Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

QUOTE(Ingese @ 2010 08 01, 22:50)
Pas mane  pienelio unsure.gif
maziuke valanda valgo ir nieko nepavalgo, gal dar sunku jai ir istraukti.
Tai nutraukineju su avent, is po nakties dar porcija buna 80 ml., o dienos metu po trijud val. 30-40 ml. isspaudziu.
Nezinau ka  daryti, kad jo padaugetu.Gal as nepieninga g.gif al ,
Kai duodu kruti, tada visai mityba issibalansuoja, tai nutraukineju.
Kai kurios raso, kad kai vaikutis valgo is kruties, pienuko daugeja, idomu ar tai tiesa?
Gal, kai jo nera, tai ir nera. g.gif nieko cia nepadarysi....na tai du kartelius per para gaunasi savo pienuku pamaitinti.....

Gal taip buvo kam?gal ka patarsite?


Ignese o kodel tu nusprendei kad maziuke nedavalgo? Per mazai slapinasi, svorio mazai priaugot. Turi buti 6 pampersai per diena ir per men. maziausiai priaugti 500 gr.
Kad padidinti pienuka reikia ko dazniau kudiki deti prie kruties kas 2 val. nakti ilgesne pertrauka galima padaryti iki 4 val. Nutrauktas pienas nerodo tikro pieno kiekio. Vaikutis pats sureguliuos pieno pasiula ir paklausa. Pasiulyk viena kruti paskui kita, tada gali paskui nutraukti pieno kad krutys suprastu kad jo reikia gaminti daugiau. Jeigu tik nutraukinesi piena ir maitinsi is buteliuko pienukas gali baigtis. Mums truko pienuko as taip dariau ir pas mus menesio begyje viskas susireguliavo. Maitinu leliu iki siol, o nutraukinedavau tik po 20 ml is kiekvienos kruties.
Atsakyti
QUOTE(Tubli @ 2010 08 03, 13:09)
Ignese o kodel tu nusprendei kad maziuke nedavalgo? Per mazai slapinasi, svorio mazai priaugot. Turi buti 6 pampersai per diena ir per men. maziausiai priaugti 500 gr.
Kad padidinti pienuka reikia ko dazniau kudiki deti prie kruties kas 2 val. nakti ilgesne pertrauka galima padaryti iki 4 val. Nutrauktas pienas nerodo tikro pieno kiekio.  Vaikutis pats sureguliuos pieno pasiula ir paklausa. Pasiulyk viena kruti paskui kita, tada gali paskui nutraukti pieno kad krutys suprastu kad jo reikia gaminti daugiau. Jeigu tik nutraukinesi piena ir maitinsi is buteliuko pienukas gali baigtis. Mums truko pienuko as taip dariau ir pas mus menesio begyje viskas susireguliavo. Maitinu leliu iki siol, o nutraukinedavau tik po 20 ml is kiekvienos kruties.

Tai duodu as jai kruti, bet, kad ji po 15 min. rekia...2 val. ji tikrai neistempia, tada lekiu ruosti misinelius.Kai nusitraukiu- matau kiek ji suvalgo ir kiek misinelio dadaryti reikia....nu vienu zodziu vargas doh.gif
Papildyta:
ji pas mane jau 110 ml suvalgo, o as tiek geriausiu atveju pritraukiu per 3-4 kartus doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ingese @ 2010 08 03, 16:17)
Tai duodu as jai kruti, bet, kad ji po 15 min. rekia...2 val. ji tikrai neistempia, tada lekiu ruosti misinelius.Kai nusitraukiu- matau kiek ji suvalgo ir kiek misinelio dadaryti reikia....nu vienu zodziu vargas doh.gif
Papildyta:
ji pas mane jau 110 ml suvalgo,  o as tiek geriausiu atveju pritraukiu per 3-4 kartus doh.gif

O kodel nusprendei,kad turi islaukti 2 val ? blink.gif man budavo svente,jei vaikas tiek islaukdavo, visus namus susitvarkydavau ir valgyt pasidarydavau, ir dar galvodavau, ka cia nuveikus, kai tiek laiko biggrin.gif
Cia tikriausiai didziausia mamyciu klaida , kai galvoja,kad vaikelis turi kazkiek islaukti doh.gif pirmus menesiu gali zysti beveik nuolat ir tai normalu ir PIENELIS GAMINASI NUOLAT, KRUTINE NE BUTELIUKAI KUR PIENAS LAIKOMAS, misinio kiekio nereikia painioti su MP kiekiu doh.gif ar zinot ,kad kudikiai misinuko gali isgerti tiek kiek pilsit , is cia ir atsiranda nutuke kudikiai blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Ingese @ 2010 08 03, 16:17)
Tai duodu as jai kruti, bet, kad ji po 15 min. rekia...2 val. ji tikrai neistempia, tada lekiu ruosti misinelius.Kai nusitraukiu- matau kiek ji suvalgo ir kiek misinelio dadaryti reikia....nu vienu zodziu vargas doh.gif
Papildyta:
ji pas mane jau 110 ml suvalgo,  o as tiek geriausiu atveju pritraukiu per 3-4 kartus doh.gif


Viena iš didžiausių klaidų yra vertinti turimo pieno kiekį jį nusitraukiant, mama niekada nenutrauks tiek, kiek suvalgo kūdikis. Ir dvi valandos yra laabai daug, bet mes jų iš kūdikių "reikalaujam", nes nežinom kaip iš tikrųjų turi būti smile.gif

Ingese, Jūs kažkur iš mano krašto:) Galiu paskolinti paskaityti K. Vitkausko knygą "Nepakeičiamas kaip motinos meilė. Kūdikio žindymas" - atsakys į daug klausimų ir šiaip daug naudingos informacijos
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2010 08 03, 16:42)
O kodel nusprendei,kad turi islaukti 2 val ? blink.gif man budavo svente,jei vaikas tiek islaukdavo, visus namus susitvarkydavau ir valgyt pasidarydavau, ir dar galvodavau, ka cia nuveikus, kai tiek laiko  biggrin.gif
Cia tikriausiai didziausia mamyciu klaida , kai galvoja,kad vaikelis turi kazkiek islaukti  doh.gif pirmus menesiu gali zysti beveik nuolat ir tai normalu ir PIENELIS GAMINASI NUOLAT, KRUTINE NE BUTELIUKAI KUR PIENAS LAIKOMAS, misinio kiekio nereikia painioti su MP kiekiu  doh.gif ar zinot ,kad kudikiai misinuko gali isgerti tiek kiek pilsit , is cia ir atsiranda nutuke kudikiai blush2.gif

Na literatoruoje rasoma, kad vaikas turi valgyti siaip kas 3 val.
O tai kaip suprantu pagal jus, kisti papuli kada vaikas nori ar kaip? smile.gif na nezinau bandziau taip, bet ir as issikankinau ir mazute issikankino.Taip sutinku 2 val .ramaus miego daug. Maniske irgi tiek retai ismiega, nebent i lauka isvezu.O siaip pvz. siandien nuo 6 val. ryto iki 15 val. kol i lauka neiveze seneliai, nemiegojo, tad pastoviai prie jos....tai pilvukas, tai jau praeina, tai valgyti reikia....
Atsakyti
Ignese as neteisingai suratau, buvau supratus kad leliuka maitini kas 3 val. DEl to ir pasiuliau kad maitintum kas 2 val.
Mano sunelis valge iki 5 men kas valanda isskyrus dienos miegeli ir nakti. Maitini 30-40 min ir po 20 min jis vel praso papulio. Tiesiog visa laika vaika prie kruties ir laikiau, ir misinuku reikejo duoti pradzioje nes neaugo svoris bet per menesi viskas susitvarke.
Siulau daryti ta pati, o namu darbus tegul padeda tetukas. Tikrai buvo nelengva bet mums pavyko ir pienuko turiu daug thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Ingese @ 2010 08 03, 21:34)
Na literatoruoje rasoma, kad vaikas turi valgyti siaip kas 3 val.
O tai kaip suprantu pagal jus, kisti papuli kada vaikas nori ar kaip? smile.gif na nezinau bandziau taip, bet ir as issikankinau ir mazute issikankino.Taip sutinku 2 val .ramaus miego daug. Maniske irgi tiek retai ismiega, nebent i lauka isvezu.O siaip pvz. siandien nuo 6 val. ryto iki 15 val. kol i lauka neiveze seneliai, nemiegojo, tad pastoviai prie jos....tai pilvukas, tai jau praeina, tai valgyti reikia....

zinom praejom biggrin.gif maitini, panesioji, atsiruksta, pakeiti pampersa ir vel is naujo biggrin.gif
kazi kokioj cia literaturoj g.gif siaip ir reikia duoti tiek kiek praso , be jokiu grafiku. kas 3 val yra grafikas misinukams, ns jie sunkiai virskinami, ten ir normos yra.MP niekad nepermaitinsit 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ingese @ 2010 08 03, 20:34)
Na literatoruoje rasoma, kad vaikas turi valgyti siaip kas 3 val.

Tikrai, literatūros tikrai yra visokios, visko joje pasitaiko parašyta. Todėl svarbu žiūrėti, skaityti, tikrinti pertinkrinti... Nors kita vertus, pastarąją savaitę vienas sveikatos biuras parašė apie žindymą irgi tokių klaidinančių dalykų....
Pasaulio sveikatos organizacojos dokumentuose pabrėžiama, kad žindyti reikia NE REČIAU kaip kas tris valandas. Taigi, trys valanos - tai maximumas, kurį gali laukti, o naujagimius ir kūdikius žindyti reikia pagal poreikį - jeigu reikia kas 15 min, tai vadinasi reikia. Bet tai gali būti ir didelis iššūkis, kai to nesitiki.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raideles: 04 rugpjūčio 2010 - 15:26
QUOTE(-Neužmirštuolė- @ 2010 07 31, 21:23)
Pabaigėme 11 temą, keliamės į 12-ąją.

Senoji tema čia:
http://www.supermama...howtopic=526232
Papildyta:
Merginos, noriu paklausti, ar kam tai buvo, o gal yra.
Mano mergytei du mėnesiai. Maitinu tik krūtimi, čiulptuko neima, buteliuko taip pat. Bet pastebėjau, kad dukrytei užeina noras čiulpti, ji žinda, bet kai ima tekėti pienukas, pyksta. Tada meta, vėl stveria, vėl ieško. Kol pienukas neteka, gerai, kai ima tekėti, vėl pyksta. Kiša kumštuką į burnytę,  bando čiulpti. Ar čia tik mano mergytė taip elgiasi, ar yra ir daugiau tokių leliukų?

Sveikos 4u.gif
As jau irgi ruosiausi rasyti, kas cia darosi - pas mus analogiska situacija - valgo ramiai 10 min., o po to prasideda - ciulpia, traukiasi, urzgia, vel bando ciulpt, paleidzia ir is karto vel iesko doh.gif Nesuprantu, pradzioje galvojau, kad pieno truksta, bet priaugo 1,3 kg, ismiega 3-4 val. po 10 min. valgymo - tai pieno tikrai pakanka, tada galvojau, kad gal pilvas, bet ne, kai pilvas, tada kojytemis mala ir verkia, o cia tiesiog niurna, urzgia kaip zveriukas rolleyes.gif Kas gi cia tai mano mergaitei?
Atsakyti
QUOTE(solyte @ 2010 08 05, 12:29)
Sveikos 4u.gif
As jau irgi ruosiausi rasyti, kas cia darosi - pas mus analogiska situacija - valgo ramiai 10 min., o po to prasideda - ciulpia, traukiasi, urzgia, vel bando ciulpt, paleidzia ir is karto vel iesko doh.gif Nesuprantu, pradzioje galvojau, kad pieno truksta, bet priaugo 1,3 kg, ismiega 3-4 val. po 10 min. valgymo - tai pieno tikrai pakanka, tada galvojau, kad gal pilvas, bet ne, kai pilvas, tada kojytemis mala ir verkia, o cia tiesiog niurna, urzgia kaip zveriukas rolleyes.gif Kas gi cia tai mano mergaitei?


Gal pienukas labai teka ir mazyle nespeja nuryti, todel verkia? Maniskei taip buvo. Is pradziu ir as nesupratau, kame reikalas, pieno yra, pavalgo greitai, priauga gerai.. o paima krutine, pazindzia, atsitraukia, pradeda verkti, vel ziojasi, zindzia ir vel is pradziu... Net pagalvojau, kad gal neturiu pieno ar sunkiai bega... o pasirodo, pas mus per greitai begdavo, tai pradejau nusitraukineti siek tiek pries pat duodama kruti, kad nebutu tokios stiprios sroves. Mazyle is karto aprimo.
Papildyta:
QUOTE(Ingese @ 2010 08 03, 22:34)
Na literatoruoje rasoma, kad vaikas turi valgyti siaip kas 3 val.
O tai kaip suprantu pagal jus, kisti papuli kada vaikas nori ar kaip? smile.gif na nezinau bandziau taip, bet ir as issikankinau ir mazute issikankino.Taip sutinku 2 val .ramaus miego daug. Maniske irgi tiek retai ismiega, nebent i lauka isvezu.O siaip pvz. siandien nuo 6 val. ryto iki 15 val. kol i lauka neiveze seneliai, nemiegojo, tad pastoviai prie jos....tai pilvukas, tai jau praeina, tai valgyti reikia....


Mano giminaiciai su tuo valgydinimu kas 3val ir miego 2val subalamutino ir mano galva. Nezinojau, ko griebtis, kai visi aiskina, kad taip turi buti, o maniske nemiega tas 2val, o tik 30min., o valgo kas 1,5-2val doh.gif Toks pyktis buvo paemes, nu negyvena ji pagal knyga, o savo ritmu, o giminaiciai vis aiskino, duok to, duok ano... doh.gif Atsibodo, apsipykom ir dabar gyvenu mazosios ritmu. Duodu valgyti kada nori, migdau, kai jinai nori ir jokiu knyginiu taisykliu thumbup.gif Fantastiska, mazyle pasikeite, o ir as ramesne patapau. Dabar jau pati nusprende, kad nori valgyti tik kas 3val. Bet miega vis tiek tik 15-30min kas 3val biggrin.gif Nieko tokio, labai bendraujanti mergyte.. tik tiek, kad gal as kartais noreciau laisvesnes valandeles atsiputimui blush2.gif
Taip kad, skaityk, domekis, isklausyk patarimus, bet atsirink kas tau ir mazylei patogiau. Zinok, kad tavo mazyle vienintele tokia nuostabi pasaulyje ir daugiau tokiu nera. Jinai turi savo ritma thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Tubli @ 2010 08 03, 22:44)
Ignese as neteisingai suratau, buvau supratus kad leliuka maitini kas 3 val. DEl to ir pasiuliau kad maitintum kas 2 val.
Mano sunelis valge iki 5 men kas valanda isskyrus dienos miegeli ir nakti. Maitini 30-40 min ir po 20 min jis vel praso papulio. Tiesiog visa laika vaika prie kruties ir laikiau, ir misinuku reikejo duoti pradzioje nes neaugo svoris bet per menesi viskas susitvarke.
Siulau daryti ta pati, o namu darbus tegul padeda tetukas. Tikrai buvo nelengva bet mums pavyko ir pienuko turiu daug thumbup.gif

o ka nakti duodavote valgyti?
Atsakyti
QUOTE(Tubli @ 2010 08 03, 12:09)
Nutrauktas pienas nerodo tikro pieno kiekio. 


drinks_cheers.gif

QUOTE(ada21lt @ 2010 08 03, 15:42)
Cia tikriausiai didziausia mamyciu klaida , kai galvoja,kad vaikelis turi kazkiek islaukti  doh.gif pirmus menesiu gali zysti beveik nuolat ir tai normalu ir PIENELIS GAMINASI NUOLAT, KRUTINE NE BUTELIUKAI KUR PIENAS LAIKOMAS


drinks_cheers.gif

QUOTE(solyte @ 2010 08 05, 10:29)
Sveikos 4u.gif
As jau irgi ruosiausi rasyti, kas cia darosi - pas mus analogiska situacija - valgo ramiai 10 min., o po to prasideda - ciulpia, traukiasi, urzgia, vel bando ciulpt, paleidzia ir is karto vel iesko doh.gif Nesuprantu, pradzioje galvojau, kad pieno truksta, bet priaugo 1,3 kg, ismiega 3-4 val. po 10 min. valgymo - tai pieno tikrai pakanka, tada galvojau, kad gal pilvas, bet ne, kai pilvas, tada kojytemis mala ir verkia, o cia tiesiog niurna, urzgia kaip zveriukas rolleyes.gif Kas gi cia tai mano mergaitei?


Tai gal jau jai užtenka ir tų 10 min valgymo, gal tada, kai pradeda nervinti, geriau pasiūlyti čiulptuką, o ne krūtį, jei taip nervinasi.. g.gif

Sunkus darbelis tas žindymas..Su pirma dukra neturėjau patirties, drąsos, kantrybės, nieks nepastūmėjo, nepaskatino maitint, nepatarė, tai maitinau tik mėnesį, ir tai, nusitraukinėdama, o po to praretėjo nusitraukinėjimai, iškart pieno pamažėjo, kol galų gale visiškai dingo.. verysad.gif Antrą kartą buvau labiau pasiryžusi ilgiau maitint, tai dėjau visas pastangas, labai palaikė pediatrė mūsų, dėkoju jai, daug patarimų ir praktinių žinių ji man suteikė..nors pirmais mėnesiais ir speneliai skaudėjo beprotiškai, kol išmokau taisyklingai prisidėt prie krūties, ir pieno gamyba kol susinormalizavo, ir valgydavo pupa kas valandą, pusantros, jau geriausiu atveju, ir pienligė buvo prikibus, kol nusigydėm kruvinom ašarom verkiau iš skausmo.. doh.gif Ir dabar dar maitinu, kaifuoju nuo to jausmo, taip gaila nutraukt, tas maitinimas pasidarė toks įprastas.. Anksčiau dar stresuodavau, kad viešoj vietoj nepamaitinsiu, o dabar dzin, kur reikia, ten ir maitinu.. thumbup.gif Žodžiu, iš savo patirties galiu pasakyt, kad labai norint ir to pienuko daugėja, ir mama su vaiku laimingi.. wub.gif
Sėkmės visoms.. mirksiukas.gif
Atsakyti