Įkraunama...
Įkraunama...

Nekrikščioniškos krikštynos

Sveikos, mielos mamytės! 4u.gif

Vis galvoju, kad labai norėčiau savo dukrelei priskirti globėjus ir padaryti šventę.

Tačiau reikalas tas, kad nenoriu krikščioniškų krikštynų, nenoriu savo vaiko įjungti į krikščionybės, kaip religijos, bendruomenę. Nenoriu, kad šitame procese dalyvautų bažnyčia. Nenoriu, kad mano vaikeliui būtų "plaunama įgimta nuodėmė" doh.gif Kai suaugs - pati galės pasirinkti, ar nori būti krikščione, ar nenori.

Visur žiūrinėjau ir ieškojau nors kokios informacijos apie alternatyvią tradicinėms krikštynoms šventę, bet deja nieko neradau.. verysad.gif

Ar galite pasiūlyti kokių nors originalių scenarijų? Gal pačios esate tokios pačios nuomonės kaip ir aš? Gal esate dariusios ar dalyvavusios tokioje šventėje?

Labai lauksiu pasiūlymų, pasvarstymų ir atsiliepimų 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Na, as tai tokios nuomones, kad gyvenam katalikiskoj valstybej, patys esam katalikai, tai ir vaikus krikstinam. O kai vaikas uzaugs, jeigu nores, gales priimti kitoki tikejima, juk tai padaryti niekada nevelu. ax.gif
Atsakyti
na net nežinau g.gif tai tada tiesiog darykit šeimos,draugų baliuką,be progos,ir bus šventė.krikštynos be Bažnyčios man nesuprantama schmoll.gif va santuoka tik santuokų rūmuose tai dar dar...bet krikštynos...
Atsakyti
QUOTE(Olaiva @ 2010 07 27, 00:23)
na net nežinau g.gif tai tada tiesiog darykit šeimos,draugų baliuką,be progos,ir bus šventė.krikštynos be Bažnyčios man nesuprantama schmoll.gif va santuoka tik santuokų rūmuose tai dar dar...bet krikštynos...

Tiesiog susigalvokite šventės temą, pavadimą, atitinkantį jūsų šventę (krikštynos jokiu būdu netinka), susiorganizuokite ir švęskite..Viskas jūsų rankose. tereikia tik savo norus ir idėjas įgyvendinti, nieko čia sudėtingo..
Atsakyti
Bet matot, mielosios, noriu priskirti globėjus, o ne tiesiog padaryti baliuką ax.gif ax.gif Ir tam reikėtų kažkokio ritualo ar kažko ypatingesnio.. Juk kas nors tikrai yra daręs kitaip, negi visi visi tik į bažnyčią eina (nors realiai ir nei praktikuoja, nei ką) smile.gif

Šita tradicija taip giliai įsiėdus, kad dauguma net neįsivaizduoja kitokio scenarijaus. O juk pati šitos šventės esmė sugalvota ne krikščionybės, o atėjus jau iš pagoniškų laikų. Bažnyčia tik perėmė ir pritaikė sau. Anksčiau svarbiausi aspektai buvo pristatyti vaikelį bendruomenei ir priskirti globėjus, o krikščionybė varo ir vaikelio 'įgimtą nusidėjelį" ir įsirašo į savo sąrašus dar vieną "krikščionį". Globėjų priskyrimas - antrinis dalykas.

Aš nesu nusistačius prieš tikinčiuosius, tiesiog galvoju, kad turi būti teisė pasirinkti. Jeigu yra žemiškasis santuokos institutas Santuokų rūmuose kaip alternatyva bažnytiniam, tai kodėl negali būti žemiškos "krikštynos"?
Atsakyti
QUOTE(pukiuki @ 2010 07 27, 07:57)
Bet matot, mielosios, noriu priskirti globėjus, o ne tiesiog padaryti baliuką  ax.gif  ax.gif  Ir tam reikėtų kažkokio ritualo ar kažko ypatingesnio.. Juk kas nors tikrai yra daręs kitaip, negi visi visi tik į bažnyčią eina (nors realiai ir nei praktikuoja, nei ką) smile.gif

Šita tradicija taip giliai įsiėdus, kad dauguma net neįsivaizduoja kitokio scenarijaus. O juk pati šitos šventės esmė sugalvota ne krikščionybės, o atėjus jau iš pagoniškų laikų. Bažnyčia tik perėmė ir pritaikė sau. Anksčiau svarbiausi aspektai buvo pristatyti vaikelį bendruomenei ir priskirti globėjus, o krikščionybė varo ir vaikelio 'įgimtą nusidėjelį" ir įsirašo į savo sąrašus dar vieną "krikščionį". Globėjų priskyrimas - antrinis dalykas.

Aš nesu nusistačius prieš tikinčiuosius, tiesiog galvoju, kad turi būti teisė pasirinkti. Jeigu yra žemiškasis santuokos institutas Santuokų rūmuose kaip alternatyva bažnytiniam, tai kodėl negali būti žemiškos "krikštynos"?


Seniau prie sovietu, kai baznycia buvo draudziama, tai buvo kaip tu sakai alternatyva, vardynos. Netgi turiu vardynu dokumenta, tada irgi buvo priskirti globejai ala krisktateviai, bet dabar to nebera.

Taigi nebutinai vaika krikstint kataliku, galit krikstyt liuteronu, staciatikiu ir pan, jei jum nepriimtina katalikybe.
Atsakyti
QUOTE(Leticija @ 2010 07 27, 09:12)
Seniau prie sovietu, kai baznycia buvo draudziama, tai buvo kaip tu sakai alternatyva, vardynos. Netgi turiu vardynu dokumenta, tada irgi buvo priskirti globejai ala krisktateviai, bet dabar to nebera.

Taigi nebutinai vaika krikstint kataliku, galit krikstyt liuteronu, staciatikiu ir pan, jei jum nepriimtina katalikybe.


Matote, esmė ne katalikybėje. Noriu, kad mano vaikas religiją pasirinktų PATS, kai suaugs ir bus sąmoningas.
Atsakyti
QUOTE(pukiuki @ 2010 07 27, 08:48)
Matote, esmė ne katalikybėje. Noriu, kad mano vaikas religiją pasirinktų PATS, kai suaugs ir bus sąmoningas.


suprantu, bet galite pakrisktyti tokiu tikejimu, kokio esate patys, o vaikas veliau suauges gali bet kada priimti kita tikejima
Atsakyti
Aš Jus visiškai suprantu dėl nenoro krikštyti vaiką bažnyčioje. Neseniai krikštijom sesers sūnų, nu sorry, bet jokio sakralumo, nei šventumo tame rituale neįžvelgiau. Kunigas tik kuo greičiau pareigą atliko.

Gal jus sudomins toks variantas, vaikui atliekamas ritualas pagal pagonybę (ugnis, perkūnas, vanduo ir žemė)
http://www.supermama...hp/t489177.html
Atsakyti
QUOTE(Pievugele999 @ 2010 07 27, 13:58)
Aš Jus visiškai suprantu dėl nenoro krikštyti vaiką bažnyčioje. Neseniai krikštijom sesers sūnų, nu sorry, bet jokio sakralumo, nei šventumo tame rituale neįžvelgiau. Kunigas tik kuo greičiau pareigą atliko.

Gal jus sudomins toks variantas, vaikui atliekamas ritualas pagal pagonybę (ugnis, perkūnas, vanduo ir žemė)
http://www.supermama...hp/t489177.html


Ačiū, Pievų Gėle 4u.gif Pagonybė man gal ir artimesnė. O šiaip iš tiesų galima būtų sugalvoti ir savo ritualą pagal pagrindinius gamtos elementus g.gif
Atsakyti
Jūsų šventė ko gero turėtų vadintis vardynomis na o scenarijų turbut turėsit po trupučiuką sulipdyti pati, nes kazin ar vardynų scenarijų yra.
Atsakyti
QUOTE(pukiuki @ 2010 07 27, 08:57)
O juk pati šitos šventės esmė sugalvota ne krikščionybės, o atėjus jau iš pagoniškų laikų. Bažnyčia tik perėmė ir pritaikė sau. Anksčiau svarbiausi aspektai buvo pristatyti vaikelį bendruomenei ir priskirti globėjus, o krikščionybė varo ir vaikelio 'įgimtą nusidėjelį" ir įsirašo į savo sąrašus dar vieną "krikščionį". Globėjų priskyrimas - antrinis dalykas.

Aš nesu nusistačius prieš tikinčiuosius, tiesiog galvoju, kad turi būti teisė pasirinkti. Jeigu yra žemiškasis santuokos institutas Santuokų rūmuose kaip alternatyva bažnytiniam, tai kodėl negali būti žemiškos "krikštynos"?

Na , paties žodžio krikštynos šaknis tokia pati kaip ir žodžio krikščionybė. Tad nekrikščioniškos krikštynos man skamba kaip koks nesusipratimas. Apie tas pagoniškas šventes esu girdėjus šiltų atsiliepimų, pasidomėkit. Žinoma, pagonybė nėra religija, bet jei nenorit vaiko susieti su niekuo, tai nežinau, ar jums tiks. Jūsų vietoj, pakelčiau giminėj baliuką, ar būtinai tas pavadinimas, sugalvokit patys, kokių norit ritualų, kurkit laužus, rašykit linkėjimus ir švęskit.
Atsakyti