Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

help.gif sveikos SOS!!! help.gif
atvaziavus pas mama issigandau pamacius jos orchideja, lapai suglebe ir spalva kazkokia ne tokia, ziuriu vazonas is vidaus pazaliaves doh.gif isverciau jauk ogi va koks vaizdas doh.gif
user posted image
user posted image
user posted image

ka daryt? gal gele i reanimatoriu kist? pas ja kelios saknys sveikos yr o ant tu nesveiku suvytusiu paciu galu lyg kaip pumpuriukai nauju saknu yra. tai tas nesveikas saknis salint ar ne? jei salinsiu ji liks su 5 visiskai sveikom saknim ir 2 orinem g.gif

labai laukiu jusu patarimu !!! bdabar guli gelyte ant stalo o substratas ant saules papiltas dziuna ka daryt toliau unsure.gif
Papildyta:
beja ji dar ir sena ziedkoti turi kuri nukirpus buvau 1cm virs 3narelio o jis dabar ziuriu dziuna nuo virsaus tai gal ir ji salint? kad pati gele energijos netausotu jam?
Atsakyti
Pas mane kompe tiek geliu fotosesiju, kad tuoj reiks nauja diska pirkt doh.gif labai megstu fiksuot augimo eiga, zydejimus.
Atsakyti
QUOTE(tviga @ 2010 07 15, 11:52)
Annabelle būtinai įdėkite foto, tikrai labai įdomu kaip gėlytės atrodo.
O dėl fotografavimo aš pati dažnai pagalvoju kad reikia fotografuoti persodinant ir po jo kad matytųsi kaip atsigauna, bet dažniausiai pritrūksta laiko, o ir persodinimo metu nelabai ten gali fotografuoti, reik pagalbininko kad šalia būtų ir nereiktų prieš kiekvieną foto rankas plautis ir t.t.

O kad nebūtų sausa mano žinutė parodysiu kaip savo vieną gelbėjau
Maždaug prieš 1,5 metų išpuvo skrotelė, bet gėlės neišmečiau. Gėlytė liko tik su vienu lapuku ir keliomis šaknimis. Maždaug metus laiko taip ir stovėjo, tik šakneles augino. Viršutinės šaknys visai nekokios, bet viduje yra gražių naujų žalių šaknų. Po metų išleido du žiedukus (1 foto) galvojau jau tikrai jie bus paskutiniai, todėl ir foto pasidariau. Pažydėjo porą mėn ir žiūriu atsirado vaikelis  biggrin.gif , o dar po poros savaičių ir antrą radau po lapuku pasislėpusį   clap.gif
Neseniai kažkuri klausė ar įmanoma išgelbėti tokią gėlytę su išpuvusiu viduriuku, tai dabar jau tikrai galiu atsakyt kad įmanoma  4u.gif
user posted imageuser posted imageuser posted image

Tiesa šiandien jie abu jau didesni nei fotose  smile.gif




Nors viena maloni ir tolerantiska pasnekove, mano pagarba jums, o foto cia nedesiu, bet idesiu ryt tuo paciu (Nicku kaip ir cia) uzsienio forume... radau idomu foruma su labai maloniais pasnekovais, kurie deda be galo daug foto su isgelbetom gelytem. Taigi kam idomu tas susiras, o cia jau pakankamai prisiskaiciau nemaloniu zinuciu, geriau karts nuo kartu pasidziaugsiu kartu su jumis jusu tobulomis gelemis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Annabelle: 15 liepos 2010 - 18:07
Annabelle, gal įmestumėt kokią nuorodą su paveikslėliais kaip paphiopedilum gaivina, atrodo, turiu problemų unsure.gif
Atsakyti
Mano manymu tai gelyte tiesiog gerti nori...o saknys tikrai neatrodo tragiskai. Saknu galiukai zaliuoja reiskia jos gyvos. Siaip noredama patikrinti, ar jos gyvos idekit gelytes saknis kokiom 3 val i vandeni. Jei norik galit pasalinti silpniausias saknis per viduri, bet tada butinai pabarstykit pjuvio vieta cinamonu ir apie valanda palaikykit gelyte ant stalo sausai, o po to keliom valandom idekit j i vandeni. Kail gelyte atsigers pasodinkit atgal i vazona (vazona nuplaukit su Fairiu) ir perlekit vandenuku, lapus kasdien apie 2 savaites purskit vandeniu. Po kokiu 3 dienu (net jei substratas nebus isdziuves) vel istatykit vazona su gelyte i vandeni maz. valandai. Jei apatiniai lapai prades gelt. nupjaukit juos, bet po kokiu 2 savaiciu, kai kiti lapai prades atsigauti. Siaip sugrazinti lapu stangruma uzims 2- 3 savaites ir jokios reanimac. nreikia. Aisku zinoves gal patars ka geriau
Papildyta:
QUOTE(lark @ 2010 07 15, 19:11)
Annabelle, gal įmestumėt kokią nuorodą su paveikslėliais kaip paphiopedilum gaivina, atrodo, turiu problemų  unsure.gif



o man atrodo, kad jus metet i mane akmenis, todel drisciau suabejoti, kad turit problemu butent su gelem g.gif
Papildyta:

URL=http://keep4u.ru/full/f60fea1701f7517682b960a239c55f8a.html]user posted image[/URL]
Prasau sia gelyte nusipirkau pries 3 savaites, saknys visiskai sudziuvusios... sveikos nei vienos. Lapai susisuke i dudele (dar siek tiek liko) ir deformav., del dregmes trukumo. Sia foto padariau dabar, kai gelyte jau atsigavus.Gaivinau ja taip kaip aprasiau pries tai, be jokiu reanimaciju.




O sia gelyte nusipirkau pries 2 dienas, vel ta pati istorija, tik lapai nesusisuke i dudele, bet stangrumo- nerasta. Po kokiu 2 savaiciu parodysiu, kai lapai atsigavo. Siaip as dar i vandenuka trasu ipilu trupuciuka, bet jei neturit ne beda. O jei turit galimybiu, tai galit nors ir 5 kartus i diena gelyte apipurksti per toki karsti, ji tikrai nesupus. As apipurskiu ir nakti lapus praradusius stangruma.
user posted image


ir dar kazkas klause, ,,kame,, auga mano geles, taigi labai ivairiai: vienos tik zieveje, o kitas sodinu i pirkta substrata, sudeties isvardinti deja negaliu, nes nelabai ji domina mane
Papildyta:
ai va cia nuotrauka, gelytes kuria pirkau pries 2 dienas, taip ji atrode kol nesutvarkiau jos, net substrato vazone buvo trecdalis


user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Annabelle: 15 liepos 2010 - 18:45
Merginos, noriu paklausti ar gali būti kad po mikorizės panaudojimo atsirado mažų musyčių, ar čia tik man taip sutapo ir kažkokie kenkėjai įsisuko. Jos tokios mažytės, bandžiau išgaudyti tiesiog rankom, bet man rodos jos dauginasi greičiau nei aš jas gaudau, nes kasdien vėl randu jų, ypač kai pajudinu gėles išlenda iš skrotelės, kai kurios iš substrato doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Annabelle @ 2010 07 15, 19:49)
o man atrodo, kad jus metet i mane akmenis, todel drisciau suabejoti, kad turit problemu butent su gelem  g.gif

deja, ne taip supratote, jokių asmeniškumų schmoll.gif , iš tikro mano mažylė rūšinė raibuolė miršta, nes neturi šaknų ir man visai nejuokinga, nes taip ir nepamatysiu jos žydėjimo verysad.gif
O būtų žydėjusi taip (foto skolinta iš neto)...
Atsakyti
QUOTE(Annabelle @ 2010 07 15, 19:49)
Mano manymu tai gelyte tiesiog gerti nori...o saknys tikrai neatrodo tragiskai. Saknu galiukai zaliuoja reiskia jos gyvos. Siaip noredama patikrinti, ar jos gyvos idekit gelytes saknis kokiom 3 val i vandeni. Jei norik galit pasalinti silpniausias saknis per viduri, bet tada butinai pabarstykit pjuvio vieta cinamonu ir apie valanda palaikykit gelyte ant stalo sausai,  o  po to keliom valandom idekit j i vandeni. Kail gelyte atsigers pasodinkit atgal i vazona (vazona nuplaukit su Fairiu) ir perlekit vandenuku, lapus kasdien apie 2 savaites purskit vandeniu. Po kokiu 3 dienu (net jei substratas nebus isdziuves) vel istatykit vazona su gelyte i vandeni maz. valandai. Jei apatiniai lapai prades gelt. nupjaukit juos, bet po kokiu 2 savaiciu, kai kiti lapai prades atsigauti. Siaip sugrazinti lapu stangruma uzims 2- 3 savaites ir jokios reanimac. nreikia. Aisku zinoves gal patars ka geriau
Papildyta:
o man atrodo, kad jus metet i mane akmenis, todel drisciau suabejoti, kad turit problemu butent su gelem  g.gif
Papildyta:

URL=http://keep4u.ru/full/f60fea1701f7517682b960a239c55f8a.html]user posted image[/URL]
Prasau sia gelyte nusipirkau pries 3 savaites, saknys visiskai sudziuvusios... sveikos nei vienos. Lapai susisuke i dudele (dar siek tiek liko) ir deformav., del dregmes trukumo. Sia foto padariau dabar, kai gelyte jau atsigavus.Gaivinau ja taip kaip aprasiau pries tai, be jokiu reanimaciju.
O sia gelyte nusipirkau pries 2 dienas, vel ta pati istorija, tik lapai nesusisuke i dudele, bet stangrumo- nerasta. Po kokiu 2 savaiciu parodysiu, kai lapai atsigavo. Siaip as dar i vandenuka trasu ipilu trupuciuka, bet jei neturit ne beda. O jei turit galimybiu, tai galit nors ir 5 kartus i diena gelyte apipurksti per toki karsti, ji tikrai nesupus. As apipurskiu ir nakti lapus praradusius stangruma.
user posted image
ir dar kazkas klause, ,,kame,, auga mano geles, taigi labai ivairiai: vienos tik zieveje, o kitas sodinu i pirkta substrata, sudeties isvardinti deja negaliu, nes nelabai ji domina mane
Papildyta:
ai va  cia nuotrauka, gelytes kuria pirkau pries 2 dienas, taip ji atrode kol nesutvarkiau jos, net substrato vazone buvo trecdalis
user posted image



dar pamirsau pridurti, jog naujai persodintu geliu negalima statyti ant palange, geriau savaite ar 2 palaikyti kambario viduryje, o kai gelyte adapt. galima kelaiuti ant palanges.
Papildyta:
QUOTE(lark @ 2010 07 15, 20:22)
deja, ne taip supratote, jokių asmeniškumų  schmoll.gif , iš tikro mano mažylė rūšinė raibuolė miršta, nes neturi šaknų ir man visai nejuokinga, nes taip ir nepamatysiu jos žydėjimo  verysad.gif
O būtų žydėjusi taip (foto skolinta iš neto)...


Jusu vietoje pradeciau nuo nauju trasu paieskos, nesvarbu kiek jos kainuos ar 3 Lt ar 10Lt (ir jei jo bus lietuviskos tikrai nieko baisaus). Jusu tikslas paskatinti nauju saknu augima, o tam tiks bet kokios trasos su didele azoto koncentracija, tarkim suminis azotas ne maziau 5 proc. (idealu 8 proc.), amoniakinis azotas, amidinis , nitratinis ir tp. Dazniausiai ieina labai daug ivairiu azoto rusiu, ko proc. didesnis tuo geriau.

as darau prielaida, kad jusu gele turi bent 1 ar 3 sudziuvusias saknis. Kalbedama apie saknis turiu omenyje, net ir ne ta virsutine dali saknies, o ta siula, kuris yra virsutines dalies viduje. Aisku jeigu yra bent viena normali saknis- tada tobula. Taigi pirma isimam gele is vazono ir idedam i vandenuka su trasom, palaikom kelias valandas ir sodinam i substrata atgal (substrata galite perlieti vandenuku, bet velaiu, kai baigsit visas proceduras). O dabar didziusia paslaptis: gele reikia pasodinti taip, kad substratas uzdengtu ne tik saknis, bet kokiu 1cm daugiau. Toje vietoje 9kur tas 1 cm) form. naujos saknys. Svarbiausia: ta 1 cm turetu sudaryti musu lietuvisku pusu zieve (tiesiog nueinam i miska surenkam zieve nuo zemes, bet geriausia rinkti sauleta diena, sviesiai ruda zieve- jaunu pusu ir velaiu tarkim 30 min ja pavirinti), esme tame jog virsus greit dzius, o mums to ir reikia
Atsakyti
toliau: per tas dvi savaites, kai matysit, kad substratas baigia isdziuti statykit gele keliom valandom (3-4val.) i vandeni, pacio vazono daugiau vendenuku neliekit . Gelytei duokit kuo dazniau atsigerti per tas 2- 3 savaites. Per ta laika ji ims leisti naujas saknis, kai mamatysit jog ,, kalasi saknis,, pusu zieve NEGALI liestis su tuom saknim, jei iskart nenuimsit zieves (bet tik tose vietose, kur form saknys), naujos saknys pajuodos ir nustos augti. Ir taip kiekviena diena stebekit gelyte ir po biski nuiminekit ta pusu zieve. Kai naujos saknyties paaugs tarkim iki 0,5 cm tada galit pridengti atgal su zieve (bet siuo atveju geriausia stebeti, kai reag. gele). Jei kas neaisku rasykit i AZ, mielai padesiu, nes orchidejos mano aistra. Aisku dar kitos forumo dalyves siulo savo reanimac. buda, bet isbandzius ju buda, mano gelyte zuvo tai vienintelis kartas kai prazudziau gele (net verkt norisi), o reanim. Ph turiu apie 18

Taigi pradekit nuo trasu su azotu paieskos, reanim. gele laikykit geriaus. ant siaurines palanges, nes sviesos jei tikrai reikes (bet pietin. palange jau negerai, nudegins gele). Saule privalo buti, bet minimaliai.Kai persodinsit, niekada nelaistykit per virsu, o tik i vandeni statykit keliom valandom. Tarkim 1 valandos tikrai per mazai, idealu 3 (net ir ziema istatau geles 3 val. i vandeni). Kai prades form. saknys (jau siek tiek paaugs), palaikykit kokiu 2 dienu gele kambario viduryje, o veliau vel ant palanges.



O cia idedu savo silpn. gelytes foto, ja gaivinau butent siuo budu, vienas prie vieno. Tik pas sia gele saknys buvo supuvusios (is viso ju buvo max 2), o kai tos galutinai supuvo, tai gelyte gere vandenuka per tuos ,, siulus,, , kurie liko nuo saknu. Kai ggavau gele, ji turejo 2 lapus , kurie buvo visiskai be dregmes, ( foto deja neturiu, buvo paskutine stadija pries geltonavima), o virsut. lapas kazkodel buvo nukirptas. po mano reanimac. siandien turiu kelias apie 1 cm saknys ir nauja lapeli, idomaiusia kad ir tas nukirptas irgi auga kartu.
user posted image

user posted image


aisku mano siulomas budas reikalauja daug laiko ir pastangu, manau kad issirinksit geriausia varianta savo gelytei. Kadangi jusu atvejis tikrai sunkus, tai paklausinekit ir kitu dalyviu, gal ka geriau patars
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Annabelle: 15 liepos 2010 - 22:14
Annabelle, lb lb Jums dėkui 4u.gif friends.gif
Blogiausia, kad neturiu jokios patirties raibuolių n.šaknų auginime. Jų visai kitokios šaknys nei falenopsių, tokios pūkuotos, kaip tų egzotinių vorų kojos.
Pasinaudosiu Jūsų patirtimi. Manau, situacijos nepabloginsiu, o gal net įvyks stebuklas.
Ieškosiu pirkti to išgirtojo japoniško auginimo stimuliatoriaus HB-101.
Atsakyti
klausimelis del laistymo - orchideju kol kas laistyti nereikia, dar rasos laseliai ant vazono matosi, nors saknys kaip ir prarade spalva, bet visada laukiu, kol neliks rasos laseliu. turime isvaziuoti visai savaitei, o pranesa nerealius karscius. gelytes liks bute, kuriame bus tvanku ir manau, kad labai... ar galeciau i vazoneli ipilti vandens? pas mane jos dviejuose vazonuose - pirmas permatomas su sylutem dugne, o antras del grozio - pirmasis vazonas nuo antrojo dugno yra mazdaug per 3 cm. tai jeigu ipilciau vandens taip, kad nesiektu pirmojo vazonelio ar gelytems bus geriau ar geriau tegul istveria sia kaitra be vandens? bijau, kas nesusustu...
Atsakyti
QUOTE(ingina @ 2010 07 16, 11:28)
klausimelis del laistymo - orchideju kol kas laistyti nereikia, dar rasos laseliai ant vazono matosi, nors saknys kaip ir prarade spalva, bet visada laukiu, kol neliks rasos laseliu. turime isvaziuoti visai savaitei, o pranesa nerealius karscius. gelytes liks bute, kuriame bus tvanku ir manau, kad labai... ar galeciau i vazoneli ipilti vandens? pas mane jos dviejuose vazonuose - pirmas permatomas su sylutem dugne, o antras del grozio - pirmasis vazonas nuo antrojo dugno yra mazdaug per 3 cm. tai jeigu ipilciau vandens taip, kad nesiektu pirmojo vazonelio ar gelytems bus geriau ar geriau tegul istveria sia kaitra be vandens? bijau, kas nesusustu...

Kai tokie karščiai, drąsiai palaistykite prieš išvažiuodama. mirksiukas.gif
Atsakyti