
Liepos menesio Cosmopolitane radau idomu straipsni apie santuoka: "Susisaistyti santuoka juk istiesu nera blogai. Ne del to, kad taip reikia. Anksciau zmones tuokdavosi del statuso, pinigu, herbo, kitaip tariant, del praktikines naudos. Tokia motyvacija galioja ir siandien. Pavyzdziui, susituokus kur kas lengviau gauti busto ar kokia kita paskola, net JAV viza. Galop tada baigiasi ir tie nuolatiniai zyzimai apie vestuves Mauras savo juoda darba atliko, gali ieskoti naujos aukos

Vedyboms budinga ir daugiau pranasumu. Pavyzdziui, tai - puiki proga surengti vakareli: gerai pauzti, pasipuosti prasmatnia suknele (kada gi dar isleistum tiek tukstanciu drabuziui, kuri vilkesi tik karta?) ir gauti kruva "naudingu" daiktu.
Vedybos kur kas naudingesnes net ir nesekmes, t.y. skyrybu, atveju. Issiskyrus paprasciau issireikalauti teises i islaikyma. Be to, valstybe garantuoja, kad turtas bus padalytas teisingai. Sugyventiniai, drauge neisgyvene ne metu, apie toki teisinguma tik pasvajoti gali.
Ir dar vienas taskas santuokos naudai: susituokus nebereikia sukti galvos, kaip pavadinti savo antraja puse.
Gerai anglakalbiams - jie turi boyfriend'us. O mes? Vaikinas? Na, taip. Mano vaikinas. Vaikinukas. Toks mielas ir savas. "Mudu su keturiasdesimt ketveriu metu vaikinu..." Skamba labai nekaip. Kiek girdejau, dazniausia merginos savo mylimuosius vadina draugais. Bet vel: "Sianakt su draugu taip nuostabiai pasimylejome". Skamba beveik kaip kraujomaisa. Kas lieka? Sugyventinis. Taciau pries akis kazkodel iskyla penktasis dienrascio puslapis: "Vakar vakare Vilniuje, Zirmunu gatveje, neblaivus D.B. peiliu suzalojo sugyventine V.F." Kraupu.
Anrta vertus, keistokai atrodo ir tos poros, kurios, nors ir nesusituokusios, vienas kita vadina vyru ir zmona. Sakysit vedybos pasenes dalykas? Bet juk tada ir savokos vyras bei zmona pasenusios. Apskritai man tai atsiduoda egoizmu. Juk jei jau taip nori tureti vyra ar zmona, elikis civilizuotai - tuokis!
Kartu pradedama gyventi dviem atvejais: kai planuojama tuoktis, taciau is pradziu norima isbandyti, kas is to iseis. Arba kai tuoktis visiskai nenorima. Pirmuoju atveju vestuviu varpai kada nors visteik sugaus, laimingieji pazenklins savo pasus. Tiesa, sociologu tvirtinimu, net 60% tokiu bandymu baigiasi skyrybomis. Dar gasdina, jog ilgiau nei ketverius metus trunkantis bendro gyvenimo eksperimentas nieko gero nezada, tik liudna Brisiaus gala."
Matyt musu tas Brisiaus galas ir laukia


