Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas, kas susiję su ekologija

QUOTE(pikkolo @ 2010 07 10, 10:58)
Indus beveik neplaunu rankom, turim indaplovę, tai į ją ir kraunu, užstatau kartą savaitėje. Pastebėjau, kad sutaupau apie 1 m3 vandens.


Teko man matyti tokį variantą, kai indai kraunami į indaplovę ir savaitę ten būna, tai kvapelis dieve padėk blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Odora @ 2010 07 10, 13:59)
namie isipilti vandens is krano ar is filtro, kad nereiketu pirkti parduotuveje
arba kas dar geriau kokios saltos arbatos butu galima pasidaryti smile.gif
Papildyta:
kaip issireiksta buvo plastikas i vandeni isskiria potencialiai kenksmingas chemines medziagas

Tuppervare pardavinėjo tokius 1l butelius anksčiau, sakė, kad vienintelis jų kolekcijoj sertifikuotas ekologiškas produktas. Pačiupinėjus tikrai jaučiasi, kad plastikas kitoks ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Džiaugsmoji diena @ 2010 07 10, 15:15)
Teko man matyti tokį variantą, kai indai kraunami į indaplovę ir savaitę ten būna, tai kvapelis dieve padėk  blink.gif


Aš irgi neįsivaizduoju, kaip galima laikyti neplautus indus savaitę... blink.gif Plius kiek indų reikia turėti...? Mums atrą dieną baigtųsi biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Odora @ 2010 07 10, 13:59)
kaip issireiksta buvo plastikas i vandeni isskiria potencialiai kenksmingas chemines medziagas

Čia kur taip buvo išsireikšta blink.gif PET yra pats saugiausias plastikas, nei jis vandenyje tirpsta, nei spalvą keičia ir dar netgi perdirbamas. O mažų buteliukų nedaro iš kitokio plastiko. Jie nieko neišskiria į vandenį. Bisfenolis naudojamas tik polikarbonatinių butelių gamyboje, o tai yra dideli (5 l ir daugiau) buteliai, nors ir tai ne visi.

QUOTE(Džiaugsmoji diena @ 2010 07 10, 15:15)
Teko man matyti tokį variantą, kai indai kraunami į indaplovę ir savaitę ten būna, tai kvapelis dieve padėk  blink.gif

O tai ko ten uostyti? blink.gif Uždarius indaplovę jokio kvapo nėra.

QUOTE(TekilaSunrise @ 2010 07 10, 17:12)
Aš irgi neįsivaizduoju, kaip galima laikyti neplautus indus savaitę...  blink.gif Plius kiek indų reikia turėti...?  Mums atrą dieną baigtųsi biggrin.gif

Labai paprastai, sudedi į indaplovę ir uždarai. Nejaugi jūs laikote atidarę jos duris? blink.gif Tai jūs tik 4 lėkštes turit? Mes į dieną po dvi sunaudojam, mažų turim ~10, didelių 12.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pikkolo: 10 liepos 2010 - 18:51
QUOTE(Odora @ 2010 07 10, 12:02)
internetu tai ju n yra pirkti
buteliai


Mačiau tokių VCUP'e, ekostudijoj.

O dėl vandens iš krano, tai kažkaip daug kas bijo blink.gif kažkada piniginės skyrely viena mama skundėsi, kad beveik neužtenka pinigų pragyvenimui, bet vandenį vistiek pirkdavo. Užklausus kodėl nenaudoja iš krano, vos ne visos užsipuolė, kaip čia tokį naudot, gi negeriamas ir kaip aš čia nuodiju savo vaiką duodama jai nevirintą vandenį tiesiai iš čiaupo doh.gif
Nors vyras anksčiau važinėdavo į "Vilniaus vandenis", visi darbuotojai geria iš krano, o jie jau tikrai žino Vilniaus miesto vandens kokybę.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Versmė: 10 liepos 2010 - 19:33
QUOTE(pikkolo @ 2010 07 10, 19:51)
Čia kur taip buvo išsireikšta blink.gif PET yra pats saugiausias plastikas, nei jis vandenyje tirpsta, nei spalvą keičia ir dar netgi perdirbamas. O mažų buteliukų nedaro iš kitokio plastiko. Jie nieko neišskiria į vandenį. Bisfenolis naudojamas tik polikarbonatinių butelių gamyboje, o tai yra dideli (5 l ir daugiau) buteliai, nors ir tai ne visi.

O tai tie pardavinėjami litriniai ar 2l plastikiniai buteliai su vandeniu geri blink.gif ? Tas plastikas nesikeičia ir vanduo iš jo neplauna kancerogenų blink.gif ? Ir ta visa akcija : nepirkim vandens buteliuose, kur akcentuojama plastiko žala, - muilo burbulas? blink.gif
Papildyta:
QUOTE(Versmė @ 2010 07 10, 20:30)
O dėl vandens iš krano, tai kažkaip daug kas bijo  blink.gif kažkada piniginės skyrely viena  mama skundėsi, kad beveik neužtenka pinigų pragyvenimui, bet vandenį vistiek pirkdavo. Užklausus kodėl nenaudoja iš krano, vos ne visos užsipuolė, kaip čia tokį naudot, gi negeriamas ir kaip aš čia nuodiju savo vaiką duodama jai nevirintą vandenį tiesiai iš čiaupo  doh.gif
Nors vyras anksčiau važinėdavo į "Vilniaus vandenis", visi darbuotojai geria iš krano, o jie jau tikrai žino Vilniaus miesto vandens kokybę.

Na, mūsų geriamas vanduo Lietuvoje, tai duok dieve visiems pasaulyje tokios puikios kokybės cool.gif . Mums tik pavydėti galima biggrin.gif
Atsakyti
Aš tai ekologišku gyvenimu pradėjau domėtis dar visai neseniai. Pradėjau nuo šiukšlių rūšiavimo: stiklas, popierius, plastmasė - į jiems skirtus konteinerius, bei pūvančios atliekos į komposto dėžę. Taip pat žinoma naudoju medžiaginius maišelius pirkiniams (tai ypač patogu, nes neprisikaupia namie nereikalingų daiktų, o visgi gerus maišelius išmesti būtų gaila rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif ), nebent netyčia pamirštu pasiimti jį, tai tenka pirkti įprastą blush2.gif

O kas liečia namų ruošos darbus, tai stengiuosi nenaudoti chemijos kupinų valymo priemonių, nes tai sukelia alergijas vaikams. Domiuosi vis naujomis atsirandančiomis ekologiškomis valymo priemonėmis, kurios tikrai puikiai išvalo visus namie susikaupusius nešvarumus. Jas naudodama saugau ne tik vaikus, bet ir save, kadangi ekologiškos priemonės nekenkia rankų odai ir nereikia mūvėti jokių pirštinių thumbup.gif paprasta, lengva ir patogu mirksiukas.gif

Maisto produktus perku taip pat atsižvelgdama į jų sudėtį. Stengiuosi, kad juose būtų kuo mažiau E ingredientų. O jeigu tik turiu lėšų, keliauju į ekologiškų prekių parduotuvę iš kurios viską perku be baimės smile.gif

Jeigu dar ką prisiminsiu, būtinai parašysiu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2010 07 10, 19:51)
Čia kur taip buvo išsireikšta blink.gif PET yra pats blink.gif Tai jūs tik 4 lėkštes turit? Mes į dieną po dvi sunaudojam, mažų turim ~10, didelių 12.


Sunaudojam tikrai daugiau lėkščių per dieną nei 2 lotuliukas.gif
Bet mes ne apie tai wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo TekilaSunrise: 10 liepos 2010 - 22:37
QUOTE(pikkolo @ 2010 07 10, 19:51)
O tai ko ten uostyti? blink.gif Uždarius indaplovę jokio kvapo nėra.
Labai paprastai, sudedi į indaplovę ir uždarai. Nejaugi jūs laikote atidarę jos duris? blink.gif

Na nesakykit-net uzdarius indaplove ir ja praverus tik nauju nesvariu indu sudejimui, kvapelis rugesiu tooooks po virtuve pasklinda, kad Dieve saugok doh.gif Man pakanka dvieju dienu, jau vemti noriu, o jei savaite... doh.gif Nebent dedat jau praplautus indus(maciau, kaip seimininkes isplauna lekstes ir jas deda dar i indaplove blink.gif )Bet jei per diena sunaudojama tik po dvi lekstes-neverta ir zaisti su indaplove, praplovei, tiek ir vargo ten irnesakyk.gif Mums per diena sueina po 18 leksciu, po keturis puodus bei dvi keptuves blush2.gif

QUOTE(Versmė @ 2010 07 10, 20:30)
O dėl vandens iš krano, tai kažkaip daug kas bijo  blink.gif Nors vyras anksčiau važinėdavo į "Vilniaus vandenis", visi darbuotojai geria iš krano, o jie jau tikrai žino Vilniaus miesto vandens kokybę.

Man tas dalykas irgi nesuprantamas: atlikau savarankiskai tyrimus, nunesusi vandeni is krano, girdziau jau naujagymius vaikus, pati geriu be baimes, nes Vilniaus vandenu kokybe tikrai gera drinks_cheers.gif Tuo tarpu nekarta skaiciau Delfyje del vienokiu ar kitokiu pavadinimu vandenu buteliuose yra prastos kokybes doh.gif Ir vis tiek zmones pasitiki vandeniu buteliuose nei kokybisku vandeniu is krano.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena pažįstama: 11 liepos 2010 - 06:34
QUOTE(sena pažįstama @ 2010 07 11, 07:33)
Man tas dalykas irgi nesuprantamas: atlikau savarankiskai tyrimus, nunesusi vandeni is krano, girdziau jau naujagymius vaikus, pati geriu be baimes, nes Vilniaus vandenu kokybe tikrai gera drinks_cheers.gif Tuo tarpu nekarta skaiciau Delfyje del vienokiu ar kitokiu pavadinimu vandenu buteliuose yra prastos kokybes doh.gif Ir vis tiek zmones pasitiki vandeniu buteliuose nei kokybisku vandeniu is krano.


Vilniuje tikrai geri valymo įrenginiai, nežinau, ar visuose rajonuose, bet bent jau didžiojoje dalyje tai vanduo pavyzdingas. Irgi žinau iš nepriklausomų analizių, pati geriu, patenkinta, skanu ir gerai smile.gif
O štai kituose miestuose, deja, ne visur taip... Kaune pas draugus buvom, kvapą nemalonų vanduo turi sad.gif Nežinau, kaip ten jo kokybė, bet gerti nesinori... Palangoje irgi iš krano negeriu.
Atsakyti
QUOTE(Spalvota diena @ 2010 07 10, 21:22)
O tai tie pardavinėjami litriniai ar 2l plastikiniai buteliai su vandeniu geri  blink.gif ? Tas plastikas nesikeičia ir vanduo iš jo neplauna kancerogenų blink.gif ? Ir ta visa akcija : nepirkim vandens buteliuose, kur akcentuojama plastiko žala, - muilo burbulas? blink.gif

Reikia žiūrėt iš ko pagaminti, jei PC, tuomet nėra jau tokie nekalti. O jūs bent supratot akcijos esmę (beje, kur tokia buvo blink.gif )? Jei kasdien pirkinėsite po kelis buteliukus vandens, tai ir bus plastiko žala gamtai. O jei visą laiką naudosite tą patį, tai kokią žalą matote? PET'as tikrai netirpsta vandenyje ir jo gamyboje nenaudojami jokie kancerogenai.

QUOTE(sena pažįstama @ 2010 07 11, 07:33)
Na nesakykit-net uzdarius indaplove ir ja praverus tik nauju nesvariu indu sudejimui, kvapelis rugesiu tooooks po virtuve pasklinda, kad Dieve saugok doh.gif Man pakanka dvieju dienu, jau vemti noriu, o jei savaite... doh.gif Nebent dedat jau praplautus indus(maciau, kaip seimininkes isplauna lekstes ir jas deda dar i indaplove blink.gif )Bet jei per diena sunaudojama tik po dvi lekstes-neverta ir zaisti su indaplove, praplovei, tiek ir vargo ten irnesakyk.gif  Mums per diena sueina po 18 leksciu, po keturis puodus bei dvi keptuves blush2.gif

Na nežinau, pas mus taip greit neprarūgsta. Nematau aš problemos tame. Kaip kas suprantą žaidimą. Jei aš per mėnesį sutaupau 1 m3 vandens, ar tai yra žaidimas? Tuo pačiu ir elektros sutaupau, bet sunkiau suskaičiuoti, nes pas mus karštas vanduo iš boilerio, ilgai laukt virtuvėj reikia kol atbėga. Ir šiaip aš esu moteris, o ne indaplovė lotuliukas.gif

QUOTE(TekilaSunrise @ 2010 07 11, 08:05)
Vilniuje tikrai geri valymo įrenginiai, nežinau, ar visuose rajonuose, bet bent jau didžiojoje dalyje tai vanduo pavyzdingas. Irgi žinau iš nepriklausomų analizių, pati geriu, patenkinta, skanu ir gerai smile.gif
O štai kituose miestuose, deja, ne visur taip... Kaune pas draugus buvom, kvapą nemalonų vanduo turi sad.gif Nežinau, kaip ten jo kokybė, bet gerti nesinori... Palangoje irgi iš krano negeriu.

O prie ko čia valymo įrenginiai ir geriamo vandens kokybė? blink.gif Tai visai nesusiję dalykai. Geriamasis vanduo imamas iš artezinių šulinių ir kadangi LT praktiškai visur yra per daug geležies, toks vanduo praeina pro nugeležinimo įrenginius. Tai vadinama vandens gerinimu, o ne valymu. Valymas tai nutekamųjų (kanalizacijos) vandenų išvalymas.
Vanduo iš vandenvietės išeina visur atitinkantis normas, tiek Vilniuje, tiek Kaune. Jei yra seni vamzdžiai (dažniausiai senuose daugiabučiuose), tai jie ir sugadina vandenį, o žmonės kaltina tiekėją. Palangoje ir negalima gerti iš krano. Kol kas ne viso Klaipėdos rajono vandenvietės turi nufluorinimo įrenginius, nes jie labai brangūs. Todėl geriau susilaikyti nuo tokio vandens.
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2010 07 11, 13:51)
Reikia žiūrėt iš ko pagaminti, jei PC, tuomet nėra jau tokie nekalti. O jūs bent supratot akcijos esmę (beje, kur tokia buvo blink.gif )? Jei kasdien pirkinėsite po kelis buteliukus vandens, tai ir bus plastiko žala gamtai. O jei visą laiką naudosite tą patį, tai kokią žalą matote? PET'as tikrai netirpsta vandenyje ir jo gamyboje nenaudojami jokie kancerogenai.

Ši akcija jau man žinoma nuo pavasario, o prasidėjo gal dar anksčiau. Ir jau ten pateikta tiek daug info apie plastikinių butelių žalą sad.gif Ir pirmoje eilėje akcentuojama žala vartotojui: nes plastikas ima keisti savo savybes vos tik patekęs į šaldytuvą (šąla) arba nuo saulės šviesos, arba nuo deformacijos (paprasčiausiai rankom, geriant). Vanduo - geriausias tirpiklis, kuris ir plauna iš to pakitusio plastiko susidariusias nuodingas medžiagas. Jei tą patį plastikinį butelį naudoti nors ir antrą kartą - ragai, geri nuodą. Keista, kad negirdėjot g.gif , tiek daug rašyta apie tą akciją, buvo laidos per radiją ir TV, net kartojo unsure.gif . Būgnijo visą gegužę. Ir būtent buvo daug kalbėta apie mūsų didžiųjų miestų geriamą vandenį, kuris yra aukščiausios kokybės, tereikia turėti kokybišką indą ir susitvarkyti namo vamzdyną tongue.gif .
Papildyta:
QUOTE(pikkolo @ 2010 07 11, 13:51)
O prie ko čia valymo įrenginiai ir geriamo vandens kokybė? blink.gif Tai visai nesusiję dalykai. Geriamasis vanduo imamas iš artezinių šulinių ir kadangi LT praktiškai visur yra per daug geležies, toks vanduo praeina pro nugeležinimo įrenginius. Tai vadinama vandens gerinimu, o ne valymu. Valymas tai nutekamųjų (kanalizacijos) vandenų išvalymas.
Vanduo iš vandenvietės išeina visur atitinkantis normas, tiek Vilniuje, tiek Kaune. Jei yra seni vamzdžiai (dažniausiai senuose daugiabučiuose), tai jie ir sugadina vandenį, o žmonės kaltina tiekėją. Palangoje ir negalima gerti iš krano. Kol kas ne viso Klaipėdos rajono vandenvietės turi nufluorinimo įrenginius, nes jie labai brangūs. Todėl geriau susilaikyti nuo tokio vandens.

Nugeležinimo problema aktuali tik vakarinėje Lietuvos dalyje, Vilniuje bei Kaune tai neaktualu, be to pati geležis sveikatai nėra pavojinga, ji tik suteikia nepageidaujamą estetinį vaizdą.
Atsakyti