Įkraunama...
Įkraunama...

Nekrikščioniškos krikštynos

QUOTE(pukiuki @ 2010 11 24, 18:43)

2. Atsisakyti krikšto (krikšto atsisakymas vadinamas apostaze), įteikiant pareiškimą parapijos, kurioje buvo krikštijama, kunigui. Pareiškime turėtų būti nurodyta, kad valstybė daugiau nebelaikytų žmogaus Katalikų bažnyčios „subjektu“.
3. Išsiaiškinti krikštijimo aplinkybes ir tokiu būdu pasiekti, kad krikštas būtų pripažintas neteisėtu ir anuliuotas.



"Krikštas įspaudžia krikščioniui dvasinę neišdildomą jo priklausomybės Kristui žymę (charakterį). Tos žymės nepanaikina jokia nuodėmė, net jeigu ji sutrukdo gauti Krikšto teikiamų išganymo vaisių. Vieną kartą visam laikui suteiktas krikštas negali būti kartojamas." (KBK, 1272)

Taigi, remiantis Katalikų Bažnyčios Katekizmu krikštas negali būti nei anuluotas, nei atšauktas. Galima atsižadėti bažnyčios ar tikėjimo, bet krikšto niekas negalės panaikinti, jis galios visą gyvenimą. Taip ir su kunigystės sakramentu, kartą priėmus, jis galioja visą gyvenimą, net jei pasitraukiama iš kunigystės (tokiu atveju tik suspenduojamos kunigo pareigos). Tik santuokos sakramentą yra sugalvota anuluoti, esant reikalui.

Beje, apostazė yra atsimetimas nuo bažnyčios, nuo religijos, atsisakymas nuo kunigystės arba vienuolio įžadų. Bet jokiu būdu ne nuo krikšto.

Ir štai tokius atsakymus į klausimą "Ar galima atsisakyti krikšto?" yra pateikusi Kauno arkivyskupija:

"Gerbiamasis,
Panaikinti krikšto negalima,...patarimas: neskubėkite, nes kol mes gyvename, tol esame kelyje į įvairius pasirinkimus. Kas šiandien nekelia abejonių, po kelių
metų gali atrodyti, kad tai nebuvę pilnai apsvarstyta. Tačiau jūs esate
laisvas žmogus ir net Dievas gerbia žmogaus laisvę.
Dievo palaimos jums ir pačios geriausios kloties jūsų gyvenime."

"Klausimas:
Esu pakrikstitas ir priemes pirmaja komunija taigi esu oficialiai katalikas. Kaip tai panaikinti? Kur tureciau kreiptis? Aciu is anksto.


Atsakymas:
Krikšto panaikinti neįmanoma. Jeigu Jus tikėjimas sunkina, Dievas jums yra davęs laisvą valią ir galite gyventi tarsi nebūtumėte pasikrikštyjęs. Patariame tikėjimo dalykuose neskubėti su sprendimais ir labai rimtai ieškoti tiesos."

Taigi vienintelis būdas- susitaikyti su krikšto faktu. Nepateisinu, nei močiutės, kuri slapta pakrikštijo (bet gal tam Ji turėjo svarių priežasčių?), nei kunigo, kuris nepaklausė tėvų sutikimo (gal Jis buvo suklaidintas?). Patarčiau, neieškoti kaltų, o gyventi toliau. 4u.gif
Atsakyti
Nepavadinciau tai krikstynom. Kaip norit - pasisedejimas su artimaisiais, siaip svente vaikui ar dar kaip, bet ne krikstynos schmoll.gif
Atsakyti
Krikstynu esme - krikscionybes priemimas smile.gif Nors is esmes pritariu temos autorei, vaikas uzaugs ir pats pasirinks, bet termina pasirinkos prasta, jusu svente turi vadintis kazkaip kitaip mirksiukas.gif
Atsakyti
Man nesuvokiamos krikštynos be bažnyčios. Visokie lakiojimai pievomis ir mistifikuoti vardo suteikimai jokiu būdu ne krikštynos. Žinoma kiekvienas daro ką nori, nors ir galvas pelenais barsto, bet su krikštijimu tai neturi nieko bendra.
Atsakyti
Imanomas krikstas be baznycios 4u.gif bet tik tuo atveju kai naujagimis merdeja ir ji reikia skubiai pakrikstyti ,ta gali padaryti bet kas ir be kunigo ,bet tik tuomet kai gyvybe kaba ant plauko ....


Na o Vardynos manau tinkamas variantas bigsmile.gif nes daugelis jau pamirso apie tokia svente bigsmile.gif As ir pati tik girdejus buvau ir nesigilinau i tai 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo * Pati Ta*: 09 birželio 2011 - 07:17
smile.gif skaitant kai kuriuos komentarus, man kilo mintis, sakot: krikštynų be bažnyčios negali būti, bet o kaip gi tada būna pirmakursių (fuksų) krikštynos? smile.gif į bažnyčia jie tikrai neina, o vistiek šventė vadinama krykštynom smile.gif
o dabar rimtai smile.gif šaunuolė temos autorė, aš ją palaikau, kam reikia krikštyti katalikiškai vaiką dėl akių (nes visi aplinkui taip daro/močiutė liepia/katalikiškoj valstybėj gyvenam), jei ir pati nėra tikinti katalikė, tuo labiau, kaip jau parašė kažkuri, kad paskui visą gyvenimą lieki kataliku, nebepanaikinsi ir neatsisakysi. užaugs vaikelis ir pats nuspręs kuo jam priimtina būti: kataliku/liuteronu/musulmonu/induistu ar dar kuom... wink.gif o jei jau labai norisi padaryti vaikeliui ir giminėm šventę, tai visad galima sugalvoti scenarijų ir smagiai atšvęsti smile.gif nes patikėkit, būna ir tokių "katalikiškų" krikštynų, kad paskui taip prisišvenčia alc.gif , pamiršta kokia proga ir susirinkę biggrin.gif
Atsakyti
Atleiskit, kad prikeliu seną temą, bet būtų smagu sužinoti, kaip pavyko temos autoriaus šventė.
O iš diskusijų supratau, kad krikšionybė iš mūsų nusavino ne tik visas gražiausias tradicijas, bet ir sugebėjo patį pavadinimą taip suktai pakeisti, sudarant pagrindą aikčioti -- 'kaip taip galima, juk krikštynos ir reiškia atėjimą į krikčionybę'.

Dar viena sunki tema - kaip tokį posūkį (pasirinkimą švęsti vardynas, ne krikštynas) paaiškinti ir neužpykdyti konservatyviųjų močiučių ir kitų žmonių, kuriuos visgi norėtume tokioje šventėje matyti..?
Atsakyti
Bet jau pasipiktinimas, dėl žodžio ala reikšmės, stulbinamas doh.gif
QUOTE(Kryvalakas @ 2012 03 14, 16:16)
Atleiskit, kad prikeliu seną temą, bet būtų smagu sužinoti, kaip pavyko temos autoriaus šventė.

*Dar viena sunki tema - kaip tokį posūkį (pasirinkimą švęsti vardynas, ne krikštynas) paaiškinti ir neužpykdyti konservatyviųjų močiučių ir kitų žmonių, kuriuos visgi norėtume tokioje šventėje matyti..?

Man tai pat būtų įdomu sužinoti ar pavyko sumanytos vardynos-krikštynos.
Jau kažkiek laiko tai pat ieškau alternatyvos krikštynom, noriu, kad mano mergaitės turėtų globėjus, kuriuos reikalui esant galėtų pavadint krikštatėviais, kas kitaip nesuprastų. rolleyes.gif

*Savo tėvam aš paaiškinčiau, greičiausiai nesuprastų, bet taijau ne mano bėdos, tektų susitaikyt. kas liečia krikštynas tai spaudimas yra, bet kaip man nelogiška tokį spaudimą jausti iš katalikų, kurie net į bažnyčią nueina tik reikalui esant. Paminėt šią progą manau vistiek tik su artimais daruagis ir bendraminčiais reiktų, tai kaip ri aiškint neitin kam labai reiktų. smile.gif
Atsakyti
Tikrai būtų įdomu sužinoti, kaip sekėsi temos autorei dukrytės vardynos bigsmile.gif .

Šią vasarą ir mes planuojame vardynas savo sūnums, bent jau vyresnėliui.

Truputį baisu dėl senelių, kurie gali nelabai suprasti mūsų pasirinkimą. Tačiau tikimės supratimo. Po truputį jau kurį laiką juos ruošiame, vis užsimename apie tokią galimybę, kad ne bažnyčioje gali vykti biggrin.gif .

Gal čia atsirastų tikrų šio reikalo žinovių ir parašytų techninių dalykų, tokių kaip ar būtinai reikalinga pora globėjų vaikui. Gal galima rinktis tik vieną žmogų..
Atsakyti
na temele,reikia baliuko ir ner progos biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ,beje mintis kad vaikas gali uzauges pats pasirink koki tikejima pasirinkt,mamytes katalikes jei pacios krikstitos,o vaikeliai jusu ne jus uzsitraukiat sau ta nuodeme,,nes tevu pareiga pakrikstit vaika,o kodel mazus krikstija,anksciau isvis vos gimusius,nes mirtingumas vaikuciu buvo dielis,o numirus nekrikstitam pagal kataliku tikejima siela blaskos,ir seniau tas baliukas nebuvo tiek sureiksminamas,o dabar vos ne pagrindinis akcentas baliusir lyg tartpkitko i baznycia,sekmes visom mamytem susilaukusiom vaikuciu 4u.gif apsisprest kokias vertybes vaikam skiepisim smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ungrida @ 2012 06 18, 07:26)
na temele,reikia baliuko ir ner progos biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif

*...apsisprest kokias vertybes vaikam skiepisim smile.gif

Ko čia apskritai rašot, lindėkit savo krikštuose, ir nekiškit trigrašio kur kažko nesuvokiat ir nenorit gilintis... Ir eikit baliaus organizuot ir pinigėlius taupyt kunigui.

* o čia jau apskritai ne jums spręst kokios vertybės turi būt skiepijamos, žiūrėkit savo vertybių.
Atsakyti
esate netaktiska visu pirma nereikia kitu izeidinet ,jus galit teigtt galit neikt ,bet tiesa tokia nenori krikstyt bet ...na as jau parasius ka manau cia panasiai tegt kad lapkricio 1 tai helauinas,o visvien eit i kapus,nes nuo seno lankem kapus
Atsakyti