Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(mamasa22 @ 2010 07 21, 09:16)
Gal kas galit is savo patirties parasyti kaip atskiriat ir persoinat keiki,atsirado jis stiebo apacioj,suprantu kad reik nukirpti kai isleis saknis,bet tas stiebas ant kurio jis yra su daugybe pumpuru ir dar leidzia naujus stiebelius,tai negi reiks nukirpt su visu tuo groziu doh.gif ir atsiprasau jei nelabai ismananciai cia viska parasiau,bet esu prasta geliu zinove blush2.gif


ne taip greitai auga tie keikiai, atskirsit, kai viskas nužydės
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 21 liepos 2010 - 08:19
QUOTE(vikuzzele @ 2010 07 15, 13:46)
help.gif sveikos SOS!!! help.gif
atvaziavus pas mama issigandau pamacius jos orchideja, lapai suglebe ir spalva kazkokia ne tokia, ziuriu vazonas is vidaus pazaliaves  doh.gif

ka daryt? gal gele i reanimatoriu kist? pas ja kelios saknys sveikos yr o ant tu nesveiku suvytusiu paciu galu lyg kaip pumpuriukai nauju saknu yra. tai tas nesveikas saknis salint ar ne? jei salinsiu ji liks su 5 visiskai sveikom saknim ir 2 orinem  g.gif 

labai laukiu jusu patarimu !!! bdabar guli gelyte ant stalo o substratas ant saules papiltas dziuna ka daryt toliau  unsure.gif
Papildyta:
beja ji dar ir sena ziedkoti turi kuri nukirpus buvau 1cm virs 3narelio o jis dabar ziuriu dziuna nuo virsaus tai gal ir ji salint? kad pati gele energijos netausotu jam?


tai va persodinau as ta gele neamputavus saknu (paklausiau patarimo kad jos dar gyvos nes galai zaliuoja) pries tai mirkiau 3val vandeny jos saknis lyg visai gerai atrode, o dabar praejus savaitei laipai eme gelst apatinis ir virsutinis doh.gif ka daryti ?????
Atsakyti
jei šaknys pūna, jas būtinai reikia pašalinti, nesvarbu, ar galai ten ar šonai žaliuoja... pūvinys labai greit plinta...
apatinis gali gelsti nuo senumo, o viršutinis... ar tik nebus nudegęs ant saulės? įdėkit nuotrauką..
bet nesveikas šaknis vistiek reikėtų pašalinti..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 21 liepos 2010 - 10:07
QUOTE(lark @ 2010 07 21, 07:19)
įmeskit nuorodą į googlę ir įjunkit vertėją, net japonų kalbą išverčia  mirksiukas.gif  , aišku, pažodžiui, bet esmę eina pagaut.



-as taip jau paskui ir dariau, tai kaip supratau tas lapas yra nudeges, bet tikriausiai del to, kad per tuos karscius as ja veziausi namo (gali taip buti?), nes ji buvo laikoma ne ant tiesioginiu spinduliu.

Jūsų lapai paprasčiausiai nuo saulės nudegę, svarbu, kad nešlapiuoja. Būna ir baisiau.
Dėl tręšimo, tai visur literatūroje rašo, kad bet kurį augalą pirma palieti, o po to tik tręšti.
Orinės šaknys gali ruduoti ir nuo vandentiekio vandens, todėl profai rekomenduoja laistyti lietaus vandeniu.
Dėl tręšimo, tai skirtingu metų laiku, skirtingos trąšos, esu nukopinus iš neto, rasite mano albume kokia turi būti sudėtis.



didelis Aciu notworthy.gif
Atsakyti
sveikos turi toki klausima, orchideju substrate labai dauk vulkanines uolienos, neperdauk jos? man norisi ja biski isrankiot blush2.gif g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo giedruze: 21 liepos 2010 - 10:49
Sveikos smile.gif
kadangi per gimtadieni gavau 3 orchidejas (mano 2,3 ir 4 geles biggrin.gif ), tai jungiuosi i jusu gretas. Jau supratau, kad klimatas pas mane bute jom labai patinka, kur jau nepatiks, tropikai doh.gif zydi visos ir toliau issijuose wub.gif tik va del vienos gelytes - jau iskart apziurejau, kad jos virsutines saknys yra nudziuve, tiksliau ju kaip net nesimato, nes tom skiedrelem uzmetytos ir tik pora tokiu nudziuvusiu stagariuku kyso doh.gif ir dar pradzioj pastebejau, kad is vienos puses saknys matosi tokios gelsvos (jau viska persiskaiciau, kokios spalvos turi but). Vakar pastebejau, kad du mazi lapukai pagelto, patraukiau - ir issieme jie doh.gif vienas ju buvo perdurtas to stiebelio ziedyna prilaikancio, bet netikiu, kad del to nugelto g.gif keturi didieji lapai kol kas laikosi neblogai, gelyte zydi fantasitiskai, jau visi pumpurai issiskleide, bet man itarimas kyla, kad kazkas jai ne to g.gif ka siulytumet daryt? Gal ja persodint g.gif
idedu foto, kaip atrodo tos saknys
user posted image
O cia visas vaizdas
user posted image
Atsakyti
QUOTE(piene_66 @ 2010 07 21, 12:19)
ka siulytumet daryt? Gal ja persodint g.gif


nieko nereikia daryt... kas dėl nukritusių lapų, jau aukščiau rašiau - apatiniai lapai krenta nuo senumo

giedruze, viskas gerai su ta uoliena, laidesnis orui substratas bus, bet jei neramu, galit ir parankiot
Atsakyti
giedruze, kiek nuolaida max substratui?
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2010 07 21, 11:28)
nieko nereikia daryt... kas dėl nukritusių lapų, jau aukščiau rašiau - apatiniai lapai krenta nuo senumo

giedruze, viskas gerai su ta uoliena, laidesnis orui substratas bus, bet jei neramu, galit ir parankiot

Aciu jum 4u.gif bet tie apatiniai lapukai buvo mazi, visai jaunuciai g.gif
Atsakyti
va keliu ft cia vaizdas kaip nyksta lapai
user posted image
saknys (praita karta atrode kad jos nori labai gert rusiraukslejusios tokios buvo bet dabar tai man grynai panasu i puvini)
user posted image
ir toks vaizdas kad puvinys sparciai pleciasi schmoll.gif
user posted image
gelyte ne mano o mamos, ji gimtadienio proga dovanu gavo... kai namo isvaziuosiu vel nabage niekas nesirupins tai taip ir numirs ji verysad.gif
beja subsratas kai ji isverciau buvo apipelyjes tarpais,,, nors ji laistyta buvo pries savaite kazkur,, nezinau nei ka daryt SOS
ps manau reikia keist substrata, o mama kaime gyvena nera kur nusipirkt, ka galima padaryt tokiu atveju?
Papildyta:
PPS nudegti lapai negalejo nes ji stovejo vietoje kurioje negavo jokiu tiesioginiu saules spinduliu
Atsakyti
QUOTE(piene_66 @ 2010 07 21, 12:52)
Aciu jum 4u.gif bet tie apatiniai lapukai buvo mazi, visai jaunuciai g.gif


apatiniai lapai jauni būti negali mastau.gif

QUOTE(vikuzzele @ 2010 07 21, 12:55)
saknys (praita karta atrode kad jos nori labai gert rusiraukslejusios tokios buvo bet dabar tai man grynai panasu i puvini)

ir toks vaizdas kad puvinys sparciai pleciasi  schmoll.gif

reikia keist substrata, o mama kaime gyvena nera kur nusipirkt, ka galima padaryt tokiu atveju?


papūvusios šaknys yra rudos ir minkštos (kai palaistai), tokias - šalinti

čia tai nieko nematau...

turbūt galima turimą substratą pavirinti kelis kartus ir naudoti dar kartą g.gif ir priežiūrą koreguoti... pelėsis atsiranda, kai drėgna, "stovintis" oras, vėsu... bet kur tokiu oru yra vėsu?
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 07 21, 12:37)
giedruze, kiek nuolaida max substratui?

stambus extra 9.99lt tai nedaug bet.. blush2.gif dar norejau paklaust ar yra budas-metodas, kai nusiperki is parduotuves orchideja forma labai grazi eina stiebas prasideda ziedai, o namie is to stiebo isleidzia dar saka ir nera tos phenelop, budingos grazios formos smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo giedruze: 21 liepos 2010 - 12:20