ,tai palaikau kambario temperaturoje ,kol truputi atsyla ir dedu i saldytuva.
Kiekis 100g arba 50g indelyje.


tai kad man nesinori duoti vaikui šaldyto pienuko iš buteliuko, kai galiu duoti šviežio tiesiai iš krūties ax.gif aš šaldyto laikau kameroje visokiems nenumatytiems atvejams arba kai reiktų palikti mažylę ilgesniam laikui, o įprasto jos žindymo nesinori keisti šaldytu pienu.
Bet kadangi mūsų šaldytuvas nesenas ir temperatūra šaldiklyje manau pakankama, pabandysiu ilgiau išlaikyt nei 3 mėn. Gal jo visai ir neprireiks smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Carlin @ 2010 12 28, 14:51)
tai kad man nesinori duoti vaikui šaldyto pienuko iš buteliuko, kai galiu duoti šviežio tiesiai iš krūties  ax.gif  aš šaldyto laikau kameroje visokiems nenumatytiems atvejams arba kai reiktų palikti mažylę ilgesniam laikui, o įprasto jos žindymo nesinori keisti šaldytu pienu.
Bet kadangi mūsų šaldytuvas nesenas ir temperatūra šaldiklyje manau pakankama, pabandysiu ilgiau išlaikyt nei 3 mėn. Gal jo visai ir neprireiks  smile.gif

Tai zinoma ,kad sviezias geriau .Taip as ir prisikaupiau sviezesnio ateiciai thumbup.gif o gal prireiks,gal pienuko pamazes verysad.gif
Atsakyti