Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

As bandziau gerti kmynu arbata su pienu(internete perskaiciau, kad skatina laktacija ir sugalvojau pabandyti) ir siaip arbatas visokias, tarp ju ir piena, tuo paciu ir dazniau dukrytei duoti (.) bei nusiraminti, nes tomis dienomis buvo itampa ir nerimas ir atrodo, kad man pavyko susigrazinti pienuka smile.gif ax.gif Nuejusi pas gydytoja menesiniam patikrinimui, klausiau gydytojos, ka daryti kol nebuvo pienukas susinormalizaves, ar duoti misinuka, tai ji pasiule pradeti duoti kosytes ir tuo paciu daugiau maitinti, nes nera nieko geriau uz mamytes pienuka blush2.gif Tad kitoms mamytems linkiu kantrybes, nusiraminimo ir daugiau akimirku praleistu su savo leliukais 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Chloe @ 2010 11 23, 11:44)
Tai jus norit pasakyti kad nepazindzius kelias dienas vaikiuko mano pienas nedings, nesumazes ir t.t. ?? As pergyvenu kad gali labai sumazeti ir kai ateis noras jam vel zysti nebebus kiek jis nori...  ax.gif



atsiprašau, kad tai ilgai neužsukau ir neatsakiau.
kaip jums dabar sekasi žindyti?

tikrai nedingsta, tik sumažėja proporcingai poreikiui. jei poreikis didėja, tuomet kelias dienelės reikalingos adaptavimuisi, ir padidėja gamyba 4u.gif
Atsakyti
Sveikos, na patarkite, kaip padidinti pienelio kieki vakarais? Nu ryte, diena viskas ok, kaip tik vakaras taip mazyle zirzli ir jauciu, kad maistelio mazoka. Paskutinius 2 men priaugam apie 500gr Mum dabar 5menesiukai. Ciulptuko nenaudojam, apart MP daugiau nieko nesam ragavusios. Zindau be jokiu grafiku, jei reikia tai ir kas kelios min duodu (.)(.). Ir tie vakarai tikrai ne krize, nes jei butu ji tai tada mums ta krize nesibaigianti. Siaip pastebejau, kad mazyle nebetraukia arba traukia nestipriai ir retai kai jau pienelis sunkiai pradeda teketi doh.gif Labai noreciau ismaitinti mazyle kuo ilgiau, bet jau kartais vakarai pradedu galvoti ar nelaikas primaitinti g.gif blush2.gif Beja jokiu dietu schmoll.gif Vandenelio daug geriu, arbatas zindyvems ir tt ax.gif
Atsakyti
QUOTE(JEma @ 2010 11 28, 20:39)
Sveikos, na patarkite, kaip padidinti pienelio kieki vakarais? Nu ryte, diena viskas ok, kaip tik vakaras taip mazyle zirzli ir jauciu, kad maistelio mazoka. Paskutinius 2 men priaugam apie 500gr Mum dabar 5menesiukai. Ciulptuko nenaudojam, apart MP daugiau nieko nesam ragavusios. Zindau be jokiu grafiku, jei reikia tai ir kas kelios min duodu (.)(.). Ir tie vakarai tikrai ne krize, nes jei butu ji tai tada mums ta krize nesibaigianti. Siaip pastebejau, kad mazyle nebetraukia arba traukia nestipriai ir retai kai jau pienelis sunkiai pradeda teketi  doh.gif  Labai noreciau ismaitinti mazyle kuo ilgiau, bet jau kartais vakarai pradedu galvoti ar nelaikas primaitinti  g.gif  blush2.gif Beja jokiu dietu  schmoll.gif  Vandenelio daug geriu, arbatas zindyvems ir tt  ax.gif



jau 5 mėn nemanau, kad galėtų būti susiję su pienelio trūkumu, pieno gamyba jau nusistovėjus 4u.gif Jūs peržiūrėkit dienos režimą, kūdikis daros vis smalsesnis, nori mažiau pamiegoti,daugiau su mama pabūt, ir tėveliai dažnai jau matonebe toks mažas vaikas, daugiau su juo keliauja, išeina į žmones, todėl kartais tiesiog pernelyg pervargsta dienąvaikas, todėl vakarai sunkūs ir irzlūs, pervargus sunku užmigt.
Papildyta:
QUOTE(jurgitat @ 2010 11 28, 15:44)
Sveikos,
mes irgi susidurem su panasia problema. Vyresnis vaiks suviduriavo, as nuo jo matyt peremiau virusa ir dvi dienas pravemiau, negalejau nieko i burna isidet. Praktiskai tik vandeniu gyvenau. Ir ka jus manot ... Krutys tuscios sad.gif Jau 4 dienos kaip normaliai valgau, geriu skysciu kiek imanoma daugiau, bandau maitint kas valanda, bet pienu ko nedaugeja sad.gif Pabandziau nutraukt, tai nutraukiu apie 40 ml. aisku, kai jis gauna kas vlaanda, tai jei imtumem kas tris, tai suvalgo apie 120. Atrodytu nera taip jau visiskai blogai, bet sianakt po 5 val nemaitinimo nusitraukiau ir gavau tik 100 ml. Nu vnz, mazai sad.gif Ka dar daryti, kaip atsistatyti pienuka?  doh.gif  Iki tol viskas buvo gerai


nustokit nusitraukinėt, ir viskas bus gerai 4u.gif juk sveikstat, ir jūsų organizmas taip jau iš karto nenorėkit, kad atsistatytų 4u.gif jums trūksta skysčių, todėl ir atrodo, kad krūtys tuščios, bet iš tikro gal ten to pienuko visai ir netrūksta 4u.gif
Atsakyti
JEma,
Skysčių reikia naudoti tiek, kiek organizmas NATŪRALIAI reikalauja, o jų vartojimas per prievartą- tik mažina mp gamybą. Savrbu stimuliavimas, o jokios "žindyvių" arbatos mp negamina, ne skrandyje juk procesas vyksta mirksiukas.gif
Vakarai dažnai būna neramųs vaikams- mp riebumas paros eigoje kinta- vakare- liesiausias, tai norisi dažmiau ir daugiau, + nuovargis, dienos įspūdžiai, irzlesnė nuotaiką daro savo, o su mama ir ramiau, ir saugiau, krūtis- ne tik maisto šaltinis.
Svarbu, kad atsiliepi į duktytės poreikius, maitink kada ji nori ir kiek nori- taip pasiūla- paklausa susireguliuos, kol maitinsi pagal vaiko poreikį- pienelio turėsi, būk rami 4u.gif
Atsakyti
Aciu atsakiusioms 4u.gif Na man irgi atrodo, kad turetu buti jau nusistovejes rezimas ir kiekis, bet va tais vakarais net jauciu kaip maze nieko nebenuryja sad.gif O nori dar ir dar... Pabandau pakeist (.) tada kol lengvai isbega pienukas ji patraukia o paskui vel bando traukti bet neberyja ir jauciu, kad dar nori blush2.gif Kartais taip ir uzmiega nedavalgius rolleyes.gif Pirmais menesiais pienelio tikrai buvo daugiau, bent jau mano vidine intuicija taip sako. Mazyle naktimis valgydavo tik 1-2 kartus, diena kas 4-6 val. Paskui kadangi turejome gelta uzsitesusia buvo rekomenduojama dazniau maitinti. Taipir dariau ir man toks jausmas kad del tokio daznesnio maitinimo ir sumazejo to pienelio, nes mazyle ta pirmini liesa greit nutraukdavo ir tam kartui buvo soti, o va dabar niekaip nebesigauna grizti prie pirminio rezimo doh.gif Dienomis valgome kas 1,5-3val o naktimis pirmasis miegelis uztrunka apie 3 val o paskui jau kas 1-2,5val budinames valgyti. Ir visiskai lovyteje nebemiegam, nes labai jau neramus musu miegelis. Sakau gal irgi su neprivalgiusiu pilveliu tai susije g.gif unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(JEma @ 2010 11 29, 12:43)
Aciu atsakiusioms  4u.gif  Na man irgi atrodo, kad turetu buti jau nusistovejes rezimas ir kiekis, bet va tais vakarais net jauciu kaip maze nieko nebenuryja sad.gif O nori dar ir dar... Pabandau pakeist (.) tada kol lengvai isbega pienukas ji patraukia o paskui vel bando traukti bet neberyja ir jauciu, kad dar nori  blush2.gif  Kartais taip ir uzmiega nedavalgius  rolleyes.gif  Pirmais menesiais pienelio tikrai buvo daugiau, bent jau mano vidine intuicija taip sako. Mazyle naktimis valgydavo tik 1-2 kartus, diena kas 4-6 val. Paskui kadangi turejome gelta uzsitesusia buvo rekomenduojama dazniau maitinti. Taipir dariau ir man toks jausmas kad del tokio daznesnio maitinimo ir sumazejo to pienelio, nes mazyle ta pirmini liesa greit nutraukdavo ir tam kartui buvo soti, o va dabar niekaip nebesigauna grizti prie pirminio rezimo  doh.gif  Dienomis valgome kas 1,5-3val o naktimis pirmasis miegelis uztrunka apie 3 val o paskui jau kas 1-2,5val budinames valgyti. Ir visiskai lovyteje nebemiegam, nes labai jau neramus musu miegelis. Sakau gal irgi su neprivalgiusiu pilveliu tai susije  g.gif  unsure.gif


labai panasi situacija pas mus su vakariniais valgymais ir naktiniais.
tik mano maziukui jau 8men..ir nebezinau ka daryt kad to pienuko vel butu kiek maziuikui reikiia, nes atrodo kad saviitaig jau nebepadeda.. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tuckaite: 29 lapkričio 2010 - 13:05
tuckaite 4u.gif
Ir taip dažnai būna,- dienos "darbingos", o naktį ką veikt miegant mirksiukas.gif
Kad vakarais daugaiu nori- taip pat, natūralu. Svarbu maitinti kada vaikui yra poreikis, leisti būti prie krūties, tiek, kiek jis nori ir kada nori.
Pirmiausia mp, po to tik košės ir kitas maistas.
Jei manot, kad vaikas žindo , žindo ir dar nori: atsigerkit šiltų skysčių, švelniai pamasažuokit krūtį (nuo pagrindo link spenelio), pašildykit (sausa ar drėgna šiluma) ir vėl siūlykit.
4u.gif
Papildyta:
JEma, 4u.gif
Vaikas auga, ir buvusius rėžimus taip pat, išaugo. Dabar kitokie, po kelių mėnesių ar svaitės, greičiausia, pasikeis.
Riebus pienukas kaupiamas pamažu, reikia "padirbėt" kol gurkšnelį pritraukia.
Organizmas nekvailas, mp sudėtis tokia, kokios reikia Jūsų vaikui, gauna ir dažnai maitinamas vaikas riebaus mp.
Jei dar suskaičiuojat kiek sykių per naktį valgo- tai nedaug mirksiukas.gif
Būna dienų, savaičių kai skaičiai pabėga mirksiukas.gif Visokių periodų pasitaiko, vadinas, visokių reikia. Svarbiausia, kad mamos išliktų ramios, pozityiai galvotų, ir šypsotųsi wub.gif
Atsakyti
na nežinau pas ką ir kreiptis patarimo dėl to maitinimo, man tai kaip naujas mokslas, mano kairės pusės mažoji nelabai traukia, ten ir pieno mažiau,ir ji tos krūties beveik neima, ten spenelis didesnis, bandžiau ir padėtis keistis,žinau,kad kuo dažniau turiu duoti ta kairę pusę, bet ji nervinasi rėkia, kol gerai įtraukia,, o kai gerai įsikerta, stipriai netraukia arba labai trumpai,ir nepasisotina valgant is tos kairės pusės,su dešine viskas tvarkoj, ji net prabunda, kai iš dešinės pusės valgo, vos spėja ryti.
kada maždaug turėtų susinormalizuoti ta pieno gamyba, mums dabar 4 sav eina, gal reikia,kad ji truputį paaugtų, gal tada stipriau trauks, ir susitvarkys, ta pieno gamyba toje kairėje pusėje, naktį, tai iš viso ji klykia, kai ta kairę pusę duodu, dieną dar šiaip ne taip įsiūlau, negi aš taip ir maitinsiu tik iš vienos pusės didesnę dalį,bijau,kad nepritrūktų pieno, kai gerai traukia tik dešinę pusę, pirmo vaiko taip ir nemaitinau,nors ir tas kairę pusiau blogiau ėmė, tai nors antrą norėčiau maitinti...mūsų valgymas trunka apie 1,5 val, pirmiausia duodu ta nemėgiamą krūtį, pusvalandį kiek žaidžia, kiek traukia,kiek miega,pastoviai oro prisitraukia,tada atpila,tada pusvalandį iš dešinės valgo, ir pabaigoj vėl duodu ta nemėgiamą pusę
sakykit patyrusios mamytes, ar vitaminus kokius reikėtų panaudoti?
Atsakyti
QUOTE(Laurina @ 2010 11 29, 21:42)
na nežinau pas ką ir kreiptis patarimo dėl to maitinimo, man tai kaip naujas mokslas, mano kairės pusės mažoji nelabai traukia, ten ir pieno mažiau,ir ji tos krūties beveik neima, ten spenelis didesnis, bandžiau ir padėtis keistis,žinau,kad kuo dažniau turiu duoti ta kairę pusę, bet ji nervinasi rėkia, kol gerai įtraukia,, o kai gerai įsikerta, stipriai netraukia arba labai trumpai,ir nepasisotina valgant is tos kairės pusės,su dešine viskas tvarkoj, ji net prabunda, kai iš dešinės pusės valgo, vos spėja ryti. smile.gif
kada maždaug turėtų susinormalizuoti ta pieno gamyba, mums dabar 4 sav eina, gal reikia,kad ji truputį paaugtų, gal tada stipriau trauks, ir susitvarkys, ta pieno gamyba toje kairėje pusėje, naktį, tai iš viso ji klykia, kai ta kairę pusę duodu, dieną dar šiaip ne taip įsiūlau, negi aš taip ir maitinsiu tik iš vienos pusės didesnę dalį,bijau,kad nepritrūktų pieno, kai gerai traukia tik dešinę pusę, pirmo vaiko taip ir nemaitinau,nors ir tas kairę pusiau blogiau ėmė, tai nors antrą norėčiau maitinti...mūsų valgymas trunka apie 1,5 val, pirmiausia duodu ta nemėgiamą krūtį, pusvalandį kiek žaidžia, kiek traukia,kiek miega,pastoviai oro prisitraukia,tada atpila,tada pusvalandį iš dešinės valgo, ir  pabaigoj vėl duodu ta nemėgiamą pusę,nutraukiu maitinimą iš dešinės pusės ir vėl grūdu kairę,kad kuo ilgiau stimuliuotų ta kairę, nežinau ar teisingai elgiuosi, gal gaunasi,kad neleidžiu ištraukti to riebesnio pienuko iš dešinės pusės? g.gif
ar vitaminus kokius reikėtų panaudoti? g.gif

naktį išbūna nevalgius 4 val.dieną irgi panašiai, nes 1,5 valgo ir 2 val miega, reikia dažniau maitinti, jei miega žadinti?ar normalu,kad 4 sav kūdikis valgo kas 4 valgo,maitinčiau ir dažniau, bet ji miega.
Atsakyti
QUOTE(Košė-Malošė @ 2010 11 29, 20:28)
JEma, 4u.gif
Vaikas auga, ir buvusius rėžimus taip pat, išaugo. Dabar kitokie, po kelių mėnesių ar svaitės, greičiausia, pasikeis.
Riebus pienukas kaupiamas pamažu, reikia "padirbėt" kol gurkšnelį pritraukia.
Organizmas nekvailas, mp sudėtis tokia, kokios reikia Jūsų vaikui, gauna ir dažnai maitinamas vaikas riebaus mp.
Jei dar suskaičiuojat kiek sykių per naktį valgo- tai nedaug  mirksiukas.gif
Būna dienų, savaičių kai skaičiai pabėga mirksiukas.gif  Visokių periodų pasitaiko, vadinas, visokių reikia. Svarbiausia, kad mamos išliktų ramios, pozityiai galvotų, ir šypsotųsi  wub.gif

Labai aciu uz pasidalinima mintimis ir patarimais 4u.gif Va to valgymo skaiciaus jau ir nebesuskaiciuoju tik va iproti turiu pabudusi maitint paziureti i laikroduka ir suskaiciuoti kiek laiko prabego nuo paskutinio maitinimo. Kitaip tariant pasidomiu ar miegojau kiek ar ne lotuliukas.gif
Siaip gydytoja patare uz kokiu 2 sav jau pradeti kosyte jai duoti (bulvyte su morkyte ir pagardinti MP arba misinuku). Sako kosyte turetu pakeisti viena maitinima. Tai kai pradesiu duoti MP tuo metu isvis nebeduoti? Ar pirma vistiek leisti jai MP pagardziauti ir tik tada kosyte? Ir ar galima butu ta kosyte vakarais pries miegeli duoti? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Laurina @ 2010 11 29, 19:42)
na nežinau pas ką ir kreiptis patarimo dėl to maitinimo, man tai kaip naujas mokslas, mano kairės pusės mažoji nelabai traukia, t


Nesu susidūrus asmeniškai ir teorijos nežinau tokiais atvejais, bet man rodos teisingai darot, kad pradedat nuonemėgstamos 4u.gif

o truputį paguost ir nuramint, kad nesijaudintumėt "kas bus jeigu", tai pažįstu net dvi moteris kurios dėl vienokių ar kitokių priežasčių iš vienos krūties maitino, ir visiškai ramiai ir ilgai 4u.gif

QUOTE(JEma @ 2010 11 29, 20:51)

Siaip gydytoja patare uz kokiu 2 sav jau pradeti kosyte jai duoti (bulvyte su morkyte ir pagardinti MP arba misinuku). Sako kosyte turetu pakeisti viena maitinima. Tai kai pradesiu duoti MP tuo metu isvis nebeduoti? Ar pirma vistiek leisti jai MP pagardziauti ir tik tada kosyte? Ir ar galima butu ta kosyte vakarais pries miegeli duoti? blush2.gif


papildomą maistą reikia labai pamažu įvedinėt, po šaukštelį, kelis, didinti pamažu ir priklausomai nuo to, kaip pats vaikas nori to maisto. taigi iš pat pradžių tikrai nepakeis MP nė vieno maitinimo, nebepamenu jau dabar, ar prieš, ar po, bet visą laiką eidavo kartu su MP pirmieji valgymai, ir beje mano abiem vaikams jau net gerai valgant košes, pavalgius užsigėrimas būdavo dar tik MP 4u.gif
Atsakyti