Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

Senais lakais liepdavo butinai likusi piena nusitraukti.Jatau kaip moterys kankindavosi...
Nusitraukineti nereikia jei nera reikalo<nes jo prisigamina daug be reikalo.Organizmas pats prisitaiko prie vaiko poreikiu pienui.Kiek vaikas pageria tai tiek ir kitam laikui pagasigamina,o jei trauki tai ir gamina ,gamina.As pieno turiu nusitraukusi saldikli juodai dienai,kai dukra pradejo naktim miegoti iki 10val.tai keldavausi nusitraukti pieno kas 3valandas,kokia savaite kol organizmas prisiderino.Dabar jau menuo kai as ja pamaitinu nakti miegancia,kad nereiktu vargt su tais nutraukejais.O pienuko gerai tureti ,vaika gali palikt ilgiau mociutems pasaugoti piena palikda kartu mirksiukas.gif .
Atsakyti
QUOTE(Košė-Malošė @ 2010 11 09, 17:05)
Nuo pilnų 6 t.y. 7pradžia- kruopos 8-daržovės, 9-vaisiai termiškai apdodoti, 10-mėsa. Je iyra priežastis- galima koreguoti, pvz. vaiko svoris gan didelis- gal tuomet daržoves pradėt ragauti. Dažnai mėsą bruka kaip geležies šaltinį, bet yra kitų geležies šaltinių.


Dar man del tos mesos noris pasiaiskint g.gif 2009 m. PSO leidiny prie papildomo maitinimo rase,kad pradejus papildoma maitinima mesa reikalinga kiekviena diena. Man uzklausus pazistamos medikes del mesos davimo nuo 9 men, sake kad tai nesamone, vaikui gresia mazakraujyste ir intelekto sutrikimai laiku nedavus mesos. Tai man butu idomu visgi kokie tie argumentai del velyvesnio mesos davimo,ar yra jie kur oficialiai surasyti (kaip kad pvz. PSO ar pan. rekomendacijos kokios)?
Atsakyti
Sveikutes mamutes.Iki siol taip gerai sau zindziau savo mazaja.Priaugam svorio normaliai ,esam aukstos tik va dabar labai mane neramina tas maistelis.Prasides kita mesesi kai jau busim sesiu kruopas.Kadangi as jokiu milteliu nepirksiu is supermarketo klausiu jusu ar jus pacios tas koseles verdat.Man liepe ryziu miltu nusipirkt.As noriu pati virt ir zinot ka dedu.Paskaiciau kad ten ir cukraus yra ir vaniles ir kitokio s....
as galvoju o jei tas kruopas susimalti(mano mikseris i miltus gali sumalti bet ka)ir virt,bet nezinau jokiu receptu ir nenoriu nesamoniu prisidaryt parasykit ka jus duodat Lietuvoj.Daktares neklausiu ,nes ji jau miltelius patare.
Aciu lauksiu atsakymu
Atsakyti
QUOTE(Magira @ 2010 12 09, 18:46)
Sveikutes mamutes.Iki siol taip gerai sau zindziau savo mazaja.Priaugam svorio normaliai ,esam aukstos tik  va dabar labai mane neramina tas maistelis.Prasides kita mesesi kai jau busim sesiu kruopas.Kadangi as jokiu milteliu nepirksiu is supermarketo klausiu jusu ar jus pacios tas koseles verdat.Man liepe ryziu miltu nusipirkt.As noriu pati virt ir zinot ka dedu.Paskaiciau kad ten ir cukraus yra ir vaniles ir kitokio s....
as galvoju o jei tas kruopas susimalti(mano mikseris i miltus gali sumalti bet ka)ir virt,bet nezinau jokiu receptu ir nenoriu nesamoniu prisidaryt parasykit ka jus duodat Lietuvoj.Daktares neklausiu ,nes ji jau miltelius patare.
Aciu lauksiu atsakymu


na tai pradioj isvirkit ryzius o poto sumalkit jau isvirusius.tie miltai tai nesamone unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(pamparam:) @ 2010 12 09, 14:11)
Dar man del tos mesos noris pasiaiskint g.gif  2009 m. PSO leidiny prie papildomo maitinimo rase,kad pradejus papildoma maitinima mesa reikalinga kiekviena diena. Man uzklausus pazistamos medikes del mesos davimo nuo 9 men, sake kad tai nesamone, vaikui gresia mazakraujyste ir intelekto sutrikimai laiku nedavus mesos. Tai man butu idomu visgi kokie tie argumentai del velyvesnio mesos davimo,ar yra jie kur oficialiai surasyti (kaip kad pvz. PSO ar pan. rekomendacijos kokios)?


mano asmenine nuomone ir patirtim: geležies trūkumas daugiau priklauso nuo motinos geležies atsargų nėštumo ir maitinimo metu, nei nuo maisto.
mano pirmagimis mėsą valgo kartą per kelis mėn., bet jam netrūksta ir niekad netrūko geležies, bet ir man nėtumo metu nebuvo trūkumo ir nekrito hemoglobinas.
o vat su dukra man buvo didelė problema su geležies trūkumo per nėštumą ir po jo, ir jai visiškai mėsėdei iki šiol problema, nors pradėjus primaitinimą ji man jokių košyčių neėmė į burną, nuo metukų ir vieno mėnesio tik pradėjo valgyt normalų šakute sutrintą maistą. iki tol vine mėsą valgė. bet deja, hemoglobinui nuo to negeriau smile.gif smile.gif


QUOTE(Magira @ 2010 12 09, 17:46)
Sveikutes mamutes.Iki siol taip gerai sau zindziau savo mazaja.Priaugam svorio normaliai ,esam aukstos tik  va dabar labai mane neramina tas maistelis.Prasides kita mesesi kai jau busim sesiu kruopas.Kadangi as jokiu milteliu nepirksiu is supermarketo klausiu jusu ar jus pacios tas koseles verdat.Man liepe ryziu miltu nusipirkt.As noriu pati virt ir zinot ka dedu.Paskaiciau kad ten ir cukraus yra ir vaniles ir kitokio s....
as galvoju o jei tas kruopas susimalti(mano mikseris i miltus gali sumalti bet ka)ir virt,bet nezinau jokiu receptu ir nenoriu nesamoniu prisidaryt parasykit ka jus duodat Lietuvoj.Daktares neklausiu ,nes ji jau miltelius patare.
Aciu lauksiu atsakymu



miltai nesąmonė, jie tinkami tik į kepinius. išsivirkit kruopas ir tuomet susimalkit. tik prireiks dar vandenuko ar savo pienuko nutraukto, kad gerai susimaltų. ir man pvz ne kiekvienas mikseris taip gerai malė, kad vientinsa konsistencija būtų, reikėjo atsirinkt... patariu pasitreniruot "ant savęs", tai paskui kai jau ateis primaitinimo laikas, bus mažiau streso smile.gif
Atsakyti
pamparam:) 4u.gif
Su papildomu maistu- daug skirtingos metodikos, priklausomai kur vaikas auga ir gyvena, bet, kas visur būdinga- vietinės kilmės- klimato zonos produktai.
Pagrindas iki metų- mp. Nereikėtų pamiršti, kad tik mp yra laktoferinas, kuris padeda mažylio organizmui įsisavintį geležį. Fades ir teisingą faktą paminėjo, kad svarbu ir maitinančios mamos mityba.
Ne bendras kraujo tyrimas o feritino (geležies atsargų) tyrimas kraujyje (yra lab. kurios šį tyrimą atlieka iš piršto paimto kraujo) yra svarbus, kalbant apie tikrąsias vaiko geležies atsargas.
Geležies yra ne tik mėsoje (žmogaus žarnynas- ne mėsaėdžio mirksiukas.gif ), bet ir grikiuose, špinatuose, brokuose, petražolėse ir kt.
Geležies pasisavinimui svarbus vit.c, ir nepamirti, kad daug kalcio maiste trukdo pasisavinti geležį.
Čia šiek tiek: http://www.sveikapra...?text.id.sub.37
o www.pradzia.org organizuoja pasaktą apie primaitinimą, tik parašyt laišką reikia mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Košė-Malošė @ 2010 12 09, 21:49)
pamparam:) 4u.gif

Geležies pasisavinimui svarbus vit.c, ir nepamirti, kad daug kalcio maiste trukdo pasisavinti geležį.
Čia šiek tiek: http://www.sveikapra...?text.id.sub.37
o www.pradzia.org organizuoja pasaktą apie primaitinimą, tik parašyt laišką reikia  mirksiukas.gif

Tikrai taip.As gelezi geriau ir kalci ,tai turejo buti 4 val.tarpas.tai labai svarbu.
Atsakyti
aciu,na man cia viskas aisku,tik idomu kodel butent mesa siuloma taip velai,ar yra sia nuomone pagrindziancios kokios oficialios informacijos..
Atsakyti
QUOTE(Fedes @ 2010 12 09, 19:44)
patariu pasitreniruot "ant savęs", tai paskui kai jau ateis primaitinimo laikas, bus mažiau streso smile.gif

As gal gerai nepaaiskinau.Yra pirkt gatavu sausau misiniu is ryziu miltu.
Pasakykit ar gerai supratau -nusiperku Ryzius(ekol.svarius)isverdu vandeny,sumalu su
mikseriu ir kad butu tyrele ipilu pienuko?
Siandien nusipirkau ryziu miltu (ekol.svariu),tai turbut eisiu pasikeist rytoj.
Atsakyti
QUOTE(pamparam:) @ 2010 12 09, 21:39)
aciu,na man cia viskas aisku,tik idomu kodel butent mesa siuloma taip velai,ar yra sia nuomone pagrindziancios kokios oficialios informacijos..


visų pirma siūlomi lengviau virškinami produktai ir vėliau įvedinėjami suniau virškinami.
mėsa tikrai yra nėra iš vėlyviausių produktų, nemažai įvedama tik nuo metukų, trejų ar net 12 (grybai).

QUOTE(Magira @ 2010 12 09, 21:48)
As gal gerai nepaaiskinau.Yra pirkt gatavu sausau misiniu is ryziu miltu.
Pasakykit ar gerai supratau -nusiperku Ryzius(ekol.svarius)isverdu vandeny,sumalu su
mikseriu ir kad butu tyrele ipilu pienuko?
Siandien nusipirkau ryziu miltu (ekol.svariu),tai turbut eisiu pasikeist rytoj.


jei turit omeny užpilamas košytes, tai taip,iš jos iš virtų miltų, todėl prapuolę daug vitaminų ir pridėta papildomai sintetinių, kad kompensuot praradimą. kita vertus mes kai verdam lygiai taip pat išverdam vitaminus, todėl rekomenduojama neperkaitinti, kad kuo daugiau išsaugoti vertingų medžiagų. .

o košytę iš virtų kruopų ruošdavau:įpilu šiek tiek skysčio, pamalu, ir po truputį dar per vieną ar kelis kartus įpilu po truputį skysčio kol išeina vientisa. bet manau čia kiekvienai individualiai.
Atsakyti
QUOTE(Fedes @ 2010 12 09, 23:52)


o košytę iš virtų kruopų ruošdavau:įpilu šiek tiek skysčio, pamalu, ir po truputį dar per vieną ar kelis kartus įpilu po truputį skysčio kol išeina vientisa. bet manau čia kiekvienai individualiai.

Aciu uz atsakyma .Tai gal tada reikia truputi pamirkyt o po to garint o po to sumalus ipilti pienuko (mano).Nezinau o gal virti iki klijuko.Pas mane theromixas tai neperkaitins jokiu budu- galima juo virti 90laipsniu.Gal as nusneku ,nezinau ,bet man taip aktualu ,nes nenoriu duoti jokiu sintetiku vaikui ir taip ju prisivalgys per gyvenimeli.
aciu
As pati jauciu ,kad pradedu stresuoti bereikalo cool.gif .
Atsakyti
Mano mama buvo maitinama vien mp iki metu, jokio kito maisto negavo. As ir galvoju neskubet su primaitinimu. Jei tyrimai bus geri, valgysim mp irsu kosem nevargsim.
Atsakyti