Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas, kas susiję su ekologija

mano mama tai ir panaudoja, susodina pavasari sodinukus kurie paskui keliauja i darza smile.gif
Atsakyti
Paskaičiau aš čia Jūsų pasisakymus ir žiūriu, kad pagrindiniai dalykai pas visus tie patys. Gal smulkmenos, bet teigiamos smile.gif Aš irgi pilu vandenį iš krano (kuris, beje, pas mus tikrai labai geras) į tą patį buteliuką (o tai darau dažnai, nes ir šiaip mėgstu turėti, ir sportuojant nemažai išgeriu), į parduotuves einu su tuo pačiu maišiuku, o jei kur gaunu popierinius, tai panaudoju siuntinukams pakuoti ir pan. smile.gif
Namie visos lemputės taupančios elektrą, kompai - irgi vieni ekonomiškausių pasaulyje smile.gif
Kita vertus, nepaisant to, ką čia išvardinau, nemanau gyvenanti ekologiškai, tooooli gražu ne... blush2.gif Bet kažkokio patogumo lygio mes visgi neatsisakysime... Ta prasme kelio atgal nėra, yra nebent kelias truputį kitur wink.gif
Atsakyti
QUOTE(TekilaSunrise @ 2010 07 09, 22:44)
Paskaičiau aš čia Jūsų pasisakymus ir žiūriu, kad pagrindiniai dalykai pas visus tie patys. Gal smulkmenos, bet teigiamos smile.gif Aš irgi pilu vandenį iš krano (kuris, beje, pas mus tikrai labai geras) į tą patį buteliuką (o tai darau dažnai, nes ir šiaip mėgstu turėti, ir sportuojant nemažai išgeriu), į parduotuves einu su tuo pačiu maišiuku, o jei kur gaunu popierinius, tai panaudoju siuntinukams pakuoti ir pan. smile.gif
Namie visos lemputės taupančios elektrą, kompai - irgi vieni ekonomiškausių pasaulyje smile.gif
Kita vertus, nepaisant to, ką čia išvardinau, nemanau gyvenanti ekologiškai, tooooli gražu ne...  blush2.gif Bet kažkokio patogumo lygio mes visgi neatsisakysime... Ta prasme kelio atgal nėra, yra nebent kelias truputį kitur wink.gif

Kas per kompiuteriai? smile.gif Seniau dirbau pas kompiuteristus, tai prisigaudydavau visokių žinių, dabar jau visai atitrūkus nuo to pasaulio smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Babi* @ 2010 07 09, 18:44)
O kur jūs panaudojate grietinės, jogurto indelius? blush2.gif


As uzsisaldau dali uogu ziemai tokiuose indeliouse. Megstu tureti saldytu, netrintu uogyciu, tai tokie indeliai man visai tinka, tiesiog suberiu nuplautas, ir i kameryte. Per ziema sauniai sueina desertu papuosimams, ir siaip paskanavimui. Tik kartais pagalvoju, gal nelabai ekologiska uogytes plastike laikyti.. g.gif
Dar mano mergyte megsta zaisti su tokiais indeliais, "verda" koses ir pan.
Atsakyti
QUOTE(ashtri @ 2010 07 09, 23:44)
Kas per kompiuteriai? smile.gif Seniau dirbau pas kompiuteristus, tai prisigaudydavau visokių žinių, dabar jau visai atitrūkus nuo to pasaulio smile.gif


Visų pirma, laptopai, o ne stacionarūs (kai saviškį stacionarų pakeičiau, tai net ant sąskaitos pasimatė biggrin.gif ). Be to, mac'ai, kurie nenaudoja gamybai tam tikrų aplinkai kenksmingų medžiagų, smulkiau ir tiksliau neatsakysiu, reikia vyro klausti ax.gif
Atsakyti
Na, aš dar tik pradedu natūraliau ir ekologiškiau gyventi. Ir kadangi pastarosiomis savaitėmis visiems saviškiams išsijuosusi pasakoju apie natūralius aliejus (šiuo metu tuo labai domiuosi), tai ir mano vyresnėlė 7 m. prisiklausė. Vakar pasiunčiau į parduotuvę pieno nupirkti. Grįžo su "natūraliu dvaro" pienu, ir aiškina - šitas buvo brangiausias, bet ant kitų nebuvo parašyta "natūralus", tai kažkaip nesinorėjo pirkti... lotuliukas.gif Mes su vyru vos neišgriuvom išgirdę biggrin.gif
Atsakyti
kad mac'ai energija taupo tai tiesa, paprastas dalykas bet jie visi po trumpo nenaudojimo prisigesina ekrana, o dar po kurio laiko "uzmiega" atrodo elementaru, bet kituose kompuose ta reikia nusistatyti paciam, o cia iskart yra ir taupo smile.gif del medziagu tai dar klaustukas visokiu diskusiju internete maciau.
Atsakyti
Is tikro labai sudetinga persokti nuo iprasto gyvenimo prie ekologisko doh.gif kai pradejau dometis viskuo, atrode galva nebeisnes biggrin.gif bet prabegus metams musu seima ismoko rusiuot siuksles, isjunkt elektros prietaisus, kai nenaudoji. pirkti maisto tik tiek, kiek jo reikia, o ne kiek akys nori. Rubams ar daiktams, kurie atlieka del vienu ar kitu priezasciu, rasti naujus seimininkus. Jei butu galimybe, tai ir busta pakeisciau blush2.gif Vienintelio ko neismokom ir nezinau kaip reikia atsimint, tai nesiotis maiseli arba du, kad pastoviai nepirkti po nauja. Kad nepasiemiau maiselio, prisimenu tik izengusi i parduotuve doh.gif Vandeni plastikinej pakuoteje perku tik esant reikalui arba kelionese.
Atsakyti
QUOTE(ashtri @ 2010 07 09, 17:15)
(pvz., niekad nebuvau susimąsčius, kad krūvos mamos spintoj rastų virbalų, vąšelių ar adatų gali labai reikėti neįgaliųjų užimtumo centrui arba senelių namams)

Propaguot reikia dažniau tokius "priminimus", bet baisu į galvą gaut laugh.gif

Visai įmanoma susirast didelį stiklinį, bet ne visad planuotos kelionės būna, o iš ežero vandens negersi...


vąšeliais tai šiaip tik norėjau nusistebėti - ir kad daug turit, ir kad taip panaudojat rolleyes.gif

būtent, kiek būna atvejų, kad žmonės nusiteikę agresyviai. O apie šiukšlinumą tai išvis baisu net pagalvoti - tokių pavyzdžių esu mačiusi doh.gif Po savęs ir mes nešiukšlinam - nei mieste, nei gamtoje. Pirmu atveju yra šiukšliadėžės, jeigu ne, šiukšlę įdedu į rankinę ir "panešu" iki civilizuotos išmetimo vietos, o gamtoje susirenkam viską po savęs ir parvežam namo smile.gif

dėl šito tai nesiparink - ilgėliau laikomas vanduo kokiam butelyje tiesiog sugenda, tai kur į bagažinę negali tokio ramiai pasidėti. Kai ekstra atvejis - suprantama. Man nesuprantama, kai tik tokį vandenį (iš PET butelių) žmonės gėrimui, maistui naudoja. Na taip tas pasaulis pasiilgęs stebuklų.... biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 07 10, 10:25)
vąšeliais tai šiaip tik norėjau nusistebėti - ir kad daug turit, ir kad taip panaudojat  rolleyes.gif

Na, mano mama nemoka megzt virbalais, bet užtai puikiai darbuojasi vąšeliu - vaikystėj mes, sesės, sijonais ir sarafanais apmegztos buvom thumbup.gif Tai ji turi savo įvairių dydžių, dar iš a.a. giminių sukeliauja panašūs daiktai. Pastaruosius 10 metų vąšeliai guli be darbo, buvo ruošiamasi juos mest lauk. Bet laiku sužinojau, kam jų reikia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ashtri: 10 liepos 2010 - 09:41
skaiciau, kad japonijoje isvis viesose vietose nera siuksledeziu, zmones nesiojasi siuksles visa diena, namie ismeta smile.gif

del buteliu tai buvau uzsidegus nusipirkti internetu daugkartini buteli vandeniui rodos aliumininis ar plieninis nebepamenu, buvau radu labai fainu, tik radau ir atsiliepimu, kad kazkurio gamintojo isskiria kenksmingas medziagas sad.gif tai praejo tas noras, kol neuzgarantuota produkto kokybe.
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 07 10, 10:25)
dėl šito tai nesiparink - ilgėliau laikomas vanduo kokiam butelyje tiesiog sugenda, tai kur į bagažinę negali tokio ramiai pasidėti. Kai ekstra atvejis - suprantama. Man nesuprantama, kai tik tokį vandenį (iš PET butelių) žmonės gėrimui, maistui naudoja. Na taip tas pasaulis pasiilgęs stebuklų.... biggrin.gif

Tikrai ne visi vandenys sugenda pastovėję. Na ne visur vanduo yra pakankamai švarus (ypač kaimo vietovėse), o dar ir veikia tas, kad žmonės netiki, kad Lietuvoje yra pakankamai geras geriamasis vanduo. Manęs ne kartą darbe klausė ar galima gerti tiesiai iš krano.
Turbūt elektrą taupome ne vien dėl to, kad saugome žemę, o dažniau dėl to, kad saugome savo piniginę (ypač dabar kai taip pakilo elektros kainos).
Ką mes darome dėl ekologijos? Turbūt mažiausiai iš čia esančių ax.gif blush2.gif Rūšiuoju stiklą, popierių. Laikraščius arba priduodame į makulatūrą, arba atiduodam uošviam prakurom. Šildymas - šilumos siurblys. Šįmet apsišildėm namuką, tai tikiuosi kitą žiemą bus šiek tiek pigiau. Deja, automobilio atsisakyti niekaip negaliu. Gyvenam rajone, į darbą išvažiuoju 6.10, niekaip su visuomeniniu nepavyktų (dirbu kitame mieste). Bet jei kada reikia su visuomeniniu, tai nedarau iš to problemos. Tik, kad dabar kai esu nestuke.gif, tai stengiuosi jau važiuoti savo mašina (arba visai nevažiuoti). Savo nenaudojamus drabužius atiduodu mamai, ji randa kam atiduoti. Problema tik su vyro drabužiais, nėra kam atiduoti. Galvoju į komisą priduoti, bet per atostogas užmiršau. Chemijos naudoju mažai, esu baisiai netvarkinga, tai labai tingiu kas savaitę valytis namie. Skalbiant pilu mažai skalbimo miltelių, pastebėjau, kad efektas vis viena tas pats. Indus beveik neplaunu rankom, turim indaplovę, tai į ją ir kraunu, užstatau kartą savaitėje. Pastebėjau, kad sutaupau apie 1 m3 vandens. Anyta tai juokiasi iš tokio mano taupymo, tipo kiek jau tas vanduo kainuoja. Aš jai vis primenu, kad esmė ne kainoje, o tame, kad pasaulyje yra vos 2 proc. geriamojo vandens ir to didžioji dalis yra ledynuose. Deja, kai valausi dantis turiu leisti vandenį kol atbėgs šiltas vanduo, nes labai jautrūs dantys, negaliu su šaltu skalauti.
Atsakyti