QUOTE(Spalvota diena @ 2010 07 11, 14:34)
Ši akcija jau man žinoma nuo pavasario, o prasidėjo gal dar anksčiau. Ir jau ten pateikta tiek daug info apie plastikinių butelių žalą Ir pirmoje eilėje akcentuojama žala vartotojui: nes plastikas ima keisti savo savybes vos tik patekęs į šaldytuvą (šąla) arba nuo saulės šviesos, arba nuo deformacijos (paprasčiausiai rankom, geriant). Vanduo - geriausias tirpiklis, kuris ir plauna iš to pakitusio plastiko susidariusias nuodingas medžiagas. Jei tą patį plastikinį butelį naudoti nors ir antrą kartą - ragai, geri nuodą. Keista, kad negirdėjot , tiek daug rašyta apie tą akciją, buvo laidos per radiją ir TV, net kartojo . Būgnijo visą gegužę. Ir būtent buvo daug kalbėta apie mūsų didžiųjų miestų geriamą vandenį, kuris yra aukščiausios kokybės, tereikia turėti kokybišką indą ir susitvarkyti namo vamzdyną .
Gal galima kokią nuorodą į tą ten? Nes kol kas kalbate apie kažkokią neaiškią plastiko (beje, kokio?) žalą.
QUOTE
Nugeležinimo problema aktuali tik vakarinėje Lietuvos dalyje, Vilniuje bei Kaune tai neaktualu, be to pati geležis sveikatai nėra pavojinga, ji tik suteikia nepageidaujamą estetinį vaizdą.
Deja ne, aktuali visoje Lietuvoje, tik tiek Kaune, tiek Vilniuje nugeležinimo įrenginiai seniai yra (kam tada stovi nugeležinimo įrenginiai tiek Kauno, tiek Vilniaus vandenyse ). Su geležim kartu eina ir padidintas mangano kiekis, taip pat sieros kiekis (kas suteikia nemalonų kvapą). Todėl nesakyčiau, kad tai nekelia pavojaus sveikatai. Kalkės nekelia pavojaus sveikatai. Tačiau tiek geležis, tiek kalkės sukelia ne vien estetinių problemų, o sumažėjus vandens srautui labai sėkmingai sėda ant vamzdynų sienelių, kas ateityje gali sukelti nemažai problemų.