Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(lark @ 2010 08 09, 18:10)
a, tai šis dalykas pataisomas, galima maltų kiaušinio lukštų ir smulkintų kriauklių atsargiai įdėt. Manau, perdaug nebus.

bet ne visos kalciameges, kam tada det, jei poreikio nera
Atsakyti
suprasčiau, jei dėt miltelių pavidale tas kriaukles/lukštą, bet čia iki antro/trečio liejimo, paskui jau išsiplauna.. o iš didesnių gabaliukų kaip tą kalcį jos pasiima g.gif
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 08 09, 18:13)
bet ne visos kalciameges, kam tada det, jei poreikio nera

kiek skaičiau, tai paphiopedilum (raibuolės) yra kalkiamėgės, o dėl šviesos, tai jau būna įvairiai, reikia enciklopediją žiūrėti.
Atsakyti
As tai kartais savo klumpele palaistau vandeniu, kur vire kiausiniai. Manau vistiek kazkiek kalcio jame lieka. Ar as jau cia fantazuoju? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(misterija @ 2010 08 09, 13:02)

o kokie ten laksto? balti, pailgi ? ir kur laksto, substrate, ar ant augalo?


Rusvi pailgi, pilksvi, balksvi, nezinau net kaip tiksliai ivardyti. O laksto daugiausia ant saknu, substrate ir paryciais megsta islysti, nes dienos metu nieko nesimato, pietu jauciu miega lotuliukas.gif verysad.gif Neperlaistau, duodu substratui isdziut, nes jei ilgiau laikyciau, tai lapai glemba, nori dregmes.
Atsakyti
nežinau kaip jūs, bet aš orkaitėje išdžiovinu 1 vazonui 3 kiaušinio lukštus, įdedu į maišelį ir su kočėlu pervažiuoju. Lygtai Rojaus soduose kažkas patarė, ar ne Dalia Raimunda, nepamenu.
Paskui su substratu sumaišau.
Atsakyti
QUOTE(lark @ 2010 08 09, 18:34)
nežinau kaip jūs, bet aš orkaitėje išdžiovinu 1 vazonui 3 kiaušinio lukštus, įdedu į maišelį ir su kočėlu pervažiuoju. Lygtai Rojaus soduose kažkas patarė, ar ne Dalia Raimunda, nepamenu.
Paskui su substratu sumaišau.

Taip Dalia Raimonda taip patare, niekas jai neuzpriestaravo biggrin.gif

O as kazkur irgi skaiciau, nepamenu kur, kad ne visoms reikia papildomo kalcio. Idomu, koks skirtumas tarp to jei dedi, o nereikia g.gif
Atsakyti
QUOTE(lark @ 2010 08 09, 18:34)
nežinau kaip jūs, bet aš orkaitėje išdžiovinu 1 vazonui 3 kiaušinio lukštus, įdedu į maišelį ir su kočėlu pervažiuoju


ir kas kiek laiko taip darai?
Atsakyti
tik šį pavasarį nusipirkau pirmas savo gyvenime raibuoles, tai pirmąkart persodinėjau ir, prisiskaičius įv.forumų, taip padariau.
Mažai pas mane patirties, tad semiuosi iš kitų smile.gif
Atsakyti
aišku... nuo trečiadienio augantis mėnulis, tai persodinsiu savo raibuolę ir tą kur šian iš Pelės S. parsivežiau smile.gif gaus pas mane portugališkų kriauklių hihihi.gif
Atsakyti
zuzla, pirktame iš SKM substrate buvo nemažai įmaišyta smulkintų kriauklių, tad drąsiai dėk.
Atsakyti
QUOTE(lark @ 2010 08 09, 19:38)
zuzla, pirktame iš SKM substrate buvo nemažai įmaišyta smulkintų kriauklių, tad drąsiai dėk.


tai pirkai tą substratą su kriauklėm, kuris specialiai skirtas raibuolėms?
Atsakyti