Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Annabelle, įdedu Jums nuorodą, kad nereiktų ieškoti 4u.gif

Tai kas man patars su kuo patepti vandos šaknų įtrūkimus unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(lark @ 2010 07 14, 09:54)
Annabelle, įdedu Jums  kad nereiktų ieškoti  4u.gif

Tai kas man patars su kuo patepti vandos šaknų įtrūkimus  unsure.gif

Tikslumo dėlei, sutrūkinėjusi yra ne šaknis, o apsauginis jos sluoksnis velamenas. Matosi, kad šaknis nešiemetinė, iš savo kuklios praktikos sakyčiau, kad nieko baisaus. Maniškė vanda irgi turi tokių šaknų, nekreipiu dėmesio, niekuo netepu ir nebarstau ir nieko neatsitiko iki šiol g.gif Beje, man atrodo, kad jau gavau ją su tokia šaknimi 4u.gif
Atsakyti
Dėkui, Šilinge, Jūs visada man patariate, lieku skolinga 4u.gif
Vandoms turiu didelių sentimentų ir man jos lb svarbios smile.gif
Atsakyti
Sveikos,
tokia didele foto idejau, kad tikriausiai visoms langus istampiau biggrin.gif . Bet visgi kartojuosi:

QUOTE(kadabra @ 2010 07 13, 13:44)
Merginos, noriu jusu patarimo. Turiu mazuliuke orchideja ir man yra itartini jos lapeliai. Kiek ziurejau ligu puslapelyje, tai panasiausiai atrodo mechaniniai pazeidimai, bet pas mane tokie kaip spurgiukai ant lapu, baisu, kad nepraziopsociau kokio kenkejo.
Dar idomu, ar galiu toki augaliuku laikyti salia kitu orchideju, nes jeigu tai ne mechan.pazeidimas, o kenkejas, tai gal pereis ir kitiems augalams?  g.gif


gal kuri patarsit?
Atsakyti
QUOTE(kadabra @ 2010 07 14, 10:13)
Sveikos,
tokia didele foto idejau, kad tikriausiai visoms langus istampiau  biggrin.gif . Bet visgi kartojuosi:
gal kuri patarsit?

Nuotraukos kokybė nekokia, o iš kavos tirščių burti nenoriu 4u.gif Pabandykit perfotografuoti, kad būtų ryškumas pakankamas, dabar viskas liejasi.
Atsakyti
QUOTE(Adelle @ 2010 07 14, 00:47)
Roletus vien dėl jų užsisakiau.  biggrin.gif


ir pas mane ta pati istorija biggrin.gif užsakinėjau pačias šviesiausias, tai pardavėja sako, jums nieko netemdys, sakau, o man ir nereikia biggrin.gif

QUOTE(orile1 @ 2010 07 14, 09:06)
merginos gal galit pasakyti ar orchidejom daromas dusas kai jos zydi,aciu!


ne
Atsakyti
man atrodo visi pries mane, o dabar geles idekit.... gal savaitgali ir idesiu... o dabar dirbu. Siaip pagalvojau ikelsiu gal ne savitagali ikelsiu o po jo, kai vel laistysiu geles... dabar del jusu nezaisiu, nes ant vienos palanges ir kitos geles yra. O kai bus kito laistymo metas, vis tiek visas nukelinesiu, todel ir foto spec jums padarysiu, dar butinai salia gelyciu padesiu uzrasa: Annabelle, supermama.lt
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Annabelle: 14 liepos 2010 - 10:25
QUOTE(bumbulas @ 2010 07 13, 18:14)
Laba diena, turiu klausimų:
1. dėl vėdinimo, kažkur esu skaičiusi, kad orchidėjoms nepatinka skersvėjai, bet dabar prisiskaičiau info, kad galima ir lauke laikyti. Aš jas specialiai laikau kambaryje, net langą bijau atidaryti. Vaikų taip nesaugau.
2. Lapus valau vatos tamponėliu, bet irgi, kaip supratau, galima po dušu plauti?
3. Aš laistau 1 k savaitėje. Ir darau taip: į puodą įpilu filtruoto vandens ir įstatau orchidėją su visu vazonėliu 30 min. Po to išimu vazonėlį, viskas nuvarva ir lieka šaknys atsigėrę.
4. Visos mano orchidėjos žydi apie 6 mėn., bet lapai truputį pasiraukšlėję. Auga ant palangių rytų pusėje.

Gal žinovės pakomentuotų, ar aš čia jų nekankinu kaip nors?


kartojuosi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Annabelle @ 2010 07 14, 11:17)
man atrodo visi pries mane, o dabar geles idekit.... gal savaitgali ir idesiu... o dabar dirbu. Siaip pagalvojau ikelsiu gal ne savitagali ikelsiu o po jo, kai vel laistysiu geles... dabar del jusu nezaisiu, nes ant vienos palanges ir kitos geles yra. O kai bus kito laistymo metas, vis tiek  visas nukelinesiu, todel ir foto spec jums padarysiu, dar butinai salia gelyciu padesiu uzrasa: Annabelle, supermama.lt




as net dar geriau sugalvojau, nepatingesiu ir papasakosiu jums vienos palanges istorija, neseniai pradejau fotogr. geles, kaip jos atrode pirkimo diena.... tik dabar negaliu pasakyti tu foto bus daug ar ne, bet kelios atsiras tikrai. Ir aisku parodysiu, kaip geletys grazejo ir naujas saknis bei lapus leidzia.
Atsakyti
QUOTE(bumbulas @ 2010 07 13, 18:14)
Laba diena, turiu klausimų:
1. dėl vėdinimo, kažkur esu skaičiusi, kad orchidėjoms nepatinka skersvėjai, bet dabar prisiskaičiau info, kad galima ir lauke laikyti. Aš jas specialiai laikau kambaryje, net langą bijau atidaryti. Vaikų taip nesaugau.
2. Lapus valau vatos tamponėliu, bet irgi, kaip supratau, galima po dušu plauti?
3. Aš laistau 1 k savaitėje. Ir darau taip: į puodą įpilu filtruoto vandens ir įstatau orchidėją su visu vazonėliu 30 min. Po to išimu vazonėlį, viskas nuvarva ir lieka šaknys atsigėrę.
4. Visos mano orchidėjos žydi apie 6 mėn., bet lapai truputį pasiraukšlėję. Auga ant palangių rytų pusėje.

Gal žinovės pakomentuotų, ar aš čia jų nekankinu kaip nors?

1. Skersvėjai nepatinka, bet juk vėdinimui langą praverti tikrai galima smile.gif Lauke laikyti galima ne visas.
2. Jei šilta, tikrai taip, tik po to išvalyti tarpulapius ir leisti apdžiūti prieš parnešant į įprastinę vietą.
3. Laistymas merkiant ok, tik nebūtina laikyti pusvalandį, pakanka ir 15 min. Dėl dažnumo - vasarą gali tekti laistyti ir porą kartų per savaitę, jei karšta, žiemą - kas 2-3 savaites, jei vėsu.
4. Rytų pusė gerai. Pasiraukšlėjimas jau nelabai gerai. Prašosi šaknų revizijos, arba laistymo režimo korekcijų.
Atsakyti
QUOTE
man atrodo visi pries mane, o dabar geles idekit.... gal savaitgali ir idesiu.

pries jus,tikrai nera nusistaciusiu mirksiukas.gif tik su jusu nuomone,yra nesutinkanciu,taip ,kad tikrai nepriimkit to uz tikra piniga,kiek zmoniu tiek nuomoniu,as asmeniskai irgi nesupratau kam pjauti saka ant kurios sedi g.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Atejau patarimo ax.gif

Pavasari i nauja substrata persodinau pora phal. , ir butent ju vazoneliai pradejo zaliuoti.Suprantu,kad tai nuo karscio.Bet keisciausia tai,tad zaliuoja tik persodinti,kiti stovintys salia kuo svariausi.Siaip su jais viskas gerai,augina naujas saknytes,lapukus.

Ka man su jais daryt? Ar vel persodint,nest i vesesne vieta ar nekreipt demesio i zaliavima? g.gif
Atsakyti