Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(egis11 @ 2010 07 30, 18:13)
nezinau ,kaip zmogaus organizme,kas kuom virsta ,bet vandeny ,tai procesas tikrai atvirkstinis,labai toksiskus nitritus aerobinės bakterijos, pavercia i mazai toksiska nitrata,tada darbo imasi kitos bakterijos,kurios vercia nitratus i laisva azota,kuris iseina i atmosfera smile.gif tikiuosi su tokiu paaiskinimu, grybu nepripjoviau g.gif  smile.gif

supratau ka norejai papasakoti - azoto cikla smile.gif
Atsakyti
Snd aptikau kai ka pas cymbidium. Nenoriu budi isterike del ziedstiebis ar ne ziedstiebis, bet labai jau smalsu g.gif Zinau, kad laikas netinkamas, bet gamta ir orch kartais krecia pokstus. Nauji auginiai pasieke senuju dydi jau gana senai. Cia isauge is naujo auginio. Raudonai apibreziau tuos daikciukus biggrin.gif , o melyna enu ziedstiebiu vietos, lyg ir panasu, kad tai galetu buti ziedstiebiai pagal vieta, nes jei butu auginiai neisivaizduoju kur jiems augt g.gif
user posted image
vienas isauges is pazasteles kitas salia
user posted image
Auginiai man lyg turetu buti smailesni atrodo g.gif
user posted image
Taigi, Jusu akimis, kas tai?

Na, o dabar apie kita cymbidium. Auginiai iki miego periodo tikrai nepasieks senuju auginiu dydzio. Ka daryti? Nemigdyti? g.gif Ziedu jau aisku, nelaukiu. Tik idomu kaip su tuo ramybes periodu
Atsakyti
QUOTE
Ka daryti? Nemigdyti?

o kodel laikas netinkamas???kai nores pati uzmigs g.gif
Atsakyti
QUOTE(egis11 @ 2010 07 30, 20:16)
o kodel laikas netinkamas???kai nores pati uzmigs g.gif

Laikas netinkamas apie zydejima ta prasme sio cymbidium, juk ziedai turetu buti kraunami rudeni/ziema.

O , del ,kai nores pats uzmigs,, kyla klausimas, kas bus su bulvemis, kurios nesusiformuos, liks silpnos, o tada kitais metais nebus kam leist naujus auginius g.gif
Atsakyti
QUOTE(Moksliuke123 @ 2010 07 30, 11:58)
Va cia straipsniukas apie orchidejas, naujokems siu geliu auginime aisku...  http://www.technodzi...p...a&Itemid=59


Viskas būtų labai įdomu ir gerai, jei tik ne šitas "Ant universalių trąšų nurodomą koncentraciją reikia sumažinti mažiausiai tris kartus". Kas tokią nesąmonę sugalvojo? Kad universalias trąšas reikia labiau skiesti. Juk kur nurodyta NPK ant trąšų tai čia yra universali kiekvieno elemento koncentracijos išraiška, pvz. jei turime 100 ml trąšų NPK 3+4+5 tai reiškia jog trąšose yra 3% azoto, 4% fosforo ir 5% kalio. Taip kad orchidėjų trąšos niekuo nesiskiria nuo paprastų. Žinoma, yra kelios skirtingos azoto formos, bet tai nieko nekeičia, tuo labiau fosforas ir kalis trąšose pateikiami tik vienu tirpių vandeny oksidų pavidalu - P2O5 ir K2O.
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 07 30, 21:18)
Laikas netinkamas apie zydejima ta prasme sio cymbidium, juk ziedai turetu buti kraunami rudeni/ziema.

O , del ,kai nores pats uzmigs,,  kyla klausimas, kas bus su bulvemis, kurios nesusiformuos, liks silpnos, o tada kitais metais nebus kam leist naujus auginius  g.gif

gal tu ir teisi g.gif
Atsakyti
Uch kaip jus cia chemiskai diskutuojat.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2010 07 31, 12:03)
Uch kaip jus cia chemiskai diskutuojat.

tina,apie cymb nznai? /wiena cia tokia kazkada i chemija stojo biggrin.gif
Atsakyti
Neauginu cimbuku. Ir aplamai su bulviniais draugauju, kol nesusipykstu smile.gif as esu phalaenopsiu, plasnojanciu drambliuku ausim, gerbeja smile.gif
Atsakyti
jau norėjau klausti, ką daryt, kaip žiauriai suaugusiom šaknim cimbuko persodinimą atlikt, nes įdėtame video tai ten "švelniai pamasažuojame ir atskiriame šaknis". o pas mane šaknų akmuo.
bet jau radau kitą video, kur su peiliu ir plaktuku dorojasi, tai jisai mano situacijoje pats tas lotuliukas.gif thumbup.gif
Atsakyti
Mergaitės ,gal galit pasakyt kas atsitiko mano orchytei ,kad išleidusi žiedstiebį iš kart nudžiuvo verysad.gif -pradžioj lyg pradėjo gelsti o paskui net pajuodavo(ir tai per tris dieneles nutiko,tiksliau per vieną naktį ,vakare buvo dar viskas gražu, o ryte jau pageltę),ir ką man dabar daryt ,iš karto jį nukirrpt ,ar leist iki galo nudžiūti ,? taip laukiau to žiedo ,ir nieko neišėjo,vienintelė iš devynių falepopsių išleido žiedstiebį ir tas nudžiuvo ,nu kaip nesiseka tai net verkt norisi verysad.gif verysad.gif verysad.gif
user posted image
čia iš kitos pusės ,bet kažkodėl nuotrauką radikalas apverčia,kelis kart bandžiau -tas pats
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Žanė @ 2010 07 31, 19:44)
jau norėjau klausti, ką daryt, kaip žiauriai suaugusiom šaknim cimbuko persodinimą atlikt, nes įdėtame video tai ten "švelniai pamasažuojame ir atskiriame šaknis". o pas mane šaknų akmuo.
bet jau radau kitą video, kur su peiliu ir plaktuku dorojasi, tai jisai mano situacijoje pats tas  lotuliukas.gif  thumbup.gif

o tai ką jūs norit padaryti? Jei tik persodinti peilio neprireiks, tiesiog visą tą gumulą šaknų perkelkit į didesnį vazoną ir i tarpus pripilkit substrato. tokiu būdu cymbas tikrai nepajus jokio persodinėjimo šoko.
o jai norit padalinti tada peiliu pjaut šaknyną perpus ir tiek, tik pasirūpinti ,kad peilis būtu sterilus.
bet dar kitas klausimas, ar tikrai būtina dabar tuos sodinimus atlikinėti? juk greitu laiku , tai yra rugsėjį -spalį cymbidiumai pradeda galvoti apie žydėjimą, o su persodinimais/dalinimais tikrai tą atitolinsit. o ir padalinusi tokiu metu kaži ar spės normaliai gėliukas adaptuotis , juk ne augimas jam rūpi, o pažeidus šaknis , per žiemą galima lengvai jas supūdyti, geriau persodinėti,kai auginasi naujas šaknis, tai yra pavasarį.
Atsakyti