Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Manau, kad galima persodint i vien tik stambu.

As pati auginu smulkiam http://www.orchidejo...php?item_id=342, nes neturiu kada laistyt daznai.
Atsakyti
Tina* o tai kas kiek maždaug laistot savo orchidėjos smulkame substrate? kartą į 2 dvi savaitės ar rečiau. Turiu keleta gelyčiu smulk. substrate ir jau atrodo kad po dviejų savaičių reikia laistyti, bet viduje tai labai šlapia doh.gif įsitikinau ištraukus vieną gelyte apžiūrai blush2.gif

Mėgstu labai orchidėjos, bet taip jau sunkiai jos auga pas mane... nepatinku aš joms verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nikolle: 22 liepos 2010 - 08:56
kas gali patarti kur rasti lietuvišką aprašymą kaip atskirti keikį (phaleanopsio)? Toje nuorodoje kur 1 psl. aš nieko neįsikertu. Arba nerendu kur reikia žiūrėti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Lietuva @ 2010 07 22, 14:13)
kas gali patarti kur rasti lietuvišką aprašymą kaip atskirti keikį (phaleanopsio)? Toje nuorodoje kur 1 psl. aš nieko neįsikertu. Arba nerendu kur reikia žiūrėti  doh.gif

Iš orchidejos.lt:
"Phalaenopsis orchidėja nesidaugina vegetatyviniu būdu. Dažniausiai dėl aukštos aplinkos temperatūros pasitaiko atvejų kai ant stiebo, vietoj žiedų užaugina "keikį". Tokiu atveju reikia laukti, kol naujas auginukas užsiaugina savo šaknis (bent viena iš jų turi būti nors 5 cm). Tuomet galima jį atskirti ir pasodinti atskirai. Mažus auginukus patogiau auginti vien kiminuose, nes kuo vazonėlis mažesnis, tuo drėgmė greičiau išgaruoja, tuo dažniau reikia laistyti, o kiminai turi savybę ilgai palaikyti drėgmę ir yra pralaidūs orui."
Atsakyti
QUOTE(evaldas5211 @ 2010 07 22, 20:10)
Iš orchidejos.lt:
"Phalaenopsis orchidėja nesidaugina vegetatyviniu būdu. Dažniausiai dėl aukštos aplinkos temperatūros pasitaiko atvejų kai ant stiebo, vietoj žiedų užaugina "keikį". Tokiu atveju reikia laukti, kol naujas auginukas užsiaugina savo šaknis (bent viena iš jų turi būti nors 5 cm). Tuomet galima jį atskirti ir pasodinti atskirai. Mažus auginukus patogiau auginti vien kiminuose, nes kuo vazonėlis mažesnis, tuo drėgmė greičiau išgaruoja, tuo dažniau reikia laistyti, o kiminai turi savybę ilgai palaikyti drėgmę ir yra pralaidūs orui."



ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nikolle @ 2010 07 22, 09:53)
Tina* o tai kas kiek maždaug laistot savo orchidėjos smulkame substrate? kartą į 2 dvi savaitės ar rečiau.

Kas 2-3 savaites.
Atsakyti
Ir daaar as su klausimu biggrin.gif
Dar turiu tokia orchideja, zodziu prazydejo, ir stiebu nenukirpau, po kiek laiko isleido toki stiebuka ir nieko daugiau nedaro jau gal puse metu ar daugiau g.gif
Klausimas: ar patartumet pakirpt (nuzydejusia virsune) ar palikt taip kaip yra?
Ten ji turi 2 stiebus, abu zali.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *CHOCOLADE*: 23 liepos 2010 - 13:23
pas mane dabar taip paciai buvo,bet nesuprantu,kodel pas tave taip ilgai stovi nieko nedarydama g.gif mano jau pumpurus krauna mirksiukas.gif nemanau,kad reiktu kirpti,jei abu zali,negeltonuoja g.gif
Atsakyti
kiek kartų mano kuriam nors sustodavo dygti žiedstiebis ar šakelė, neatsigaudavo schmoll.gif ir jei pusę metų stovi be jokių gyvybės ženklų, pjaučiau tuos stagarus lauk, užaugs nauji žiedstiebiai..
Atsakyti
As ir paskutiniu metu pjaunu be gailescio.
Atsakyti
Ai, nusprendziau patrumpinti biggrin.gif
nukirpau tas vietas kur buvo ziedai, palikau dar stiebus, jei prades ruduot, tada dar trumpinsiu, vistiek nieko nedaro biggrin.gif
Atsakyti
Sveikutės,

pas savo orchidėją vazonėlyje pamačiau pridygisių smulkių grybukų, kas tai? unsure.gif ką daryti, kiek auginau su tuom nebuvau niekada susidūrusi, o čia nusipirkau matyt ją jau su jais ar kaip? g.gif
Atsakyti