Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

Sveikos,

as irgi turiu ta pacia zindymo problema, kuria manau galesiu isspresti jusu padedama. Aciu pirmiausia uz patarimus, is kiekvieno kazka galiu pritaikyti ir sau, tad trumpai apie tai kas mane neramina. Mano dukrytei bus tuoj 4 sav., bet jau nuo 3 sav. privalejau primaitinti misinuku, maitinau krutimi istisai, bet netycia vyresniaja dukryte nuvezem pas pediatrus pasikonsutuoti ir teko pasverti 3 sav Auksyte. Pasirodo, kad ji ne tik nepriaugo nei truputeli, bet net numete 100g nuo gimimo svorio sad.gif ech kaip pasijauciau netikusia mama, net verkiau vairuodama visa kelia smile.gif aisku isigijau svarstyklele, pasisverem po zindymo - tik 20 - 40g. is kruties, o mazyle nuolat miegojo, turbut nusipusi buvo. Teko konsultuotis, liepe primaitinti. Dabar po savaites lygiai priaugom 400g. Maitinu is pradziu krutimi, po to primaitinu misinuku apie 60-90g. Is kruties pavalgo 50g. Mazokai sad.gif miega gerai po 1 -2 val karta lauke, o namie nuo 30 min iki 1,5val. Bandysiu dabar deti nuolat prie kruties ir mazinti misinuko kieki, o kaip elgtis nakti? na nzn kaip cia man isspirti ta misinuka? labai noriu maitinti smile.gif nakti maziuke valgo kas 3 val, bet prie kruties laikau apie 30-40min. po to misinuku primaitinu. Ka darau blogai? gal kas patarsite. Tikiuosi geru rezultatu. smile.gif aciu
Papildyta:
user posted image


Atsakyti
vaivoryte, 4u.gif
Trūksta informacijos. Reikėtų skaičiukų: kokio svorio gimė, kiek nukrito, kiek svėrė 3sav. + ūgis, koks buvo? Kiek dabar pasistiebė?
+ Kaip maitinot nuo pirmų valandų. Kada, kaip, kas kiek laiko? Ar maitinot naktim? Papasakokit plačiau "nuolat miegodavo"- kiek sykių per parą naujagimę maitindavot?
Iš kokių požymių nuspręsdavot, kad nori valgyti? Kaip? Kas kiek laiko? Pati žadiendavot? Ar laukdavot kol pati nubus? Ar duodat čiulptuką? Kaip dažnai?
Kiek mišinio duodat vieno maitinimo metu? Kiek per parą duodat mišinio?
Kiek sykiu per parą šlapinasi? Tuštinasi?
Svėrė su kūdikių svarstyklėm??? Ar gerai buvo sureguliuotos??? Svėrė be drabužėlių??? Ar per pirmą mėnesiuką nesirgo dukrytė?
Rezultatuą gerinsit leisdama vaikui kuo ilgiau žysti krūtį, laikyti burnoje iki pati paleis. Dažnaiu pasiūlydama. BŪTINAI maitinti naktį.
Lauksiu atsakymų su skaičiukais ir t.t. tuomet aptarsim konkretesnius mišinuko mažinimo žingsnius.
4u.gif
Atsakyti
Sveikos, jau buvau cia pas jus ir tikrai visu patarymai ir palaikymas man padejo, dave paistikejimo savimi, o ne taip kaip visi aplinkui artimi zmones sake pastoviai, gal pas tave mazai pieno, gal jisai liesas, gla primaitink doh.gif ismaitinau jau savo MP normaliai 4 men. vaika, tik per paskutini mes labai mazai priaugom tik 200g verysad.gif nezinau gal del to, kad pradzioj labai atpilinejo fontanais, o gal dar kas nezinau, paaugt tai normaliai paaugo 3cm, tik priaugo 200g. Tai daktare pasake bandyt jau ivedinet darzoves, bet kiek ieskau info, kad darzoves jam siek tiek per anksti geriau tada nuo vaisiu, arba is vis kosytes, net nezinau, bet svarbiausia, kaip turetu but tas primaitinimas, kad nedingtu MP ir ryte ir vakare galeciau normaliai pamaitint vaika, na ir aisku diena po primaitinimo, nes drauge viena dabar sake, kad jinai nusitraukia piena, kad butu daug ir nedingtu, bet as galvoju kam, manau organizmas pats paskui nustatys sau kiek ir kada piena gamint, ar as netaisi, gal yra kokia info apie, arba jus man paaiskinkit, lauksiu atsakymo, aciu 4u.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(akilezna @ 2010 10 07, 12:53)
bet svarbiausia, kaip turetu but tas primaitinimas, kad nedingtu MP ir ryte ir vakare galeciau normaliai pamaitint vaika, na ir aisku diena po primaitinimo, nes drauge viena dabar sake, kad jinai nusitraukia piena, kad butu daug ir nedingtu, bet as galvoju kam, manau organizmas pats paskui nustatys sau kiek ir kada piena gamint, ar as netaisi, gal yra kokia info apie, arba jus man paaiskinkit, lauksiu atsakymo, aciu  4u.gif  ax.gif



Mane tas pats domina, nenoriu, kad pienelis dingtu, bet jau reikia ivedineti kosytes ....
Atsakyti
QUOTE(Madame_butterfly @ 2010 10 07, 15:21)
Mane tas pats domina, nenoriu, kad pienelis dingtu, bet jau reikia ivedineti kosytes ....


kol pratinas-duodam pirmiau kose,poto MP.kai priprates- pirmiau MP,poto kose. nei 1 maitinimo MP kose nekeiciam,vaikas pats sureguliuoja. cia teoriskai.praktiskai nzn kaip atskirt kad jau priprates,nes pati dar neprimaitinu.. gal kai jau suvalgo 60g... unsure.gif
Atsakyti
sveikutes visos 4u.gif as ir su geresnem naujienom,buvom pas gyd pasisverem tai si men priaugom 700g,praeita tik 500g biggrin.gif tik va,man vel nerima kelia kad vakarais labai sumazeja man to pienuko,krutys kaip tuscios,mazoji si vakara net 2val ciulpe,kol galiausiai uzmigo,gal kad pavargo.ar jums taip nebuna?skysciu daug isgeriu,pavalgau,su mazyle pamiegu,o vat tie vakarai tokie pas mus unsure.gif
Atsakyti
akilezna, 4u.gif
Taip ir turi būti: augimas LĖTĖJA. Intensyviausias pirmais trim mėn. Skaičiuojamas visas priaugtas ir ataugintas nuo gimimo svoris ir dalinama iš turimų mėnesių. Iki pusmečio pm maitinamiemas 500g.mėn. vidurkio- užtenka. 200-300- gerai, savrbu AUGA. Artėjant metukam nuo fizinės veiklos net pakrenta gramai.
Neįžvelgiu jokios svarios priežasties alint dar nesubrendusią kūdikio žarnyno sistemą primaitinimu. Tik, kad gydytoja visus pagal tarybinę mišinukų lentelę matuoja?! Juk kiekvienas vaikas- individualybė, ne paršiukas mėsos fermoj.
Svarbu, kad auga, valgo, domisi aplinka, išmoksta naujų dalykų ir t.t.
Primaitinimas rekomenduojamas nuo pilnų 6 mėn. (t.y. 7pradžia) žarnynas jau pabrendęs, liežuvio šaknį jau įvaldo nuleisti, pradeda sėdėti, daugiau domisi aplinka.
Maistingiausia- grūdinės kultūtos (7mėn.) daržovės- 8, vaisiai- TERMIŠKAI apdoroti- 9 mėn.
Iki metų pagrindas- MP, maistas- susipažinimui, skoniui. Pirmiausia- mp, po to ragavimas. Kiek suvalgo- tiek. Nenori- kitą sykį gal norės. Ne normos ir čia svarbu.
Neskubėt ir neeksperimentuot, nes prisižaist labai lengva.
Mėgaukitės drąsiai dar gerus du mėnesius.
Pasaulyje nieko geresnio savao vaikui už mp - nerasit wub.gif
(pasidomėkit rimčiau primaitinimu, nes daktarė jus klaidina nei teisingai pataria)
Papildyta:
agnuske, 4u.gif
Esi teisi- nei vienas primaitinimas nekeičiamas 4u.gif
O dėl sekos- neklaidink mirksiukas.gif
Visada pirmiausia mp, po to ragavimas (ir suaugusiems: atsigert prieš maistą, kad nebūtų puvimo- rūgimo proceso)
Ir ne ml svarbu mirksiukas.gif o ritualas, pratinimasis, įgūdžių formavimas.
Papildyta:
looovely, 4u.gif
Viskas kaip iš vadovėlio mirksiukas.gif
Paaiškinsiu: paros eigoje mp sudėtis kinta: vakare- liesiausias, o dar ir vaikas nuvargęs po dienos "darbų". Pienukas liesas, suvirškinamas labai greit, norisi dar ir dar, o ir nuovargį bei irzulį geriausia gydo. Vakarai dažnai būna tokie, "kabėjimo".
Maitinimas- ir bendravimas ir pozityvi kūdikio pcihologinė sveikata ir mamos artumas. Mama atstoja visą pasaulį wub.gif
Papildyta:
Madame_butterfly, 4u.gif
Jei įsiklausysi į vaiko poreikius: maitinsi kada nori ir kiek nori, VISADA pirmiausia pasiūlysi krūtį, o po to košę- pienuko užteks.
Jei ribosi mp, pradėsi nuo košės- mažiau žys, mažiau mp užsakys vaikutis kitam maitinimui- mažiau ir gaminsis.

Atsakyti
Košė - Malošė aciu uz rupesteli, parasiau tik atsakyma i až sad.gif turbut negavote.....tokia istorija surasiau, kad cia ir netilpciau i viena psl smile.gif brukstelkit kaip man daryti, kaip susisiekti su jumis smile.gif

Jau antra nakti kas 2,5val po 40min maitinu savo pienuku, nepasakyciau jog uzteknka mazylei, nes po to ji iesko kruties ir niurna kokia valanda, miega negiliai... o vat ryte sad.gif po savo pienuko primaitinau dar misinuku 60g... tai kad dejo fontanu pirma karta ir atpyle sad.gif ech g.gif kas gi cia jai ? gal per daug visko, o gal skylute zinduko per didele, vyras uzdejo 2 nr. blink.gif kol as vyresniaja rengiau i darzeli, va taip doh.gif .
Vaziuojame siandien pas pediatrus, mums menesiukas lygiai biggrin.gif . Grizusios parasysime jums kiek priaugome su tais misiniais ir kaip cia mums ju atsikratyti g.gif
Atsakyti
QUOTE(looovely @ 2010 10 07, 23:08)
sveikutes visos 4u.gif as ir su geresnem naujienom,buvom pas gyd pasisverem tai si men priaugom 700g,praeita tik 500g biggrin.gif tik va,man vel nerima kelia kad vakarais labai sumazeja man to pienuko,krutys kaip tuscios,mazoji si vakara net 2val ciulpe,kol galiausiai uzmigo,gal kad pavargo.ar jums taip nebuna?skysciu daug isgeriu,pavalgau,su mazyle pamiegu,o vat tie vakarai tokie pas mus unsure.gif

man taip buvo gal pirma menesi, o paskui kaizkaip susitvarke, o taip istisai prase ir prase, duodu (.) o ten tuscia ir irgi valandom kabejo kaip nesistengiau atitolt maitinima, kad tik nors siek tiek pienuko atsirastu ir galetu pavalgyt pries miega irgi taip atrode, kad truksta vakarais.
QUOTE(Košė-Malošė @ 2010 10 08, 01:26)
akilezna,  4u.gif
Taip ir turi būti: augimas LĖTĖJA. Intensyviausias pirmais trim mėn. Skaičiuojamas visas priaugtas ir ataugintas nuo gimimo svoris ir dalinama iš turimų mėnesių. Iki pusmečio pm maitinamiemas 500g.mėn. vidurkio- užtenka. 200-300- gerai, savrbu AUGA. Artėjant metukam nuo fizinės veiklos net pakrenta gramai.
Neįžvelgiu jokios svarios priežasties alint dar nesubrendusią kūdikio žarnyno sistemą primaitinimu. Tik, kad gydytoja visus pagal tarybinę mišinukų lentelę matuoja?! Juk kiekvienas vaikas- individualybė, ne paršiukas mėsos fermoj.
Svarbu, kad auga, valgo, domisi aplinka, išmoksta naujų dalykų ir t.t.
Primaitinimas rekomenduojamas nuo pilnų 6 mėn. (t.y. 7pradžia) žarnynas jau pabrendęs, liežuvio šaknį jau įvaldo nuleisti, pradeda sėdėti, daugiau domisi aplinka.
Maistingiausia- grūdinės kultūtos (7mėn.) daržovės- 8, vaisiai- TERMIŠKAI apdoroti- 9 mėn.
Iki metų pagrindas- MP, maistas- susipažinimui, skoniui. Pirmiausia- mp, po to ragavimas. Kiek suvalgo- tiek. Nenori- kitą sykį gal norės. Ne normos ir čia svarbu.
Neskubėt ir neeksperimentuot, nes prisižaist labai lengva.
Mėgaukitės drąsiai dar gerus du mėnesius.
Pasaulyje nieko geresnio savao vaikui už mp - nerasit wub.gif
(pasidomėkit rimčiau primaitinimu, nes daktarė jus klaidina nei teisingai pataria)

wub.gif
DIDELIS ACIU 4u.gif 4u.gif 4u.gif uz issamu paaiskinima biggrin.gif
Atsakyti
Sveiki,

Labai noreciau Jusu patarimo del maitinimo, nes siuo metu esu labai pasimetusi ir nezinau ka daryti.Auginu suneli, jam dabar suejo 5men, visada maitinau pati, nebuvo problemu del pienelio, visada atrodydavo jo pakankamai, bet nuo vakar vakaro viskas pasikeite.Jau kuris vakaras jis man neramus buna, galvojau gal dantukai dygsta, bet vakar vakare pamaitinau ir nuejom miegot, po kiek laiko prabudo verkdamas, krutine patraukia ir verkia, na galvojau gi pavalges, nenori.Verke be sustojimo 2val, nebeistverusi padariau misinio ir jis suvalge 180ml... blink.gif nesuprantu, gal jis nebepasisotina mano pieneliu?atsigeres nurimo ir uzmigo. Gal jau nebeuztenka mano pieno, gal ivesti papildoma maitinima. Buvau grieztai nusistacius maitinti iki 1 metu laiko, bet dabar kai tokios problemos, tai ir nebezinau kas daryti.Labai aciu uz patarimus 4u.gif
Atsakyti
B]braske09,[/B] 4u.gif
Skranduką kaip kalėdinę žasį- prikimšt visko galima daug, bet ar to reikia, ar tai geriausia tavo vaikui?!
Aprašomas vaiko elgesys dažnaiusia ir suklaidina tėvus, praktiškai vienbalsisi nusprendžia, kad "trūksta pieno"...
Žindimo metu įsijungia žarnyno darbas, žindant jaučiamas skausma, diskomfortas, vaikas paleidžia krūtį, ir "praneša", po to vėl ima krūtį ne tik kaip maisto, bet ir kaip nusiraminimo šaltinį, vėl pažinda- skauda, vėl meta ir verkia,- uždaras ratas išeina, ko pasekoje... dažnai "padedama" beverčiu mišinuku...
Verkimo priežasčių gali būti begalės:
Pilvukas.
Dantukai "keliauja" palaipsniui, neramus elgesys tiap pat g.b. susijęs su dantukais.
Su patirtais įspūdžiais, jū gausa dienos eigoje.
Pakeista gyvenamo ji aplinka, namuose tvyrant spsihologinis klimatas, mamos nuotiakos, mėnulio fazės ir t.t.
Kad užtenka skysčių rodo šlapinimasis,- 6 ir daugiau sykių per parą- viskas ok.
Gal padės: nešiojimas, sūpavimas, nešiojimas lėktuvėliu, paguldymas ant mamytės ar tėvelio nuogos krūtinės (šildo), vonia, susupimas į "lizdelį" kaip kokono į šiltą pleduką ar kaldrytę, nešiojimas lėtu pristatomo žingsneio judesiu, dainavimas.
Primaitinimas rekomenduojamas kai pabręsta žarnynas, kai liežuvio šaknį vaikutis pramoksta nuleisti, kai pradeda sėdėti,- nuo 6 pilnų mėn. t,y, 7 pradžioje.
Jei vistiek neramu, mp gamybą skatina:
Maitinimas kada jis nori ir kiek nori- leiskit stimuliuoti pienuko gamybą.
Neriboti laiko prie krūtinės.
Maitinimas naktį.
Neduoti čiulptuko ar papildomų skysčių (tai mažina MP gamybą)
Kuo daugiau mamai ilsėtis. Gerai ilsėtis kartu su vaikučiu. Kartu miegoti (dažnai vaikutis pats susiranda krūtį, naktį ramiau valgo, atpila retai)
Kuo daugiau nuogo kūno kontakto vaiko ir mamos.
Nešiot. Sūpuoti.
Maitint patogiai įsitaisius, atsipalaidavus.
Jei atrodo, kad vaikas alkanas po maitinimo, pašildykite krūtį drėgna šiluma ir lengvai pamasažuokite- po to pridėkite kūdikį prie krūties.
Paprašykite, kad kas nors pagelbėtų namuose, buityje, - visą laiką skirkite poilsiui ir vaikui.
Pradėt maitint kaip tik pastebit pirmus noro valgyt ženklus- ramiau valgys, mažiau oro prisigaudys.
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Košė-Malošė @ 2010 10 09, 11:57)
nuo 6 pilnų mėn. t,y, 7 pradžioje.


Atsiprasau kad isiterpsiu, galima placiau apie tai? buvau paskaitoj bet neisikirtau i ta 7-ta men. mano dukrytei 11.08 sueis 6 men.vadinasi bus pilni 6 jau praeje ir prades eiti 7-tas? tda ir primaitint?
Atsakyti