QUOTE(agnuske @ 2010 07 13, 14:31)
O kazi su maistu gali bet koks plastikas liestis, isskyrus ta PC, ar butinai turi buti taurele su sakute nupaisyta?Nes lb daznai buna parasyta PP arba PET ir nenupaisyta taurele su sakute. Gal kas zino
Jei kenksmingas tik tas platikas PC,vadinasi tarkim ir vaisius saldyti galima paprastuose maiseliuose,kuriu pilna maximose. kokia tada prasme turi specialus maisto saldymo maiseliai, pazenklinti PP ir taurele su sakute...?
Turi būti arba užrašas, kad skirta maistui arba ženklas. Taip pat turi būti nurodyta kokiom sąlygom naudoti tokį indą. Lietuvos higienos normoje HN 16:2006 Medžiagų ir gaminių, skirtų liestis su maistu, specialieji sveikatos saugos reikalavimai yra nurodyta kokios medžiagos gali būti naudojamos tokiems gaminiams gaminti, kokie kiekiai ir kokių medžiagų gali išsiskirti per naudojimo laikotarpį.
Kiekvienas gaminys turi tam tikras savybes, kurios dėl temperatūrų pokyčių gali labai pasikeisti, todėl tiek šaldymui, tiek šildymui yra skirtingi indeliai. Šildant maistą netinkamuose plastiko induose, jie gali deformuotis, išskirti didesnį kiekį cheminių medžiagų. Tas pats šaldant - labai dažnai plastikas tiesiog sutrūkinėja ar net subyra.
Tam, kad išvengti tokių nesusipratimų kaip kad buvo su melamininiais kinietiškais indais, stalo ir virtuvės reikmenys iš plastiko buvo įtraukti į jautrių ne maisto prekių sąrašą. Tokiu atveju muitinė visada tikrina krovinį.
Papildyta:
QUOTE(Spalvota diena @ 2010 07 13, 18:54)
Taip ir pamaniau. Juk sakėt, kad vandens tyrimų rezultatai geri. Nebent dėl technikos. Šiaip tai nesistenkit su tuo nukalkinimu, kad nereiktų paskui ieškotis maisto papildų su tom pačiom druskom, kurias pašalinsit filtruodami
.
Kadangi filtrus būtų reikėję statyti įsirengiant namą, tai ir tyrimus darėm kai dar negyvenom. Bet apart kalkių daugiau nieko blogo vandenyje nebuvo. Tai kažkaip suabejojom, kad verta investuoti į nukalkinimą. Su technika viskas gerai.