Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

na as vel su klausimais, pas mane labai karsta pora orchideju tupi vakarineje lango dalyje, as purskiu su vandeniu lapus, ryte kol nera saules ir velai vakare, nebus jom per dauk to purskimo? aciu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo giedruze: 10 liepos 2010 - 17:12
QUOTE(lark @ 2010 07 10, 17:24)
Kaip vėsinat savąsias masdevallias? Mane domina Masdevallia decumana  unsure.gif

Apie M. decumana siūlau pasiteirauti orchids.lt, bent du forumiečiai augina būtent šios rūšies masdevalijas.

QUOTE(pabirze @ 2010 07 10, 17:53)
lark, skaitai mano mintis lotuliukas.gif kaip tik galvojau , ar neįkišus man į šaldytuvą masdevaliją, bent jau kol būsiu prie jūros lotuliukas.gif

Na na laugh.gif Dar ten įjunk šviesą ir pastatyk vėjelį, kad būtų oro judėjimas bigsmile.gif
O jei rimtai, masdevalijoms dabar nelengvas metas: karšta. Mano hibridinė NoId tupi atviram balkone be tiesioginės saulės (užlyti tai neužlyja), vazono apačia nuolat mirksta padėkle su vandeniu. Iki šitų karščių viskas buvo ok, skleidžiasi kaip tik žiedai, o toliau - matysim. Šiaip, iš svetimos patirties - padeda moliniai vazonai. Net įstačius su plastikiniu į molinį, o molinį įmerkus į vandenuką, molis prisigeria vandens ir jį garindamas drėkina ir vėsina orą apie augalą...

QUOTE(evaldas5211 @ 2010 07 10, 18:05)
O ar įdėjus falenopsį su skaidriu vazoneliu į kokį kitą neskaidrų (pvz. molinį glazūruotą) žaliosios šaknys prie skaidraus vazono kraštų su laiku tampa nebe žalios?

Specialiai pakilnojau porą vazonėlių rolleyes.gif Tiesa, mano keraminukai yra bent centimetru platesni už įstatytuosius skaidrius, todėl šviesos šaknys kažkiek gauna. Žalsvos. mirksiukas.gif
Atsakyti
sveikos, pirmiausia tai noriu įspėti, kad nepradėtumėte manęs barti. šis gėlytės nukankinimas - ne mano darbas, palikau kitiems gėlę, o jie paliko ją ant palangės.
yra kaip yra.
radau visą viršutinį lapelį nudegusį, kuris pats iš nudžiuvimo nukrito. kotas matau nudegęs kaip reikiant, t.p. ir kitas lapelis bei šaknys.
ar reikia nukirpti padžiūvusį žiedastiebį (ant jo žinoma nebėr žiedų)
mano klausimas - ką daryti? kaip gaivinti? 4u.gif ar yra šansų?
user posted image
user posted image
user posted image
Atsakyti
Ne ne biggrin.gif. Aš dabar įdėjau į neskaidrų vazonėlį ir galvoju, kas bus toliau: ar liks žalios šaknys, ar jos pasidarys baltos arba rudos... Nes tik pagal šaknų papilkėjimą žinau, kada laistyt.
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2010 07 10, 18:36)
Apie M. decumana siūlau pasiteirauti orchids.lt, bent du forumiečiai augina būtent šios rūšies masdevalijas.

Dėkui 4u.gif , taip ir padarysiu.

Žanė, persodink ją, info yra 1psl. mirksiukas.gif
Atsakyti
merginos gelbekit kodel mano orhidejso ziedukai vysta verysad.gif jau atnras ziedelis nuvyto kas jai negerai? g.gif
Atsakyti
vasarele, amzinai juk nezydi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 07 10, 19:32)
vasarele, amzinai juk nezydi  ax.gif

manoji žydi nuo 2010m sausio iki šiol bigsmile.gif
P.s lapukai pradėję kristi buvo nuo perlaistymo, nežinau, gal ir Jums,vasarele85, dėl to pačio
Atsakyti
QUOTE(VIKTORIJA25 @ 2010 07 10, 20:35)
manoji žydi nuo 2010m sausio  iki šiol  bigsmile.gif 
P.s lapukai pradėję kristi buvo nuo  perlaistymo, nežinau, gal ir Jums,vasarele85, dėl to pačio

aisku tai tada as jai nieko nedarysiu tegul taip ir liekasi gal nieko blogo neatsikiks g.gif kaip as tos geles norejau alai matau kad isitaisiau varga blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(vasarele85 @ 2010 07 10, 19:38)
aisku tai tada as jai nieko nedarysiu tegul taip ir liekasi gal nieko blogo neatsikiks  g.gif  kaip as tos geles norejau alai matau kad isitaisiau varga  blush2.gif

tikrai ne vargas, tik reikia su ja susidraugauti mirksiukas.gif

Šilinge, dėkui už patarimus, taip ir darau, bet mano butas toks tvankus doh.gif šiom dienom verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(pabirze @ 2010 07 10, 20:35)
Šilinge, dėkui už patarimus, taip ir darau, bet mano butas toks tvankus doh.gif  šiom dienom verysad.gif

Ar ilgam išvažiuoji? Gal turėtum pas ką palikt? O sodo kokio neturi, grynam ore pavėsyje po vėju geriau nei tvankiam bute g.gif

Vasarėle, smagu matyti šitoj temoj bigsmile.gif mirksiukas.gif Pasiskaitinėk po pirmos žinutės nuorodas, tikrai nėra taip baisu, kaip atrodo biggrin.gif O šitos tvankios karštos dienos sveikatos augalams neprideda ir žydėjimo tikrai nepailgina, priešingai schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(giedruze @ 2010 07 10, 18:11)
na as vel su klausimais, pas mane labai karsta pora orchideju tupi vakarineje lango dalyje, as purskiu su vandeniu  lapus, ryte kol nera saules ir velai vakare, nebus jom per dauk to purskimo? aciu

Ne itin kaip mano ausiai skamba tas purškimas vėlai vakare unsure.gif Nakčiai augalai neturėtų likti šlapi. Geriau nakčiai praverti langą ir augalus atvėsinti gaivaus oro gūsiais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šilingė: 10 liepos 2010 - 20:02
QUOTE(Šilingė @ 2010 07 10, 20:59)
Ar ilgam išvažiuoji? Gal turėtum pas ką palikt? O sodo kokio neturi, grynam ore pavėsyje po vėju geriau nei tvankiam bute  g.gif

Vasarėle, smagu matyti šitoj temoj  bigsmile.gif  mirksiukas.gif  Pasiskaitinėk po pirmos žinutės nuorodas, tikrai nėra taip baisu, kaip atrodo  biggrin.gif  O šitos tvankios karštos dienos sveikatos augalams neprideda ir žydėjimo tikrai nepailgina, priešingai  schmoll.gif

turiu sodą, aną savaitę laikiau - ir tikrai geriau jautėsi, bet kai išvažiuosiu nenoriu palikt virš savaitės vienos, nebus kam įpila vandenuko į lėkštelę verysad.gif Dabar apdėjus drėgnais kiminais laikau, leidžia naujus lapelius, bet būklė manęs netenkina
Atsakyti