Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

QUOTE(Košė-Malošė @ 2010 10 09, 09:57)
B]braske09,[/B]  4u.gif
Skranduką kaip kalėdinę žasį- prikimšt visko galima daug, bet ar to reikia, ar tai geriausia tavo vaikui?!
Aprašomas vaiko elgesys dažnaiusia ir suklaidina tėvus, praktiškai vienbalsisi nusprendžia, kad "trūksta pieno"...
Žindimo metu įsijungia žarnyno darbas, žindant jaučiamas skausma, diskomfortas, vaikas paleidžia krūtį, ir "praneša", po to vėl ima krūtį ne tik kaip maisto, bet ir kaip nusiraminimo šaltinį, vėl pažinda- skauda, vėl meta ir verkia,- uždaras ratas išeina, ko pasekoje... dažnai "padedama" beverčiu mišinuku...
Verkimo priežasčių gali būti begalės:
Pilvukas.
Dantukai "keliauja" palaipsniui, neramus elgesys tiap pat g.b. susijęs su dantukais.
Su patirtais įspūdžiais, jū gausa dienos eigoje.
Pakeista gyvenamo ji aplinka, namuose tvyrant spsihologinis klimatas, mamos nuotiakos, mėnulio fazės ir t.t.
Kad užtenka skysčių rodo šlapinimasis,- 6 ir daugiau sykių per parą- viskas ok.
Gal padės: nešiojimas, sūpavimas, nešiojimas lėktuvėliu, paguldymas ant mamytės ar tėvelio nuogos krūtinės (šildo), vonia, susupimas į "lizdelį" kaip kokono į šiltą pleduką ar kaldrytę, nešiojimas lėtu pristatomo žingsneio judesiu, dainavimas.
Primaitinimas rekomenduojamas kai pabręsta žarnynas, kai liežuvio šaknį vaikutis pramoksta nuleisti, kai pradeda sėdėti,- nuo 6 pilnų mėn. t,y, 7 pradžioje.
Jei vistiek neramu, mp gamybą skatina:
Maitinimas kada jis nori ir kiek nori- leiskit stimuliuoti pienuko gamybą.
Neriboti laiko prie krūtinės.
Maitinimas naktį.
Neduoti čiulptuko ar papildomų skysčių (tai mažina MP gamybą)
Kuo daugiau mamai ilsėtis. Gerai ilsėtis kartu su vaikučiu. Kartu miegoti (dažnai vaikutis pats susiranda krūtį, naktį ramiau valgo, atpila retai)
Kuo daugiau nuogo kūno kontakto vaiko ir mamos.
Nešiot. Sūpuoti.
Maitint patogiai įsitaisius, atsipalaidavus.
Jei atrodo, kad vaikas alkanas po maitinimo, pašildykite krūtį drėgna šiluma ir lengvai pamasažuokite- po to pridėkite kūdikį prie krūties.
Paprašykite, kad kas nors pagelbėtų namuose, buityje, - visą laiką skirkite poilsiui ir vaikui.
Pradėt maitint kaip tik pastebit pirmus noro valgyt ženklus- ramiau valgys, mažiau oro prisigaudys.
4u.gif

thumbup.gif kokia naudinga informacija
Atsakyti
labai man aktuali jūsų tema pasidarė. turiu trečią dukrytę, jai ketvirtas mėnuo prasidėjo ir prasidėjo bėdos su valgymu. iki šiol mp valgė puikiai ir jokių bėdų, net naktį tik vieną kartą keldavosi. o dabar pradėjo labai pykti valgydama, net iki isterijos. valgo ir meta krūtį, neima. aš girdziu, kad ji nieko neryja, labai pyksta kol "iškviečia" pienuką. ir pažinda ;abai trumpai, gal tik porą minučių ir tada jau girdžiu, kad žindžia žindžia ir nieko nėra ką nuryti... sad.gif tada labai supyksta. o jei, bandžiau su pientraukiu trauktis, ale pavyksta vos 20ml nusitraukti. nebesuprantu ir labai sunku, negi baigias pienukas? ar taip gali būti? dėl ko dar gali ji klykti valgydama. nesuprantu..... ir maistą prisižiūriu, ir skysčių daug geriu ir pailsiu... nesuprantu, gal čia kokia trijų mėn krizė ... ar tokia būna? ką man daryti kaip elgtis? ankstesnes dukras gerai išmaitinau, nebuvo jokių bėdų, o dabar jau nebežinau. labai skaudu žiūrėti į nuolat valgymo metu ir po valgio klykiantį vaiką. ji ne šiaip zyzia, maatos, kad kažkas negerai... negi baigias pienukas.... sad.gif
ai dar nepaminėjau, kad iki šiol svorio priaugdavom puikiai, va o trečią mėn priaugo tik 400 gr...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jurgalu: 11 spalio 2010 - 18:35
QUOTE(jurgalu @ 2010 10 11, 19:34)
gal čia kokia trijų mėn krizė ... ar tokia būna?


trims mėnesiams suėjus būna augimo šuolis, dar vienas turėtų būti 6 mėn.
Atsakyti
Panasu, kad mes irgi kovojame su ta 3 men krize. Tu kriziu buvo ir ne viena bet vis isgyvenom ir dabar tikiuosi, kad isgyvensim. Pienuko lyg uztenka bet maze valgo kas 1,5val labai trumpai. Kazkaip ne taip kaip anksciau. Is pradziu maniau, kad smarkiai pienuko sumazejo, bet pradejau stebeti, kad buna ivairiai. Va siandien isvis nevalgo nors pienukas bega doh.gif Patraukia kokia 1min ir spjauna, bet nepyksta o sypsosi. Bandau vel ikisti papuli, o tada pyktis prasideda tai nekankinu vaiko ir nebeduodu.
O kiek laiko tos krizes tesiasi? Per kiek laiko turetu pienuko gamyba prisitaikyt prie augancio vaikucio? Nes mes jau kokia 2sav kai taip zaidziam doh.gif
Atsakyti
QUOTE(JEma @ 2010 10 12, 10:51)
Per kiek laiko turetu pienuko gamyba prisitaikyt prie augancio vaikucio?


Bent jau K. Vitkauskas savo knygoje rašo, kad per 2-7 paras. Man atrodo priklauso nuo to ar maitinate pagal poreikį, jei vaikutis gauna žįsti tiek, kiek nori, tai greičiau ir prisitaiko 4u.gif Mums susireguliuodavo maždaug per 2 dienas
Atsakyti
QUOTE(oge @ 2010 10 12, 11:36)
Bent jau K. Vitkauskas savo knygoje rašo, kad per 2-7 paras. Man atrodo priklauso nuo to ar maitinate pagal poreikį, jei vaikutis gauna žįsti tiek, kiek nori, tai greičiau ir prisitaiko 4u.gif Mums susireguliuodavo maždaug per 2 dienas

Visad maitinau pagal poreiki rolleyes.gif O siandien mazyle isvis atsisako valgyt, bijau kad nenusilptu unsure.gif Negi vaikas gali tiek laiko nevalges but? Nu patraukia minute ir spjauna sad.gif Bet nepyksta, o priesingai sypsotis pradeda...
Nieko nevalgiau tokio kas galetu pienuko skoni pakeisti... Pienelio yra bent jau po tos minutes tai dar tikrai bega, nes buna kad net varva kai ji ispjauna doh.gif Nu zodziu kazkas cia man nepatinka g.gif
Atsakyti
labukas, sakykit kaip yra su tuo pienuko gayba, ar jis gaminasi tik tiek kiek istraukia ar daugiau? g.gif viena diena atrodo uztenka mp kita lyg truktu g.gif
Atsakyti
QUOTE(jurgalu @ 2010 10 11, 18:34)
labai man aktuali jūsų tema pasidarė. turiu trečią dukrytę, jai ketvirtas mėnuo


mums buvo irgi toks metas, o jums su pilveliu putimu nera problemu? nes maniskis panashaus amzhiaus taip elgdavosi ir tuo metu jam labai pusdavo pilvuka, poto apie 5 menesi dingo visi putimai "isaugo" smile.gif gal menkai tepaguosiu bet dar gali buti ir dantys, nes apie 8 menesi vel tokie bajeriai mums buvo pasikartoje tai dygo dantys doh.gif

QUOTE(JEma @ 2010 10 12, 12:20)
Visad maitinau pagal poreiki  rolleyes.gif  O siandien mazyle isvis atsisako valgyt, bijau kad nenusilptu  unsure.gif Negi vaikas gali tiek laiko nevalges but? Nu patraukia minute ir spjauna sad.gif Bet nepyksta, o priesingai sypsotis pradeda...
Nieko nevalgiau tokio kas galetu pienuko skoni pakeisti... Pienelio yra bent jau po tos minutes tai dar tikrai bega, nes buna kad net varva kai ji ispjauna  doh.gif  Nu zodziu kazkas cia man nepatinka  g.gif


gal labai greit ryja ir gerai siurbia uztai greit ir pasisotina? ax.gif as tai vadovaujuosi, jeigu vaikas ramus tai vadinasi viskas gerai jei sypsos ir panasiai

QUOTE(l-u-x @ 2010 10 13, 21:45)
labukas, sakykit kaip yra su tuo pienuko gayba, ar jis gaminasi tik tiek kiek istraukia ar daugiau? g.gif viena diena atrodo uztenka mp kita lyg truktu g.gif


gaminasi tiek kiek reikia vaikui, bet man kartais atrodo kad man gaminasi daugiau negu reikia, nors maitinu irgi pagal poreiki ypac anksciau kol vaikas mazesnis buvo, bet pastoviai tie pieno sastoviai, guzai aplankydavo, nu tiesiog to pieno man kazkaip visad daugiau prisigamindavo blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(oge @ 2010 10 10, 19:33)
Koše-Maloše, gal galite kokį patikimą šaltinį nurodyti apie primaitinimą? Nes jau mums tai ant nosies, o aš kiek skaitau, tai visų skirtingos nuomonės nuo ko reikėtų pradėti ir kiek maitinti  g.gif

Jum dar geras mėnuo. Sulaukit pilnų 6, t.y. 7 pradžios.
Ramiai prisėsiu ir surašysiu kur ką radau. Vieno teisingo šaltinio neturėjau.
Beje, www.pradzia.org jei susirinktų grupė, manau organizuotų paskaitą apie primaitinmą (prieš metus buvau, tikiuosi, jie dar neatsisakė šios minties)
Brūkštelk jiems laiškutį- sužinosi tiksliau. (tik čia Vilniuj...)
Dar paršysiu Tau mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Košė-Malošė @ 2010 10 15, 08:45)
Jum dar geras mėnuo. Sulaukit pilnų 6, t.y. 7 pradžios.
Ramiai prisėsiu ir surašysiu kur ką radau. Vieno teisingo šaltinio neturėjau.
Beje, www.pradzia.org jei susirinktų grupė, manau organizuotų paskaitą apie primaitinmą (prieš metus buvau, tikiuosi, jie dar neatsisakė šios minties)
Brūkštelk jiems laiškutį- sužinosi tiksliau. (tik čia Vilniuj...)
Dar paršysiu Tau  mirksiukas.gif


Na taip, kelios savaitės dar yra, bet apie žindymą pradėjau skaityt praktiškai kai tik pastojau, o čia 'tik kelios' savaitės likę, o aš dar neapsisprendus.. doh.gif
Paskaita aišku, kad būtų naudinga, bet Vilnius kol kas mums su mažąja dar per toli verysad.gif
Bet ramina tai, kad kuo daugiau skaitau ta tema, tuo labiau man darosi aišku, kad ne pats maistas esmė, o tiesiog susipažinimas su kietesniu maistu, bet nuo kažko tai reikia pradėt.. smile.gif
Lauksiu Jūsų žinutės 4u.gif
Atsakyti
noreciau gauti patarima 4u.gif mano mergyte,jau kelios savaites kaip ciulpia nyksti,netgi nakti as prabundu nuo to ciulpimo garso,o ne nuo verkimo,kad nori valgyti.pasiulau kruti,pavalgo,miega toliau,bet diena ji ne visada valgo,kai pasiulau papuli pamacius kad pirstukas burnoj.visi aplinkui sako,kad duociau ciulptuka,nes is aplinkiniu ir seimoje yra tokiu atveju,kad vaikas jau eina i mokykla,o dar ciulpia pirstuka.bijau kad pienuko nepradetu mazeti ir taip vakarais jo maziau unsure.gif nebezinau ka daryt,ar itakoja kazkiek pienuko gamybai ciulptukas 3 menesyje?
Atsakyti
QUOTE(meduolia @ 2010 10 13, 22:00)
<...> bet man kartais atrodo kad man gaminasi daugiau negu reikia, nors maitinu irgi pagal poreiki ypac anksciau kol vaikas mazesnis buvo, bet pastoviai tie pieno sastoviai, guzai aplankydavo, nu tiesiog to pieno man kazkaip visad daugiau prisigamindavo  blush2.gif

Vat man irgi taip atrodo doh.gif Rodos, valgo dažnai, tai iš vienos, tai iš kitos krūties, o pieno prisigamina tiek, kad krūtys tampa kietos, užčiuopiu "guziukus" tokius iš viršaus (abiejose krūtyse toje pačioje vietoje, sakau, čia gal nereiktų nerimauti, gal čia liaukos kokios išsiplečia, pritvinkę pieno) g.gif
Atsakyti