Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(dera1 @ 2010 08 15, 11:21)
Laba diena, mergaitės. Labai prašau jūsų pagalbos. Parsinešiau namo išmestą orchidėją, jinai visai suvargusi, žiedai nuleipę, žemių beveik nėra. Aš ne gėlininkė ir žinoma ne orchidėjininkė. Neišmanau nieko. Bet gėlytės žiauriai gaila, norėčiau ją išgelbėti. Gal galit pasakyt kur galėčiau internetu skubiai nusipirkti vazonėlį ir mišinį, nes būtina persodinti pirmiausiai, ir patarkit ką toliau su ja daryti, kad atgaivint.
Suprantu kad visa info yra čia kažkurtai, bet supraskit, neturiu tiek laiko kad viską skaityt, reikia kažką skubiai daryti. Būsiu labai dėkinga už pagalbą.

internetu perkant tikrai skubiai nesigaus. Skubiausia gautusi nuvaziuot i maxima nusipirkt gero extra substrato ar kazko panasaus, kieno sudetyje nera durpiu ir vazoneli. Tik nepirkit orchideju zemes, ar kazko panasaus, kur sudetyje yra durpiu. Paskuj istrauksit augala, apkarpykit supuvusias saknis, pjuvio vietas pabarstykit cinamonu, ziedstiebius irgi gali kirpt negailet, jei augalas suvarges. Jei saknu liks labai mazai ar neliks isvis tada reikalinga augalo reanimacija.

O ir informacijos sioj temoj yra labai daug, laiko paskaityt tikrai pakaks, nes ne taip greit mirsta tos geles, o ypac phalaenopsiai, tiek iskentejo, iskentes ir dar kol perskaitysit. 4u.gif mirksiukas.gif Pagrindus daug maza parasiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 15 rugpjūčio 2010 - 10:34
QUOTE(Lerikyte @ 2010 08 15, 10:31)
internetu perkant tikrai skubiai nesigaus. Skubiausia gautusi nuvaziuot i maxima nusipirkt gero extra substrato ar kazko panasaus, kieno sudetyje nera durpiu ir vazoneli. Tik nepirkit orchideju zemes, ar kazko panasaus, kur sudetyje yra durpiu. Paskuj istrauksit augala, apkarpykit supuvusias saknis, pjuvio vietas pabarstykit cinamonu, ziedstiebius irgi gali kirpt negailet, jei augalas suvarges. Jei saknu liks labai mazai ar neliks isvis tada reikalinga augalo reanimacija.

O ir informacijos sioj temoj yra labai daug, laiko paskaityt tikrai pakaks, nes ne taip greit mirsta tos geles, o ypac phalaenopsiai, tiek iskentejo, iskentes ir dar kol perskaitysit.  4u.gif  mirksiukas.gif Pagrindus daug maza parasiau.

ooo, labai labai ačiū. Šaknys ten nesupuvusios, perdžiūvęs augalas žiauriai. Aš jį dabar atmirkiau pamerkusi į puodą su vandeniu, šaknelės kai kurios žalios, tai suprast kad dar gyvos? ir daug apdžiūvusių. Tai čia tos vadinamos orinės ar tiesiog nudžiūvusios ir jas reikia kirpt?
Atsakyti
QUOTE(dera1 @ 2010 08 15, 11:37)
ooo, labai labai ačiū. Šaknys ten nesupuvusios, perdžiūvęs augalas žiauriai. Aš jį dabar atmirkiau pamerkusi į puodą su vandeniu, šaknelės kai kurios žalios, tai suprast kad dar gyvos? ir daug apdžiūvusių. Tai čia tos vadinamos orinės ar tiesiog nudžiūvusios ir jas reikia kirpt?

ten kur saknis funkcionuoja ji yra zalia palaiscius dabar turit gerai matyt. Sudziuvusias nukirpti iki zalios vietos. Ir viduryje turetu buti tokios baltos saknys, jei jos kietos - tada viskas gerai, nekirpkit jos sveikos. Tik gerai isitikinkit ar tikrai jos negyvos, gal tik padziuvusios ir gave gerai vandens vel bus normalios.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 15 rugpjūčio 2010 - 10:39
QUOTE(Lerikyte @ 2010 08 15, 10:31)
Skubiausia gautusi nuvaziuot i maxima nusipirkt gero extra substrato ar kazko panasaus, kieno sudetyje nera durpiu ir vazoneli. Tik nepirkit orchideju zemes, ar kazko panasaus, kur sudetyje yra durpiu.


o kodėl netinka durpės? aš jau vos nepasodinau į jas, nes namie tik truputį durpių teturiu.
Na paguodėt mane truputį, tikiuosi tikrai nenumirs, labai nesinorėtų. Ačiū dar kartą.
Atsakyti
QUOTE(dera1 @ 2010 08 15, 11:40)
o kodėl netinka durpės? aš jau vos nepasodinau į jas, nes namie tik truputį durpių teturiu.
Na paguodėt mane truputį, tikiuosi tikrai nenumirs, labai nesinorėtų. Ačiū dar kartą.

tai blogai padaret smile.gif Durpes netinka, nes jos sulaiko daug dregmes, sunkiai pradziusta, veliau sukrenta, sunku orientuotis kada laistyt, nes isorej greit isdziusta, viduj dar ne ir taip augala labai lengva supudyt. Reikalingas substratas, kurio pagrindas pusies zieve, nes sie augalai naturaliai neauga nei zemeje, nei durpeje, o ant medziu, prisistvirtine ant zieves.
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 08 15, 10:44)
tai blogai padaret smile.gif Durpes netinka, nes jos sulaiko daug dregmes, sunkiai pradziusta, veliau sukrenta, sunku orientuotis kada laistyt, nes isorej greit isdziusta, viduj dar ne ir taip augala labai lengva supudyt. Reikalingas substratas, kurio pagrindas pusies zieve, nes sie augalai naturaliai neauga nei zemeje, nei durpeje, o ant medziu, prisistvirtine ant zieves.

aišku. o aš taip kvailai pagalvojau kad durpės idealu, o ir pažįstama gėlininkė patarė. vadinasi ji irgi klysta.
Atsakyti
užduosiu jums juokingą klausimą. esu skaičiusi, kad nukirptas vietas reikia patepti anglimi. tai aš anglies nu neturiu kur gaut, nepirksiu gi anglies kokio maišo, o kūrent irgi neturiu kur. tai patepu tuo angliuku, kur reikia išgert, jei kuo apsinuodyji. nu manau panašus poveiks gi? kaip manot?
Atsakyti
Žane, dar tinka žaizdelėms cinamonas. Pagrinde juo dezinfekuoju.
Atsakyti
QUOTE(Žanė @ 2010 08 15, 11:59)
patepu tuo angliuku, kur reikia išgert, jei kuo apsinuodyji. nu manau panašus poveiks gi? kaip manot?


aš kažkada irgi galvojau, kad tas tiks, bet paskaičiau sudėtį ir suabejojau smile.gif tepk cinamonu, o vėliau gal atsiras proga ir tikrų angliukų surinkt
Atsakyti
QUOTE(dera1 @ 2010 08 15, 11:51)
aišku. o aš taip kvailai pagalvojau kad durpės idealu, o ir pažįstama gėlininkė patarė. vadinasi ji irgi klysta.

iki tam tikro laiko durpes atrodo, jog yra geriausias variantas, bet iki tam tikro...
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti