Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas, kas susiję su ekologija

QUOTE(pikkolo @ 2010 07 11, 20:58)
Nežinojau, kad žmonės šiūkšles pila ir į geriamo vandens vamzdžius.


bet jau tikrai, ko tik nepripila žmonės į savo kriaukles.... sad.gif

QUOTE(pikkolo @ 2010 07 12, 07:26)
PC gamyboje naudojamas surišėjas bisfenolis A, kuris taip tirpsta vandenyje. Bet iš PC gaminami tik didelės talpos buteliai. Jis žymimas numeriu 7, kiti, po šiuo ženklu taip pat gali patekti ir bioplastikai.


ar įmanoma praktiškai atskirti, ar butelis yra iš PC? Ta prasme, gal kur nors ant dugno, šono ar kitoje vietoje yra įspaustas koks nors ženkliukas?
Atsakyti
pikkolo, o kaip yra su zydrais vandens buteliukais? Puse ausies girdejau, kad tie zydri dazai nieko gero.
Papildyta:
QUOTE(Satura @ 2010 07 12, 09:17)
ar įmanoma praktiškai atskirti, ar butelis yra iš PC? Ta prasme, gal kur nors ant dugno, šono ar kitoje vietoje yra įspaustas koks nors ženkliukas?

kad PET tai raso ant butelio apacios dazniausiai o to PC nesu maciusi
Atsakyti
QUOTE(sotto @ 2010 07 11, 22:42)

o jus is sito puslapio ir pirkot? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Dolphin @ 2010 07 12, 10:26)
o jus is sito puslapio ir pirkot? 4u.gif

ne, pirkau iš čia
http://www.ecohit.lt...?id_product=865 , paskutinę prekę aš paėmiau biggrin.gif . Mačiau kad sveiki produktai irgi turi.
Iš mano patirties, nereikia magnetų kišti į kojinę, geriau prikabinti prie būgno sienelės, nežinau, kam toks patarimas įrašytas. Jei kas turėtų magnetus, apvilktus guma, kad jie nepradėtų rūdyti, tai poveikis toks pats tikriausiai būtų - tik pigiau. Brangoka , mokama už sukurtą idėją, ale neatsidžiaugiu, jokio kvapo, jokių likučių skalbiniuose. Taip skalbiant reiktų atsiminti, kad skalbiniai neišbalinami ir neišnaikinamos dėmės. Bet ir su skalbimo milteliais tokio poveikio nebūna. O paprasti, normalūs skalbiniai- išsiskalbia labai švariai.
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2010 07 10, 19:51)
O tai ko ten uostyti? blink.gif Uždarius indaplovę jokio kvapo nėra.
Labai paprastai, sudedi į indaplovę ir uždarai. Nejaugi jūs laikote atidarę jos duris? blink.gif Tai jūs tik 4 lėkštes turit? Mes į dieną po dvi sunaudojam, mažų turim ~10, didelių 12.


Atidarius dureles kvapas pats sklinda. Man nepriimtinas indų rauginimo būdas savaitę laiko indaplovėje, nesvarbu, kad susitaupo kažkiek vandens ir elektros.
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 07 12, 09:17)
ar įmanoma praktiškai atskirti, ar butelis yra iš PC? Ta prasme, gal kur nors ant dugno, šono ar kitoje vietoje yra įspaustas koks nors ženkliukas?


QUOTE(Odora @ 2010 07 12, 09:19)
pikkolo, o kaip yra su zydrais vandens buteliukais? Puse ausies girdejau, kad tie zydri dazai nieko gero.
Papildyta:

kad PET tai raso ant butelio apacios dazniausiai o to PC nesu maciusi

Iš akies nepasakysi iš kokio plastiko pagamintas, bet paprastai užrašo po ženkliuku PC. Bet tai dažniausiai didelės talpos buteliai, na tie kur būna įstaigose skirti atsigerti iš aparato. Pas mus toks stovi ir mačiau kad užrašyta PC. Maži buteliai tikrai yra PET (arba PETE rašo), ant dugno yra ženkliukas, o po juo parašyta. Dangteliai gaminami iš HDPE, bet retai mačiau, kad užrašytų.
Dėl žydrų butelių esu girdėjusi, kad deda cirkonio. Bet negaliu patvirtinti. Internete šiuo klausimu nelabai yra info. Spalvoti buteliai yra irgi iš PET, tik iš jo izomero, kuris lengviau nusidažo. Teoriškai dažai neturėtų kenkti žmonių sveikatai ar tirpti vandenyje. Vanduo nėra geras tirpiklis. Bet jeigu laikysite netinkamose sąlygose, visko gali būti. Dėl to ir rašoma, kad nelaikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose, nelaikyti šaldymo kameroje.
Aš visada perku tik skaidrius buteliukus (jei perku).
Plastiko didžiausia žala gamtai yra ta, kad jie nebiodegraduojantys, tad jei žmonės vis perka ir perka buteliukus, o paskui išmeta, tai plastiko susidaro kalnai. Nors PET yra perdirbamas, bet tai nėra ekonominiu požiūriu naudinga, nes turi būti perdirbami atskirai skirtingų spalvų buteliai. Tad kažkas turi juos išrūšiuoti.
Žinoma mokslas ir čia nestovi vietoje, yra kuriami bioplastikai, kuriami biopriedai, kurie pagreitina plastikų biodegradaciją. Tačiau dėl to dažnai kenčia kokybė. Tarkim galima į polietileninį maišelį įterpti krakmolo fragmentą, dėl ko maišelis greičiau suirs, tačiau jis taps minkštesnis, praras stiprio savybes.
Papildyta:
QUOTE(Džiaugsmoji diena @ 2010 07 12, 10:53)
Atidarius dureles kvapas pats sklinda. Man nepriimtinas indų rauginimo būdas savaitę laiko indaplovėje, nesvarbu, kad susitaupo kažkiek vandens ir elektros.

Aš jum ir neliepiu rauginti indų indaplovėje. Bet jei man tai priimtina kodėl turėčiau elgtis taip kaip jūs?
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2010 07 12, 11:03)
Aš jum ir neliepiu rauginti indų indaplovėje. Bet jei man tai priimtina kodėl turėčiau elgtis taip kaip jūs?


Ir aš jums neliepiu daryti kitaip. Tiesiog išsakiau savo nuomonę.
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2010 07 12, 10:03)
Iš akies nepasakysi iš kokio plastiko pagamintas, bet paprastai užrašo po ženkliuku PC.

Bet jei man tai priimtina kodėl turėčiau elgtis taip kaip jūs?


po kokiu ženkliuku? 4u.gif Eisiu pažiūrėt biggrin.gif

merginos, nesiginčykit dėl tų indaplovių 4u.gif Aš tokio daikto namuose irgi nenoriu, man mieliau iš karto susitvarkyti, bet kiekvienas sprendimas turi dvi puses: neturim, užtat daugiau vandens išnaudojam, o pikkolo turi, jai priimtina, dar ir vandenį taupo smile.gif Be to, priimtina/nepriimtina yra labai subjektyvus faktorius, dėl jo vienodos nuomonės visos niekad neturėsim smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 07 12, 11:17)
merginos, nesiginčykit dėl tų indaplovių  4u.gif Aš tokio daikto namuose irgi nenoriu, man mieliau iš karto susitvarkyti, bet kiekvienas sprendimas turi dvi puses: neturim, užtat daugiau vandens išnaudojam, o pikkolo turi, jai priimtina, dar ir vandenį taupo smile.gif Be to, priimtina/nepriimtina yra labai subjektyvus faktorius, dėl jo vienodos nuomonės visos niekad neturėsim smile.gif


Aš nesiginčiju ir savo tiesų niekam neperšu. Išsakiau savo nuomonę, manau, tam forumai ir skirti.
Atsakyti
Džiaugsmoji diena, aišku, kad galima ir reikia nuomonę išsakyti, bet ko verti susikabinimai per kelis puslapius dėl indų palikimo indaplovėje? Na pasakėt kiekviena savo nuomonę, visos viską supratom. Dabar laukiam naujų idėjų rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 07 12, 11:17)
po kokiu ženkliuku?  4u.gif Eisiu pažiūrėt biggrin.gif

Čia yra ženkliukai ir ką jie reiškia: http://en.wikipedia....tification_code
Atsakyti
pas mus rodyklių trikampyje - 7 ir prierašas PC unsure.gif Kaip gerai, kad aš intuityviai tų butelių vengiu cool.gif
Atsakyti